Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Młoda mama26

Odparzona pupa noworodka - co robić?

Polecane posty

Gość Młoda mama26

Bardzo Was proszę o rady, czym smarować pupę noworodka, która robi się czerwona i lada chwila będzie odparzona? Dodam, że wietrzę pupę maluszka często, pampersy zakładam na przemian z pieluchami tetrowymi (żeby skóra oddychała), stosuję mąkę ziemniaczaną na zmianę z Sudocremem. I wcale nie jest lepiej, a zkażdym dniem gorzej. Proszę, pomóżcie... Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasmaruj grubo
kremem Penathen kupionym w aptece. Uprzedzam, ze jest baaaaaaaaaaardzo tłusty. Ale tym się nie przejmuj. Gwarantuję że pomoże na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hana
Zaden tłusty krem ani sudocrem!!!!!!!!!!!!! linomag pomoże. Tłuste kremy powodują że skóra nie oddycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to kiepsko
oj, pani Rusalka to nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaden
sudokrem, linomag ani tego typu cuda tylko TORMENTIOL !!!!! tylko niestety brudzi pieluchy:( przede wszystkim wietrz mu pupe, niech tak polezy sobie bez zadnej pieluchy a na pewno nie w pampersie !!!! poloz go na pieluszce tetrowej i nakryj druga pieluchą , niech wierzga nozkami i wietrzy pupsko. Tormentiolem posmaruj dośc grubo , ręcze Ci ze do 48 godzin odpoarzenie znika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hana
linomag jest dobry a o tormentiolu nie słyszalam aby był na odparzenia ale niewiem moze akurat pomoże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matkaaa
Dziecko moje leżało w pewnym szpitalu, gdzie doprowadzono m.in. do odparzenia pupy( ale to i tak było najmniejszym problemem bo dziecko zamist zdrowieć to zapadało coraz to na poważneijsza chorobę, ale o tym pisać nie będę) Wypisaliśmy dziecko na włąsne żadanie i przenieslismy do szpitala wojewódzkiego i dzięki temu moje dziecko zyje. Co do odparzenia to skutecznie w krótkim czasie wyleczono go maścią ALLANTANOWĄ. Po każdej zmianie pieluszki gruba warstwą tej maści smarowano pupę. TO wspaniała maść , bardzo skuteczna, zastosuj ,a nie będziesz załować. POzdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matkaaa
http://www.mediweb.pl/drugs/wyswietl_inter.php?id=69 Alantoina Nazwa łacińska: allantoine Index farmakologiczny: advulnans Preparaty proste: Alantan, Preparaty złożone: Alantan, Alantan plus, Alantavit, Mechanizm działania: Lek pobudzający ziarninowanie ran. Powoduje szybkie oczyszczanie ran, usunięcie z nich tkanek martwiczych, nasila procesy naskórkowania. Działa keratolitycznie. Lek działa miejscowo Wskazania: * trudnogojące się rany * owrzodzenia podudzi * odleżyny * oparzenia * stany zapalne skóry * łuszczyca * wyprzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrezygnuj
zrezygnuj z tetrówek. I nie za dużó kremów i pudrów czy mączek bo wtedy dopiero pupa nie oddycha. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
my mieliśmy problem z pupką noworodka od tetrówek-zrobiła sie bardzo czerwona odparzona,no i pani dr poleciła maśc Mycosolon polecam i odradzam tetrówki bo one powodują że komres z moczu odparza i zagrzybia pupkę jak czesto tetry niwe wymieniamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda mama26
