Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

hejka Bernatka :D :D :D Padlinka damy rade :) Basia24 u nas Ksenia lubi kąpiele ale prysznic jest fuja, zawsze pokrzyczy troszeczke, wiec płucze ją od tyłu średnim strumieniem wody, w Nd imprezka, prezent juz doszedł, mimo iż późno zamówiliśmy, i dziś wieczorem trzeba brać sie za robote, jutro rano do zoo i po południu znów przygotowywania, menu juz mam, ciekawe jak ja sie wyrobie? pijemy kawusie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekino ja juz jak zwykle po 2;) Basia my kapiemy mala w wanience - mamy tylko prysznic a ona swoja wanienke lubi. mamy tez korek do prysznica ale tam sie wleje mniej wody. G prysznica sie nie boi - czasem po obiedzie musze jej zrobic prysznic;) woli sie kapac ale nie krzyczy. Glowe spluje ja konewka ale ze glownie D jest odpowiedzialny za kapiel - on caly czas robi jej tak samo jak byla malutka- kaldzie na pleckach i tak plucze. A ona sie cieszy bo lubi jak tatus robi z niej mala dzidzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotunia na mazurach przyniesli nam wieeeelka miche - taka do mieszania kapusty w restaruracjach i w tym kapalismy mala. Ta micha prawie jak jej wanienka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
be_B ciesze sie, ze imie mojej corki Ci sie podoba, mnie od dawna sie podobalo, bo znam fajne kobiety o tym imieniu :) dziekuje za komplementy ja sie pisze na poranna kawe Bernatka 130 jak zwykle sprawiasz, ze ludziom poprawia sie humor :) czy moglybysie polecic jakas zabawke, ktora otrzymalo Wasze dziecko na roczek? bo mam wybrac i powiedziec bratu co ma kupic Beatce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kpiotrowicz a my o tym nie pomyslelismy zeby zapytac sie o jakąś miske...no ale cóz za rok juz chyba nie bedzie tego problemu:) Ja pisze sie na drugą kawe:) u nas zimno jak na jesieni,,,,dawno dawno tak nie było...18 stopni to dla mnie za duza różnica:) za copło mi żle za zimno też...czy kiedyś bedzie normalnie;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po wielkich cierpieniach Michałek spojrzał łaskawym wzrokiem na inne mleko niż mamusine, a było to tak....... Najpierw dostał krowie z łyżeczką kakałka i wypił. Potem znowu i znowu, w nocy pił tylko z butli, bo mama to za bardzo mleka już nie ma :P. No i w końcu dałam mu same krowie bez kakałka, wypił i śpi. Jezdem przeszczęśliwa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale u nas leje... i leje.... i leje..... Zmoklam do suchej nitki.... B_B moja kolezanka swojej rocznej coreczce tez daje normalne mleko od krowy, bo tu mowia ze jak dziecko nie ma alergii to dawac. Ja przestalam karmic Maxa w nocy. Juz trzecia nocka byla bez karmienia i bylo bezproblemowo. Jak sie pociecha mi budzi to biore do naszego lozka i sie we mie wtula a potem zasypia. Bywa ze sie pokreci Maxio zanim zasnie na dobre i rano znajdujemy go z glowa w naszycxh nogach :-D ale radzimy sobie z \"niekarmieniem\" po nockach a o tomi wlasnie chodzilo. Zastanawiam sie jak tu bezbolesnie zakonczyc karmienie w ogole, czuje ze jestem bardziej zmeczona niz zwykle i kazda doza energii by mi sie przydala ... Zycze Wam mnostwo slonca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Be_B... a dajesz Michałkowi mleko z kartonika pasteryzowane czy jakieś inne? Poprawiam tabelkę bo Dominisi przebił się 5 ząbek NICK.....IMIĘ DZIECKA....M-C..KG/CM-UR.....KG/CM AKTUALNE..ZĄBKI ******************************************************** **************************** 1.Agata_27.........Szymon..13.......2900/51........9800/ 75...........5. 