Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

Ależ tu się ciążowo i dzieciowo zrobiło :-D Jak ktoś ma ochotę pooglądać dużę wyrośnięte bobo, to proszę bardzo nowe fotki w podpisie, szczególnie ostatni album. Zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga lekarz zapytal czy chcemy znac płeć bo akurat tak sie synio ustawił ze jest widoczna:) Mamy dla niego imie - Tytus:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alborada fajne imię wybraliście :) A nas lekarz nie zapytał choć miałam nadzieję że to zrobi, a ja nie chciałam pierwsza pytać bo jeszcze by pomyślał że zależy mi bardziej na płci niż na tym czy dzidziuś zdrowy. No ale może następnym razem się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini- wielkie gratulacje! Masz już Boryska przy sobie, super:-) Cieszę się że wszystko dobrze przebiegło:-) Alborada- kolejny \"facet\" się szykuje na świat:-) Ciekawe czy u mnie też będzie synek czy córeczka... Jak obstawiacie?:-) Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mamy!!!:-) To takie też i nasze święto ciężarnych:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik ja u ciebie obstawiam córeczkę! Sama też bym chciała mieć córcię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga a Twoj dzidzius tez jest duzy (waga) wiec moze tez chlopczyk... A ja sie troszke pochorowalam tzn od wczoraj temp 37, 3 + katar i troche wczoraj gardlo bolało :( Moze ktoras z Was zna dobre sposoby zeby sie wyleczyc? Ja pije herbatke z lipy, wode z miodem, sok z cytryny, rutinoscorbin i jem chlebek z czosnkiem Macie jeszcze jakies sposoby? Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alborada to nie dużo płaciłaś za USG, u nas min.150zl Aga79 moja lekarka też nie pytała czy chcemy znać płeć, ja sama zapytałam ale najpierw pytałam czy wszystko ok, a później o płeć, a i tak dzidziuś miał swoje plany i wypioł się na mamusię :) i też mam nadzieję, ze następnym razem... Tylko, że już mało czasu zostało i nastawiamy się na niespodziankę na porodówce. Kolor ścian do pokoju maluszka już wybraliśmy - taki podobny do błękitu + dekor w kubusie puchatki. Myślę, żę pasuje dla chłopczyka i dziewczynki. W planach mieliśmy poznać płec i wtedy malować, ale co tam będzie uniwersalnie :) Asik25 a jak czujesz? Bo ja od samego początku miałam przeczucie , że synek a mąż, że córeczka (bo bardzo chce córcie). U ciebie stawiam na córeczkę :)) Alborada zostało Ci jeszcze mleko z czosnkiem lub miodem. A może jakieś inhalacje z soli? Od 3 dni mam cały czas spuchnięte nogi i czasami dłonie, macie może na to jakąś rade - chodzę jak kaczuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alborada no nawet duży dzidziuś, ciekawe ile miał długości bo tego lekarz nie mierzył. A na przeziębienie spróbuj może jeszcze herbatę z sokiem malinowym i cytryną. Zdrówka! Karyn ja też następnym razem zapytam o płeć, może akurat będzie widoczna :) Fajnie że u was już takie przygotowania na przyjście maluszka, dużo rzeczy macie już kupione? U nas dzidzia będzie w naszej sypialni i tam przygotujemy jej \"kącik\" no ale to jeszcze trochę. A na spuchnięte nogi spróbuj takie specjalne żele dla kobiet w ciąży, zapytaj w aptece. A tak zmieniając temat to dziś nasza 2 rocznica ślubu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga prawie wszystko mamy. Ciuszki, nosidełko, łożeczko dostaliśmy od męża siostry (ma 2 dzieci). Dokupimy tylko drobiazgi i pieluszki :) Właśnie rozwiesiłam 4 pralkę prania, ufff. Gdyby nie te ubranka to chyba byśmy zbanrutowali na wyprawce. Jeszcze tylko brakuje nam wózka ale to dziadkowie coś wspominali... Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy! My już 5 lat po slubie cywilnym, a 9 miesięcy po kościelnym. Dziewczyny a jakie dokupowałyście niezbędne rzeczy dla maluszka do domu? Czytałam w internecie co trzeba mieć w domu, ale część rzeczy wydaje się zbędna. to znalazłam : \"Oto podstawowy zestaw kosmetyczny, potrzebny do toalety dziecka: mydło glicerynowe specjalne, gąbka, rękawica toaletowa, talk, termometr do wody, nożyczki z zaokrąglonymi czubkami, agrafki specjalne niemowlęce, oliwka ze słodkich migdałów, sterylna wazelina, a także delikatny środek dezynfekcyjny dla niemowląt i gliceryna bezalkoholowa. Potrzebna jest również podstawowa apteczka: termometr dla dziecka, sól fizjologiczna, sterylne kompresy, wata, alkohol 60-procentowy, lek polecony przez pediatrę na wypadek gorączki i krem do podrażnionych pośladków. Butelka i smoczek wózek z możliwością przerobienia na spacerówkę, cerata, \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karyn myślę że to tych potrzebnych dla maluszka rzeczy trzeba podejść z pewnym dystansem. Sama w trakcie zorientujesz się co ci jeszcze potrzebane, a nie ma co przesadzać i kupować wszystkiego na raz. Wiadomo, że trzeba kupić parę \"kosmetyków\" do kąpieli i pielęgnacji, jakieś przybory (nożyczki lub obcinaczki, patyczki do uszu, coś do oczyszczania noska typu gruszka lub aspirator), butelkę, smoczek. Co do apteczki no to tak jak napisałaś. A i tak życie zweryfikuje :) Pewnie duuużo by można kupić dla nowego członka rodziny, cały sklep dziecięcy i pół apteki, no ale wiadomo jak to jest, wyjdzie w praniu :) W każdym razie wszystko sie jakos poukłada zobaczysz! Cieszę się że tak blisko masz do rozwiązania i będziecie mieli swoją dzidzę w domku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisze co my mamy: -mydełko bobas na początek, a później top&toe z johnsonna (płyn do mycia ciała i włosków) -natalka miała suchą skórę więc do kąpieli dodawaliśmy oillan (tańszy odpowiednik oillatum - emulsja natłuszczająca) - ręczniki z kapturkiem (rozmiar 100x100, bo mniejsze za male) - oliwka nivea - krem do twarzy oillatum -płatki do demakijażu do przemywania oczu -patyczki do uszu do higieny kikuta pępowiny -spirytus spożywczy rektyfikowany 95% (rozcieńczyć do 70% - 3 miarki spirytusu + 1 wody) - aspirator frida lub sopelek do kataru -sól fizjologiczna do noska (później marimer - woda morska w sprayu) - nożyczki do paznokci zaokrąglone -milton spray dezynfekujący do przwwijaka itp. -przewijak + pokrowce na przewijak frotte (najpierw rozkładaliśmy pieluszki, ale się podwijały i pokrowiec jest lepszy) -mamy też ceratkę do przewijania, jak kupka ucieknie z pieluszki to kładziemy ją na przewijak - ceratka do łóżeczka -krem do pupci do zmiany pieluszek (np linoderm z alantoiną) (nie używamy talków) Nie potrzebne są: -termometr do wody (pierwszy raz można zmierzyć zwykłym, a później już na wyczucie) - gąbka podkład - gromadzą się zarazki, a jak nalejecie na początek ciut wody to dzidzi się nic nie stanie) - myjka - używaliśmy tylko tydzień, później lepiej myło się ręką)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga79 zdaję sobie sprawę, że wszystko \"wyjdzie w praniu\" ale podstawowe rzeczy można kupić wcześniej. Myślę, że przez tydzień-dwa po porodzie nie będę miała głowy do zakupów. :) 100krocia dzięki za taką dokładną listę rzeczy - bardzo pomocną Dziś z mężem oglądaliśmy (przy okazji zakupów) pampersy. Normalnie kolorowy zawrótgłowy! Jakie pieluchy polecacie i ile paczek kupić? Myśleliśmy o 1 paczce pampes jedynki i większej paczce \"dwójek\". Są teraz w promocji i dwie paczki kosztowałyby ok. 60zł. Jutro mam wizytę, obym miała USG i dzidzia się pokazała wiecie w jakim miejscu ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie wytrzymalam i skusilam sie dzis aby kupic kołderke i poszewke:) Łózeczko bedziemy miec od rodziny, ubranka juz moja mama pokupiła 100krocia a gdzie mozna kupic taka ceratke do