Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość balbiiinka
hej karolinko! sory ale Ty chyba nie czytasz tego co ci ludzie pisza,czy nie widzisz nagonki na KK;albo na inne wyznania chrzescijnanskie? Pan Jezus powiedzial wyraznie!",ze jego nasladowcow "poznacie po owocach"Owe chrzescijanskie owoce wydaja wyznawcy roznych religii,przeciwstawiaja sie pogladom tego swiata i dlatego sa szykanowani i wysmiewani za swoja odmiennosc,jesli tego niedostrzegfasz to oznacza,ze masz skutecznie wyprany muzg przez swiadkow jehowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaarolinka- ty czytasz co ludzie do ciebie piszą. Mi się zdaje, że nie. Poczytaj swoje wpisy i zastanów się jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiiinka
poza tym przedstawil ci Artur przyklady z Polski,w ktorych opisal ludzi ,ktorych zwyklo sie nazywac moherami,tylko dlatego,ze pokazuja swoim zyciem w to w co wierza,ci ludzie nie wszyscy popieraja rzady Rydzyka! Poznalam mnostwo katolikow,ktorzy swoim zyciem w praktyczny sposob pokazuja jak bardzo kochaja Boga!to samo tyczy sie protestantow,swiadkowie jehowy wierz mi nie stanowia tutaj zadnegfo wyjatku.Powiem wiecej swiadkowie jehowy najczesciej sami wywoluja sytuacje ,wrecz prowokuja sytuacje w ktorych sa rzekomo przesladowani.a potem twierdza ze i´sa przesladowani ze zdwojona sila.Jesli bedziesz szczera ze soba sama to zastanow sie tak szczerze,o kim i na kim stale wiesza py prasa,tv,wszyscy ludzie? na swiadkach jehowy,czy na katolikach???????????????????????????????odpowiedz sobie sama!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbinka ładnie napisałaś i potwierdziłaś to co wielu innych- nie wszyscy moherzy są w zmowie z rydzykiem. Ja też znam wielu katolików, którzy naprawde kochają Boga i są uczciwymi , normalnymi ludzmi. Szkoda, że niektórzy tylko kończą na wyśmiewaniu i obrażaniu katolików. No cóż nie zmienimy świata, jeśli nie zaczniemy od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiiinka
Dokladnie solansz.Karolinko moge ci dac namiary na takich zaangazowanych katolikow w swojej wierze,ktorzy swoim zyciem potwierdzaja w to w co wierza,naleza do oazy przy KK znaja biblie i na codzien wcielaja w zycie rady w niej zawarte. Wyjdz poza ramy i spojrz na innych ludzi oddanych Chrystusowi ,a nie organizacji ludzkiej" straznicy"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur Schwacher
Coś prawdziwego z Polski? Hm, tak patrząc to najbardziej prześladowany w Polsce jest.... Kościół katolicki. No bo: 1. Są specjalne czasopisma takie jak Fakty i mity oraz Nie, któe progrmowo zwalczają kośiół. 2. Kiedyś istniał Antyklerykalna Paria Postępu, która nawowyłwała do zlikwidowania KK bo wtedy będzie w Polsce lepiej. 3. Wydaje się mnóstwo ksiązek i fimów antychrześcijańskich i antykościelnych (np:Kod leonarda da Vinci) 4. W TV wystepuja ludzie którzy ostro i zdecydowania potępiają KK 5 I jakby tego było mało swoje 3 grosze dodają ŚJ atakując i potępiając inne religie chrześcijanskiej (np: traktat: Kres fałszywej religi jest blisko) Świat zarówno ten z czasów Jezusa jak i dzisiejszy po prostu jest swiatem łatwym i wygodnym w którym nie ma miejsca dla marudzących chrześcijan. Bo to jakaś moralność bo to jakieś sumienia, bo czegoś nie wolno. Dltego chrzescijanien nie są z tego "świata".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do........ Artur Schwacher otóż to--- KK jest często atakowany w każdy sposób, tu na forum również. Najlepsze jest to, że nawet chrześcijanie między sobą BEZSENSOWNIE rywalizują /SJ nie są chrześcijaninami/ Tak jak pisałeś: prasa, tv, POLITYCY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś prawdziwego z Polski? Hm, tak patrząc to najbardziej prześladowany w Polsce jest.... Kościół katolicki. Artur KK przesladowany? Nie widze przesladowania. Jest raczej krytykowany, Ale czy nie zasłuzył na krytykę? To juz nie jest ten kościół z czasów sprzed 1989 roku. Ja mowie o Kościele jako instytucji, nie jako o zbiorowisku wiernych. Fakty i Mity nie przesladuja kościola. One go krytykują, a raczej krytykuja bezeceństwa, ktore wyprawia sporo grupa kaplanow i biskupów. Antyklerykalna Partia Postepu Racja nadal istnieje i działa. Uważam, ze w Polsce żadna organizacja religijna, żaden kościół nie sa przesladowani, a jedynie krytykowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SCORP1ON
karolinkaa solansz ---> a kim są sj ? Napewno nie są chrześcijanami, bo nie uznają Chrystusa jako Boga itp.itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SCORP1ON
ŚJ są nazwyklejszą sektą którą stworzył sobie Russell za dolarki. Każdy moży stworzyć sektę, wystarczy kasa i wmawianie źe to co im mówimy pochodzi od Boga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SCORP1ON
np. We Francji 20 grudnia 1995 roku parlamentarna Komisja ds. badania sekt, której przewodniczył Alain Gest, przyjęła jednogłośnie raport, który został przekazany przewodniczącemu Zgromadzenia Narodowego. Następnie wydrukowany i rozdany zgodnie z regulaminem, był przedmiotem debaty bez głosowania, podczas której nikt nie zgłosił żadnego zasadniczego sprzeciwu. Po wszechstronnym zbadaniu sprawy i przyjęciu kryteriów stosowanych przez służby bezpieczeństwa Komisja ustaliła, że następujące oznaki pozwalają zakładać realność domniemań, które mogą doprowadzić do uznania danego ruchu, podającego się za religijny, za sektę.  destabilizacja psychiczna;  zawyżone wymagania finansowe;  doprowadzenie do zerwania z dotychczasowym środowiskiem;  zagrożenie dla integralności psychicznej;  wcielanie dzieci;  hasła mniej lub bardziej antyspołeczne;  zakłócanie porządku publicznego;  poważne konflikty z wymiarem sprawiedliwości;  ewentualne unikanie tradycyjnych kanałów ekonomicznych;  próby infiltracji władz państwowych. Komisja przyjęła te kryteria, aby mieć skalę oceny zagrożeń, jakie niosą sekty. Na ich podstawie zaliczyła świadków Jehowy do „apokaliptycznych ruchów sekciarskich”, a liczbę ich adeptów oszacowała na sto trzydzieści tysięcy. Widzicie jakieś punkty wspólne sektom i ŚJ ? Trydno ich nie zauważyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SCORP1ON
przecież ja doskonale wiem , że SJ mają rację tylko głupio mi sie do tego przyznac !!! bardzo was za to przepraszam - wybaczcie mi bracia , zbłądziłem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja787
ale ludzie jestescie ciemni!!nico SJ nie wiecie a sie wymadrzacie.Dajcie tym ludziom zyc przeciez sa tacy sami jak my tylkowierza w co innego a robicie z tego wielkie hallo!kazdy ma prawo wyboru a wam nic do tego.glupoty wypisujecie o zakazie spotykania sie po 21 czy ze nie moga miec partnera z innej wiary.poczytajcie troche ich czasopisma to wam sie rozjasnia te wasze ciemnne mozgi !! a czy tylko oni nie obchodza swiat? jest wiele innych wyznan religijnych ktorzy rowniez maja gdzies te wszystkie swieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpionnn
Prawda. Jest tu wiele klamstwa o śwadkach Jehowy, wręcz głupot. Jak sie to czyta to człowiek sie zastanawia czy to piszą normalni ludzie czy raczej klienci psychiatryka. A ile nienawiści. To takie katolickie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popopop
kaja---> wiesz to zazwyczaj katolicy tak ich " lubią " to miłosc do blizniego !!!! ( żałosne ) oni nie potrafią odróżnic ( jak ktos juz to pisał w tym topiku) krytyki od komentarzy !!! oni ( kk) poprostu nie potrafią żyć w przekonaniu , że SJ żyją wg przykazań , bardziej kochają Boga, znają Biblię -- to wyłacznie zazdrośc przez nich przemawia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popopop
