Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

ach zapomniałam Wam napisać.... wczoraj byłam u gina, u ogólnego i kardiologa...mam problem z serduchem, moim, miałam EKG no i musze uważać...puls ponad 100!i tak nie moge brać żadnych leków na serce... a wiec spokuj i magnez,czyli własnie czekoladki,kakao i banany:-) a przy okazji poprosiłam gina by \\\"zajrzał\\\" co tam u maluszka...i na chwilke przyłozył tylko głowice USG do brzuszka a tam maluszek sobie leży i macha rączkami i nózkami...szybko zmierzył...od główki do tyłeczka ok 9 cm, uznał że rośnie prawidłowo:-) jestem spokojniesza..odrazu mi puls zmalał.... a kolejne USG miedzy 22-24 tyg...dopiero:-( pozrawiam Was wszystkie przyszłe mamuski:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam z kontroli. Pani doktor powiedziała, że na usg wszystko wygląda dobrze:) mam tylko jeszcze zrobić badanie beta hcg, żeby się upewnic, że organizm nie wydziela już progesteronu. Jeżeli stężenie beta hcg wyjdzie zbyt wysokie to mam się zgłosić i dostanę jakieś tabletki do łykania. O kolejnych staraniach o dziecko możemy pomyśleć za 3 miesiące, czyli po nowym roku... Zapytałam, czy w tej sytuacji mogę zaszczepić się przeciwko grypie, okazało się, że mogę... do zabiegu wycięcia tej dodatkowej brodawki tez nie ma przeciwwskazań, tylko mam powiedzieć chirurgowi, żeby dał mi jakiś antybiotyk.. rozmawiałam ze swoją ginekolog chyba ze 25 minut... opowiedziałam jej co mi się nie podobało w zachowaniu innych lekarzy podczas mego pobytu w szpitalu- byla tym bardzo oburzona, powiedziała, ze powinnam była poskarzyć się ordynatorowi... i że ona na pewno tę kwestię poruszy na oddziale, nie podając oczywiście mego nazwiska... świetna z niej kobieta:) i pomysleć, że nosiłam się z zamiarem zmiany lekarza... aż mi głupio, że w ogóle miałam takie myśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daria...super, jak dzidzia sie rusza to widac ma sie bardzo dobrze-tylko ty na siebie uwazaj-z sercem to nie przelewki...ja ostatnio z tym kupnem domu to mialam taka nerwowke a dziecko to wszystko wyczuwa-wiec z jedenj starony to dobbrze ze caly ten balagan z przeprawadzka sie przesunie... moj synek ostatnio szalej na calego-nawet widoczne jest juz takie podskakiwanie brzucha z roznych stron...:) wlasnie co z Greta??? i karyn juz dlugo nie bylo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Dzień dobry Channah! Masz cudowneo syna- juz pomaga mamie w kuchni! :D Wielkie buziaki dla Kubusia 👄 Gosik- domyślam się, że pewnie wolałabyś mieć już załarwioną sparwę z domkiem kiedy na śiwat przyjdzie wasz synek, ale z drugiej strony lepiej załatwić to na spokojnie, bez nerwów! joka- ciesze się, że wszystko dobrze po wizycie!Nie miej wyrzutów w stosunku do pani doktor, w końcu każdy znas chce miec dobrego lekarza, a trudno jest wybrać, tym bardziej, ze ile ludzi tyle opinii.... Najważniejsze, że ta ginka okazała się być dobrym fachowcem i świetnym człowiekiekm.🌼 darka-oj, to uważaj na swoje ❤️, dbaj o nie!!!A spokój i te wszystkie pyszności typu; kakao, czekoladki i banany- jak najbardziej się przydadzą ;) Co do kwasu foliowego to pani ginekolog do której chodzę tak zaleca mi zażywać. Nie wiem czemu (w Femiantalu, który zażywam też jest kwas foliowy), ale to chyba z tego wzgeldu, że w ciąży jest zwiększone zapotrzebowanie na kw. foliowy (tak czytałam). U nas oki. dziś mój Mąż wraca do domku!!! :D :D Co do Maluszka to czuję jak się rusza i szturcha kiedy położe rękę na brzusiu. Oprócz tego obserwuję \"falujacy\" brzuszek...ale kiedy usilnie obserwuję to oczywiście wtedy przestaje się ruszać, a kiedy zakryję brzuszek znów buszuje....;) :D Asik-co ty tak mało do nas piszesz?? miłego dzionka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mało piszę bo mam dużo pracki:-) W przyszłym tygodniu powinno być lepiej. Badań hormonalnych nie zrobiłam bo to trzeba w 2-3 dniu cyklu a w tych dniach nie było mnie w mieście. Więc zrobię w październiku, to już niedługo, za jakieś 3 tyg:-) Channah- myślę że oprócz tego że masz grzecznego synka to jesteś bardzo dobrze zorganizowaną Mamą:-) Też