Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olusiaola

Laserowa korekcja wad wzroku

Polecane posty

Gość Olusiaola

Poszukuje kontaktu z osobami, ktore poddaly sie laserowej korekcji wad wzroku lub maja jakakolwiek wiedze na ten temat. Chcialabym poddac sie takiemu zabiegowi, ale mam pewne obawy zwiazane z ryzykiem. Z gory dziekuje. Olga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farbka
a jakie jest ryzyko? Bo ja też się zastanawiam nad tym zabiegiem.Słyszałam,że jest bezpieczny,więc o jakie ryzyko chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusiaola
Ryzyka sa rozne, moga wystapic rozna powiklania pooperacyjne. Co prawda zdarza sie to rzadko, ale sie zdarza. O ryzykach mozna znalezc informacje na stronach internetowych. Dowiadywalas sie juz na temat jakis klinik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farbka
nie, jeszcze nie.Bo na razie nie mam kaski,ale wiem,że kiedyś bardzo bym chciała,bo mam już dość okularów:o Napisz jaką masz wadę i jakie są mniej więcej koszty! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusiaola
Ja mam astygmatyzm +6 D. Koszty roznia sie nieznacznie w zaleznosci od kliniki, ale wynosza ok. 2300 za jedno oko plus badania 150-300 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam
operacje we wrzesniu zeszlego roku w klinice okulistycznej w Katowicach. Jak dotąd widze świetnie a bylam krótkowidzem (-2,25 ol, -3,25 op). Polecam wszystkim, których na to stać! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusiaola
A czy oni daja jakas gwarancje? jesli cos nie wyjdzie to czy ewentualne poprawki sa rowniez platne? Ktora metoda bylas operowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam
mój zabieg był wykonywany metodą lasik. Wiele razy przed operacją jeździlam do kliniki na konsultacje, rozmawialam z mnóstwem ludzi, ktorzy byli juz "po" i nie spotkalam sie z przypadkiem, aby komus zabieg sie nie udał. Wlasnie po to są wczesniejsze badania, aby wykluczyc wszelkie niepowodzenia. Z tego co wiem, to zwrot pieniedzy w przypadku ewentualnego niepowodzenia jest chyba niemozliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusiaola
Dziekuje bardzo za informacje. Juz troche mi ulzylo. Wczoraj bylam u okulisty aby zamowic soczewki i tak z ciekawosci spytalam okulistke (starsza pania) co ona o tym mysli. O malo mnie nie zlinczowala jak o tym uslyszala. Do tego moj chlopak jak zobaczyl reakcje tej pani to zaczal miec watpliwosci czy powinnam robic zabieg. Teraz sie uspokoilam. Jeszcze jedno pytanko - ile czasu potrzebowalas aby wrocic do codziennych zajec, pracy itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja również byłam w Katowicach rok temu na badaniach (sa one bezpłatne). Prawie cały dzień spędziłam tam na badaniach, ale niestety na koniec badań lekarz, który omawiał wszystkie badania poinformował mnie, że korekcja w moim przypadku jest niemożłiwa. Mam za cienką rogówkę. Musiałabym się zdecydować na przeszczep rogówki, który już nie jest refundowany przez NFZ, kosztowałoby mnie to jakieś 15 tys. zł, ale i to nie daje mi gwarancji że będę mogła mieć zabieg. Przez okres czasu byłam załamana, ale w chwili obecnej noszę soczewki kontaktowe, bo koniecznie chciałam się pozbyć okularów (nosiłam je zbyt wiele lat). Musiałam sie z tym niepowodzeniem pogodzić. Dodam jeszcze że mam bardzo dużą wadę wzroku - krótkowzroczność -11D, -12D i do tego astrygmatyzm. O wszelkich trudnościach w wykonaniu zabiegu poinformuje lekrz na końcu badań , który omawia wszystkie wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam
Zabieg na pewno nie jest niebezpieczny :) Trwa tylko kilka minut, oko oczywiście jest znieczulone. Uważam, ze najlepiej poddać sie operacji w okresie wakacji, bo powrót do życia codziennego troche jednak trwa ;) Pierwsze 7 dni po zabiegu w ogole nie moglam wychodzic, tylko lezalam i zakrapialam oczy. W tym czasie (do okolo tygodnia) powraca ostrość, dlatego nie nalezy nadwyrężac oczu. Bezpośrednio po operacji oczy bolą i kilka dni łzawią, ale to normalny objaw :) Po tygodniu lekarz zdjąl mi takie specjalne soczewki, ktore zakłada sie tuz po zabiegu. Mnie powrót co codziennych zajęć zająl jakies 2 tygodnie, ale długo jeszcze ograniczalam oglądanie telewizji. Przez 3 miesiace po zabiegu nie można się malować, pół roku chodzic do solarium, na basen itp. Zresztą dostaniesz od lekarza specjalną ulotkę ze wskazaniami i przeciwskazaniami przed i po zabiegu. Jednak to, jak szybko oczy wyzdrowieja zależy tylko i wylącznie od indywidualnego czlowieka. Przecietnie trwa to tyle, co u mnie ale poznalam chlopaka, ktoremu juz po 3 dniach wzrok w pelni powrocil i nic go nie bolało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam
