Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ważne pytanie

JAKĄ MACIE GRUPĘ KRWI?

Polecane posty

Gość kosaaaaaaaaaaaaaaaa
AB Rh-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosaaaaaaaaaaaaaaaa
sorki zle napisałam ..mam A1 Rh (-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość El Paso
Ja mam : AB Rh +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sugestia
AB Rh -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikaaaaa
B Rh -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuuza
Ja mam A Rh (-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sapphiree
AB rh -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxmara35
a ja mam AB rh+ :)) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamammamama
Moja krew to 0 Rh - ona jest chyba dość rzadko spotykana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malojjjjka
0 rh +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak milo spotkac Arh- :] mnie kiedys jak bylam w szpitalu powiedzieli ze powinnam sama sobie krew oddawac wrazie jakby co:] ale spoko a co do dzieci, to ja mam Arh- a mąż ma 0rh+. zagrozenie konfliktem istanialoby wlasnie jak tu ktos wczesniej napisal gdyby krew dziecka przedostala sie do mojego krwioobiegu. w czasie ciazy lekarz jesli wie ze kobieta ma minusowa krew robi dodatkowe badania na to czy cos sie wlasnie nie dzieje, a do 72 godzin po porodzie otrzymuje sie zastrzyk, nei pamietam juz z czego, po to aby moc miec w przyszlosci i w kolejnej ciazy tak zwany spokoj.a moja dzidzia urodzila ise z grupa krwi meza ja taki zastrzyk otrzymalam i moglabym przystapic do produkowania nastepnego dzieciaczka nawet w pol roku po urodzeniu, inaczej ponoc trzeba czekac 7 lat... tak mi ktos mowil.. czy to prawda nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagnies
Ja mam 0Rh+ Przepraszam ze troche nie na temat ale to jest sprawa pilna: Pilnie potrzebna jest krew bardzo rzadkiej grupy AB Rh-. Jeśliby znalazły się osoby chętne pomóc naszemu znajomemu proszę o oddawanie na nazwisko Łukasz Brodzicki, który jest leczony w Krakowie, w szpitalu na ul. Skawińskiej (oddział Hemodynamiki). Potrzebna jest dokładnie ta grupa - nie wchodzi w grę oddanie na zamianę - poprostu w banku krwi nie ma tej grupy... Liczy sie każda ilość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowanaaaaa
IVA- a może powiedzieli ci w jaki sposób można zabezpieczyć krew dla samego siebie, gdzie można to zrobić , jak zaznacza się ze krew jest zabezpieczeniem dawcy żeby jej nie zabrali, aha moze jeszcze wiesz ile można przechowywac taką krew? Wiem ze moje pytania sa dziwne ale chcialabym wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A1 Rh+, a teraz do zainteresowanej: raczej nie jest możliwe byś sama dla siebie zabezpieczyla krew z wielu powodow. Po pierwsze: to by było zbyt egoistyczne;) pomyśl jakbyś się czuła gdyby tak twoja krew czekała na Ciebie a ktoś bardzo by jej potrzebował.A ty nie wiesz kiedy i czy w ogóle byś jej potrzebowała. Po drugie: jako takiej samej krwi pełnej się nie przechowuje, gdyż bardzo szybko straciłaby ona swoje właściwości, dlatego otrzymuje się poszczególne składniki. Osocze mrożone można przechowywać w -30 stopniach nawet 24 mies. ale już płytki krwi wytrwają tylko 3-5 dni.i musza być stale mieszane. tak samo koncentrat granulocytartny, zawierający biale krwinki mozna przechowyywac w temp pokojowej do 24 godz. krwinek czerwonych nie wiem(nie pamietam) ile mozna przechowywać, ale nie jest to zbyt dlugi okres,napewno liczony w tygodniach, ale ich przeciez nie zamrozisz(kryształki wody by je zniszczyły). więc sama widzisz,że raczej by to nie było możliwe z praktycznego punktu widzenia. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowanaaaaa
Anulinka bardzo Ci dziekuje za informacje, zgadzam sie z Tobą że jest to bardzo egoistyczne podejscie ( prawdopodobnie efekt był by taki że gdyby moja pobrana juz krew byla komus potrzebna to oczywiscie zgodzilabym sie ja komus "przekazać", nie mozna zyc z poczuciem ze moznabylo komus uratowac życie ale sie tego nie zrobilo). Myśle ze ciagle za malo sie mowi o oddawaniu krwi i nadal czesc osob ( wtym ja) odczuwa lek oddawaniem krwi. Chodzi mi tu o systematyczne oddawanie, wiadomo ze jak ktos potrzebuje konkretnej krwi i jest akcja zbierania danej grupy taka wiadomosc podana np. w mediach skutkuje tym pójściem do punktu krwiodastwa. Ale też nie zawsze, czesto ludzie myślą ( niestety je też sie przyznaje do tego) ze ktoś inny na pewno odda krew. Ale inaczej patrzymy na nasze zdrowie. Ja mam rzadką grupę i gdyby można bylo zabezpieczyć ją dla siebie pewnie bym to zrobila. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowanaaaaa
Mówiac w skrocie latwiej pokonac strach robiac cos dla siebie. Potem gdy zachodzi taka potrzeba można taką krew oddać komuś a "dla siebie " zabezpieczyć kolejną ilosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×