Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olusiaola

Laserowa korekcja wad wzroku

Polecane posty

Gość Astygmatyzm
Prosze i pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczkowa
do "astygmatyzm" i innych, czy wiecie coś więcej o tej Klinice2000 w Katowicach, znacie osoby, które tam poddały się korekcji wzroku? Czy tamtejsi lekarze są związani z Kliniką na Ceglanej? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astygmatyzm
Niestety nie znam nikogo, kto miałby jakikolwiek zabieg w Klinice 2000. Nie sądzę, żeby którykolwiek z tamtrjszych lekarzy był związany z kliniką na Ceglanej. Szczególy związane z kliniką 2000 znajdziesz na stronie www.klinika2000.pl/ Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczkowa
dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś się orientuje jak długo po takiej operacji trzeba się wstrzymać z zajściem w ciążę? czy są w ogóle jakieś przeciwskazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaalutkaaa
ja miałam operacje korekty wady wzroku ... co do ciąży - ZAWSZE będzie TYLKO cesarka ponieważ naturalny poród wymaga dużo wysiłku i operacje poszły by wtedy na marne :( ... co do ciąży nie ma przecwskazań :) jedynie do samego przebiego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaalutkaaa
ja miałam operacje w klinice prywatnej KORVITA w Chorzowie ale też oddział mają w Poznaniu. Co roku muszę jeździć na konsultacje i kontrolę i odpukać wszystko jest dobrze :):) ... jeszcze czeka mnie ostatnia operacja oczu (likidacja wady do zera:D) ale narazie nie mam odwagi :o może za rok albo dwa się zdecyduję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociamber
Może jest tu ktoś kto robil oczka w Warszawie? Mój mąż ma dużą wadę wzroku -9 i rozrzedzenie siatkówki. Okulista nie stwierdzil przeciwwskazań do takiego zabiegu, ale ostateczną decyzję podejmuje lekarz który będzie zabieg wykonywal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos wysiłku... kilka razy w roku jestem w pracy zmuszona wnosić na 1 piętro nieraz 20 kilogramowe kartony z materiałami reklamowymi, niestety nie mogę odmówić, choć jest mi ciężko. Ale boję się o oczy, bo mam dość dużą wadę (ok-7), czy w takim przypadku okulista może dać mi jakieś zaświadczenie, że nie mogę dźwigać ciężkich rzeczy, to samo tyczy się sytuacji po operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwykły okulista nie może powiedzieć czy dana wada wzroku się nadaje do korekcji czy nie !!!!!!!!! Wiem bo sama miałam kilka operacji wzroku , nadodatek zwykły okulista tak robił że moja wada zwroku w szybkim tepmie rosła i gdybym nie zwróciła się do specjalistów to obecnie byłabym ślepa :( ale dzięki operacjom jest ok :). Co do wady -9 ... napewno lekarz jej nie zlikwiduje do 0 ... ale może ją zmniejszyć (co też jest ważne) ... najważniejsze są wcześniejsze profesjonalne badania wzroku które dopuszczają pacjenta do operacji !!!!!! bo widziałam jak niektórzy pacjenci po tych badaniach dostawali odmowę na przebieg operacji bo nie można było ich przeprowadzać. Ja musiałam najpierw przejść kilka operacji na zatrzymanie postepowania wady i dopiero teraz czeka mnie ostatni na jej calkowitą likwidaje do zera :). Najlepiej iść na operacje do profesjonalnej znanej i polecanej kliniki bo wkońcu to dotyczy wroku a on jest ważny u człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak poprosisz to ma obowiązek wydać - ja miałam zwolnienia z wysiłku :) ... obecnie nie mam bo nie jest potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociamber
Nie musi być do 0, ale żeby nie musial nosić takich grubych szkiel. Kontaktów jego oko nie toleruje. Wada od wielu lat się nie powiększa, tyle że jest alergikiem (bierze szczepionki) i gdyby się zakwalifikowal to pewnie na jesieni jakoś musialby poddać się temu zabiegowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J a byłam w Klinicxa na Ceglanej w zeszłym miesiacu . Mam wade + 5 na obu oczach i astygmatyzm. Nie zakwalifikowano mnie niestety do zbiegu mówiąc , że w moim przypadku laser spowodowałby gorsze widzxenie, niz teraz bez okularów, wiec zrezygnowałam. Natoniast doktiorek powiedział mi, ze mam szanse za pare latek- po 45 roku zycia poddac sie refrakcyjnej wymianie soczewek na sztuczne , bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusiaola
Hej! To ja zalozylam ten temat i musze Wam powiedziec, ze jestem juz po zabiegu LASIK. Robilam go w moim miescie Toruniu, mamy tu najlepszy sprzet w Polsce. Mialam duza wade astygmatyzmu i do tego potezny cylinder. Jestem bardzo zadowolona z efektow i polecam wszystkim klinike Citomed. Nie ma co zalowac pieniedzy. Chce tez rozwiac pare nieprawdziwych informacji, otoz malowac sie nie mozna pare dni przed zabiegiem, nosic soczewek ok. tygodnia a po zabiegu przez ok. 3 tygodnie uwazac na oczy. ja jestem miesiac po i nie czuje zadnego dyskomfortu, zyje juz normalnie. Jesli macie jakies pytania to mozecie do mnie pisac pod adres e-mail: olusiaola@wp.pl i w tytule pisac LASIK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to nie ma najlepszej kliniki laserowej :P:P ... ja miałam operacje w Chorzowie :) i też mogę twierdzić że to jest najlepsza klinika ... co do malowania - to zależy od lekarzy bo ja sie malowałam nawet dzień przed zabiegiem i wszystko było ok:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusiaola
W sumie masz racje, jest pare dobrych klinik w polsce. Ale jedno jest pewne; nie ma co zalowac pieniedzy na te operacje, jesli chce sie miec ja zrobiona dobrze. Oczy sa tylko jedne i jak sie cos popsuje, to na zawsze. Serdecznie tez odradzam metode LASEK i PRK. Moj lekarz mi opowiadal w jaki sposob to przebiega i jakie sa powiklania. Przy LASIK powiklania wystepuja niezwykle rzadko a dodatkowym atutem jest praktycznie natychmiastowy powrot do normalnego funkcjonowania (tego samego dnia wraca sie do domku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam jeszcze jedno pytanko, czy ktoś się orientuje czy po takiej operacji trzeba się wstrzymać z lotami samolotem? czy klimatyzacja, zmiany ciśnienia i przeciążenia mają wpływ na gojenie się oczu? Ile czasu minie zanim moje oczęta będą w pełni sprawne? pozdrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigmilk
W Toruniu jest dobra klinika, a co sądzicie o Wrocławiu? Klinika nazywa się Eye Laser Center i od niedawna mają nowy laser. Jadę tam niedługo na zabieg i strasznie się boję czy dobrze robię. link: http://www.eyelaser.pl/index_lkw.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia O.
Ja mialam korekte laserowa w W-wie,klinika Laser w 2002 roku.Na lewe oko miala -2,5 na prawe -3,75.Pozostala mi wada szczatkowa na oba oczy -0,5.Potrzebuje okularow do prowadzenia samochodu po zmroku.Jednak i ta wade mozna zlikwidowac przy pomocy regularnych cwiczen. Zabiegi sa wykonywane od granicy -2,5 dioprii.Po zabiegu od razu widzialam dobrze.Na poczatku przez okolo 2 dni mialam swiatlowstret.Nie mozna sie wysilac,nic podnosic i przez rok nie wolno zajsc w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia O.
Nie wolno latac samolotami bo podwyzsza sie cisnienie w oku.Natomiast klimatyzacja wysusza oko ale nie ma przeciwwskazan,trzeba tylko uzywac czescij zelu nawilzajacego,tak bylo w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okularnica *-*
ja mam pytanie do maleeńkaa :) otoz mnie tez sie caly czas powieksza wada, moze nie az tak szybko- od 7 lat zle widze, zaczynalam 0,25 na lewym a teraz mam na obu -2 :/ , ale co ide do okulisty to na moje pyt jak dlugo jeszcze, oni odpowadaja- bo chodze do roznych- ze w moim wieku- teraz 22 lata- juz powinna sie zatrzymac.. i dlatego chodze d oroznych, moze ktorys z nich cos wymysli, dzieki czemu wada mi sie zatrzyma ale gdzie tam... i czy moglabnys mi pow, co takiego ten Twoj okulista robil zle?dlaczego powiekszala Ci sie wada? dzieki i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Madzi przez jaki czas należy zrezygnować z lotów samolotami? miesiąc, pół roku? całe życie?? daj znać jak wiesz, bo to część mojej pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia O.
Praktycznie to tylko na czas "rehabilitacji" to sprawa indywidualna dla kazdego pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to zaczynam odliczanie - został mi miesiąc i jeden dzień do operacji... :) czy ktoś jeszcze zdecydował się na poprawę wzroku we wrześniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświeżam___

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na temat
chcialbym sie czegos dowiedziec od pacjentow dr.wyrzykowskiego z lodzi prosze o zgloszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielinek
Hej OlusiaOla załozycielka tematu Powiedz ile zapłaciłas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×