Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mychka

Pigułki dla nastolatki??

Polecane posty

Zainspirował mnie topik o nastoletnich matkach... Mam pytanie do mam ;) Czy zaproponowałybyście swoim 15, 16, 17 letnim córkom taką antykoncepcję?? Czy byłoby to wychowawcze?? (oczywiście przy założeniu ze Wasze dzieci mogą miec już do czynienia z bliskim kontaktem fizycznym) Czy to nie wpłynie negatywnie na ich rozwój emocjonalny i fizyczny?? Oczwiście... nie bez przyczyny piszę ze zainspirował mnie temat o nastolatkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak?? Nikt nie ma zdania?? A przecie każda mama wczesniej czy póxnej stanie przed takim wyzwaniem :D Ja osobiście gdybym podejrzewała ze córka będzie już rozpoczynała współżycie chciałabym i siebie i ją na to przygotować.... Myslę ze wybrałabym sie z nią do lekarza i w ramach kieszonkowego zaproponowała branie tabletek... Regularne branie byłoby dla niej lekcją odpowiedzialności i świadomego podejścia do seksu. A ja miałabym spokojna głowę.... bo z doświadczenia wiem ze jeśli będzie chciała sie kochać to ni jak jej w tym nie prezszkodzę! :P Nie wiem tylko niestety jak się mają badania nad szkodliwością hormonów w takim wieku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja Ci coś napiszę jak nikt nie chce się wypowiedzieć. mam córeczkę 4 - miesiące więc mnie czeka w przyszłości taki dylemat. Oczywiście chciałoby się napisać że będzie porządna i odda się dopiero jakiemuś porzadnemu facetowi w wieku 18 lat ale rzeczywistość może nie być taka różowa. Ja osobiście myślę że tak młodą dziewczynę należy uświadamiać. Co to jest SEX, do czego może prowadzić (i nie mówię tu tylko o niechcianej ciąży ale też o różnych chorobach przenoszonych drogą płciową). Myślę że raczej byłabym za tym żeby używała prezerwatyw dopóki nie zwiąże się na \"stałe\" z jednym \"sprawdzonym\" partnerem. Kiedy stosunki bywają \"przypadkowe\" (wakacyjna miłość - etc) lepiej zabezpieczyć się również przed ewentualnością zapadnięcia na jakąś chorobę a pigułki tego nie zapewniają, chyba że pigułki + prezerwatywa... no ale zasadniczo nie wiem czy 15-letniemu dziecku nie zaszkodzą. Niby badania są i można te mini-pigułki stosować, ale ja mam jakieś nieuzasadnione wewnętrzne opory :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska81
jesli bede miala corke to na pewno kiedy dorosnie to bede z nia duzo rozmawiac o seksie, o mezczyznach no i antykoncepcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyaje mi sie ze same rozmowy nie wystarczą!! Dziewczyny bardzo często poddają się woli \"doświadczonych\" przecież chłopców... Tak samo sprawa wyglądac może z prezerwatywą... Może trafić na nieodpowiedzialnego faceta i po prostu mu ulec... Chociaz fakt - prezerwatywa i piguły byłyby najlepszym rozwiązaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×