Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Młoda mama26

Odparzona pupa noworodka - co robić?

Polecane posty

Linomag bardzo dobry ale nivea sos dziala juz po pirwszym smarowaniu na baedzo mocne odpazenia.opakowanie metalowe tak jak kremy bambino.cena ok 12zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drivonqa
Podbijam temat, córcia ma 6 tygodni i odparzoną pupcię, ale tylko w rowku, nękają ją rzadkie, czasami zielone i kwaśne kupki (jest na cycu i pediatra powiedział że to normalne), odparzenie (wygląda jak zdrapane krosteczki, a ostatnio skóra zrobiła się tam twarda) występuje tylko (że się tak wyrażę) "w rowku" na całej długości. Czy to możliwe żeby zawiniły pieluszki? Używamy Pampers Premium Care. Co doradzacie na takie odparzenia, które trudno kontrolować (mokre "pierdki")??? Do tego u takiego jeszcze Maleństwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalskjdajsdaskj
żadna mąka ani linomag czy te inne kremy na odparzone pupy nie pomogą, ja miałąm syna wcześniaka i strasznie mi się odparzał bo skurka była bardzo delikatna, odparzał pupe włącznie z jajkami, męczyłam się dopuki nie zacz\ęłam stosować SUDOCREMU, uważam że jest najlepszy smaruj 2 lub 3 razy dziennie, zobaczysz pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andriusza z Olsztyna
Szanowne Panie.Drogą prób i błędów .Córka 8 m-cy.Żona karmi piersią.Żadnych kłopotów, do chwili gdy zaczęła próbować podawać jedzenia ze słoiczków czy pudełek.Jak spróbowałem zjeść ,-sam miałem opory.Pupa u córki od razu czerwona,krostki, wysypki,plamki,dziecko płaczliwe i marudne.Ten sam rodzaj zupy np warzywnej, przygotowany przez żonę dla nas na obiad i podany córeczce(rozdrobniony)nie dawał żadnych niepożądanych skutków Żadnych przetworów z cytrusów, truskawek, jabłkowych przecierów itp, tylko niektóre(np.banan -sprawdzić) i w niewielkich ilościach.Lodów, kremów, słodyczy,- wszystko co z chemią odstawiłem nie podaję( wysypka na twarzy i pupie).Wg mnie w słoiczkach nawet tych dla dzieci, musi być dużo chemii.W moim przypadku, jak sam karmię, sprawdza się kaszka Bobovita o smaku owocowym ,,Pyszne śniadanko''-sprawdzić, herbatka z kopru- mieszam z kaszką lub nią dopajam ,odrobina gotowanego na miękko żółtka-sprawdzić, oraz serki 'Danio' -waniliowe które zdarza się że córa chętnie je, nawet po kaszkach.Do jedzenia nie zmuszam, je tyle ile chce i kiedy chce (na jej żądanie) W ciągu dnia córa lubi wypić samą chłodną wodę .Przewijam 3-5 razy dziennie, o ile się da myję pupę przy każdej zmianie pieluch. Śpi w pościeli z pierza, na brzuchu, materac z siana -trawy. zawsze lekko ubrana- nie dopuszczam do wystąpienia oznak spocenia tak w domu jak i na dworze.Używam mąki ziemniaczanej lub kremu ,Sudocrem'-oszczędnie, tylko w razie wystąpienia najmniejszych oznak zaczerwienienia i,zawsze po umyciu pupy.Wg mnie czerwona pupa to sprawa wyłącznie wyżywienia,głównie tego ze słoiczków. Jest i musi byś dobrze.Wszystkiego dobrego.Z Bogiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie uzywaj chusteczek nawilzanych to one sa glownym powodem odparzen,przemywaj pupe wacikiem namoczonym w cieplej wodzie,jak juz odparzenie wystapilo krem bepanten jest bardzo dobry.Czesto wietrz pupe tzn.na kilka minut zostaw malca bez pieluchy,powinno pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja używam chusteczek nawilżających, ale nie zakładm zaraz pieluszki trochę wietrzę pupę... i daję krem Cavilon z 3M - jest rewelacyjny,nakłada się go odrobinę, tworzy taką powłokę ochronną. polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sudokrem bardzo ciężko schodzi ze skóry. polecam krem BALNEUM BABY BASIC - KREM NA PUPĘ. wypróbowałam. rewelacja. już po kilku razach widziałam poprawę a córcia miała odparzoną pupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ten krem balneum poleciła mi pani doktor z forum pediatrycznego www.dziecko24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa12345
Moim daniem najlepszy jest bepanthen maść (na waptece za 30g - 16zł). Generalnie pomaga właściwie natychmiast. Wg mnie nie ma lepszego na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuna123
Kochane Mamy. Nie ma nic lepszego na swiecie jak MAKA ZIEMNIACZANA. Jestem mama 3 dzieci. ostatniemu dziecku od urzodzenia posypuje wlasnie maka ziemniaczana. pieknie wysusza. nawet do zlobka przesypalam do pudelka zeby ciocie sypaly. wspaniala sprawa. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniolekkk10

