Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Klitajmestra

Pękająca skóra dłoni.

Polecane posty

Gość gość
Ja też miałam bardzo podobny i problem i w moim przypadku po działała cudowną wazeliza. Smarowałam się nią każdego wieczora przed pójściem spać. Ten problem po jakimś czasie zniknął, chociaż nie wiem czy w twoim przypadku wazelina pomoże. A tak na przyszłość to w zimie niś rękawiczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobry jest krem z mixa, tylko trochę tłusty. Ja go stosuję głównie na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli dłonie są przesuszone to trzeba znaleźć jakiś bardzo dobry nawilżający krem do rąk i bardzo często go wcierać, ja sobie cenię kremy m.in. http://scananida.com.pl/ oprócz tego co jakiś czas robię delikatny peeling, wtedy krem jeszcze lepiej się wchłania, nie wolno też zapominać o rękawiczkach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam masakrę jesli chodzi o sucha skórę w ogole na całym ciele ale dłonie to juz masakra. Stosowałam wszystko! Dermatolog powiedział żebym nie używała kremów do rąk ktore maja w skadzie wodę bo to zamarza nam w skorze zima i dlatego skora pęka, przepisał jakaś maść na sterydach nie powiem pomogło ale nie bede latała co tydzien po maść do dermatologa :((( Ostatnio byłam na manicure i kosmetyczka na końcu podpaliła taką świeczke i polala mi taki ciepły olejek na dłonie. Na początku były troche tluste ale pozniej zajebiscie nawilżone. No i dość długo utrzymywał sie ten efekt. Zastanawiam sie nad kupieniem tego tylko jest kurwa troche drogie :( moze znacie jakaś firmę która ma takie cuda ? Bede wdzięczna za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaa3
Witam Mój tata od ponad 15 lat walczył z jakąś formą alergii, był nawet obiektem pokazowym na zjeździe dermatologów, na nic się zdały ciągłe wizyty u lekarzy, nowe leki i maści. Prawdopodobnie w wyniku częstego kontaktu z jakimś metalem rozpoczęła się silna alergia, najpierw nagłe swędzenie, potem bąble z wodą na dłoniach i trochę powyżej stóp, następnie te bąble pękały i powstawały rany, to oczywiście bolało i piekło, ciągle chodził poklejony plastrami a ja benzyną ekstrakcyjną usuwałam ślady po kleju z kafli, sanitariatów... W zeszłym roku przeczytaliśmy artykuł o tym jak ważna jest rola jelit, wielu naukowców twierdzi że to drugi po mózgu system zarządzania organizmem (może ze względu na największą powierzchnie jelit) a potem przeczytałam gdzieś o Instytucie Mikroekologii w Poznaniu, pojechaliśmy tam, tata wykupił zalecone PROBIOTYKI i przyjmował je przez pół roku - właściwie nie mieliśmy nic do stracenia -teraz ręce się już wygoiły i od wielu miesięcy nie miał żadnego napadu alergii. Coś w tym jest skoro zadziałało, pisze o tym bo może komuś pomoże. Dodatkowo tata wciera w skórę krem torfowo-witaminowy Gerlavit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Wiki
Miałam podobny problem z dłońmi i zaczęłam stosować krem do rąk o działaniu przeciwzapalnym z miodem Manuka i mi pomógł :) kupuję go na www.newbay.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosujcie systematycznie krem ziołowy do rąk HB - powinien pomóc, poprawić cerę i doprowadzić ją do normalności. Przynajmniej aktualnie nie mam żadnych problemów, cera wygląda lepiej, jest gładka, a nie tak sucha. Używam kremu raz dziennie i to jest wystarczające dla utrzymania normalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szefowa

Wiesz co czujesz... Ten ból podczas mycia rąk itp... I te obrzydzenie jak się patrzy na pękającą skore u dłoni... U mnie maści sprawdzały się tylko na sekundę, niby coś lepiej było ale na bardzo krótki okres czasu... Miałam dosyć tej nierównej walki i zaczełam szukać pomocy i trafiłam na mezoterapie. Polecam szczerze ten zabieg, osoba, które już mają tak zniszczone ręce , ze az zal na nie patrzeć, zabieg też pomaga, jesli chodzi o wygląd dłoni! Ja robiłam ten zabieg u Dr Beaty Dethloff - wielki plus dla niej i jej drużyny! Dziękuje!!1

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Jeżeli pragniesz odmłodzić dłonie i odpowiednio je nawilżyć może powinnaś rozważyć zabiegi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej? Jakiś czas temu w klinice vesuna, która znajduje się w krakowie zdecydowałam się na zabieg juvederm volift. Dzięki zabiegowi moje dłonie wyglądają znacznie lepiej. Gdybyś chciała poczytać o zabiegu to tutaj wklejam linka do artykułu, który został opublikowany na blogu tej kliniki w której byłam: https://vesuna.pl/blog/medycyna-estetyczna/sposoby-na-odmladzanie-dloni/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol

Jeśli chodzi o odmrożenia to też miałem tą "przyjemność" kilka lat temu i niestety dłonie od tak pory jak przychodzi zima strasza, a że pracuje w aptece to nie zbyt fajnie wygląda jak podaje leki pacjentom dłońmi które straszą bo zaraz słyszę że szewc w dziurawych butach chodzi, długo szukałem czegoś co by działało i raz zebrałem żonie krem z woskiem firmy adamski bo chwaliła sobie na suchą skórę dłoni i chociaż sceptyczne podchodziłem do tych naturalnych kremów to ten okazał się strzałem w dziesiątkę, smaruje dłonie na noc i nie mam już problemu z zaczerwienieniami i nie szczypią przy zmianę temperatury otoczenia, że swojej strony dodam że z racji fachu sprawdziłam skład i producenta i uważam że produkt wart uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również miałam problem z pękającą skórą dłoni, ale znalazłam kilka skutecznych sposobów na jej nawilżenie. Na pewno bardzo ważne jest nawilżanie skóry od zewnątrz. Moją ulubioną maścią jest maść konopna Dr. Retter 24%. Szukaj tej z hologramem na opakowaniu, aby mieć pewność, że masz oryginalną recepturę. Maść konopna doskonale nawilża skórę, pomaga w regeneracji i łagodzi podrażnienia. Ostatnio odkryłam również maść konopną z dodatkiem CBD, którą zakupiłam w Konopnej Farmacji  w Poznaniu o nazwie Hiskin tania 22 zł .....Maść jest SUPER odrazu odczułam jej kojące działanie Dodatkowo, bardzo dobrze sprawdzą się płukanki z rumianku. To sposób mojej babci !! Rumianek posiada właściwości przeciwzapalne i łagodzące, co może pomóc w złagodzeniu podrażnień i regeneracji skóry dłoni. Dlatego Warto robić płukanki wieczorem, aby skóra miała czas na regenerację przez całą noc. Jeśli chodzi o olej z czarnuszki, warto stosować go zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Olej z czarnuszki ma działanie nawilżające i przeciwzapalne, co może pomóc w łagodzeniu podrażnień i poprawie kondycji skóry dłoni.  W Konopnej Farmacji kupisz wszystko online jeśli nie znajdziesz tych produktów u siebie w mieście. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×