Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak schudnąć

jak schudnąć karmiąc piersią

Polecane posty

Gość sheeeeeee
Kleineeeeee jestem mama poltora rocznego szkraba, wiec jak nalezy pic aby organizm nie magazynowal wody, pisalas ze nie miedzy psolkami wiec jak. wiem ze w trakcie posilku nie zdrowo jest pic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleeee
jak mozna schudnać z wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sheeeeeee
.... na wiele rzeczy trzeba uwazać, np. niektore tabletki zatrzymuja wode w organizmie i sol na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga autorko tego topicu :-) Ja wkrótce zaczynam dietę odpowiednią dla grupy krwi :-) Mam kolezankę która ją stosowała i wiem że działa. Nie wiem jak bedzie w moim przypadku, ale na pewo spróbuję :-) Co najważniejsze nie głoduje się :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mozesz podac ja
Intima.. a mozesz podac ta diete.. masz moze wytyczne dla grupy 0+ ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia25
hej jestem mamą 13 miesiecznego chłopczyka. Przed ciąża moja waga wynosiła 55 kg w ciąży przytyłam 22 kg .Na drugi dzień po porodzie moja waga wskazywała 10 kg mniej. Karmiłam piersią 9 miesięcy sama odstawiłam małego od piersi czego bardzo żałuję. W dwa mieiące po porodzie schudłam 25 kg wiec ważyłam około 53kg.Gdy przestałam karmić moja waga znów wzrosła o 10 kg. W tej chwili bardzo cieżko jest mi schudnąc te 10 kg. Staram się jeść mało pije dużo wody ale waga stoi. Nie ćwicze bo nie mam na to czasu jedyny mój wysiłek to codzienne spacery z synkiem. Także w moim przypadku karmie to idelny środek na shcudnięcie po ciąży. Muszę koniecznie schudnąć jeszcze te 10 kg oprócz tego mam masakryczną ilość rozstępów na brzuchu,udach, poprostu wszędzie. Już nie poje na basen, plaże.Zdecydowałam ze jedyna moją szansa na bikini jest operacja plastyczna brzucha i usuniecie rozstępów na nogach. Jestem zdecydowana na tą operację na 100% tyle ze po drugiej ciąży.Dodam ze przez całą ciąże smarowałam sie kremami na roztępy ale nic mi nie pomogły pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi30
W ciąży przytyłam 15 kg. Szybko zniknął mi brzuch, traciłam kg i myślałam, że tak będzie cały czas. Dałam sobie trochę luzu, coraz więcej jadłam i na efekty nie trzeba było długo czekać. Przytyłam a jestem 5 miesięcy po porodzie. Wcześniej wyglądałam lepiej niż teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sheeee
Aga ja rowniez mam ten sam problem, powoli odstawiam mala od piersi, odzywoam sie zdrowo i w normie. i powiem ci ze brzuszek spada. planuje zapisac sie na aerobik. jesli chodzi o rozstepy planuje wyprobowac no-scar krem na blizny kosztuje ok. 50 zl w aptece. powiem czy skuteczny, chociaz na to nie ma lekarstwa. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DZIEWCZYNY Ja urodziłam dzidzke 3 tygodnie temu. jest to moja druga córka. Brzuch mój wygląda masakrycznie wrecz, wisząca skóra. Karmie piersia ile wlezie. W ciązy przytyłam 33 kg. Do porodu szłam z waga 103 kg. teraz waze 90 no bo wiadomo - mała wazyła 4kg no i wody i ta cała reszta ...i zostało 90 kg..martwie sie bardzo a na ciuchy sprzed ciazy to moge tylko popatzrec i zamarzyc.... o losie tak to jest kobietki...ciagle pod góre...ale nie mozna sie poddawac głowa do góry i cos trzeba wymyslec co by schudnac. Pozdrawiam wszystkie mamuski!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama córeczki