przewijaka? W sklepie z odzieza i akcesoriami dla maluchow? Ps mam okropny katar Byłam u lekarza rodzinnego Dostałam jakies krople homeopatyczne i Bioparox ale niestety mam problem z ich aplikacja bo mam tak zapchany nos ze nie jestem w stanie tego wdychac:( Moze macie jakies sposoby na katar? Ponoc nie mozna brac zadnych srodkow obkurczajacych naczynia bo moga wywolac porod tzn skurcze itd A z tego co wiem to wiekszosc skutecznych kropli dziala na takiej zasadzie Boje sie troche zeby mi na oskrzela sie to nie przenioslo Juz kiedys przez zatoki mialm zapalenie oskrzeli Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps znalazlam w internecie taka liste: RZECZY POTRZEBNE DO DOMU: 1. Łóżeczko, materac, ochraniacz na materac (żeby dziecko nie zasikało materaca), komplet pościeli, prześcieradło z gumką, ochraniacz na boki łóżeczka 2. Wanienka najlepiej ze stelażem, lub tak ustawiana żeby nie trzeba sie było schylać przy kąpieli i ubieraniu dziecka; ręcznik z kapturkiem 3. Wózek 4. Przewijak na łóżeczko nakładany, lub jeśli masz komode do przewijania. 5. Pampersy New Born 6. Opakowanie pieluch tetrowych 7. Proszek do prania dla niemowląt (najlepszy Jelp - do kupienia w Makro, musisz mieć go wcześniej, żeby poprać wszystkie ubranka i pieluchy tetrowe) 8. 2 butelki (mała i duża) ze smoczkami antykolkowymi 9. Póżniej można zainwestować w podgrzewacz do butelek (np Canpol Babies) ale na początku pewnie będziesz karmić piersią więc sie nie przyda. 10. Oliwka dla dziecka 11. Miękka szczoteczka do włosków (może się przydać jak zacznie się ciemieniucha i trzeba ją wyczesywać i nacierać oliwką) 12. Gruszka do nosa 13. Patyczki do uszu specjalne dla niemowląt 14. Chusteczki do pupy (takie jak do szpitala - można kupić w Makro, pakowane po 2, 4 op) 15. Sudocrem - delikatnie wysusza - na jakieś krosteczki u dziecka 16. Kocyk oprócz tego do szpitala - może być większy 17. Zestaw pościeli do wózka 18. Może się przydać termometr do czoła, czy ucha - jest łatwiejszy w obsłudze i nie denerwuje dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ceratke a właściwie taką matę do przewijania kupiliśmy w dużym tesco. Powinny być też w sklepach dla dzieci. My długo używaliśmy pampersów 1 bo natalka jest chudziutka. Dobrze jest mieć na początek taką małą paczuszkę 1 i większą 2. Jak jedynki będą dobre to mąż dokupi. My mieliśmy wanienkę ze stelażem. Fasjna rzecz, ale używaliśmy tylko 2-3 miesiące, bo później wanienka była za mała (mieliśmy tą najmniejszą). TEraz mamy największą i wkładamy do naszej wanny. Trzeba niestety klęknąć przy kąpaniu :(. Mamy podgrzewacz do butelek ale ani razu nie używaliśmy (chociaż mała jest od 3-go miesiąca na bebilonie. Mleka modyfikowanego nie można odgrzewać (tzn jest dobre tylko do godziny po rozrobieniu) więc zawsze dotowaliśmy wodę trochę wcześniej, żeby wystygła do karmienia i jak już była ok to wsypywaliśmy mleko. Polecam (jak ktoś planuje zakup mebli) komodę, na której można przewijać dziecko. (ale nie z wanienką, bo zachlapie całe mieszkanie i tapety). My mamy taką: http://www.klups.pl/szablon.php?z=17&t=md&p=md jak już nie będzie potrzebny przewijak to ściąga się połowę blatu i jest zwykła komoda. Na początku mieliśmy przewijak na łóżeczku, ale nie było tak wygodnie. Bły niżej i nie było gdzie położyć chusteczek, kremu itp. Aha kupiliśmy i nie używamy pościeli dziecięcej. Używamy ochraniacza (na całe łóżeczko a nie na pół bo mala lubi się kręcić 0 360\' w nocy) i cieńkiego śpiworka z koca bo się rozkopuje: mamy taki: http://allegro.pl/item370541369_krainasnu_bawelniany_spiworek_spiworki_75_cm.html Termometr do czoła jest bardzo niedokładny, jak i w smoczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Byłam wczoraj na cudownej wizycie u gin i po prostu uśmiech mi z