2.Annaa20 ........Wiktoria..13.......3150/51........9800/............. .6. 3.Gorcia_27.........Maciej..13.......2950/54........9630 /82...........8. 4.Kotunia.......Aleksander..13.......3050/54........1130 0/85..........8. 5.Justa29...........Patryk..13........3470/54........102 00/76..........7. 6.Donn...............Aurora..13........3190/56........92 00/74.........10. 7.Blondi-ania.........Jakub..13........3460/59......1350 0/88...........7. 8.Bernatka130......Bruno..13........2820/54........10000 /78..........6. 9.agnese34...........Lenka..12........3320/55......10500 /75...........4. 10.Agula30.......Martynka..12........306054.........1000 0/.............8. 11.Aga2424..........Miłosz..12........3400/57.......1000 0/.............8. 12.Jagna25...........Marta..12........3040/56.......1045 0/............6. 13.Stokrotka_26 ..Wojtuś..12........3460/58 ......10700/78.........7. 14.Edusia……….........Nelly..12....... 3540/53........7000/71............ 15.Viki_33............Laura..12........3260/56.......100 00/75.........4. 16.Kika27............Natalia..12........3300/52........7 800/71.........6. 17.BE_B..............Michaś..12.........4550/59......122 00/79..........7. 18.banka26...........Dawid..12........3350/54 .......11100/82.........9. 19.Milka102.......Karolinka..12.......2950/54.........70 00/73..........6. 20.Evvik..............Bartuś..12........3090/53 .......8950/71..........3. 21.Maggiem.......Marcelek..12........2260/50 ......10000/74-80......8. 22.Basia_26.......Dominika..12........2750/52........870 0/73..........5. 23.Diann.............Michaś..12........3350/57.........8 000/70............ 24.Zuza29.........Pawełek..12........3440/55.........107 00/78......12 25.Roxelka.........Vanessa..12.......2730/48..........84 00/80.........6. 26.Doris...............Alicja..12........3460/57........ .8230/74.........4. 27.Katienka......Weronika..12.......3300/56.......10730/ 79..........8. 28.Agula-kruszyna...Kasia..12........2970/51.......10000 /80..........6. 29.Ali32..............Szymon..12.......3140/54.........9 000/74..........8. 30.Kati75.........Maximilian..12......4860/56........120 00/78..........8. 31.Oliwia13............Piotr..12.......3270/59.........7 800/72..........2. 32.Plusia.........Maximilian..12.......3475/53.......108 50/78...........3. 33.Kasia 30...........Jakub..12.......4820/58........10500/73........ ..7. 34.Kpiotrowicz...Gabrysia..12.......4100/58........1050/ 72..........6. 35.Basia24.........Paulinka..12.......3400/56........100 00/75..........2. 36.Moniap31.............Jaś..12.......3680/56........105 00/72..........6. 37.ToYaB................Staś..12.......3400/55........10 650/76.........8. 38.marsjanka....Agnieszka..11......3000/50.........9000/ 70 ..........5. 39.padlinka............Emilka..11......3260/59.........8 350/71..........7. 40.z daleka A.....Kacperek..11.......2940.............9600.............. 6. 41.ekinio..............Ksenia..11.......3160/53........1 010076..........2. 42.Lonta..............Beatka..11......4150/58........115 00/............4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka z placu zbawienia