Kwestia schudnicia jest tak indywiualna jak gusta róznych osób. Np ja już 3 tygodnie po porodzie wyglądałam jakbym w ogóle nie rodziła, a teraz - 4 miesiące po ważę mniej niż przed ciążą. Karmię piersią, jem coraz większą gamę produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muniaxx
Hej laseczki wiecie tak sobie czytam i czytam ja to pobiłam chyba rekordy w ciąży przytyłam prawie 40kg I CO WY NA TO?! Dziś minęły 3 mieiące po porodzie i mam 67.5kg w ciąży przed porodem samym porodem miałam 93kg, a przed ciążą 54kg. Ja mam problem karmię piersią jem wszystko chociaż co drugi dzień zrezygnować ze słodyczy i smażonego to tak opycham się przed samym spaniem. Próbuję także zacząć ćwiczyć ale zrobię 2 brzuszki i mi sie już nie chce. A tak po za tym to moje ciałoto katastrofa same rozstępy! Może znacie jakieś cudowne motody na powstrzymanie ochoty na słodycze ? POZDRAWIAM MUNIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti_NS
A ja nie karmię piersią i też mam problem by schudnąć. Obecnie jestem 2 miesiące po porodzie i od miesiąca chodzę codziennie na siłownie plus ćwiczenia aerobowe - bieganie i rowerek przez godzinę. Najgorsze jest to że praktycznie jak na razie żadnego efektu.... Przed ciążą ważyłam przeważnie 50 kg czasami góra 55. W ciąży przytyłam 13 kg. Teraz waże 60 i w żaden sposób nie moge się tej nadwagi pozbyć. Oczywiście ponieważ nie karmię piersią (mała ma skazę białkową) stosuję dietę. Jem dużo warzyw i owoców i białka i unikam węglowodanów, a waga nadal stoi w miejscu... Dobrze że mąż pracuje w domu więc moge się w ciągu dnia wyrwać na siłownie, ale jestem już wyczerpana i załamana bo nie ma efektów.....może coś źle robie?? pomóżcie........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdrowo sie odżywiać, mało tłustych rzeczy, zero słodyczy no i ruch(najlepiej przy maluszku :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytasakai
oj dziewczyny , jak ja wam zazdroszcze,wiekszosc z was nie przytyla nawet 20kg. JA jak zaszlam w ciaze to wazylam okolo 65,wzrost 169 do porodu szlam z waga 103kg czyli ponad 35kg. To moje pierwsze dziecko (malina).Teraz minelo 16tyg od porodu i waze 87kg. W jakims stopniiu uwazam to za sukces,bo mysle pozytywnie i jako wytyczna narazie biore sobie 70kg( calkiem dobrze wygladalm na poczatku ciazy\kobieco>Poza tym piersi mam o 2 rozmiary wieksze niz przed ciaza,karmie piersia.NIe lamie sie,bo wiem,ze powoli jest lepiej schudnac,skora sie przystosuje i nie bedzie wielu zwisow.Poza tym polecam krem na rozstepy firmy perfecta oraz eveline na cellulitis. OD dzis nie jem po 18tej, chyba ze jakis lekki owoc i zero makaronow , chleba i slodyczy (to nie bedzie trudnoi bo od miesiaca mieszkam w japonii-czyli ryz). Dam wam znac czy szybciej schudne.Od 3 tyg gram co drugi dzien z mezem w tenisa po ok.40min i nie obrzeram sie az tak mocno.Mysle,ze w ciagu pol roku dojde do 70 ,Trzymajcie za mnie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia m
Zanim zaszlam w ciaze to warzyłam 51-54kg.W ciazy przytylam do 75kg.Teraz jestem po porodzie juz 3miesiace i nadal warze 75kg.Niewiem co mam zrobic zeby schudnac????? Karmie piersia i boje sie roznych diet dlatego chce sie was kolezanki poradzic!!!!!!! Chciała bym pocwiczyc troche w taki domowy sposob tylko niewiem co mam robic????????????mogly byscie mi cos doradzic??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja1145
