Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak schudnąć

jak schudnąć karmiąc piersią

Polecane posty

Gość ewa260
dziewczyny, ja całą ciązę przeleżałam, ze względu na jej zagrożenie. do tego byłam ciągle na hormonach, co nie pozostało bez znaczenia. efekt? koniec ciąży, a na wadze plus 28 kilo. dodam, że zawsze ważyłam 5o kilo, a więc byłam załamana. jednak juz po 5 dniach w szpitalu okazało sie ze jest mnie mniej o 15 kilo... teraz 2 i pół miesiąca po porodzie kolejne 8 kg mniej. Nie odchudzam się wcale, karmię piersią i ze względu na poród przez cesarkę, narazie nie ćwicze, bo nie moge ;-(. naprawdę to że przytyło się około 30 kilo to wcale nie znaczy, ze się obrzerało i ze sie juz absolutnie nie wróci do formy z przed ciązy . to wszystko naprawde zalezy od wielku czynników, ale na pewno jest to bardzo realne, ale wszystko w swoim czasie. jak to lekarz mi powiedział 9 miesiecy rosło, 9 miesięcy bedzie spadac ;-), ale spadnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska 25
ja urodzilam synka w 2007 roku we wrzesniu okazalo sie ze jest alergikiem nie jadlam nabialu nic smarzonego wszystko gotowane duzo jadlam bo po karmieniu ciagle glodna bylam moj grzech to taki ze zjadlam wszystkie cukierki z choinki w 2007/2008 roku nie uwierzycie ale dzieki karmieniu schudlam do 38 kg w ciazy przytylam 12 wiec wygladalam jak anoreksja a nic nie robilam w tym kierunku uwierz mi ze karmienie naprawde odchudza przynajmniej w moim przypadku pozrdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynaa
Tez jakoby jestem zwiazana z tematem ... ahh duzo by gadac... test osobowosci wg dalay lamy - wyniki sa niezwykle (z trzech tylko pytan) tu ---> http://is.gd/Vin Aby moje marzenie sie spelnilo wysylam wam go ... Caluski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość montanka
czesc dziewczyny. ja jestem juz po 2 porodzie. po 1 ciazy wrocilam raz dwa do wagi z przed ciazy a mialam wymiary prawie idealne praktycznie po tygodniu wygladalam tak jak przed ciaza wazylam 55 kg podczas 1 ciazy przytylm 15 kg a piersia karmilam 13 miesiecy. na poczatku jadlam tylko chleb z poledwica luz z serem i to kawalek tylko bo nawet nie mialam apetytu za bardzo a na obiad ziemniaki i kurczak w pozniejszym czasie karmienia tak okolo pol roku po porodzie troche przytylam na brzuchu i oczywiscie uda i tylek wiec podliczajac to tak 5 kg mi doszlo. a w dugiej ciazy przytylam ponad 20 kg i moje dziecko ma juz 7 miesiecy a ja nadal wygladam jak w ciazy mam nadwage karmie tylko piersia bo moj szkrab nie chce za bardzo nic innego jesc. mam zamiar jeszcze pare miesiecy karmic ale czuje sie okropnie. moj maz mnie doluje i ciagle gada ze mam schudnac ale nic nie pomaga normalnie zostaje glodowka ktorej itak nie moge zastosowac bo karmie. sama nie moge na siebie patrzec nie wchodze w zadne ciuchy swoje. nosze spodnie ktore nosilam w 4 miesiacu ciazy. bluzki z brzucha mi podjezdzaja w gore wiec musze nosic tylko takie luzne i dlugie. tragedia. widze ze kazda z nas jest zuuuupelnie inna i nasze organizmy zachowuja sie zupelnie inaczej. no i kazda ciaza z kolei tez jest inna i jej efekty \"uboczne\" tez! zycze wam powodzenia kochane grubaski ;) trzymam za was kciuki i zycze nam wszystkim powrotu do naszych super cialek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala 26