Jestem mama dwójki dzieci 4 letniej Wiktorii i 3 miesięcznej Weroniki i szczerze powiem że przy drugim dziecku dopiero wiem.co to życie bez odparzeń. U Wiktorii pojawiały się nagminnie pomimo odpowiedniej pielęgnacji pupy A teraz mam przyjemność testować Sudocrem care & protec i odparzenia to nie u nas! Smaruje pupe 3 razy dziennie i to wystarczy aby zabezpieczyć odpowiednio  skórę mojej najmniejszej księżniczki. Bardzo odpowiada mi to iż odżywia on skórę i jest taki delikatny, A w dodatku cena przemawia na jego korzyść! Jak mówi moja starsza córka,, Weronice odparzenia nie straszne są! Bo Sudocremem smaruje ją!!!" Więc polecamy Sudocrem care & protec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
55 minut temu, Gość Aniolekkk10 napisał:

Jestem mama dwójki dzieci 4 letniej Wiktorii i 3 miesięcznej Weroniki i szczerze powiem że przy drugim dziecku dopiero wiem.co to życie bez odparzeń. U Wiktorii pojawiały się nagminnie pomimo odpowiedniej pielęgnacji pupy A teraz mam przyjemność testować Sudocrem care & protec i odparzenia to nie u nas! Smaruje pupe 3 razy dziennie i to wystarczy aby zabezpieczyć odpowiednio  skórę mojej najmniejszej księżniczki. Bardzo odpowiada mi to iż odżywia on skórę i jest taki delikatny, A w dodatku cena przemawia na jego korzyść! Jak mówi moja starsza córka,, Weronice odparzenia nie straszne są! Bo Sudocremem smaruje ją!!!" Więc polecamy Sudocrem care & protec 

Ile ci piyzdo reklamowa zafaydana zapłacili za reklamę tego góowna??? 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinnaa332

Nie ma to jak naturalne, dobre kosmetyki. Maść pielęgnacyjno - kojącą marki Hildegard Braukmann z serii Mama&Ja super sprawdzi się przy podrażnione pieluszkowaniem pupie. Maść ma dobry skład, który może być spokojnie stosowany nawet przy atopowej skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas pomagało mycie pupy leczniczym mydełkiem Aleppo Szamir , ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne itd. pomaga na gojenie ran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Wikta napisał:

U nas pomagało mycie pupy leczniczym mydełkiem Aleppo Szamir , ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne itd. pomaga na gojenie ran

A ja myślę, że nie tyle pomogło, co dobrze zapłacili za reklamę na różnych forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas pomogła masc clotrimazolum, przemywanie dupci ciepła woda przy każdej zmianie pieluszki i wycieranie do sucha a następnie masc i szybko się wygoiły odparzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×