Przed ciążą ważyłam 65kg , po ciąży TRAGEDIA , 89... urodziłam 2 stycznia 2008r. a teraz zów jestem w ciaży... już w 6 miesiącu... i ważę 92....a gdzie tu koniec ciąży.... ;( , Boże jak ja będę wyglądać po porodzie?.... ehhhh chyba niebędę karmić dziecka piersią tylko odrazu odchudzanie się.... już nawet patrzeć na siebie niemogę.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadii
opychajac sie tonami slodyczy w czasie ciazy ludzilam sie ze szybciutko schudne a ty 5 tyg po porodzie a waga nadal stoi w miejscu.wiem ze to dopierto miesiac ale jak widze siebie w lustrze to od razu dola lapie(a patrze tam ciagle).cale zycie mialam problemy z waga, w ciazy przytylam 20 kg,teraz waze 73 przy 160cm wzrostu. zjadam ok 1500kcal dziennie(liczenie kcal to nawyk z wiecznego odchdzania)czasem mniej, przed piciem nie moge sie powstrzymac bo karmiac naprawde ma cie szam olbrzymie pragnienie,ruszam sie duzo i nic!!! waga ani drgnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misika- ppppp
Witam, wszystkie strudzone dziewczyny odchudzaniem. Czytam to co piszecie i wiel co przeżywacie, ponieaż mi po ciąży też zostało ponad 20 kg, ale teraz jestem już szczęśliwa bo wróciłam do wagi z przed ciąży czyli 58 kg. Tak jak większość z was myślałam , że karmiąc schudnę bez problemu mineło 5 miesięcy od porodu a tu ani kg mniej. Byłam zdesperowana. Ku mojej rozpaczy uważałam, że jeśli karmię piersią to nie mogę stosować żadnej diety, ale moja koleżanka poleciła mi znajomą studentkę która studiowała dietetykę. Dziewczyna zsompolowała na podstawie moich preferencji indywidualną dietę dal mnie. Ku mojemu zaskoczeniu mogłam ją stosować przy karmieniu ponieważ była zdrowa i dobrze zbilansowana co powodowało, że dzidziuśowi nie szkodziła. mało tego posiłków było 6 dziennie wogóle nie czułam głodu i na dodatek nie miałam ochoty na słodycze - mijały tygodnie a ja chudłam bez żadnego problemu i nawet nie czułam że jestem na diecie. Teraz jeż minął rok i nie przytyłam nawet grama. Wiem że sama bym sobie nie poradziała z moim problemem. LENKA bardzo Ci dziękuję jesteś świetna w tym co robisz. Jeśli chiałybyście skontaktować się z Lenką dajcie mi zanć to podam wam namiary do niej, jest super - a nadodatek do diety dorzuciła mi ciwiczenia które mogłam wykonywać podczas zabawy z moim dzidziusiem. Jeśli chcecie to piszcie a ja podam wam namiary do LENY . Mój mail : misia-podloska@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia211
czesc,ja jestem prawie rzy miesiace po ciazy,karmie piersia lecz musze dokarmiac moja corcie bo niestety nie mam duzo pokarmu mialam cesarke,przytylam w ciazy 20kg po ciazy stracilam tylko 7 zostalo mi troszke tego i nadal wygladam jak w ciazy,chcialabym sie skontaktowac meilowo z leną bo moze ona mi plomoze schudnac bardzo tego potrzebuje bo nic nie moge na siebie znalezc.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia211
do misika ppppp : hej napislam ci maila ale nie dostalam odpowiedzi........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita76
misiu prosze podaj namiary na lene jestem na skraju załamania ;-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiekkk
po co podajesz adres email, ktory nie istnieje? robisz tylko nadzieje mamom... od razu wyczułam że to jakieś dziwactwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdsdsd
A ja jestem dzisiaj dokladnie 14 dni po porodzie i w musze powiedziec ,ze juz 5 dni po nim wchodzilam w spodnie z przed ciazy. W sumie to nawet nie wiem czemu tym razem stracilam prawie wszystkie kilogramy , ktore nabralam przed ciaza. W pierwszej przytylam 30 kg i ani karmienie , ani dieta pozniej nie pomogla. Nawet po porodzie przybralam jeszcze wiecej. Chyba nie ma reguly na to chudniecie po ciazy. Moze nalezy cierpliwie poczekac, az bedzie mozliwosc bardziej zadbania o siebie , jakies cwiczenia i dieta. Sama mam zamiar po swietach zaczac korzystac ze stepera i zaczac ujderniac cialo:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmienie piersią przyczynia siędo redukcji wagi. Kamiłam piersią więc coś a ten temat mogę powiedzieć. W ciaży przytyłam 14 kg. Karmiąc nie stosowałam żadnych diet "dla tzw. dobra dziecia". Po trzech miesiącach miałam niedowagę a po pół roku "nie wiedziałam jak się nazywam". Dziecko to mały pasożytek hehehehehe cierpliwości, jeszcze z Ciebie zacznie wysysać:) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eskimossss
upp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leonardaa
Jak schudnąć po ciąży Średni wzrost wagi w czasie ciąży zawiera się pomiędzy 11 a 16 kilogramami. W czasie porody kobiety zrzucając od 5 do 7 kilo, pozostawiając do zrzucenia po porodzie od 5 do 10 kilo. Dodatkowo niektóre kobiety mogą przytyć dodatkowe 4, 5 kilo podczas ciązy co oznacza dla nich większą ilość kilogramów do zrzucenia w okresie po porodowym. Czy możliwe jest zrzucenie wagi i przywrócenie figury po urodzeniu dziecka Urodzenie dziecka nie oznacza, że musisz mieć nadwagę. Duża ilość matek odzyskuje swoją normalną wagę i figurę w czasie od 8do 12 miesięcy po porodzie. To prawda, że potrzeba czasu aby twoje ciało wróciło do normalności, ale nie trzeba panikować. Należyu odżywiać się właściwie, być aktywną i pozwolić aby natura zrobiła resztę. Nie spiesz się z dietą po porodzie Jeśli nie karmiłaś piersią nie spiesz się ze stosowaniem diet. Zamiast tego przez pierwsze 3 miesiące po porodzie skoncentruj się na zdrowym jedzeniu oraz rozwinięciue swojego własnego planu ćwiczeniowego. Następnie kiedy twoje ciało zacznie się regenerować i kiedy wróciło normalne miesięczkowanie, zacznij niskotłuszczowy plan zrzucenia wagi a wyniki przyjdą z czasem. Ile czasu potrzeba aby wrócić do normalnej wagi Po porodzie Jeśi podczas ciąży nie przytyłaś więcej niż rekomendowane 10-14 kg, będziesz w stanie wrócić do wagi przed ciążą w ciągu 8 miesięcy. Powinnaś być w stanie zrzucać maksimum 0,5 kilo tygodniowo bez wpływu na jakość mleka, czy jego ilość. To może wydawać się powoli, ale naprawdę nie można zrzucić wagi szybciej jednocześnie prowadząc zdrowy tryb życia. Karmienie piersią może pomóc w zrzuceniu wagi, przynajmniej w ciągu 12 miesięcy po porodzie. Według specjalistów proces karmienia piersią zwalnia dużą liczbe hormonów z ciała kobiety co z kolei pozwala macicy do powrotu do stanu przed ciążą. Jednak nie licz na to, że karmienie piersią spowoduje natychmiastowy spadek wagi w okresie po porodowym. Bardzo często zdarza się, że waga spada dopiero po zaprzestaniu karmienia piersią. Mimo, że karmienie piersią pomoże ci w zrzuceniu wagi nie oznacza to, że z tego powodu możesz się przejadać, w przeciwnym wypadku zamiast zrzucić wagę, przytyjesz. Dwa największe błędy jakie można popełnić to jedzenie niezdrowego jedzenia lub zastosowanie ciężkiej diety. Oba pomysły gwarantują przytycie czy utratę zdrowia. Po porodzie Jeśli karmisz piersią nie ma powodu dla którego nie możesz przystąpić do diety niskotłuszczowej, ale nie powinno się sdzodzić poniżej 1800 kalorii dziennie, podczas karmienia. Miej pewność, że jedzenie, które spożywasz jest pożywne. Ćwiczenia pomagają w zrzuceniu wagi w okresie po porodowym. Pozwolą na uwolnienie od stesu, zminimalizują po porodową depresję i