krytyki od nienawisci ******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popopop
rysiek Qrwa...powaliło Was dziewczyny czy co???? Czytam i nie mogę wytrzymać patrząc co piszecie. Wy tu snujecie sobie fantazje na temat sexu z czymś /kimś takim... Przyjaciółka mało się przez takiego gnoja nie wykończyła. I to bynajmniej nie przez seks w realu. Tylko na czacie. na czacie!!!!Cholera by ich wszystkich wzięła, jak jej serce okaleczył, ten hipokryta! Jestem katolikiem ale poczytajcie sobi co oni w sukienkach wyprawiają. Nie dość że miała problemy rodzinne i zaufała jakiemuś dupkowi w sukience, wszystko mu wygadała razem z telefonem, kretynka,to jeszcze do dziś odczuwa do takich debili szacunek....fuuuu! ja bym im w mordy pluł za niego. Wszystko było pięknie do momentu jak księzulo zaczął udawadniać że jest facetem , no pewnie, chcica go na nią brać chyba zaczęła,i dostała od niego propozycję przelecenia jej. Czaicie? Pod płaszczykiem pomocy on sprawdzał pewnie czy może ona będzie dobrym materiałem na kochankę dla niego, czy będzie dość dyskretna żeby pozostało to w tajemnicy. Nie ufajcie im. Tacy oni są. Może nie wszyscy ale niestety są.Na miejscu jej męża bym się zastanowił dlaczego ona stała się drażliwa i popłakiwała. Wszyscyśmy widzieli że coś się z nią dzieje i ucieka od nas tylko nie jej mąż. Wyciągnąłbym od niej wszystko i skuł bym mu ryja!! Kobieta ufna, nawet nie wiecie jak płakała przez tego dupka!!!!!! W końcu się nam w kilka osób przy spotkaniu wygadała ją przycisnęłiśmy no i wyszło. Uważała ich zawsze za autorytety moralne i szanowała ich. Modliła się za nich, u nich się spowiadała. Chodziła do kościoła. A oni co robią, co jej zrobił ten d**ek, uwierzyła przez niego że jest zwykłą dziwką skoro z nim gadała. zero poczucia wartości. Zniszczył jej psychikę!! Przecież to paranoja jak on nią manipulował!!! A ona głupia że wogóle z takim dupkiem gadała .więcej od niej wyciągnąć szczegółów się nie da ,zamyka się w sobie jak się o czarnych zaczyna gadać. Jest za wrażliwa i martwiliśmy się o nią. Qrwa a z checią byśmy temu ch..wi w kilka osób stłukli ryja za to co jej zrobił. O przysięgam że kiedyś ona powie co to za jeden i z jakiego miasta klikał, wyciągniemy to z niej jak trochę odżyje igo odnajdziemy i damy mu nauczkę. Sukinsyn. I wariatka jeszcze nas uciszała, nie pozwalała złego słowa o nim mówić, boto jej wina bo JEST KOBIETĄ. czy Wy wszystkie takie naiwne jesteście i potem myślicie o samobójstwie bo jakiś d**ek zniszczył w was pozcucie wartości??? Czy do cholery nie wiecie że oni nienawidzą kobiet bo kobieta to przyczyna upadku mężczyzny? Rozmawiałem kiedyś z takim na pielgrzymce. NIENAWIDZĄ WAS KOBIETY bo kusicie. Wy tu sobie gadu gadu o tych pseudofacetach w sukienkach, a oni podrywają mężatki i walą konia po kątach niszcząc ludzi. Facet trafił na delikatną osobę, on sobie rozluźniony pewnie łowi dalej, sq....syn i niczym się nie przejmuje. Przez niego nie chodzi już do kościoła a na czarnych patrzy z nieufnością i wcale jej się nie dziwię . jak zdrowy facet może iść na klechę ?? Dla forsy! A seks ma i sobie lsakę znajdzie do niego. Ale nie pokocha bo nie potrafi przecież wypruwają z nich uczucia w seminarium! Osobiście nie wierzę że się z nimi kochacie. jak można się pieprzyć z takimi samcami którzy na własne życzenie walczą z naturą mówiąc że to w imię Boże. Przecież qrwa oni nie czują nic, nie mają za gorsz delikatności nie wiedzą nawet jak dotknąć kobietę i jak do niej mówić.jedyne co potrafią to kłamać i patrzeć gdzie się wzbogacić, a Wy o takich cwaniakach marzycie i fantazjujecie. dajcie se spokój, to CYNICY!!! Przyjaciółkę ta niemiła przygoda kosztowała łzy i załamanie nerwowe, na dodatek jej się jeszcze bardziej życie