ales ania utuczyla dzieciaka....huj z jego pozniejszymi chorobami..wazne ze dziecko zdrowo wyglada...a taka ladna waga urodzeniowa byla...WSTYD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakaś pomarańcza z księżyca się urwała??? Oj niektóre baby nie maja co robić :-D Całe szczęście nowa edycję Big Brothera robią ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia_26, daje Michasiowi mleko z kartonika, pasteryzowane. Plusiu, właśnie mały nie ma alergii więc nie widziałam przeciwwskazania by dać mu krowie. A kiedy Ty jeszcze Maxia karmisz, bo czytam, że w nocy nie, to kiedy, bo już się zgubiłam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczorkiem przed snem i czasem rano po obudzeniu karmie piersia no i w ciagu dnia jak mam za duzo mleka a nie chce mi sie wypompowywac pompka ;-) tylko ze jak w dzien mi sie zdarzy karmic, to mnie czasem Maxio ugryzie porzadnie, grrrr! pa,pa 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka z placu zbawienia
nie urwalam sie niestety z choinki..tylko patrze obiektywnie jak chuchaci i dmuchacie...a zreszta karmcie sobie cyckeim do 2-go roku zycia ..przeciez to juz tylko woda..niech sobie dzieci popija..tylko potem nie placzcie ze noce nieprzespane itp..sama bym sie cycka od naiwniaka co mi go da domagala..ale po co dawac...???tak na zdrowy rozsadek..polecam lekture.. a co bede bardziej wiarygodna jak czarna bede???mam juz 100 czarnych nickow i coz z tego:):)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam dziewczyny, niepotrzebnie w ogóle zareagowałam na wpis, teraz będą nam się osoby obiektywnie patrzące wypowiadać. natalko z placu zbawienia Ty sobie nadal patrz obiektywnie, my mamy prawo do odczuć subiektywnych, to po pierwsze, a po drugie zTwojego pierwszego postu aż bije antypatią i agresją, a my się bez takich uczuć tutaj doskonale obywamy. Po trzecie, czy myślisz, że tego rodzaju wypowiedziami w czymś pomożesz, zmienisz coś. Bo według mnie takie posty mogą tylko spowodowa, że komuś będzie przykro i nic poza tym, a zresztą \" tak na zdrowy rozsądek ... polecam lekturę\" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkie mamy i milusińskich. Dla wszystkich roczniaków duża buzika odemnie i Wojtusia 🌻🌻🌻🌻 Przepraszam że się nie oddzywam, codziennie jednak czytam i widzę że mamy podbne problemy. Mój mały ostatnio poślizgnął się w kąpieli i przez 3 tygodnie nie dało się go normalnie kąpać, próbowałam wszystkich sposobów nawet kąpania się z nim ale nic nie dało. Dopiero będą na urlopie udało się go przekonać do wanny oczywiście zakupiłam wiele zabawek do kąpieli i to go chyba przekonało. Ogólnie u nas wszystko dobrze, choć mam wrażenie że żyję na wariackich papierach, mąż jest w trakcie zmiany pracy na bardziej dochodową. Od poniedziałku zaczyna, teraz się zastanawiamy jak pogodzić dowóz małego do babci o tak wczesnej porze bo obydwoje mamy na 6.00 :(. Zmęczona jestem okropnie, Wojtuś ząbkuje, zęby idą na dole i górze ale wgłębi, ma takie rozpulchnione dziąsła i wiecznie jest z palcami w buzi, czasami sobie paluszkiem urazi i krzyk jest okropny. Do tego jeszcze pediatra dała skierowanie na odsunięcie napletka bo ponoć nie schodzi całkiem, nie wiem co z tym robić, odciągam mu regularnie ale faktycznie mało schodzi, byłam u innej pediatry i ta twierdzi że jest ok i żeby nie męczyć dziecka bo na odsunięcie jest zawsze czas a ponoć samo może się to uregulować. A i gratulacje dla przyszłych mam!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam wszystkie. Ps. coś wlazło na nasze forum i daje jakieś śmieszne rady i wygłasza opinie. A sio. Pomarańczko spadaj na własne forum i zajmij się własnymi dziećmi a my zajmiemy się swoimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać że Wojtuś z chodzenia przeszedł na bieganie i mi strasznie ucieka na spacerach więc prowadzam go na szelkach a ludzie patrzą na mnie jak na wariata. Odbywamy też codzienne spacery rowerkiem, tzn. Wojtuś udaje że kieruje a my go pchamy :) Mój M jest coraz bardziej zakochany w Wojtusiu nie może się nagadać jakiego wspaniałego ma synka, ulubiony jego