ust nie schodzi:-) Na początek położna stwierdziła że spróbujemy takim aparacikiem czy już będzie słychać serce mimo że to jeszcze wcześnie, ale że jestem szczupła to spróbujemy. Było słychać ale musiała dzidzię gonić bo troszkę uciekała- to było cudowne!!! Później lekarz stwierdził że mam duży brzuch jak na ten czas ciąży, trochę się pośmialiśmy, później usg i widziałam jak moje maleństwo się rusza w brzuszku- brak słów jaki to przepiękny widok! I nie spodziewałam się że aż tak urosło bo ma teraz prawie 8 cm licząc od główki do kości ogonowej:-) Wszystko jest dobrze i jesteśmy z Mężem bardzo szczęśliwi, wczoraj cały dzień się cieszyliśmy:-) Szczególnie z tego że dzidzia sobie tam pływa i uciekało przed panią położną, bawiło się w ganianego:-) Nareszcie wiem co to znaczy... Jak czytałam wasze listy rzeczy potrzebnych na początek dla maleństwa to trochę się przeraziłam jak ja sobie poradzę z pielęgnacją takiego maleńkiego ciałka! I to zimą! Ale chyba w szpitalu położna wszystko wyjaśni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiczku strasznie się cieszę wraz z Tobą, to cudowne uczucie oglądać swoje maleństwo, widzieć, jak rośnie, jak się rusza, wiedzieć że tam jest i ma się dobrze, słuchać jego serduszka. Ucałuj brzunio od Cioci Miamy. Pielęgnacją się nie martw, poradzisz sobie, ja też tak myślałam, a to nic trudnego, dziecko nie jest zwafelka, żeby się kruszyło przy dotknięciu :-D Fajnie się czyta o tych Waszych zakupach przed porodem, sama sobie przypominam te chwile i uśmiecham się pod nosem :-D A ja miałam taką listę Wyprawka dla dziecka Pierwsze ubranka • body z długim i krótkim rękawkiem - ok. 5. sztuk. Zwróć uwagę, by otwór na głowę był odpowiednio duży, tak, by nie trzeba było przeciskać jej na siłę. Body jest wygodne, ponieważ zapięcie na dole uniemożliwia odsłonięcie gołych plecków. Alternatywą dla body mogą być zawiązywane z boku koszulki (z krótkim rękawem). • kaftaniki (z długim rękawem) zawiązywane z boku - od 4 do 6 sztuk • śpioszki – 3-4 sztuki • czapeczki - 2 cienkie i 1 cieplejsza • pajacyki - 2- 4 sztuki. Jest to jednoczęściowe ubranie wierzchnie (z długim rękawem), odpinane w pupie tak, aby do zmiany pieluszki nie trzeba go zdejmować. • cieplejsze pajacyki - ok. 2 sztuki • skarpetki - 2-3 sztuki. Zwróć uwagę, by nie miały obcisłych gumek. • sweterki lub bluzy zapinane z przodu - 2 sztuki • ciepły kombinezon, jeżeli dziecko urodzone jest jesienią lub zimą, albo cienki kombinezon bawełniany dla \"letnich\" maluchów • rękawiczki +ciepła czapeczka+ śpiworek Ubranka mające bezpośrednią styczność ze skórą powinny być wykonane z naturalnych materiałów - np. bawełna, batyst, frotte, z niewielką najwyżej domieszką elastiku. Nie powinny mieć ostrych szwów ani guzików, które mogłyby uwierać. Przed pierwszym założeniem należy je wygotować. Kosmetyki i przybory toaletowe Kosmetyki powinny być przede wszystkim jak najprostsze i w małej ilości. Nowości wprowadzaj ostrożnie, żeby móc zaobserwować ewentualną reakcję alergiczną. Wybieraj kosmetyki bez dodatków zapachowych i barwników. Zaopatrz się w: • nie perfumowane mydełko dla niemowląt Najlepiej żeby pH wynosiło ok.5,5. • waciki (przydatne do przemywania oczu) • gaziki • pałeczki do czyszczenia uszu i noska • myjki - 2-3 sztuki • ręcznik z kapturkiem- miękki ręcznik z kapturkiem. Kapturkiem zakrywamy mokrą główkę niemowlęcia, przydaje się do wytarcia mokrych włosków/główki. Najlepiej dwie sztuki na zmianę. • miękka szczotka - z naturalnego lub sztucznego włosia • nożyczki do paznokci (z zaokrąglonymi końcami) • środek do natłuszczania skóry dziecka - może być to oliwka do pielęgnacji niemowląt. Jeżeli dziecko ma tendencję do przesuszania się skóry, lepiej natłuszczać ją parafiną. Dobrze natłuszcza, a także działa odżywczo na