chciałabym taka być... jak będę Mamą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Kamilla7 - to szybciutko poczułaś ruchy... Ja też tak od około 19 tygodnia (+/-1 ) poczułam ale to było bardzo delikatne, ledwo wyczuwalne... A ostatnio śnią mi sie koszmary. Boje sie o Justynke, chociaż nie mam do tego powdu.. Śni mi sie ze chce ja nakarmic a ktoś mi ciągle ją zabiera. Że jest taka malutka i chudziutka i marznie a ja nie moge dojść do jej łóżeczka zeby ją przytulić i okryć :( Całkiem bez sensu, szczególnie ze jeszcze siedzi u mnie w brzuchu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jana- po raz pierwszy, bez wątpliwości ruchy poczułam już pod koniec 17 tygodnia (to były szturcgniecia Dzidzi i takie bulgotanie), zapisałam datę :) Co do twoich snów to nic się nie martw, nie sądzę, by coś złego znaczyły....podejrzewam, że coraz bliżej porodu i częściej rozmyślasz o małej, a to przekłada się na sny.... 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia......
Witam Was dziewczynki! I wszystkie pozdrawiam :) Ja chciałam się dzisiaj z Wami podzielić smutną wiadomością. Powiedzialam mojemu szefowi że jedtem w ciąży, chciałam być uczciwa, bo mam umowę zlecenie i poprosiłam go o umowę o pracę. Niestety odmówił :( i jest mi strasznie przykro, powiedział, że mogę pracować dalej ale na umowę zlecenie. Popsuł mi humor, a za tydzień wychodzę za mąż. No ale cóż muszę sobie jakoś poradzić. Jeszcze przekleje tabelkę PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO.....TERMIN @......ZB Karyn.........Kasia..........25....Bielsk.........27.07.....ogólne, TSH 100krocia.....................25....Rybnik.........?........TSH,T3,T4,ATPO,WZWB, GrupaKrwi,morf --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA II STARAJĄCE SIE NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN @ greta78......karolina.....28.....destin(floryda).......2...........06.10 Rosa...........Bozena.....28......Rybnik................"x"...........02.10 Asik25........ Joanna.....26......DolnyŚląsk.............13...........13.10 Agapka.........Emilia......22.......Płock... ..............2.........2.10. lola78 ..........ola .........27 .....almeria(hiszpania)...4...........02.10 diddlania.......ania........25.....siemianowice.....1..... joka............Agnieszka..30.........starania zawieszone Moluś...........Joanna......29.......Koło.............1............26.09 Kamilkaaaa26.....Ania...26....małopolska..........1............02.10 --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA III PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć...LCS darka...daria........29.......malbork.......14....15marzec.......?........2 Mikołajka...Monika..26.....Wa-wa......... 36....19pażdz......chłop....3 J_A_N_A...Joanna...23......ZielonaGóra...33.....3/4list.........dziew...6 G*O*S*I*K...Gosia....28........Olsztyn..............Styczen07....chlopiec......5 Miama.......Lidia......26......południePL...25.....styczeń07....?........2 Kamilla7...Dominika...23.....Kraków......18.......16Luty.07......?.......1. tiki-tak .. Kasia .... 27 ... Wrocław-Legnica...marz/kwie 07...?.........1 kasia...... Marta...23... Warszawa...4....ok. 20.05.07....?....trudno powiedzieć --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA IV MAMUSIE Nick..............dzień porodu.....imię channah .......04.07.2006........Jakub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia......
Nawet nie wiecie jak jestem wściekła na niego, poza tym on wie, ze mamy kredyt mieszkaniowy z narzeczonym i kasa jest nam potrzebna, ale nie wiem, czy pracować na umowę zlecenie i płaszczyć się przed nim. Kurcze naprawdę nie wiem co robić. Może napiszcie mi co byście zrobiły na moim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia- a masz inne wyjście, inną ofertę pracy? A poza tym witaj na topiku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia......
Mam możliwość zatrudnienia w innej firmie na umowę ale sama za siebie bym płaciła ZUS, i bym miała macierzyński i wychowawczy, nie mogę patrzeć na tego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia......