cytat: \"Wojtusiu mój synku mój\" :) Moje dziecko umie powiedzieć, mama, tata, baba, papa (macha rączką), tak, nenene, da. Nie wiem czy to nie za mało??? martwi mnie że tak mało mówi. Jak z tym jest u waszych pociech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka Piotruś to mama mówi najczęściej, jak mu cos dolega, na taę mówi \"abla\", poza tym przepięknie mówi \"am\" i \"bam\". I to by było na tyle :-D Ostatno znajoma opowiadała mi sytuację, ma syka 15 miesięcznego, przyszły do niej koleżanki z córeczkami niewiele starszymi od jej smyka. No i ona cała dumna pokazuje, że jej skarb na autobus \"bum\' bum\" mówi. A na to ta niewiele starsza dziewczynka : \" Mamuś, ten autobus jest zielony\" :-D:-D:-D Dziewczynay ja jestem załamana, alergolog dała maść z antybiotykiem na zmiany skórne Piotrusia. Jescze nie zdążyło się wygoić,a juz sypie w nowych miejscach, tam gdzie nigdy się to pieprzone uczulenie nie pojawiało!!! Wyniki dopiero za około 2 tygodnie, tylko kurde co ja mam robić do tego czasu??? Nie daję żadnych jogurtów, kefirów, danonów, więc przebiałkowanie odpada ( a sugerowałaa to pediatra). Przestałam dawać pomidory, ogórki i wszystkie egzotyczne. W końcu dziecko suchy chleb, mlekiem będzie zapijać :-( A może to właśnie mleko??? Tylko on je pije od 5 miesiąca życia to chyba reakcja od początku byłaby silniejsza?? Normalnie wymiękam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Oliwka13 pocieszyłaś mnie z tym mówieniem. Oliwia ja z alergią skórną walczę prawie od urodzenia. Teraz dopiero się wszystko ucichło. Ale blizny 3 pozostały po ropnych wypryskach, dermatolog twierdzi że zejdą w okresie wzrostu, dlatego nie posyłałam wszystkim dziewczyną zdjęć Wojtusia. Teraz zamierzam się zapisać do bobasów i wkleić kilka fotek mojego urwiska. Polecam portal www.nasza-klasa.pl zalogujcie się, można znaleźć znajomych z dawnych lat, po imieniu czy nazwisku, oraz swoją dawną klasę. jest super, też tam jestem i jest kilka fotek z Wojtusiem Nazwisko Kuczyńska Marlena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Oliwka13 pocieszyłaś mnie z tym mówieniem. Oliwia ja z alergią skórną walczę prawie od urodzenia. Teraz dopiero się wszystko ucichło. Ale blizny 3 pozostały po ropnych wypryskach, dermatolog twierdzi że zejdą w okresie wzrostu, dlatego nie posyłałam wszystkim dziewczyną zdjęć Wojtusia. Teraz zamierzam się zapisać do bobasów i wkleić kilka fotek mojego urwiska. Polecam portal www.nasza-klasa.pl zalogujcie się, można znaleźć znajomych z dawnych lat, po imieniu czy nazwisku, oraz swoją dawną klasę. jest super, też tam jestem i jest kilka fotek z Wojtusiem Nazwisko Kuczyńska Marlena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka jak sobie poradziliście z alergią? Co teraz Wojtuś je? Robiliście badania z krwi? Mam tyle pytań ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwia powiem tak zaraz w pierwszym miesiącu życia mój maluch dostał dziwnych wyprysków na buzi. Pediatra która przyszła na pierwsza wizytę do domu, przepisała detromecynę 1 % i zeszło wszystko. Potem w okolicach 4 miesiąca nastąpił bardzo duży wysyp ropnych wyprysków. Zaatakowana została buzia oraz kark. Nikt nie wiedział czemu bo mleko które dostawał było przeciw alergii nutramigen (zresztą do dziś je pije), innych produktów mu nie dawałam. Wyglądało to jak trądzik u dojrzewającego nastolatka, duże okropne pryszcze z ropnymi końcówkami. LEczony najpierw był augmentinem (antybiotyk) nic nie pomagało, potem robiliśmy posiew z ropnego prszcza który wykazał że jest gromkowiec i paciorkowiec, znowu leczyliśmy antybiotykami, potem