skórę oliwka z oliwek (z pierwszego tłoczenia), jak również linomag w płynie. • tłusty krem do pupy - np. z dodatkiem cynku • bawełniana pielucha, a w późniejszym okresie ręcznik frotte do osuszania dziecka po kąpieli • niealergizujący proszek do prania (lub płatki mydlane) • gruszka do nosa • Oliwka - do wyboru zapachowe oliwki wielu firm np. Bambino, Johnsons, Nivea, Sanosan. • Krem do pupy przeciw odparzeniom - np. Sudocrem, Linomag, Bepanthen. • Krem do buzi - do wyboru wiele firm kremów pielęgnacyjnych, ochronnych, np. Nivea, Bambino. • Mokre chusteczki do pupy - używane bardzo często więc upewnijmy się, że nie uczulają. Do wyboru pudełko początkowe i wkłady zamienne, przeważnie w opakowaniach po 72 sztuki. Mnogość firm, np. Bambino , Nivea, Pampers, Oceanic Dzidziuś, Aro, Huggies. Rzeczy do spania, spacerów i werandowania dziecka • kocyki- 2 cienkie i 1 cieplejszy • poszewki na kocyki- 2- 3 sztuki • pościel- wybierajmy naturalne, bawełniane tkaniny. Przed zakupem sprawdźmy metkę. Dobrze byłoby, gdyby poszewki można było prać w temperaturze prania ubranek i innych rzeczy, by oszczędzić na wspólnym praniu. 40°, 60°C to najczęściej spotykana temperatura prania ubranek dziecięcych. Kilkumiesięczny niemowlak zwraca też uwagę na wzory na pościeli. Z pewnością zainteresują go kolorowe misie, skaczące baranki. Sklepy aż mienią się od wzorów i kolorów. Kupując pościel wykonaną z kory, unikniemy prasowania i zaoszczędzimy czas. Gładkie, a zarazem milsze w dotyku tkaniny wymagają prasowania. Dobrze sprawdza się też przyjemna, ciepła flanela, jednak ciężko jest dostać poszewki wykonane z tego materiału. Zamiast kołderki możemy nabyć wygodny spiworek do spania, rozpinany, praktyczny dla dziecka i rodziców, którzy zawsze będą mieli pewność, że maluch nie rozkopie się. Śpiworki są dostępne w wersji zimowej, z grubszego materiału, i cieńsze w sam raz na lato. • prześcieradełka- do wózka i łóżeczka (np. praktyczne frotte z gumkami) - 2-3 sztuki • śpiwór ciepły- do wózka na zimę • ceratki- do podłożenia pod prześcieradło - 2 sztuki - ważny jest tu rozmiar ceratki, musi być ona nieco szersza niż materac, inaczej sfałduje się pod pupą dziecka, tworząc niepotrzebną nierówność, i tracąc swoją ochronną funkcję. Ceratka zapobiega zmoczeniu materaca. Szerszą ceratkę podwijamy pod materacyk i zabezpieczamy prześcieradłem z gumką. Gumka trzyma w miejscu ceratkę i zapobiegania jej przesuwaniu. Idealnym wymiarem byłby wymiar 70/80cmx120cm. Takie ceratki są do dostania w sklepach, jednak trzeba się trochę nachodzić za odpowiednim wymiarem. • pieluszki bawełniane- praktyczne do używania jako prześcieradełko, do przykrycia dziecka, gdy jest ciepło, albo do osuszania ciałka po kąpieli. • pieluchy tetrowe- Przydają się w różnych sytuacjach. Zdarza się, że maluchy ulewają. Warto wtedy mieć na ramieniu zarzuconą pieluszkę tetrową by szybko zareagować. Pieluszką wycieramy dziecku buzię, a jednocześnie chronimy ubranie. Tetrowe pieluszki zabieramy na każdą wizytę w przychodni, szpitalu. Lekarz pediatra poprosi nas o położenie tetry na wagę, na stolik do badania dziecka. Tetrę zabieramy też ze sobą, gdy wybieramy się w gości. Zawsze łatwiej na rozłożonej pieluszce tetrowej przebrać maluszka, zmienić pieluszkę. Mamy dzieci dużo ulewających będą musiały zaopatrzyć się w większą ilość tetry tzn. około 40 sztuk. • rożek- do kupienia rożki miękkie z wkładem hypoalergicznym, a także usztywniane rożki, zapinane na rzepy lub wiązane. Rożek z takim wkładem można prać w pralce. Rożek używany jest na samym początku, kiedy noworodek potrzebuje ciepła. Niektóre mamy zawijają maluszka w rożek do snu, by czuł się on opatulony z każdej strony (jakby przytulany), a więc bezpieczny. Inne mamy czują się pewniej karmiąc dziecko w rożku, który