dziewczyny dzieki myslalam ze to tylko ja jestem jakims dxziwolagiem i karmiac piersia dalej z waga jak w 5 miesiacu ciazy.waze 75 kilo i moge tylko pomarzyc o ciuchach sprzed ciazy.po dwoch poprzednich ciazach schudlam bardzo szybko i bylam pewna z tym razem bedzie tak samo.niestety-syn ma 2 miesiace a waga nadal w miejscu.idzie lato,wszystkie laski w shortach a ja dalej wygladam jak bawol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane mamuśki!ja przed ciążą nigdy nie byłam chudzielcem...zawsze słyszalam, że zdrowo wyglądam, żadne diety, ćwiczenia nie skutkowały tak jakbym chciała, waga wahała sie miedzy 70-72 kg...w ciaży przytyłam 15 kg, miałam cesarkę, w 2 tyg zleciało 12, zaraz kolejne kg i w niecały m-c ubyło mnie 20 kg i dodatkowo jeszcze 5...wszyscy byli i sa zdziwieni, że po ciąży wygladam lepiej jak przed...był okres ze ważyłam 10 kg mniej jak przed ciażą, obecnie jest tych kg 5 i czuje sie dobrze...karmiłam 20 m-cy..myslę, że ten szybki spadek zawdzęczam karmieniu piersia i dieta z tym zwiazaną(0 słodyczy, duuużo wody niegazowanej i dania na parze)oraz wielogodzinne spacerki...jadłam normalnie, nie objadałam sie za 2, synek ładnie nabierał wiec była zadowolona...ja sama jestem w szoku, że mniej ważę...kto by pomyślał...ale nie martwcie sie, każda z nas jest inna i na każdą przyjdzie czas iedy znów popatrzy na siebie z zadowoleniem...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelao
Karmiąc piersią chudnie się tak czy inaczej,więc nic robic nie trzeba.Chyba że obżerasz się nie wiadomo ile,to nici z tego.Ja byłam zmuszona stosować drastyczną dietę,mało co mogłam jeść.I w ciągu 5 miesięcy karmienia spadło mi wszystko co przybyło.A przytyłam 13 kg w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulaska
Cześć dziewczyny ja w ciąży przytyłam 27kg po wyjściu ze szpitala ważyłam 10kg mniej dodam że zawsze byłam przy sobie teraz mały skończył7 miesięcy a ja mam jeszcze 5kg do zrzucenia przyznam sie bez bicia że duzo jem nie ćwiczę itd karmie tylki piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GINEWRA
u mnie minęły 3 miesiace i 3 tygodnie od porodu.Schudlam juz 17 kilo;w ciaży przytyłam 13.Cieszę sie ,że tak łatwo poszło ale marzy mi sie jeszcze z 6 kilo bo przed ciążą miałam nadwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowita_surgala
tutaj macie artykuł o powrocie do wagi po ciąży http://www.chitinin.pl/powrotdoformy, głównie oparte na psychologicznych zmaganiach z odchudzaniem. Np porada: "odpoczywaj, ale się nie leń" dobrze mądrze napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh znam ten problem... trzy lata temu urodzialm synka... nie kar,milam go piersia i wrocilam do swojej wagi w ciagu miesiaca... piec miesiecy temu urodzilam corke... zanim zaszlam z nia w ciazy wazylam 50-52 kg... do porodu wazylam 64 kg... postanowilam ja krmic piersia... wszyscy mi mowili ze jak karmie to schudne... a tu guzik... wychodzac ze szpitala po tygodniu wazylam 57 kg ... a teraz waze 67 kg!!!!!!!!!!!! i jestem zalamana.... jem wszystko co wpadnie mi w rece bo kazdy mi powtarzal ze musze duzo jesc zeby miec lepszy pokarm... i skonczylo sie na tym ze rozciaglam zoladek i jestem wiecznie glodna... juz potrzec na siebie nie moge... zaczelam robic brzuszki ale skonczylo sie takimi zakwasami ze musialam przestac cwiczyc... juz nie wiem co zrobic zeby znalezc silna wole na schudniecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggunia1
Od 4 tygodni (od porodu) próbuję zrzucić 5 kg. Od 2 tygodni ćwiczę. Widzę postępy w stanie mojej kondycji, ale nie chudnę. Nie karmię piersią, ale jestem na diecie, naprawdę ścisłej. Oczywiście zero słodyczy i tłuszczy. I to są jakieś jaja. Teraz nic a nic, dodam, że od ZAWSZE zdrowo się odżywiam (zero fast food'ów, słodyczy, wszystkiego co niezdrowe). Przytyłam w ciąży 11 kg, wagę miałam prawidłową. Jest ciężko i tyle, te 5 kg chyba mnie dobije. Pozdrawiam i powodzenia dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrotka
Ja bym w czasie karmienia nie świrowała z jakimis dietami, bo bym sie obawiała, że ucierpią na tym moje zęby, kosci, włosy itd. Jeszcze schudniesz, nic sie nie bój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grahamka30
