Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Młoda mama26

Odparzona pupa noworodka - co robić?

Polecane posty

Przyznam, ze nie czytałam wszystkich powyższych wypowiedzi. Miałam problem z odparzoną pupa u mojego dziecka kiedy było niemowlęciem. Stosowałam chyab wszystkie polecane i dostępne w aptekach środki. Niestety, nic nie pomagało. Dopiero mazidło zrobione na receptę przyniosło poprawe już po pierwszym zastosowaniu. Nie mam pewności co do składu tej maści. Wiem, że był tam kwas borny, którego stosowania raczej się nie zaleca!! Ale z drugiej strony, pediatrzy zapisują taką maść w dwóch wersjach i ta druga jest bez kwasu bornego. Jeśli rzeczywiście masz duży kłopot i nic nie przynosi poprawy, to poproś pediatrę o receptę na taką maść pośladkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pojke
Calcium carbonicum w niewielkiej dawce, sa niemowlaki ktore maja kwasny stolec i trzeba go odkwasic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyna
czytam niektore odpowiedzi i jestem zszokowanatormentiol??? ok jednorazowo.jezeli jest tak strasznie mialam tak przy dziewczynkach na noc posmarowalam sterydem jest to lek no niestety i bepantemem ale rano pupcia jak nowa, a potem non stop bepanten do nabycia w aptece drogi bo tubka mala 13 zl i masc nie krem.a przede wszystkim najwidoczniej twoj maluszek jest delikatniutki i myj mu pupe a nie chusteczki to lepiej mu zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze polecam- raz dziennie, po kąpieli Alantan MAŚĆ (nie krem) a przy każdym przewijaniu krem przeciw odparzeniom Hippa. Alantan poleciła nam położna i sprawdza się rewelacyjnie!!!!. Jak do tej pory- żadnych problemów. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arka12
Mój Synek odparzył sobie pupę na Sudokremie, wtedy zmieniłam maść na Linomag. Pomógł, ale na krótko. Ostatnią deską ratunku okazał się Tormentionl- 2 dni i po czerwonej pupie (polecam na odparzenia!). A teraz używam do pielęgnacji pupy zwykłej oliwki BAMBI!!! Myje pupe po każdej kupce wodą z mydłem. Dzięki oliwce kupa nie przykleja sie do skóry i dlatego nie podrażnia.To sposób naszych mam. Sprawdza się rewelacyjnie! Mąka ziemniaczana tez jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na odparzenia polecam maść Bepanthen - grubo smarowałam po każdej zmianie pieluszki. Poza tym często wietrzyłam córci pupę, pieluchy jednorazowe zmieniałam co 3 godziny (w nocy też) i po każdej kupce. Zrezygnowałam takze z chusteczek - pupę przemywałam tylko letnią wodą. Tormentiolu u niemowląt nie powinno się używać, bo zawiera kwas borowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może to nie jest w ogóle odparzenie? Gdy przejdziesz na pampersy i zrezygnujesz z wysuszającego Sudokremu na rzecz załóżmy linomagu, a nie będzie poprawy, to ja bym obstawiała jakąś alergię... Może na pampersy...? A jakbyś zmieniła na inne? Zresztą Sudokrem sam w sobie może uczulać, on jest z tych agresywniejszych środków, raczej powinnaś go stosować od święta... Moim zdaniem najpierw rezygnacja z tetry, zasypki i sudokremu na rzecz jednorazówek i linomagu. Gdy to nie pomoże to wystękaj z apteki próbkę Balneum Hermal - starcza na 2 kąpiele w wanience. Jeżeli skórka będzie wyglądała lepiej, to zmień pieluchy na inną markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2
Przy pierwszej córce nie wiedziałam co to odparzona pupa. Stosowałam u niej profilaktycznie Sudocrem. Teraz z synkiem już 4 msc, czyli od urodzenia walczę z odparzeniem. Już chyba wszystko wypróbowałam. Maści robione pomagały na krótko. Przyjmował specjalny syrob odgrzybiający. Po skończeniu kuracji wszystko wróciło po jednej dobie. Dopiero tormentiol pomógł. ALe Uwaga ! dla małych dzieci jest szkodliwy. Udało mi sie znaleźć zastępstwo - Tormentalum ( firma unia) , mozna go stosować bez obaw. Jednak widzę że to tylko doraźne rozwiązanie problemu. Musi być jakas przyczyna. Teraz małego leczę nieprzerwanie ponad miesiąc, bo wspaniałomyślnie zmieniłam mu pieluchy ( dada z biedronki - moja córa innych nie uzywała) i dostał wysypki nawet na fałdkach. Teraz pupka to skorupa i do tego doszły nadzerki ( smarowałam tylko maścią robioną zawierającą nystatynę). Dobrze że jest chociaż ten tormentalum ( nistety też brudzi). Zmienię jeszcze raz pieluchy na inne - kończy mi się już wybór :). Wybieram się jeszcze do rodzinnego ,może jakieś badania zleci. Życzę powodzenia w leczeniu maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bephaten polecam zdecydowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już tak nie przesadzajcie