stanowi pewnie usztywnienie, podstawę, a więc łatwiej i bezpieczniej jest dzieckiem manewrować. Potem rożek może przydać się jako kołderka, wyściełanie wózka głębokiego • materacyk- do wyboru: piankowe, gryczane, kokosowe, gryczano-kokosowe. Im twardszy materac, tym lepszy dla kręgosłupa malucha. Prawie wszystkie materace są pokryte materiałową poszewką, którą można zdjąć i uprać. Samych materaców prać nie wolno, jedynie w przypadku materaca piankowego można pokusić się o czyszczenie. Kolor jest całkowicie bez znaczenia, bo materac i tak zawsze schowany jest w prześcieradle, a więc niewidoczny. • pieluszki flanelowe- gładsze, grubsze, lepszej jakości niż tetra. Pieluszek flanelowych możemy używać zamiast tetry. Możemy też wyłożyć nią chłodny ceratkowy przewijak, lub zastąpić noworodkowi poduszkę, a także wyściełać rożek. Flanela jest droższa niż tetra. Dostępna biała, jak również w kolorowe wzory. Jeżeli używać będziesz pieluch tetrowych, potrzebujesz ich ok. 60 sztuk (zakłada się je bowiem podwójnie). 30 kompletów daje Ci taki komfort, że nie musisz prać ich częściej niż raz na dwa dni. Jeżeli będziesz używać pieluszek jednorazowych, zaopatrz się w ok. 10 sztuk - będą przydatne do podłożenia jako prześcieradełko przy przewijaniu malucha lub do wycierania buzi. Noworodek do spania nie potrzebuje poduszki ani kołdry. Płaskiej poduszki zaczynamy używać, gdy malec opanuje swobodnie umiejętność przewracania się z brzucha na plecy (ok. 5. miesiąca życia). Gdy w pomieszczeniu jest chłodno, wystarczy przykryć dziecko dodatkowym (lub cieplejszym) kocykiem. Nie ma także potrzeby różnicowania sposobu ubierania w ciągu dnia i w nocy. Sprzęty codziennego użytku • łóżeczko- standardowy rozmiar 120cmx60cm jest najbardziej popularny i chyba najczęściej wybierany przez rodziców, bo łatwo dobrać do niego pościel dostępną w tym rozmiarze niemalże w każdym sklepie. Każde łóżeczko ma trzy wyjmowane szczebelki, które wyjęte posłużą starszemu dziecku za wyjście. Przeważnie ma też trzy poziomy. Najwyższy dla noworodka, a także dla wygody zmęczonych rodziców, żeby nie musieli zbyt bardzo się schylać. Drugi poziom przeznaczony jest na okres przejściowy, kiedy to maluch staje się ruchliwy. Natomiast trzeci najniższy poziom jest idealny dla dziecka już siedzącego, próbującego wstawać chwytając się szczebli. Poziomy to gwarancja bezpieczeństwa szkraba. • przewijak- musi pasować na szerokość łóżeczka. W sprzedaży różnokolorowe przewijaki, które i tak przykrywa się pieluchą lub ręcznikiem, żeby uniknąć kontaktu dziecka z zimną ceratą, jaką pokryte są przewijaki • wanienka plastikowa • termometr do mierzenia temperatury wody. • wózek głęboki • nosidełko - przeznaczone do noszenia dziecka z przodu, ze sztywną podpórką pod plecy i głowę dziecka. • torba podręczna • fotelik samochodowy spełniający parametry bezpieczeństwa. • termometr pokojowy - do mierzenia temperatury w pokoju maluszka, w łazience pprzed kąpielą. Apteczka • 70-procentowy spirytus do przemywania pępka (potrzebne będą też gaziki lub patyczki jednorazowe). • gencjana - roztwór wodny (pomocna przy pleśniawkach) oraz spirytusowy (do pielęgnacji pępka). • rumianek - do robienia naparów (przemywania oczek, narządów płciowych) lub dodawany do kąpieli (świetny w profilaktyce krzywicy; kąpiele z dodatkiem rumianku dostarczają dziecku również cennych witamin). • sól fizjologiczna - do płukania oczek w przypadku ropienia lub noska, gdyby zdarzył się katar. • maść nagietkowa - działa gojąco i regenerująco na skórę. Jest to maść pierwszej pomocy w razie pojawienia się wysypki. • paracetamol (w czopkach, dawka 50 lub 80 mg, lub w syropie). Preparat potrzebny w razie gorączki. Pamiętaj, że każda gorączka u noworodka jest bezwzględnym wskazaniem do kontaktu z