dodadzą energii do życia. Ćwiczenia nie zakłócą twojej zdolności do karmienia piersią. Ustaw sobie plan ćwiczeń, jak na przykład 10 minut ćwiczeń każdego dnia, następnie zwiększaj powoli czas ćwiczeń do 30 minut dziennie. Najlepszy okres na rozpoczęcie ćwiczeń to około 5,6 tygodni po porodzie. Wcześniejsze rozpoczęcie ćwiczeń jest niezdrowe, chyba że prowadzone pod okiem specjalisty. Uwaga! Zawsze konsultuj ropoczęcie ćwiczeń ze swoim lekarzem. Wskazówki Bądź realistką - mamy, które wyznaczają sobie realne cele radzą sobie o wiele lepiej. Bądź cierpliwa- odczekaj minimum 3 miesiące zanim zastosujesz jakąkolwiek dietę, skonsultuj to zawsze ze swoim lekarzem. Daj sobie minimum 8 miesięcy do powrotu do normalnej wagi. Unikaj dziwnych diet - zacznij od niskotłuszczowej zdrowej diety. Skorzystaj z pomocy - zaangażuj swojego partnera bądź znajome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meggity
O losie, też myślałam, że to ze mną jest coś nie tak, że nie chudnę. Jestem 6 m-cy po porodzie i 10 kg mi zostało,żeby wrócić do dawnej formy. Studiowałam fizjologię żywienia i moja pani profesor zapewniała, że karmienie piersią "wyciąga" i byłam pewna, że szybko chudnę do tego stopnia, że w ciąży kupowałam sobie ciuchy dawnego rozmiaru 36, bo myślałam, że przy dziecku nie będę miała czasu na zakupy, a wtedy z szafy wyciągnę coś nowego. I co? Guzik. A tu się wiosna/lato zbliża. Nic to, najważniejsze jest, żeby mój synek był zdrowy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nancie
Hmm, współczuję wszystkim mamom które dużo przytyły w ciąży. Ja mam bliźniaki urodziłam je w 31 tygodniu ciąży. Podczas pierwszych 30 tygodni ciąży przytyłam zaledwie 5 kilo a w ostatnim tygodniu ciąży nagle waga wzrosła o 2 kolejne. Chłopaki w sumie mieli 3 kilo, pozostałe 4 kilo oddałam przy pogodzie - to oczywiste. Karmiłam piersią przez pół roku, potem jakiś mądry lekarz stwierdził, że mam za mało pokarmu więc przeszłam na butelkę i dopiero teraz zaczyna się tycie! Ważę już tyle co w 30 tygodniu mojej ciąży i widzę niestety jak z każdym dniem idzie waga w górę - przeraża mnie to. Jem tak jak zawsze, ruszam się - oj przy dwójce mam tego ruchu, ale z tego co czytam chyba muszę zrezygnować z wcześnijszego trybu jedzenia. No cóż ... mam nadzieję, że da to pozytywne rezultaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita76
kobietki moj mały kawaler ma juz 7 mc i teraz dopiero moja waga powoli idzie w doł a juz go chciałam odstawic od cycuszka mam nadzieje ze teraz to juz pojdzie z górki;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xjudytax
Ja też byłam przekonana, że karmiąc piersią moja waga szybko wróci do tej sprzed ciąży. Jestem 3 tyg. po porodzie.W ciąży przytyłam 25kg. Po wyjściu ze szpitala miałam 10kg mniej( sam syn ważył 4 kg ;)), później w kolejnych 6-7 dnia spadły następne 5 kg,a teraz cisza.Wszystko ucichło:( Nadmienię, że mój synek wisi na cycku non stop.Jest małym cyckomaniakiem. Myślałam, że waga będzie spadać w takim przypadku szybko, a tu nic. Nie jem słodyczy żadnych smażonych, pieczonych rzeczy ,tylko gotowany drób z warzywami.Dlaczego przez pierwsze 2 tyg.po porodzie waga ładnie leciała w dół , a teraz stoi w miejscu. Boję się stosować teraz jakąkolwiek dietę, z obawy o włosy,zęby itp.Chociaż nie boję się żadnych drastycznych form odchudzania. Całe życie miałam na tym punkcie hopla i bardzo przeszkadza mi aktualny stan mojego wizerunku. Co się dzieje, że nie chudnę? :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×