już tak nie przesadzajcie z tym tormentiolem!!!!Jeżeli matka ma do wyboru żywą ranę na pupie dziecka, która zagoi sie po tej maści lub mękę nie wiadomo ile czasu różnymi innymi nie skutecznymi specyfikami to co wybierze?Wiadomo że każda mam chce pomóc swojemu dziecku i nie wierzę że odrobina tormentiolu ma aż taki negatywny wpływ.Przecież tej maści nie stosuje się zapobiegawczo lecz raz na ruski rok.Moje dziecko ma spory problem z odparzeniami, przetestowałam chyba wszystkie maści i te drogie i te tanie.Przy nie dużym odparzeniu wiele z nich pomagało ale jak już był większy problem to tylko tormentiol zdał egzamin. Dziecko ma 16 miesięcy a tormentiol użyłam 4 razy.Nie wierzę że od tego stanie mu się wielka krzywda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mni się wydaje że
autorka to juz raczej nie ma tego problemu bo post jest z 2005 roku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tluste kremy wlasnie sa poleca
Jak leczyć? Odparzenia i pieluszkowe zapalenie skóry często idą w parze. Najpierw pojawia się odparzenie – niewielkie zaczerwienienie w okolicy odbytu czy cewki moczowej. To jeszcze nie pieluszkowe zapalenie skóry, ale sygnał, że ta dolegliwość może się wkrótce pojawić, a skóra wymaga dodatkowej uwagi. Zwykle wystarczy wtedy umyć pupę, odparzone miejsca posmarować specjalnym kremem i regularnie zmieniać pieluszkę. Jeśli jednak rodzice zlekceważą problem, po jakimś czasie – kilku godzinach albo dwóch, trzech dniach – odparzenie może zmienić się w rumień. Skóra robi się wtedy mocno czerwona, ma drobne wypryski. Lekarze zalecają, by w takiej sytuacji pupę malca myć przynajmniej dwa razy dziennie czystą, przegotowaną wodą, bez żadnych środków myjących (mogą spowodować pieczenie i dyskomfort). Pomaga też wietrzenie skóry – po zmianie pieluszki przez kilka minut pozwól dziecku poleżeć z gołą pupą na kocyku, podkładając pod niego kawałek folii – w razie „wypadku” zabezpieczy materac przed przesiąknięciem. Zanim założysz pieluszkę, posmaruj skórę tłustym kremem albo maścią przeciw odparzeniom. Czasem jednak, mimo odpowiedniej pielęgnacji, dolegliwości mogą przybrać na sile, rozszerzając się na całe pośladki. Skóra pod pieluszką zmienia się w czerwoną, bolesną plamę, pokrytą krostkami, łuszczącą się i gorącą w dotyku. Dziecko płacze, źle śpi, nie chce jeść, czasem też ma temperaturę. To ostre pieluszkowe zapalenie skóry. Ból, który mu towarzyszy, pediatrzy porównują z tym, jaki pojawia się po silnym poparzeniu słonecznym. Niestety, w tym przypadku rzadko pomaga przykładanie zsiadłego mleka: niezbędna jest pomoc lekarza, który przepisze specjalną maść z antybiotykiem. Jest to konieczne, gdyż podrażniona skóra cały czas ma kontakt z bakteriami znajdującymi się w moczu i kale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamkaa
a ja mam inna metodę, jak coś zaczyna sie dziać to najpierw myjątko, potem jakiś czas wietrzenie i tu uwaga długi czas, po prostu kładziemy sie na takich jakby prześcieradłach chłonnych - podkładach i zabawa trwa pupcia pooddycha, przewietrzy się a na koniec smarowanko sudokremem, działa ale oczywiscie najważniejsza profilaktyka i dobrej jakości pieluszki absolutnie odradzam tanie bo sa z folii i nieoddychające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margherita80
to co ja moge polecic na odparzona pupe to czytałam na forach, ze można stosować panthenol spray na własnie odparzona pupę. rewelacyjnie goi, koi i nawilża skórę. mozna stosować nawet u niemowląt, Odpowiedni dla całej rodziny : + Odpowiedni do wszystkich rodzajów skóry + Można stosować bez ograniczeń wiekowych: również u niemowląt i małych dzieci ale tylko pod nadzorem dorosłych Jakość: + Ma status produktu leczniczego + Równomiernie się rozprowadza, dobrze wnika w skórę + Wchłania się szybko nie pozostawiając tłustej warstwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia :-)
Mi położna poleciła tormentiol, jak ma 30 czy więcej lat doświadczenia to chyba wie co mówi. Oczywiście jak już jest odparzenie, a tak to Nivea Baby krem na odparzenia profilaktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabet
A uzywala moze ktoras z Was kosmetykow Flosleku For baby? Jest krem na odpazenia, emulsja do kapieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rehabilitacjow
mąka ziemniaczana + talk i hejaa... A jak juz totalna awaria to bierz sudocrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekspert NIVEA Baby
Witaj Mirabet, Nie sprecyzowałaś czy chodzi Ci o krem zapobiegający powstaniu odparzeń czy preparat na już powstałe podrażnienia, dlatego pozwolę sobie wspomnieć o Kojącym kremie przeciw odparzeniom NIVEA Baby, który tworząc na skórze cieniutką białą warstwę - chroni ją przed otarciami mechanicznymi. Z kolei dzięki formule wzbogaconej naturalnym wyciągiem z kiełków pszenicy koi i wspomagania gojenie powstałych podrażnień i wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry. Dobrze jest go używać przez cały okres stosowania pieluszek, gdyż dzięki zawartości aż 20% tlenku cynku zapobiega powstaniu pieluszkowego zapalenia skóry, podrażnień i odparzeń. Gdybyś miała pytania dotyczące pielęgnacji pupy Malucha lub kosmetyków pisz. Chętnie odpowiem. Pozwolę sobie tylko dodać, że jeśli zdecydujesz się na stosowanie wspomnianego kremu pamiętaj żeby smarować nim także skórę między fałdkami. Tam też często powstają otarcia i podrażnienia. ______ Ekspert NIVEA Baby, udzielam odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące produktów marki NIVEA Baby. Zapraszam do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabet my uzywamy or baby flosleku. Jestem bardzo zadowolona. Emulsja jest bardzo delikatna, ma olej sloneczikowy wiec natluszcza skore malca, sotuje tez zapobiegawczo krem przeciw odparzeniom choc generalnie stosuje zasade czestego zmieniania pieluch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brudybee
na mocniejsze odparzenie smarowałam tormentiolem.A do normalnej pielęgnacji linomag zielony. niestety sudocrem się nie sprawdzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sudocrem (czt. cudosrem) zawiera alkohol i podrazna delikatna dupcie niemowlecia... polecam nivea baby na odparzenia grupsza warstwe tylko wtedy kiedy juz wystapi... na codzien u nas sprawdzil sie linoderm plus z alantolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elekk
A mój 2 tygodniowy synek co jedzonko robi kupkę i na dodatek w międzyczasie puszcza pierdziochy, których nie jestem w stanie kontrolować. One również powodują podrażnienie skóry małego. Jak sobie z tym poradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabet
NIVEA - dziekuje za info ale jakos totalnie nie ufam nivea....nigdy nie kupuje tej marki Jotka_5 - dziekuje, kupilam, jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katikati
coz,przejdz sie do lekarza i popros o pimafucort.moze i lek dosc silny ale stosuje sie nawet u 3mcznych niemowlakow.pomaga w 1 lub 2 dni.jak widze ze mocno czerwona pupa od razu pimafucort i po 2 aplikacjach przechodzi.z tym ze u nas odparzenia zdarzaja sie raz na 2 mce wiec na tyle rzadko to spokojnie mozna go uzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam skuteczność mąki ziemniaczanej- u nas pomogła już drugiego dnia stosowania. Umyłam maluszkowi jeszcze pupę rumiankiem. Nie wiem, czy mąka pomoże na każdy rodzaj podrażnienia, ale warto spróbować, bo na pewno nie zaszkodzi i nie uczuli i jest tanio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja powiem inaczej
Nie stosowałam nigdy tetry i odparzeń nigdy nie było. Podstawa to często dziecku pampersa zmieniać, przy każdej zmianie pieluszki przecierać pupę i chusteczki wcale nie są takie złe. Stosowałam je od początku dwójce dzieci i było dobrze. A do pielęgnacji pupy polecam Alantan maść, profilaktycznie. Sudokrem można zacząć stosować, jak dziecko jest nieco starsze. Padła tutaj też rada o Tormentiolu. Stosowałam go gdy synek miał 10 miesięcy i pojawiały mu się prawie rany na pupie od kup, które robił przy ząbkowaniu wówczas. Pomógł bardzo, ale pamiętajmy, że to specyfik, gdzie w ulotce jest napisane, żeby nie stosować przed 2 rokiem życia. W jakiejś awaryjnej sytuacji jednorazowo u dużego niemowlaka można zaryzykować, ale nie u noworodka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donatello
sudo krem jest naj lepszy w 100% polecam !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×