Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletka

Macierzyński

Polecane posty

Gość Wioletka

Witam. Chciałabym aby wszystkie doświadczone osoby mi pomogły. Otóż jestem w ciąży i obecnie na zwolnieniu lekarskim. Do rozwiązania. W przypadku zwolnienia nie ma problemów ani też pytań, ale chciałam prosić o udzielenie wskazówek jak to będzie po urodzeniu dzidziusia. To znaczy w jaki sposób, krok po kroku należy załatwiać macierzyński? Czy zrobi to za mnie zakład pracy, czy trzeba wypełniać jakieś druki i zgłaszać to w konkretne miejsce.. Totalnie nie wiem co i jak. Proszę POMÓŻCIE MAMY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wyglądało to w ten sposób: po urodzeniu dziecka mąż poszedł do zakładu pracy, dostarczył odpis aktu urodzenia z Urzędu sTANU cYWILNEGO, a resztę załatwiła kadrowa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie wygląda to tak jak napisała Katie79. Ważne jest tylko aby dostarczyć akt urodzenia dziecka bo jak się nie dostarczy to panie nie będą mogły wypłacać macierzyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie trzeba było dodatkowo złożyć wniosek o udzielenie urlopu macierzyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wraz z aktem urodzenia dzieciaczków trzeba dostarczyc zaświadczenie o odbytym porodzie wydawane przez szpital. I to wszystko. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie w szpitalu dostałam zaświadczenie o tym, że urodziłam no niestety zapomniałam o tym. Odbierając wypis w szpitalu powinni Cię zapytać o to czy potrzebujesz takie zaświadczenie jeśli nie zapytają to poproś o nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
kawałek ze strony ZUS Niezbędne dokumenty Dokumentem wymaganym do wypłaty zasiłku macierzyńskiego jest zaświadczenie o przewidywanej dacie porodu - za okres przed porodem albo akt urodzenia dziecka - za okres od dnia porodu oraz oświadczenie o urodzeniu pierwszego lub kolejnego dziecka. Do wypłaty tego zasiłku w przypadku przyjęcia dziecka na wychowanie wymagane jest zaświadczenie o wystąpieniu do sądu z wnioskiem o wszczęcie postępowania w sprawie przysposobienia dziecka lub przyjęcia dziecka na wychowanie w ramach rodziny zastępczej. Jeżeli zasiłek jest wypłacany przez ZUS, do jego wypłaty niezbędne jest zaświadczenie płatnika składek wystawione na druku ZUS Z-3 - w przypadku pracowników, natomiast w przypadku pozostałych ubezpieczonych niezbędne jest zaświadczenie płatnika składek na druku ZUS Z-3a. reszta tutaj http://www.zus.pl/swiadcze/zas003.htm Oprócz załatwienia macierzyńskiego musisz zadeklarować się pracoawcy, że nie masz innego tytułu ubezpieczenia społecznego, żeby w czasie macierzyńskiego składał za Ciebie odpowiednie deklaracje, żeby była odprowadzana składka na Towje ubezpieczenie emerytalne i rentowe (finansowane z budżetu państwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×