Dzięki za rady! No ale w końcu mam mętlik..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stosowałam wszystkie cuda a anjlepsza okazała się.... najzwyklejsza mąka ziemniaczana. Duże odparzenie po biegunce wyleczyła w kilka dni. Od tej pory stosowałam ja profilaktycznie i zapomniałam co to jest odparzenie. Nasze babcie wiedziały, że mąka ziemniaczana jest the best.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam taki sam problem i też milion rad, a co za tym idzie, miliony różnych smarowideł. Nic nie pomagało. W końcu lekarz zapisał mi maść do zrobienia w aptece. Po jednokrotnym posmarowaniu była poprawa. Jeśli możesz, to poproś jakiegoś pediatrę o receptę na maść na bazie wazyliny, kwasu bornego i czegoś jeszcze (3 składniki na pewno). To pomoże od razu. A, i dodatkowo przy każdym przewijaniu lekarz kazał przemywać pupę rumiankiem. Ale nie taki naparem ale rozrzedzonym dość solidnie wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama trójki dzieci
domyślam się, że masz mętlik, dużo odpowiedzi, każdy podaje swoją. Wiesz, ja przy każdym dziecku dostawałam nowe rady, od każdego inną. Jednak najbardziej sprawdzały się rady z ksiązki Amerykanina, nie pamiętam już jak się nazywa, ksiązka pod tytułem "Dziecko". Mimo trójki dzieci przy ostatnim dopiero mam pewnośc, że właśnie tormentiol najlepiej leczy, to własciwie maść cynkowa, tyle, że zmodyfikowana. Rzeczywiście plam po maści nie można odprać, ale działa. Nigdy nie miałam problemu, poprawę było widać w ciągu pół doby. Maśc jest tania, bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milab
tormentiol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaaaaa
moje dziecko ma bardzo wrazliwa skore i tez czesto mialam podobny problem odkad zaczelam uzywac masc Bepanthen przy kazdym przewijaniu wszystko jest ok i zaczerwieniona pupa to juz przeszlosc.Oczywiscie pieluszki-pampersy bo tych uzywamy zmieniam bardzo czesto. pozdrawiam duzo zdrowka dla maluszka:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze.,ze kazda mama ma inne rady.....itd moja starsza corka miala problem z odparzajacymi pieluchami:-o nie mogla uzywac zadnych innych tylko PAMPERSY!!! krem kupowalam z firmy JOHNSON na odpazenia czasem warto troche puderkiem podsypac!!! ktos proponowal PENATHOL-tez bardzo dobry,moja corka miala straszne odpazenia i ten krem duzo jej pomogl!!!-polecam myc czesto dziecko-podmywac pprzy kazdej zmianie pieluszki-najlepsze mokre chusteczki-bezzapachowe-przy zmianie pampersa. jesli nic nie bedzie pomagac moze oznaczac,ze ma uczulenie na pieluchy-zmien np:na huggies(moja corka nie mogla ich uzywac) ale wiele dzieci uzywa i mamy sa zadowolone:) ja jak juz wspomnialam-polecam pampersy! ktos pisal by nie stosowac tlustych kremow-a w moim przypadku to doprawdy pomagalo,gdy tak doprawdy mocno nalozylam tego kremu,skora sie tak nieodpazala,bo krem tworzyl warstwe ochronna. powodzenia:D biedne malenstwo-mocno wierze,ze ktoras z naszych rad pomoze i twoj dzidzius nie bedzie sie juz tak meczyl z odpazeniami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze sprecyzuje moja wypowiedz: jesli chodzi o podmywanie to oczywiscie mialam na mysli-WODE i mydelko-jakies bardzo delkatne-bezzapachowe ,dla alergicznej i bardzo wrazliwej skory-oczywiscie szczegolnie przeznaczone dla dzieci!:)ale czasami jestesmy u kogos lub u lekarza..na miescie i bobas kupke zrpobi..i trzeba go przewinac i nie ma ani mydelka..ani wody..rumianku-wiec proponuje te wilgotne chusteczki:)-nie polecami nivea-byly po nich zaczerwienienia,za to nadawaly sie swietnie dla mnie do zmywania makijazu:P huggies sa dobre pampers... mozliwe,ze i jakiejs taniej firmy..?? musisz poprobowac:) na rynku jest tego wszystkiego -doprawdy duzy wybor....zawrot glowy:) napisz nam co wybralas.... jaki krem podzialal jak malenstwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saffi
jest taki kremik w maleńkiej tubce jest rewelacyjny , niestety nie pamiętam jaką nosi nazwę...( dawali taki w szpitalu jak mój synek miał rota wirus)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inga29
