Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość Ale nie hostia
Co z was za dupki. Wy tylko slyszeliscie o protestantach i swiadkach Jehowy.? Jak juz ktos nie mysli po waszemu to juz jest albo jednym albo drugim. Matoly z was i tyle. Wypieprzac mohery do Rydzyka. To jest forum o swiadkach Jehowy, durnie. Co za debile! Wiadomo - katoliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale nie hostia
katolik W tej twojej hostii to wcale nie ma Jezusa. Ani trochę. Inaczej wy Rydzyjkowcy byście postępowali i nie siali takiej nienawiści gdyby tam był Jezus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20:59 Ale nie hostia Co z was za dupki. Wy tylko slyszeliscie o protestantach i swiadkach Jehowy.? Jak juz ktos nie mysli po waszemu to juz jest albo jednym albo drugim. Matoly z was i tyle. Wypieprzac mohery do Rydzyka. To jest forum o swiadkach Jehowy, durnie. Co za debil! Wiadomo - katoliki. Nie wszyscy Katolicy są zwolennikami Rydzyka, wiec prosze Cie nie uogólniaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokolenieee
piszecie tyle , że SJ mylą sie co do swojej wiary . Gdzie te pomyłki ? mile widziane wersety z Biblii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokolenie. Poczytaj troche te topic, i zobaczysz wiele cytatów z bibli. Kiedys na tym topicu udzielala sie pewna osoba o nicku Aga i ona wykazała wile błedów, wiec poczytaj bo po co ciągle pisac o tym samym. Pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokolenieee
dzieki oj oj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokolenieee
no i poczytałam ... i stwierdzam , że to co pisała Aga to wielka bzdura a nie omylnośc SJ !!! ona poprostu czepia sie a nie potrafi udowodnic na podstawie Biblii , poprostu w jej małym móżdżku miesci sie jedno słowo: sekta ! i tego sie trzyma i jest w wiekim błędzi e!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pokolenieee widze ze Ty niezauwazyłbys dowodów nawet gdybys sie o nie potknął, wiec po co chcesz dowody? Pozdrawaim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokolenieee Największym błędem świadkow Jehowy jest sfałszowana data zburzenia Światyni Jerozolimskiej. Na tej dacie opiera sie cała religia śJ. Swiątynia zostala zburzona w 567 r.p.n.e. i tą datę podaja wszystkie źródła historyczne, astronomiczne i archeologiczne. Swiadkowie Jehowy przesunęli tę date wstecz o 20 lat i podają, ze światynia zostala zburzona w 607 r.p.n.e. Do czego byl potrzebny ten manewr? Chodzi 2520 lat czasow pogan, ktore jakoby skończyly sie w 1914 roku n.e. 2520lat do tyłu daje 607 rok p.n.e. To przesunięcie spowodowało koniecznośc zmiany wszystkich innych dat. W ten sposób daty wielu historycznych wydarzeń nie są zgodne z podstawami naukowymi. Aby te zmiany uwiarygodnić śJ zminili wiele wersetów biblijnych. Jednym z nich, istotnym dla roku 607 p.n.e jest zmiana \"70 lat dla Babilonu\" na \"70 lat w Babilonie\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokolenieee
oj oj ---- > to nie dowody tylko plotki wyssane z palca !!! to wyjaśnij mi kwestię duszy niesmierlelnej i grzechu pierworodnego który jest zmywany podczas chcrztu ( oczywiscie mówie o katolikach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokolenieee
ulka----> możesz podac kilka takich wersetów ze zmianami w Bibliach SJ i Katolików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szok szok szok szoooook
Dz.Ap.20:7, üisze,ze chrzescijanie spotykali sie pierszego dnia po sabacie (na lamanie chleba),czyli w niedziele,a w jechowych biblii pisze ze spotkali sie (posilek). Lamaniem chleba nazywano eucharystie i z pewnoscia nie byl to zwykly posilek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokolenieee Nie mam Biblii Tysiąclecia, ale inne wydawnictwo chrześcijanskie i Przeklad Nowego Swiata. Jednym z bardzo poważnych zmian, istotnych dla chrześcijanina jest zmiana w Rzymian 10:13 A brzmi on tak: \"Każdy kto wzywa IMIENIA PAŃSKIEGO zbawiony bedzie\" Kto jest zatem PANEM? W dalszej części ap. Paweł wyjasnia: \"Bo jeśli publicznie wyznasz to słowo, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg wskrzesił go z martwych. zbawiony będziesz\".W IKor. 1:1-2 ap. Paweł pisze:\"...ktorzy wszędzie wzywaja imienia PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA. Pana ich i naszego. Zatem dla zbawienia naszego potrzebne jest nam wzywanie imienia Jezusa. Tymczasem świadkowie Jehowy przetłumaczyli ten werset na \"Kto wzywa imienia Jehowy ten bedzie zbawiony\". To jest poważne fałszerstwo. Inne przyklady później. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadza się
