Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ważne pytanie

JAKĄ MACIE GRUPĘ KRWI?

Polecane posty

Gość Lala mi do
cherry tree, konflikt serologiczny nie seriologiczny ;) Nie jest tak żle, moja mama ma rh- a ojciec rh+, zanim poznala mojego ojca, lekarz powiedzial jej ze bedzie musiala meza z ogloszeniem w gazecie szukac :D Urodzilam sie "normalna" i moja siostra tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lala mi do :) dzieki , pocieszylas mnie troche tym ze jest z Toba wszytsko wporzadku:)hihi mam nadzieje ze u mnie tez tak bedzie, ten konflikt wystepuje pewnie rzadko... moja mama ma rh + tata rh + takze, a ja mimo wszystko mam rh - a to po dziadku (tylko on ma w calej rodzinie rh -) i akurat po nim mam ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GDZIE MOGĘ SPRAWDZIĆ
JAKĄ MAM GRUPĘ KRWI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fita
Zapytaj sie w pobliskiej przychodzi czy robia takie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AB Rh+ Z tym , ze w mojej ksiazeczce zdeowia w ej co ja mam od urodzenia mialam wpisana grupe B Rh+ ale kiedys jak oddawalam krew to w tej ksiazeczce honorowego krwiodawcy wpisali mi AB Rh+ Chy\\ba mi sie ta grupa krwi przeistoczyla przez te kilka lat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz sprawdzic w kazdym laboratorium.... gdzie pobieraja krew...tylko trzeba dwa razy chodzic...przynajmniej ja tak musialam...dwa razy zeby byla 100 % pewnosc ze wlasnie mam taka a nie inna grupe krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fita
To kobieta nie moze miec rh-, jesli chodzi o faceta to jest to obojetne, no chyba ze w takim przypadku musi miec tez rh-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GDZIE MOGĘ SPRAWDZIĆ
ciekawulka-----> w zykłej przychodni, do której należę zrobią mi takie adanie? i ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak w zwykłej przychodzi z laboratorium, oznaczenie grupy krwi kosztuje ok 35 zł (chyba)... Ale jak oddasz krew to oznaczenie jest za darmo :) fita - jak to kobieta z rh- nie może być - to by kobiety z rh- dzieci nie rodziły?? :) To jest zmieszanie się dwóch różnych rh w ciele ciężarnej kobiety. Tak jak pisałam w skutek jakiejś infekcji, zapalenia, nie wiem urazu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GDZIE MOGĘ SPRAWDZIĆ
Dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robilam w zwyklej przychodni do ktorej naleze.... wzielam sierowanie od lekarza na badanie krwi i na grupe krwi... juz nie pamietam ile placilam...ale chyba nie byly to duze pieniadze...nie zaplacisz wiecej niz 30 pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie będę
oryginalna--;)--zeroerhaplus pozdrawiam--:)--

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najrzadsza jest B i AB z minusikiem. ja mam 0 Rh+ i jest ona stusunkowo często występującą grupą krwi. Z antygenem 0 jest taka sprawa że każdy człowiek może mieć transfuzję tej grupy bez względu na swoja grupę, ale człowiek z grupą krwi 0 może dostać tylko grupę 0 żadnej innej nie. U mnie w domu są 3 osoby z 0 a 2 osoby z A wszystko z +. Konflikt serologiczny występuje kiedy kobieta ma Rh-, a dziecko ma Rh+, jeśli krwinki płodu przenikną do krwioobiegu matki to układ immunologiczny matki zacznie wytwarzać przeciwciała przeciwko krwinką płodu, wytwarza sie pamięć immnologiczna, a przeciwciała przedostają się przez bariere łożysko-płód, co prowadzi do hemolizy krwinek płodu. Najczęściej dzieje się tak że w 1 ciaży wytwarza się pamięć immunologiczna a w drugiej dopiero przeciwciała \"atakują\" krwinki płodu. Przenikanie krwi może nastąpić podczas: porodu, poronienia, odklejenia się łożyska, zabiegów wewnątrzmacicznych, wykonywanych w celach diagnostycznych lub leczniczych, a także pod koniec ciąży, krótko przed porodem. Dlatego jesli istnieje ryzyko konfliktu serologicznego nalezy to powidziec lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czym dla zdrwoia dziecka lub
matki grozi konflikt serologiczny ?Czy jeśli taki konflikt nastąpi dziecko w przyszłosci może na coś zachorować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela26.
ja mam AB RH+ (chyba, tak mama mi powiedziala)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam
A 1 Rh+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziołówka
A1B Rh+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×