Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jesti

Dom czy mieszkanie , co kupić ????

Polecane posty

Ja stoję przed podobnym dylematem... z tym że my mamy jedno dziecko na razie i pracuje tylko mąż. Mieszkanie czy domek? Dla mnie odpwiedź jest jedna - domek! Wymazony! choćby mały ale z ogródeczkiem. Gdybym miała brać kredyt to wolę spłacać ratę na dom nić bulić czynsz w bloku. NIE ZASTANAWIAŁABYM SIE: RATA KREDYTU NA MIESZKANIE + CZYNSZ = RATA NA DOM !!! Dom w którym nikt z sąsiadów nie będzie robił hałasu jak to w bloku bywa, w lato z przyjemnością wyjdziesz na grilla, zjeść obiad wśród zieleni - jak dla mnie coś pięknego!!! Idźcie do banków, porównajcie kredyty, warunki i wybierzcie najbardziej odpowiedni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalisko66
Miałam podobne dylematy i problemy.ALe naszczescie jak widać banki myśla tez za nas i zobacz co maw swojej ofercie Eurobank dla takich jak my ;-) www.dom.eurobank.pl/2,kontakt.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samas
Pod linkiem, który podałaś wyskakuje to: 404 Not Found The request /2 was not found on this server. pomyślałam, że to już koniec jakieś promocji, ale nie trwa dalej pod takim oto linkiem http://www.dom.eurobank.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile ja bym dala
zeby moja rata kredytu wynosila niecale 600zl...ech przy dobrych rokowaniach bede placicprzez 20lat po 1200zl...kurwa mac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starowska33
Ale przecież nikt nie mówi ze masz brac kredyt na 20 lat.Mozesz sobie np. wziać na 35 i wówczas rata jest mniejsza.Okres kredytowania w Eurobanku jest az do 35 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIESZKAŁAM W DOMU
nowoczesnym, ocieplony. Dom o powierzchni 140 m2, działka 800 m2. Niestety opłaty za ogrzewanie mnie zjadały. Sprzątanie, mycie okien, koszenie trawnika. Ciagle było coś do roboty. dom jest dobrym rozwiazaniem jak jedno z małżonków nie pracuje i może poświecić dużo czasu na dbanie o dom i ogród. Nigdy wiecej. Sprzedałam, kupiłam 3 pokojowe mieszkanie i odżyłam. Jak mam urlop to wypoczywam a nie myję 20 okien. Mogę wyjechać na wczasy nie martwiąc się co z domem ( wiadomo większe prawdopodobieństwo włamania ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena09
To wszystko oczywiscie zalezy od tego gdzie chcesz ten dom wybudowac-bo to niewatpliwie ma znaczenie finansowe. Ja postawiłabym mimo wszystko na dom.Wiem z własnego doswiadczenia ze jest to jedna z najlepszych inwestycji.Ja jestem na etapie podłaczania pompy ciepła.I powiem Wam ze zawsze jest radosc kiedy robi sie cos dla własnego domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesti :) Napisałaś w swoim poście: 1) mamy liczą rodzinkę i dość mieszkania w bloku 2) zawsze marzył nam się domek 3) dzieci też by bardzio chciały bo się duszą w bloku Moim zdaniem warto spróbować, zawsze będzieci mogli sprzedać. Albo kupić domek mniejszy ale z możliwością późniejszej rozbudowy. Tylko aby była ta późniejsza rozbudowa to musicie dość dobrze zarabiać. pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem wam ze latwo wziac
kredyt, ale go splacic, mam 34 lata i nigdzy nie wezme zadnego kredytu, to nie sa czasu na jego branie, a powiem wam jeszcze lepiej nikt kto wezmie bedac teraz np w moim wieku nie splaci go, zobaczycie nikt go nie splaci, zobaczycie po 20 latach lub szybciej po jakichs 15, ja bym nie umiala sie nawet cieszyc nim bo jak wiadomo dom na kredyt to jest wlasnosc banku do momentu az wplacisz ostatnia rate a kiedy to bedzie, majac 60 lat bedziecoe w stanie go splacac?? chyba anie, no moze jak ktos ma dzieci to pomoga a jak nie, a jaka to bedzie przyjemnosc jak go nam zabiora??ludzie sie nie zastanawiaja nad tym..biora na kredyt co sie da, radze odrobine rozsadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panic
kredyt niestety ciężko spłacić, ale bez tego ani domu ani mieszkania się nie kupi..a moim zdaniem lepiej spłacać ratę kredytu, niż płacić obcej osobie za wynajem mieszkania..cena jaką co miesiąc trzeba wydać jest ta sama, a jednak ma się tą świadomość, że inwestuje już się w swoją nieruchomość, a nie wpłaca pieniądze na czyjeś konto..niestety z pensji większości nas mieszkania nie da się kupić, a mieszkać gdzieś trzeba, także kredyty są po prostu nieuniknione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka332
My z mężem zdecydowaliśmy się rok temu na wybudowanie domu z prefabrykatów. Został postawiony w kilka miesięcy, niesamowite, jak szybko, prawda? Jest piękny, a nie zapłaciliśmy też niewiadomo jak wiele - tutaj macie cennik http://www.budwesta.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humpabumpa