popieprzyło. i teraz choćby ją ciągnąć wołami , do żadnego czarnego ani do kościoła nie chce już iść. I jeszcze mówi że mu przebaczyła,,,bo to jej wina, qrwa.ja bym takiego zabił a nie mu przebaczał. Wyrwałbym serce i jaja gdyby na moją żonę tak trafił. A wy tu o seksie, w dodatku z uczuciem... z takimi kreaturami....feeee...pomyślcie logicznie kim oni są, co się z nimi ostatnio porobiło, co robią, co gadają, siedzą w necie i na sex czatach, mają kochanki na boku i je porzucają. O takim facecie marzycie wy kobiety? Jak wogóle można dać złapać się na lep takiemu facetowi to nie rozumiem. Pozdrawiam i uważajcie. Niech sobie czarni żyją w swoim czarnym świecie,. 10:29 rysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popopop
powyższy tekst jest z kafeterii ale dyskusji erotycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poppopo i Ty mówisz ze nie inni nie odróznaija krytyki od nienawisci. Twój tekst powyzej mowi sam za siebie. Ksieza jak to ludzie sa równie grzeszni jak wszyscy. Takie sprawy i ludzie czy to ksieza czy starsi zboru czy inni zdarzaja sie wszedzie. Oczywiscie trzeba o tym mówic glosno (moze troche kulturalniej - niz Ty to zrobiles), ale niestety wszedzie znajdziesz takie przypadki u SJ niestety tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak na marginesie, dziwny teskt. Czy ludzie nie maja swego rozumu. Kurcze odnosze wrazenie ze czasami nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popopop
no to oj oj nie rozumiesz o co mi chodziło, tak mi przykro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo a gdzie ja naipsałam ze nie rozumoem tekstu. Kolego czytaj ze zrozumioeniem . Czy dla Ciebie slowa \"dziwny teskst\" równa sie nie rozumiem tego co napisales. Dla mnie nie a jezeli dla ciebie tak to przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popopop
oj oj ---------> ja stwierdzam , że nie zrozumiałes(as) tekstu , ponieważ Twoja odp nie dotyczy mojej wypowiedzi a kierujesz ją do mnie !!! prosze, czytaj uważniej a nie zaśmiecasz topik !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrozumialam ale jak zrozumialam masz podobne poglady. Gdzies wczesniej pisales ze SJ zyja wg zasad swojej wiary, sa dobrzy i prawi. A katolicy niestety nie. strasznie sie mylisz sa takimi samymi ludzi jak katolicy. Sa rónie grzesni- ich prawosc i milosc to niestety tylko pozory ( moze nie wszyscy tak jak u katolików). Pisalam juz tu troszke o Sj. Wiec tak samo trzeba mowic glosno o zlym postepowaniu ksiezy ale trzeba równiez mowic glosno o zly postepowaniu starszych zboru. Niestety SJ sa głusi na wszelaka krytyke, i pokazanie im ze u nich dzieje sie równiez zle. Jestem katoliczka ale zdaje sobie sprawe ze niektórzy ksieza nie zasluguja na bycie nimi - u SJ nigdy nikt nie powie co zle sie dzieje. W ten sposób niektórzy moga czuc sie bezkarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tyle ja obcujac jakis czas z nimi nie wyrobilam sobie o SJ najlepszego zdania. No ale to tylko moje zdanie kazdy moze miec inne, wiec niepróbuje na sile innych przekonywac (a Sj niestety czesto to robia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wszystko co ja napisałam o SJ to sama prawda, wiem to z \"pierwszej ręki\"-od samych waszych przełożonych- tych najważniejszych. Proszę więć nie zaprzeczajcie prawdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpionnn
ą /SJ nie są chrześcijaninami/ To sa twoje slowa, solansz. Ty wydałaś wyrok, ze sJ nie sa chrześcijanami (chrześcijaninami? co za dziwaczne slowo) A kim są? Kto jest chrześcijaninem? Nie od "chrzest" pochodzi to slowo?A czym jest chrzest jeśli nie oddaniem sie na słuzbę Bogu. Może jeszcze napisz, ze oni sie nie chrzczą. Bzdury piszesz o swiadkach Jehowy i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×