lekarzem. • termometr lekarski. Karmienie: - butelka do podawania picia lub karmienia ze smoczkiem o małym przepływie (w rezerwie gdyby okazało się, że są problemy z laktacją) - podgrzewacz do pokarmu (warunek jak wyżej, można więc dokupić gdy sprawa się wyklaruje) - sterylizator do butelek (warunek jak wyżej) - zestaw szczotek do czyszczenia butelek i smoczków (warunek jak wyżej) - termoopakowanie (jak wyżej) Lista rzeczy potrzebnych świeżo upieczonej mamie: - biustonosz do karmienia (2 szt) - wkładki laktacyjne (1 opakowanie) - laktator - podkłady higieniczne (dużo) - majteczki jednorazowe 14 szt. - zioła na laktację o ile w zamiarze jest karmienie piersią - koszulka rozpinana lub z rozcięciami na piersiach do karmienia piersią - zioła lub herbatkę na laktację o ile w zamiarze jest karmienie piersią - płyn do higieny intymnej (najlepiej z dodatkiem typu nagietek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rzeczywiście sporo tych rzeczy do kupienia... Ja pewnie niedługo też zacznę zakupowy szał, mam nadzieję że kasy wystarczy... Asik, cieszę się bardzo z twojej udanej wizyty u gin, prawda żę to cudowne przeżycia? Ja też tak niedawno przeżywałam to sama, no i za każdą wizytą i usg też przeżywam. To niezapomniane uczucia! Ja wczoraj byłam w mojego gina na wizycie, wszystko jest w porządku, słuchaliśmy serduszka, obejrzał moje ostatnie usg, także jest ok :) Brzuszek rośnie. Od dziś jestem na zwolnieniu do końca przyszłego tyg. Fajnie bo pogoda super, odpoczne od pracy i się zrelaksuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny maly wlasnie zostal wykąpany , nakarmiony a teraz lezakuje z tatusiem :D Karyń jak sie czujesz? to juz w zasadzie ostatni miesiąc .. - dzidzia chyba daje Ci popalic teraz ?? bardzo kopie?? Alborada cos w tym jest - u mnie tez intuicja odnosnie płci sie sprawdziła :D- mimo iz liczylismy troche bardziej na dziewczynke ja od samego pocztku czułam ze bedzie chlopak - a teraz juz bym mojej kulki nie wymieniła na inna :D Aga ty juz na pólmetku- o rany ale zleciało - wyprawka troche obciąza kieszen ale jak juz pomalu zaczniesz kompletowac rzeczy to tego tak nie odczujesz - Asik ale kolos 8 cm no no :D fajnie To masz niesmiale dziecko tak sie chowac przed panią doktór :D Miama a co u Ciebie ?? pracujesz nadal nad kolejnym dzieciaczkiem ?? A moj maly Miś odkąd sie najada ( a odciągam pokarm i karmie go z butli - moich piersi nie chce :( ) to slicznie spi i jest bardzo spokojnym i kochanym dzieckiem ....uwielbiam go :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiku super ze wszystko OK :) Fajnie ze masz małego buszującego szkraba :) Jeju dziewczyny jak przeczytałam te listy to az mnie zatkało... a po co az tyle tego? :/ Jak gencjana to po co spirytus (ja wszystko robilam gencjaną i bylo ok) Nosidelka nie mialam, wystarczyl fotelik samochodowy. Pieluch flanelowych uzywalam krotko (bioderka). Śpiwora nie mialam, Justysia miala kombinezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam dziś ostatnie pranie, została mi tylko pościel i kocyki do poprania. Naliczyłam ok. 60 samych body! Ręce mi spuchły od składania ! Prawie zajeżdziłam pralkę, hihi Miama ile kasy Wam poszło!? Dzięki za opis o pieluchach, ja mam 17 szt. tetry, myśle, że wystarczy przynajmniej na początek. A napewno będziemy używać jednorazowych (pod warunkiem, że nie będą uczulały) Asik to jedne z piękniejszych chwil. Wspaniale , że wszystko dobrze! Aga79 ale sobie odpoczniesz teraz! Mini55 czuję się super jak na ostatni miesiąc, myślałam, że będzie gorzej. Normalnie funkcjonuję oczywiście męczę się szybciej, puchną stopy, ręcę i mam zgagę ale po za tym ok. Dzidziulek szaleje, ale tylko kilka razy dostałam tak mocno :) oszczędza mamusię :D A jak mały daje wam spać w