Ja jestem po porodzie rok, i od porodu nie schudłam ani grama!!!!pomozcie co mam zrobić zeby schudnac?? nie chce stosowac zadnych drastycznych diet bo karmie córe, niektorzy mowia ze schudne jak przestane karmićm, ale jakos w to nie wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrrrt
Ja bym na twoim miejscu juz skonczyła z karmieniem, bo rok to juz wystarczy. i pozwoliła organizmowi wrócić do swojego rytmu. Jak jusz sie zregenerujesz, to moze sama zaczniesz chudnać, a jak nie, to można sie za siebie wziać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggunia1
No i schudłam. Teraz po 7 tygodniach po porodzie schudłam 2 kg. Nadal ćwiczę, nadal jestem na diecie. Nadal pozostaje jeszcze do zrzucenia. Trudno trzeba walczyć niestety. Powodzenia dla wszystkich Maminek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elektria
Chyba nie ma na to reguły inne szybko tracą na wadze inne po prostu nie mogą zgubic zbędnych kilogramów po ciązy . Ja przed zajściem w ciąze byłam szczupła wazyłam 61 kg. przy wzroście 168 cm w ciązy prztyłam 20 kilogramów , myślałam ze zanim to ze mnie spadnie minie jakis rok może mniej ale nie wiem jakim cudem w ciagu 3 mies. doszłam prawie do swojej wagi przed ciążą zostały mi jeszcze 3 kg. nie odchudzam sie karmię dziecko piersią i nie zarywam nocy gdyz synek jest grzeczny i budzi sie tylko na jedzonko a w ciągu dnia bardzo duzo spaceruję i tak jest odkąd wyszedł ze szpitala , noszę też pas ściągający brzuch dla kobiet po urodzeniu i niesamowity rezultat zero zwisającego brzusia zaczyna być jedrny i wraca do formy :) po ciązy pozostały i mi tylko mało widoczne rozstępy na biodrach, nie będe narzekać bo czuje sie świetnie a co do diety podczas karmienia to oczywiście tylko gotowane mięska( ziemniaki, makaron, ryż, różne kasze) zupky nie zagęszczane niczym, zero śmietany i ciężko strawnych produktów, dużo warzyw, sporadycznie owoce i raz na jakis czas coś słodkiego, piję tylko kompoty i wodę niegazowaną synek chowa się zdrowo i mając 3 mies. waży 7590 także polecam dbanie o siebie o kondycję dużo sie śmiać to też pomaga na mięśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziulllla
Witam mam 22 lata i jestem 3 miesiace po porodzie przed ciaza wazylam ok 54kg przy wzroscie 167cm a w ciąży przytylam 20kg do tej pory spadlo mi 14 kg włącznie z porodem i od 3 tygodni jak zaczelam brac proszki "AZALIA" na antykoncepcje waga stoi w miejscu waze 60kg nie tyje i nie chudne obawiam sie ze tak zostanie:-( czy to wina proszków?? bo mam chec je odstawic. po 1 ciazy schudlam20kg w 5 mies a teraz nic dodam ze karmilam piersia1,5roku dopuki wciaze nie zaszlam teraz tez karmie... czy ktos stosowal te proszki po porodzie i dalej tracil na wadze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elunia_11985
ja mam dwoje dzieci synus ma 17 miesiecy a coreczka 2 :) w ciazy z Haneczka nie przytylam jakos strasznie a przynajmniej nie tyle co z Antosiem Kiedys wazylam 55 kg 161 cm wzrostu pozniej rzucilam palenie i przytylam do 66 jak wzielam sie za siebie to schudlam ale tylko do 60 przyznam ze i to mnie uszczesliwilo bo czulam sie fatalnie Zaszlam w ciaze i spaslam sie do 80 nie zrzucilam wiele mimo ze karmilam piersia ale po naturalnym porodzie popekalam strasznie i jakos do cwieczen mi sie nie spoieszylo zreszta staralismy sie o towarzystwo dla naszego maluszka Moj mezulek powtarzal bym sie nie przejmowala ze zrzuce po kolejnej ciazy a ja na siebie oatrzeci nie moglam Przez zakupy o malo co jakiejs depresji sie nie nabawilam Naleze do tych watpliwych szczesciar ktore miesiacvzkuj 2 miesiace po porodzie :/ Pierwszy miesiac ciazy wciaz karmilam i w efrkcie utylam do 78 teraz haneczka ma juz 2 miesiace a jak waze 75 tyle co po porodzie ale to i tak dobrze bo miesiac temu bylo gorzej Teraz do trzech dni cwicze pilates brzuch i nogii (ten porod poszedl znacznie lepiej tym tazem nie