Tormentiolu nie wolno używać u dzieci do 11 roku życia!Wiem to od lekarza.U nas na odparzenia pomogło przemywanie pupki wodą(chusteczki podrażniaja dodatkowo),następnie solą fizjologiczna i na to krem (nie maść)Linomag Plus.no i oczywiście wietrzenie i jak najczęstrze zmiany pieluch.Od czasu do czasu zamiast kremu mąka ziemniaczana.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na odparzenia smaruje corci sudocremem, nic jej tak nie pomaga jak to. jeszcze w ten sam dzien zaczerwienienie znika a na nastepny nie ma nawet sladu. penathen jest nieskuteczny w moim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UWAGA NA TORMENTIOL!!!! Posmarowaliśmy tyłeczek córce i dostała uczulenia, a odparzenie wyglądało o wiele gorzej! Stosuje się go w szpitalach, na mnóstwo dzieci działa wspaniale (goi się szybko, bo on jest m.in. na trudno gojące się rany i zmiany na skórze), ale zanim zastosujecie, zróbcie na pupie próbę uczuleniową!!!!! Sama używam Bepanthenu (maść, a nie krem). Pupka jest zdrowiuteńka. Pupki odparzają się najczęściej kiedy dziecko popuszcza w pieluszki kupki, bo kupka zmieszana z moczem wytwarza amoniak, stąd to drażniące działanie. Trzeba często kontrolować pieluszki. Skóra dziecka powinna być zabezpieczona tłustą warstwą ochronną, żeby nie miała bezpośredniego kontaktu z mokrą pieluchą. Odparzenie wyleczyliśmy szybko stosując w dzień sudocrem a w nocy bepanthen. Teraz jest tylko bepanthen i po odparzeniu nie ma śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z reguły nie piszę na mamach.......:) Mam 4 dzieci....:D Kobieto.........nie kombinuj zbyt mocno z pielęgnacją.. Moje dzieci miały skłonności alergiczne...wszystkie ... Podam Ci środki, które NIE SZKODZIŁY. 1. linomag ale w maści......krem może być zbyt słaby 2. szare! mydło, autentucznie, takie siermiężne szare mydło w wielkiej kostce. Jest bez dodatków zapachowych, śmierdzi okrutnie ale nie uczula. 3. Naturalna oliwka z oliwek 4.mąka ziemniaczana Absolutnie -nie używaj \"na wszelki wypadek\" żadnych oliwek (oleje mineralne uczulają), ładnie pachnących mydełek, żadnych środków z lanoliną - nawet tych dla dzieci, zmień proszek do prania i dopóki sytuacja się nie poprawi odstaw pampersy........:( jak sytuacja się unormuje możesz zacząć coś tam dodawać...po sztuce, zobaczysz jak będzie reagować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam SUDOCREM bez recepty,mój mały odrazu od urodzenia to urzywa i nigdy nie miał odparzeń. Duża puszka kosztowała mnie ok 40 zł (jest wydaja urzywają ją przez 3 miesiace i mam połowe jeszcze )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki do końca nie przeczytałam skoro nie momaga tobie sudocrem to może warto pomyśleć moze o lepszych pieluszkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuńka
sudocrem działa błyskawicznie, jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkus35
Ja stosuję PUPKA KREM. Roznosi go u nas w pracy jakaś dystrybutorka ale podobno jest dostępny też na Allegro. Pupa mijej kasieńki jest bardzo zadowolona, nie ma odparzeń i zaczerwienienie.Gorągo polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwójki
położna mi podpowiedziała na pupę bardzo mocno odparzoną- tormentiol i clotrimazolum -wymieszane pół na pół................. goi w jeden dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkjuouhgf
W przypadku moich dzieci działał idealnie Alantan. Także na popękane brodawki. Na każdy organizm działa cos innego - więc sie nie przejmuj ze masz mętlik! Próbuj moze po kolei i cos na pewno dla akurat Twojego maluszka zadziała. "Mój" Alantan jest bardzo tani - łatwo zaczać od niego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×