tylko dom, żaden mrówkowiec, masa sąsiadów obok, tłuczą się debile, generalnie pozabijać można tych wrednych ludzi, non stop musisz się z kimś liczyć a czynsz 600 zł porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ani dom ani blok
temat już się ciągnie 6 lat i pewnie autorka wątku już dawno mieszka na swoim ale dyskusja jest ciekawa i pewnie wiele osób to czyta. powiem jakie było moje doświadczenie. dom czy blok? ani jedno ani drugie. wady zalety podane wcześniej. dla mnie największa wada domu to niebezpieczeństwo, jak mąż by wyjeżdżał po prostu bałabym się, mimo że sąsiedzi za płotem, kazdy hałas podrywałby mnie na nogi. może to kwestia przyzwyczajenia, nigdy nie mieszkałam w domu. teraz mieszkamy w kamienicy 3 rodzinnej, w centrum miasta, wszędzie blisko (do pracy 500 m), pow 100 m2, ogródek, 1 piętro, garaż, miejsca parkingowe, widok z okna na zieleń itp. sąsiedzi z parteru i nad nami są ok, w domu mogłam wyciszyć sufity, prawie ich nie słychać. roboty ogródkowe, koszenie odśnieżanie, zamiatanie części wspólnych rozkładają się na 3 rodziny, choć kazdy ma swoją cześć ogrodu na której jest wyłącznym panem.cena zakupu dużo niższa niż domu poza miastem. myślę że to taki kompromis i połączenie najlepszych cech domu i zwykłego mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesti
o ja mój topik , jestem w szoku , mieszkamy 5 lat w mieszkaniu i jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvina28
Całe życie mieszkałam w bloku, mój mąż w domu. I kiedy zaczęliśmy się rozglądać i myśleć: co kupić?, wybraliśmy dom, na początku nie byłam szczęśliwa, wprowadziliśmy się w styczniu, więc dla mnie to była najgorsza zima w życiu, dlaczego? Piec, ciągle trwający remont, ściany niedogrzane, więc w domu było 19 stopni, ciągle tyle do zrobienia. Dom jest ogromny, więc w pierwszym sezonie (paliliśmy od września) spaliliśmy 9ton ekoretu (!). Kosztowało to niemało niestety. A później przyszła wiosna, lato, jesień. Cudowny okres dla mieszkańców swoich domów. Następną zimę wspominam dobrze, nauczyłam się żyć z piecem i kominkiem, ekoretu poszło połowę mniej. Mieszkanie w domu nigdy nie będzie tańsze niż w bloku, ale wdzięczniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maliniaa_111
Ja miałam taką rozterkę kilka lat temu właśnie i popełniłam błąd. Kupiliśmy mieszkanie z nadzieją że sprzedamy za kilka lat drożej i kupimy segment. Teraz ciężko nam sprzedać nasze mieszkanie, a już ofertę znaleźliśmy dobrą, mamy 4950zł/m2 na ul. poprawnej w Warszawie. Jakbym miała komuś doradzić to nie kupujcie mieszkań, tylko od razu dom lub segment, bo takie potem łatwiej sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość internetowisz
ten avalon ma teraz nowe osiedle obok, nieco inne i cena też inna bo maja segmenty za 4300zł/m2, napewno cenowo nieźle a jeżeli chodzi o wyposażenie i wykończenie to trzeba się tam przejechać i sprawdzić, bo tak przez internet to się dużo człowiek nie dowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miastowy
Tylko mieszkanie! !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My wraz z mężem zdecydowaliśmy się na mały domek, taki 80 metrów. W marcu firma http://www.zambetodrzykon.pl/ robiła fundamenty, teraz są już postawione ściany i zakryty dach. Mamy nadzieję, że na przyszłe święta bożego narodzenia będziemy mieszkać w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkanie jest naprawdę fajne, jeśli okolica jest przyjazna. Ja wybrałam mieszkanie http://www.miodowa.wroclaw.pl/ i naprawde nie żałuje decyzji mimo, że do domu tez mnie jakoś ciągnęło. Idź za głosem serca, dzieciaki mają place zabaw, szybko wyrosną a ty jesli kupisz dom zostaniesz później w nim sama ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie mieszkanie, ja ostatnio troche się rozglądałam za kupnem mieszkania i wyszło, że najbardziej do gustu przypadło mi to pod Wrocławiem http://www.miodowa.wroclaw.pl/ wkrótce będzie nasze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dom lub działkę. Jeśli mogę Ci polecić developera, to wybierz grupę TS Invest. To naprawdę rzetelna firma, doświadczeni pracownicy, którzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Sama korzystałam z ich usług 4 lata temu i jestem bardzo zadowolona do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z mężem woleliśmy jednak dom jednorodzinny na obrzeżach. http://www.mpd.net.pl/ Mamy dużo miejsca, w okolicy jest dużo przestrzni i miejsc gdzei można iść na spracery, z dostępem do sklepów, apteki i lekarzy trż nie ma problemu. Przedszkole też jest w pobilżu co ważne dlatego że szykuje się nam drugie dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×