popekalam ) mam motywacje za trzy miesiace mam zjazd rodzinny i nie che wycinac swojej okrogleb buziki ze zdjec, nie moge niestetyt isc na diete bo karmie a w moim przypadku jest tak ze ja musze zjesc to na co moje dziecko choc spojzy to masakra jakas bo po pierwszej ciazy jakos schudlam po ciazy ale przez karmienie piersia wszystko wrocilo to jakies chore mam nadzieje ze tym razem bedzie bobrze bo mam walizki rzeczy ktore cice jeszcze wlozyc i tak polowe juz oddalam siostrze po piuerwszej ciazy A na zakupy sie teraz nie wybieram -nie chce dostac depresji Trzymajcie kciuki zebym blyszczala na zjezdzie bo tak strasznie zazdroszcze tym gwiazdom ci wygladaja tak swietrze i trzymaja malutkie dziecko na rekach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dwie córeczki, jest między nimi 1,5 roku różnicy. Będąc w pierwszej ciąży przytyłam 25 kg, moja córeczka ważyła 4,2 kg, miałem też dużo wód płodowych a mimo to zanim zaszłam w kolejną ciążę spadło mi tylko 16 kg. Oczywiście odzyskałam je z nawiązką. W drugiej ciąży przytyłam 19 kg. Urodziłam córeczkę o wadze prawie 5 kg. Od mojego drugiego porodu minęło 3,5 roku a ja nadal walczę z nadwyżką 15 kg. Czytałam ostatnio ciekawy artykuł o tym jak pozbyć się kilogramów po ciąży dla zainteresowanych podaje link do strony http://www.zdrowie-az.pl/aktualnosci/jak-schudnac-po-ciazy.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trool
uuu tyle tu tego ze az szok, mam 3 miesieczna coreczke karmie i bede jak dlugo sie da u mnie tez waga stoi ale chcialam to dziecko bardzo i wiedzialam co mnie czeka po wiec nie przejmuje sie , jak skoncze zrobie dietke potem jakas inna sportowiec ze mnie zaden wiec chyba nie bede cwiczyc , to ze mamy pare kg wiecej to nie znaczy przeciez ze jestesmy nie zadbane, dmam o siebie ile moge zaczynam miec coraz wiecej czasu (mama mowila pierwsze 3m najgorsze, sprawdzilo sie , nie mialam za bardzo czasu nawet na proste sprawy ale przeczytalam gdzies pozwol innym cie wyreczyc w domowych obowiazlach jak masz okazje; -) ) przyznam tez mam chwile doleczki marudze i nazekam ale to czlowiek musi robic teraz jestem mama i kiedy patrze na nia tak pieknie rosnie mysle sobie ze mam czas na odchudzanie ,chcialam dziecka wiec skupiam sie na dziecku troche brzmi dziwnie ale nie mozna myslec egoistycznie jak mowi moja babcia abo rybki abo pipki; -) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ullka
ja ma maluszka co ma 4 tygodnie ,w ciazy przytylam 18kg,tydzien po porodzie poszlo 11 kg!teraz od 3 tygodni tylko 1 kg:(,ale widze ,ze powoli sylwetka wraca do normy.pojawiaja sie ksztalty;). karmie piersia i tak bedzie do 6 miesiaca bo potem do pracy:( kiedys czytalam ,ze do 6 miesiaca po porodziw hormony pracuja tak ,zeby zbic wage nabyta w czasie ciazy, czyli nie miec duzego apetytu. wytworzenie 100ml mleka to ok 67kcal,czyli jak masz w ciagu doby wyprodukowac ok 900 ml mleka to bedzie ok 500kcal dziennie tylko na mleko!!!a reszta czyli spacery z malym,cwiczenia po 5 tyg. i mam nadzieje ,ze schudne :) ale najwzaniejsze to zdrowie mlodego w ciagu 3 tygodni prztyl mi 1 kg:)i nabral 5 cm!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia 1989
Witam:) ja w momencie przyjęcia mnie na porodówkę ważyłam 105 kg :/ (jak teraz oglądam zdjęcia to płakać mi się chce jak mogłam się tak zapuścić) teraz mały ma 7 miesięcy a ja ważę 70 kg .. moja waga powoli spada. Najbardziej przyczyniło się do tego mojego chudnięcia zapalenie piersi :/ w ciągu pierwszych 2 tygodni po porodzie schudłam 15 kg głównie z powodu 40 stopniowej gorączki :/ teraz to ta baaaaaardzo powoli kilogramy lecą :/ ale mam nadzieję że szybko powrócę do wagi sprzed ciąży. Jeszcze tylko 3 kilogramy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasion
szafirekszafirek, wybacz ale przeraża mnie Twoje podejscie do sprawy... Fakt, skoro przez te 6m-cy nie wiedzialas o ciazy to jeszcze jestem w stanie zrozumiec ze prowadzilas tak niezdrowy tryb zycia (chodzi mi o te tygodniowe glodowki, tabletki itd) ale teraz jestes juz swiadoma tego ze jestes w ciazy i tak samo bedziesz swiadoma gdy bedziesz karmic piersia, a mimo tego chcesz truc malenstwo... to co dla nas wydaje sie nieszkodliwe (jak piszesz "ziolowe tabletki") dla maluszka moze byc bardzo niekorzystne.. nie badz egoistka i mysl przede wszystkim o NIM a nie o wlasnej figurze. swoja droga, duzo przytylas ze tak sie o to martwisz? ja przytylam 18kg, teraz jestem 3 tyg po porodzie i zostalo jeszcze 8kg.. jak nie zleci w trakcie karmienia to potem bede sie katowac, a puki sie karmi malensto to jego dobro jest najwazniejsze. takie moje zdanie, mam nadzieje ze Cie nie urazilam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasion
hej dziewczyny! i jak tam Wam idzie zrzucanie kilogramów? :) ja jestem prawie 7tyg po porodzie i zostalo jeszcze 6kg... wszystko super tylko ten okropny brzuch tak sterczy:( tez macie ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycha1987
witam. ja przytyłam w ciąży 17kg. niby nie wiele, ale po porodzie zostało mi aż 13kg z zgubienia. syn ma teraz 11 miesięcy, nadal karmie go piersią, i schudłam od porodu....2 kg.... to straszne. mam specjalną dietę bogatą w żelazo, niby dużo zielonego ale nic z tego. Nie daję już rady, wyglądam jak .. ech brak słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycha1987
ja przed ciążą schudłam 15 kg... jejku jak ja się wtedy cieszyłam... okupione bólem, potem i łzami... a potem przyszła ciąża...nie jadłam dużo, ale w mojej rodzinie nie ma chodzielców, więc szybko przybrałam...mały był maleńki chociaż urodzony po terminie. no i teraz wszystko zostało... znowu zaczynam od nowa... na porodówce jak weszłam na wagę ważyłam 107kg... masakra..teraz mam 98...i znowu masakra...nie marzę o figurce modelki, ale te 10 kg mogłabym zgubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje 2,5 miesięczne
Też zastanawiam się jak schudnąć. W ciąży przytyłam 14kg i 5 tygodni po porodzie ważyłam już tyle samo co przed ciążą ale chciałabym schudnąć z 5kg bo przed ciążą regularnie przez 3 lata przybywało mi kilogramów i ważę ciut za dużo jak na mój gust, chociaż mieszczę się w normie. Jestem po cc i karmię wyłącznie piersią na żądanie, dziecko nie jest jakoś specjalnie wrażliwe bo próbowałam już i czekolady i truskawek - nic mu nie było. Ogólnie stosuje dietę lekkostrawną i staram się ograniczać lub wykluczać pokarmy smażone, silnie alergizujące czy wzdymające. mój plan jest taki: nie jeść po 18,00 cieniej smarować chleb masłem (jeść mniej chleba ogólnie) zacząć próbować innych warzyw i owoców słodycze jeść tylko 3 razy w tygodniu więcej spacerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TheElatha
Też jestem od dwóch miesięcy mamą. Wróciłam do wagi sprzed ciąży i teraz zaczynam batalię z tym co nazbierałam wcześniej. Założyłam bloga gdzie będzie można obserwować efekty, ale głównie skupiam na postach o tym jak schudnąć i zamieszczam propozycje posiłków z wyliczonymi kaloriami. Dopiero zaczynam, ale jest już coś do poczytania więc zapraszam. Razem raźniej, a może komuś pomogę. To jest adres bloga http://fit-mammy.blogspot.com/ Jeśli macie facebooka wystarczy polubić stronę bloga i będziecie na bieżąco http://www.facebook.com/fitmammy Obecnie możecie poczytać o tym jak schudnąć karmiąc piersią, zerknąć na mój plan odżywania i przeczytać o tym ile można schudnąć karmiąc piersią. Kolejne posty w przygotowaniu. Krok po kroku przeprowadzę Was przez ten temat i chętnie porozmawiam o Waszych trudnościach oraz wysłucham Waszych rad Będzie mi niezmiernie miło jeśli się przyłączycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×