bo zsunęli rolę Jezusa na drugi plan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SŁUŻBA WOJSKOWA SJ odrzucają służbę wojskową, a kto ją wypełnia wg nich łamie nakazy Biblii. W \"Prowadzeniu rozmów...\" (s.192) zaś mówią, że \"Nie przeszkadzają innym (...) służyć w siłach zbrojnych...\". O co więc chodzi ŚJ 1) Biblia nie potępia żołnierzy i nie wprowadza zakazu służenia w wojsku. Czemu taki zakaz wprowadzają ŚJ? 2) Jan Chrzciciel wskazuje żołnierzom drogę postępowania, nie potępiając ich: \"Nad nikim się nie znęcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie\" Łk 3:14. Por. Dz 10:7 (pobożny żołnierz). 3) Chrystus uzdrawiając sługę setnika, nie nakazuje mu porzucenia służby, lecz chwali jego wiarę mówiąc: \"Zaprawdę, powiadam wam: U nikogo w Izraelu nie znalazłem tak wielkiej wiary\" Mt 8:10. 4) Dz 10:1n. i 7 mówią, że wśród żołnierzy są pobożni i bojący się Boga. 5) Rz 13:1n. uczy nas uległości wobec władzy. Nie sugeruje stanowczego nakazu uchylania się od czegokolwiek związanego z wojskiem, co wprowadzają ŚJ: \"Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. (...) Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu\". Por. 1P 2:13-17. 6) Św.Paweł używa porównawczo terminów wojskowych, co byłoby dziwne, gdyby potępiał wojsko np. \"Przez głoszenie prawdy i moc Bożą, przez oręż sprawiedliwości zaczepny i obronny\" 2Kor 6:7. Por. Ef 6:11-17 (zbroja, tarcza, hełm, miecz), Flp 2:25 (współwojownik), 1Tes 5:8 (pancerz, hełm). 7) NT ukazuje często setników i żołnierzy jako osoby pozytywne: Setnik i żołnierze wyznają Synostwo Boże Jezusa (Mt 27:54). Setnicy i żołnierze strzegą Pawła przed Żydami (Dz 21:32, 23:23n.). Setnik broni Pawła przed biczowaniem (Dz 22:25n.). Setnik oddaje usługę Pawłowi (Dz 23:17). Łukasz potwierdza życzliwość setnika wobec Pawła (Dz 27:1, 3). Setnik ten ratuje życie Pawłowi (Dz 27:42n.). Żołnierz zostaje nazwany \"pobożnym\" (Dz 10:7)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest dobre hmm poczytajcie ŚJ potrafią nawet cieszyć się z wybuchu wojny, w której giną miliony ludzi, jeśli tylko pokrywa się to z ich założeniami doktrynalnymi i oczekiwaniem zabrania do nieba: \"W sierpniu 1914 roku ludzie tłumnie zgromadzeni przed redakcją lokalnej gazety czytali o wybuchu I wojny światowej. Nadszedł tato i zobaczył, co się dzieje. \'Bogu niech będą dzięki!\' - wykrzyknął. Zrozumiał, że rozpoczęcie się wojny stanowi spełnienie ogłaszanych przez niego proroctw biblijnych (Mateusza 24:7). Wielu ówczesnych Badaczy Pisma Świętego spodziewało się szybkiego pójścia do nieba. Kiedy to nie nastąpiło, niektórzy poczuli się zawiedzeni.\" (Strażnica Nr 19, 1997 s.22). W \"Nadszedł Czas\" (s.43) Russell nawet \'chwalił\' anarchię: \"Ogólny ustrój dzisiejszy rozpadnie się (...) pomimo, że ci, którzy miłują prawo, porządek i pokój nie życzyliby sobie tego. Tylko ci, którzy uznają nadchodzący czas wielkiego ucisku i bezrządu jako czynnik w ręku Bożym (...) zwycięsko przejdą przez te doświadczenia\". ŚJ lubią pytać katolików na temat inkwizycji, atakując że nie tolerowano ludzi inaczej myślących. Nie dodają jednak tego, że oni wykluczają ze swej organizacji ludzi inaczej pojmujących Biblię niż ogół ŚJ. ŚJ udają też, że wstawiają się za ludźmi których dotknęła inkwizycja, a przecież uczą, że i tak wszyscy którzy nie wstąpią do ich organizacji są w Babilonie i zginą w Armagedonie. Patrz też \"Pytania nieobojętne\" J.Salij OP, rozdz. \'Na temat inkwizycji\'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa
solansz------------ > co Ty za brednie wypisujesz ????? za co tyle nienawisci w Tobie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbardziej lubię
kiedy śJ nie posiadając żadnego argumentu porzeciw temu, co tu wyczytają, sięgają po broń ostateczną - NIENAWIŚC PRZEZ WAS PRZEMAWIA!!!! wstydźcie sie, jak można tak bezczelnie, słowo po słowie wytykać śj błedy? nieładnie, po prostu nieładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa
solansz ----- > a co robi żołnierz ??? zabija !!! nie byłoby wojska na świecie nie byłoby przemocy i przelanej krwi !!! Ty solansz chyba jakas nawiedzona jestes ?/ !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do karolinki
jakbyś nie doczytała, solansz przytoczyła fragmenty z Biblii, swoje pretensje zgłaszaj więc raczej do wyższej instancji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa
do karolinki --------> to nie wersety z Biblii tylko fragmenty z playboja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa
solansz ---> co jest dobre by poczytac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solansz też o tym czytałam
jak mi sie przypomni autor to podam, ale niestety to racja. Pionki krążące po domach tego nie wiedzą, trzeba znać tych wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojej jj
kogo zabolała tak strasznie prawda solansz. Podała dokładne wersety z Biblii, ponoć jehowi wierzą w to co tam napisane. Więc skąd ta agresja do osoby , która pokazuje wam prawdę. Raczej douczcie się. A pozaty podała odnośniki do waszych czasopizm czy tam gazetek- PRAWDA W OCZY KOLE. Strażnica często porusza tematy polityczne. Od początku swego istnienia rzucała się ona z krytyką na Ligę Narodów i ONZ grożąc Armagedonem. Skąd w was tyle nienawiści rzec by można? Wy przeciez takiego uczucia nie znacie? Z tych wpisów to raczej ona została zaatakowana. A wątek jest o sekcie jehowych, kto nie chce niech nie czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojej jj
Rz 13:1n. uczy nas uległości wobec władzy. Nie sugeruje stanowczego nakazu uchylania się od czegokolwiek związanego z wojskiem, co wprowadzają ŚJ: "Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. (...) Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu". Por. 1P 2:13-17. TO CHYBA DOBITNY FRAGMENT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do karolinki
ot, prwdziwy szacunek dla Pisma Świętego. nic dodać, nic ując. wyrazy współczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojej jj
karolinka zna tylko jak sama napisał playboya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem tych wpisów do mojej osoby-------->karolinka Podałam nawet strony waszych gazetek, sprawdz jeśli posądzasz mnie o kłamstwo, podałam wersety z Biblii- sama prawda, święta prawda. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dobra sprawę obserwujemy tu pewien paradoks. Z jednej strony mamy grupe, która głosi okreslone prawdy swojej wiary twierdząc, że opieraja się one na Biblii. A z drugiej strony mamy tych, którzy pokazują czarno na białym, przytaczając odpowiednie fragmenty, cytaty tejże Biblii, że te przekonania z Biblią często niewiele mają wspólnego. i tu pojawia sie pytanie - skoro śJ rzeczywiście chcą żyć w zgodzie z Biblią i to jest dla nich najważniejsze - skąd te ataki? Czemu pod wpływem tak wyrazistych dowodów, że trwają w błedzie - nie modyfikują swych przekonań? nie weryfikują poglądów? Odpowiedź wydaję się sama nasuwać- wcale nie chodzi o Biblię, inaczej każdy śJ, kóry poczyta to, co tu napisane ( i w wielu innych miejscach zresztą też) wpadłby do swojej Sali Królestwa w najbliższy wtorek i zawołał: eureka!! chodzi o Organizację, to przynależnośc do orgaznizacji śJ jest sprawą najważniejszą, ważniejszą nawet niż wiernośc Biblii. Przykre. Tylko po co ludziom mydlić oczy? Przeciez każdy może wierzyć w to, w co chce, to jego prywatna sprawa. jeśli ktoś życzy sobie wziąc pod uwagę co drugą księgę biblijną -niech sobie bierze, nic nam do tego. tylko niech nie puka do moich drzwi wciskając mi kit. ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, dosłownie w niedzielę o godzinie 11,00 pukali do mojego domu jehowi cos gadając o kńcu świata i nowych badaniach archeologicznych. Powiedziałam, że niem chcę rozmawiac bo właśnie wychodzę do kościoła przyjąć Eucharystie. Uśmiechy między jehowymi były jednoznaczne. Byli bardzo nachalni- to mi się nie podoba. jeśli ktos do mnie przychodzi i zakłoca mi mój dzień święty niedziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×