nocy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj byliśmy na wizycie z dzidzią wszystko ok, we środę mamy usg i może wtedy maleństwo pokaże się w całej krasie. Rozmawaiłam z lek. o porodzie i zaskoczyła mnie miło, bo się okazało, że w szpitalu w tkórym będę rodzić znieczulenie jest darmowe. Teraz się zastanawiam czy skorzystać z niego. Zaproponowała też szkołe rodzenia. Nie wiem czy już nie za późno, został mi miesiąc i tydzień... Czy chodziłyście do szkoły i jak wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini szczerze mówiąc jeszcze nie zaczęłam się starać, na razie trochę odwlekam..... :-/ Fajnie, że cieszysz się swoim maleństwem, wrzuć kiedyś jakąs fotkę małego. JANA wrzuciłam moją listę, którą skądś miałam, bo może przyda się dziewczynom, już nawet nie pamiętam co na niej było. A co u Justysi? Karyn rany 60 bodów? A po co??? Ja miałam 40 pieluch, plus flanele, używałam wszystkich, bo na początku mała miała tetrę, obiecywałam sobie że dłużej tak pochodzi, ale stwierdziła,m, że to bez sensu. Co do szkołę rodzenia, to ja chodziłam od października (urodziłam w styczniu). Zadowolona byłam, ale wszystko mi potem umknęło. Karyn już niedługo. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miama ja też ponownie należe do PLANUJĄCYCH ale na razie nie starających sie. Wczoraj miałam drugą dawke szczepienia przeciw WZW AiB, ostatnie za 5 miesiecy, wtedy mozemy zaczynac. Jak to jest z rozyczka? Ja slyszalam ze na 10 lat tylko szczepionka dziala, a wczoraj mi lekarz powiedzial ze na cale zycie (moze jakis niezorientowany?) Justysia ostatnio marudna ale kochana :) Ciagle walczymy z AZS. Jak gdzies zwalczymy ognisko suchej swędzącej skory to pojawia sie gdzie indziej :( (to taki czerwone chrostki zlokalizowane przy zgieciach np łokci, za uszkami, za kolanami itp) Przyczyny nie znam. Na pewno ma alergie na truskawki, maliny jbałka, wiec tego jej nie daje. Ale to cholerstwo dalej wyłazi :( Karyn - ja chcialam chodzic na szkole rodzenia ale mi zamkneli i potem juz zrezygnowalam. Uwazam ze to moze byc potrzebne ale nie niezbedne. Ja umialam rodzic i bez tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini super, że u was wszystko ok! Czekamy na zdjęcia małego Boryska (a propos tego imienia to ostatnio popularne się zrobiło, słyszałam już parę razy że ktoś tak nazwał dziecko). No i powiedz jak tam się czujesz w nowej roli? Karyn rzeczywiście masz sporo roboty, aż 60 body, duuużo, a gdzie reszta jeszcze... Nie przemęczaj się aby za bardzo :) Co do szkoły rodzenia no to rzeczywiście już chyba za późno, ja zamierzam chodzić, chyba się zaczyna w 6-7 miesiącu, myślę że to dużo daje ale oczywiście bez tego też świat się nie zawali :) Pogoda cudowna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga to mnie zalamałas - a ja myslalam ze dałam oryginalne imie :) .. Mnie juz od dawna sie podobalo to imie no ale tak to juz jest ... Zdjecie Boryska w stopce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karyn ja chodzilam do szkoły i bardzo sobie chwale - zwłaszcza cwiczenia oddechowe - dzieki nim łatwiej znioslam poród - skupiałam sie na oddychaniu a nie na bolu - poza tym oddychanie pomaga szybciej urodzic - bo oddychając przeponą masujesz dno macicy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale uczyć sie oddychac wcale nie trzeba na szkole rodzenia :) Ja sie nauczyłam na zajęciach z emisji głosu :) I faktycznie pomaga. Własnie te zajecia mi poród przyspieszyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini Borysek cudowny, śliczny chłopczyk! A imię oryginalne, ale ostatnio wiele osób daje dzieciom właśnie oryginalne imiona, np. my idziemy w niedzielę na chrzciny Iwa :) A smai z mężem jakby była dziewczynka to może Tola ją nazwiemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×