Ale obecnemu pracodawcy tego nie zaproponuje, bo pracowałam tu 1,5 roku i nigdy o nic nie prosiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, ciężka sprawa. Cos trzeba wybrać. Może ktoś się wypowie co by wybrał? Haaalooo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem, ale kompletnie nie wiem co powiedzieć, bo nigdy nie pracowałam i sie nie znam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) ja w tej chwili siedzę na zwolnieniu bo jest na wypowiedzeniu-kazali mi podpisac ugodę stron i niestety nie miałam wybor.Jeżeli masz teraz pracowaś na umowę zlecenia to do zus musi być odprowadzona składka zdrowotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na prawdę Ci Kasiu współczuję postawił cię w głupiej sytuacji, więc dla włsnego spokoju może rzeczywiście zmień tą pracę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W poniedziałek mnie nie będzie, wzięłam sobie dzień wolnego:-) Chcę spędzić trochę czasu z mężem a on akurat też będzie miał przedłużony weekend:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia......
Pracując na umowę zlecenie nie mam niestety odprowadzanych składek zdrowotnych, w Zusie nic nie widnieje, tak jakbym nie pracowała. A to dlatego, ze jestem studentką. No i właśnie nie bardzo wiem co mam zrobić. zekanna - z Tobą też strasznie postąpili Nie ma litości dla kobiet w ciąży, niestety, takie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia......
A jeszcze szef mi powiedział, ze ma nadzieje, że nie zostawię ich teraz, bo on nie ma nikogo na moje zastępstwo, tak jak ja bym się tym przejmowała, co on biedny zrobi, a co niby ja mam zrobić, poprostu beszczelny. Zastanawiam się czy dla własnego spokoju nie odejść. Dał mi do podpisania umowę zlecenie, ale powiedziałam, ze się zastanowię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie bezczelny- ciekawe czy pomyślał co będzie z tobą jeśli będziesz musiała iść na zwolnienie i dalej na \"macierzyńskim\"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny dawno nie pisalam bo ostatnio siedze na 28dni.pl wczoraj zrobiłam dwa testy: sikany i beta no i zdarzył się cud, mam fasolkę, niestety do ginki nie dotarlam bo jej tydzien nie ma. test beta wyszedl 16147mlu/ul czy jakies takie te literki, mam pytanie do tych juz zaciazonych, czy jest to normalne ze mam jakby skurcze w podbrzuszu? takie dziwne uczucie, martwie sie, prosze o odpowiedz, jeszcze nie moge uwierzyc w to że jestem w ciązy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia......
diddlania - Ja miałam takie jakby skurcze, w trakcie kiedy miała się pojawić miesiączka, taki dziwny ból brzucha trochę inny niż na okres, test robiłam jak okres spóżnił mi się jeden dzień i wyszedł pozytywny i teraz jestem w 4 tygodniu ciąży. Niestety na testach beta się nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia......
diddlania - Testy raczej się nie mylą, więc pewnie jesteś w ciązy, ale mnie utwierdził w tym dopiero ginekolog. Pozdrawiam i gratuluję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diddlania - skurczów raczej nie powinnas mieć :( Lepiej szybko odwiedź ginekologa. Natomiast uczucie jak na @ jest całkowicie normalne na początku ciąży, tzn pobolwanie podbrzusza i ciągnięcie jajników. I GRATULACJE! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia......
Asik25 - o mnie to on napewno nie pomyślał :) teraz to już nie wiem czy śmiać się czy płakać, ale patrzeć na niego nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jana własnie coś takiego mam pobolewanie jajnikow to tak jak na @, jezeli jest to na poczatku normalne to dobrze, bo sie juz martwilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia......
Właśnie to co napisała J_A_N_A miałam takie ciągniecie jajników, bardzo dobrze to ujęlaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia a kiedy Ci to przeszło? i czy ktos zna sie na tej becie, mam jakies tam zakresy ale jestem zielona z tego dzieki za gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie i już mamy weekend. Ja wczoraj byłam na wycieczce w góry, ale widzę, że do mnie nikt nie tęsknił. Nie szkodzi. Doładowałam baterie i wszystko byłoby dobrze, tylko się przyplątało jakieś małe zatrucie. mdli mnie i mam biegunkę, ale myślę, że już zaczyna przechodzić. Tak to jest jak się jada poza domem. Nigdy nie wiadomo co jest na talerzu tak naprawdę. Poza tym czuję się dobrze i w niedzielę chyba znów wyskoczymy na jakąś małą wyprawę... Pozdrawiam Was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×