znowu badanie krwi na białko ostrej fazy badanie na szczęście wykazało że nie ma już tych bakteri. Ale buzia się niestety nie poprawiała. Potem dostał zastrzyki buzia minimalnie się poprawiła. Gdy trądzik się zaostrzył znowu leczenie ale tym razem u dermatologa. Na początek, smarowanie ropniaków (pałeczką do uszu) dawercinem specjalnym płynem, 2 razy dziennie smarowanie diferinem żeby przepalić ropniaki, no i wreszcie efekt , po wielu miesiącach żmudnego smarowania różnymi lekami wreszcie moje dziecko ma normalny wygląd twarzy i karku. Maście: Diferin (najlepsza) Mumpirox Detromecyna 1 % (dobra) Hydrokortizon Mycie twarzy w przegotowanej wodzie, bez mydła, nie oliwkowanie. Żadnych środków do pielęgnacji na bazie olejów. Do twarzy wyłącznie kremik alantan plus (5 zł), całe lato smarowałam go też kremem z filtrem który nie zawierał substancji oleistych. Na leczenie wydałam ogrom pieniędzy, na badania też, nikt do dzisiaj nie jest mi w stanie odpowiedzieć dlaczego tak się działo, każdy lekarz rozkłada ręce. Opisz jak u was wyglądają te zmiany. Obecnie mój mały je wszystko a nawet od czasu do czasu daję mleko krowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka z placu zbawienia
a ty OLIWCIU ile masz lat 13???ze odpowiadasz na moje przepelnione antypatia posty:):)jestes zenujaca....polecam lekture

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokroka oj współczuję przeżyć :-( U nas atakowane są dwa miejsca na buzi z prawej srtony obok ust i broda. Na początku zmiany były tak niewielkie, że wyglądało to jak otarcie lub niewielki stan zapalny spowoowany smoczkie i ślinieniem się. Pediatra w przychodni zapisał Elocom, nie wiedziałam co to za maść, zastosowałam, podziałało ale wróciło po około 2 tygodniach. Było widaż jak sypało takimi pęcherzykami z płynem, potem sie wysuszło i wyglądało jak płomienista, czerwona plama.Już nie pamiętam kiedy zdecydowałam sie iś do dermatologa. Zrobił wymaz a przed wynikami zapisał Mupirox, poprawa minimalna. W wymazie wyszły pojedyncze kolonie bakterii, dermatolog zapisał Triderm, zeszło całkowicie, ale po tygodniu znów zaczęło się pojawiać. Zrobiło się tez cos pod oczkiem, posmarowałam toTridermem i odbarwiło skórę, przerażona leciałam do lekarza. Dermatolog stwierdzi, że to AZS, zapisał Elidel, po 2 tygodniach zeszł zupełnie z brody, koło ust bez zmian. Pani pediatra, do której chodze prywatnie, powiedziała, że według niej to nie AZS i zapisała Pimafucort. Niezastosowałam, bałam się już eksperymentów i stosowałam nadal Elidel. Po 5 tygodniach zaczęło sypać z powrotem na brodzie, oba miejsca zaczęły sączyć. Byłam u alergologa, ona też uważa, że to nie AZS, zapisała Mecortolon. Po miom pytaniu o przyczynę tych zmian, powiedziała mi o badaniach. Teraz czekamy na wyniki. Po tej maści zmiana na lepsze jest widoczna, ale sypie w innych miejscach, jeszcze nie mocno ale ja widze już, że się zaczyna. Najgorsze, że w tych wszystkich maściach oprócz Elidelu) są sterydy :-(:-(:-( A i zauważyłam, że po Oilatum sypie jeszcze mocniej! A faktycznie po Alantanie jest lepiej, ale myślałam, że mi się tylko wydaje. Dobrze, że piszesz Stokrotka, że u was też najlepiej jest po Alantanie. Teraz czekam na wyniki, jak na zbawienie, ale równie dobrze może ie wyjść nic.:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak w ogóle najbardziej rozwala mnie fakt, że byłamu 4 lekarzy i żaden sam nie zaproponował prób odnalezienia przyczyny. Gdybym sie nie upmniałau pani alergolog, też by pewnie nie wspomniała o testach (za które nota bene płaciłam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×