a co do soczewek, to trzeba je odstawić jakies 3 miesiace przed operacją, z tego co pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taxcochica
Az przez 3 miesiace nie mozna sie malowac??? kurcze myslalam ze to nie jest taki powazny zabieg . Ale i tak chcę go kiedys zrobic. Do jakiej wady wzroku mozna robic zabieg? Ja mam narazie -1.5 i maly astygamtyzm ale caly czas wada mi sie powieksza. I czy pomimo zabiegu wada nie wraca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psiapsiuła **
Mam wadę +4 w obu oczach ( i jeszcze jaskrę na dokładkę :-0 ),mój lekarz okulista ( fajny młody koleś ) chodzi tez w okularach -ciekawe dlaczego nie zrobi sobie takiej operacji u kolegi po fachu.Zawsze mnie to ciekawi,no ale go nie zapytam :-) .kiedys w tv na pr II był program o oczach ( chyba w pytaniu na sniadanie ) i tam prowadząca zapytala sie jakiegoś profesora czy poddał by własne dziecko takiemu zabiegowi i długo sie zastanawiał,nie odpowiedział jednoznacznie,kluczył i wogóle nie pamietam teraz co odpowiedział.Sama chciała bym taką korekte bo nie lubie siebie w okularach,minąl rok i sie jeszcze nie przyzwyczaiłam do nich :-( a co dokładnie mówiła ta starsza okulistka??,napisałaś że o mało Cie nie zlinczowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podniosę nieco temat robiłam niedawno badania w katowicach - i wiem że są 2 rodzaje operacji- tańsza (750 zł/oko) oraz droższa (1500/oko?), ale nie pamiętam dokładnych nazw tych zabiegów- może ktoś podpowie? chętnie też poczytam inne opinie o tej operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wartka
Ta droższa to Lasik, jest zalecana przez lekarzy, bo szybko dochodzi sie do zdrowia. Tańsze metody to Lasek PRK. Mam pytanie , w Katowicach, tzn. Slaskiej Akademii Medycznej, przy Ceglanej 35 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wartka
Czy ktos wie gdzie jeszcze NFZ refunduje koszty zabiegu poza Katowicami? We Wrocławiu i Warszawie chyba nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astygmatyzm
Jestem po zabiegu w Katowicach i mam powikłania. Całkiem możliwe, że uszkodzono mi nerw wzrolowy. Widzę gorzej niż przed zabiegiem, dodatkowo pojawił ię tzw. zespól suchego oka, który jest dosyć czestym zjawiskiem po tego typu zabiegach. Najlżejszy dotyk powieki powoduje ogromny ból przypominający wbijanie igieł w oko bądź cięcie ostrym nożem. Cały czas mam uczuci piasku w oczach. Pacjenci przebywający w tym szpitalu są bardzo niezadowoleni, jest mnóstwo skarg na nich na tzw. Czarnej liście Sandauera. Osobiście nie polecam, jeśli ktoś się decysuje na laserowa korekte wzroku to na pewno nie tam.... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wartka
Do Astygmatyzm Nie tam, to znaczy ze robilas zabieg na ul. Ceglanej u p. Gierek??? Tam refunduje podobno NFZ. Slyszalas moze o innych podobnie refundowanych klinikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wartka
Acha, i czy robiłaś korektę metodą LASIK???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astygmatyzm
Tak, na Ceglanej. Miałam LASEK, ale z tego co wim, to od ubiegłego roku trzeba już za to płacić. Do niedawna jeszcze w Corvicie w chorzowie, było bezpłatie, jak chcesz to się zorientuje jak to jest z opłatami i jutro dam ci znać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wartka
Bardzo cie o to proszę. Bezplatnie w Corvicie? Jak to możliwe? Tak sobie myślę ze po Lasiku powikłania mogą być dużo mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astygmatyzm
Corvita, to prywatny szpital, ale na zabiegi mieli kontrakty, jak to jest teraz tego nie wiem. Jak byłam w K-cach do kontroli rok temu, to coś mówili, że laser teraz już jest w pełni odpłatny. Samego szpitala na Ceglanej nie polecam. Póki co poczytaj sobie na nich wpisy z Czarnrj Listy Lekarzy - wklejam dwie skargi ze strony www.sppnn.org.pl/ Friday 10/14/2005 10:26:12am Twoje Imie Piotr e mail piotr19@vp.pl Miasto Katowice 1. lekarz Prof. Gierek-Łapińska 1. szpital Klinika Okulistyczna Śląskiej Akademi Medycznej w Katowicach krótki opis Nie mogę pewnych rzeczy zrozumieć, co dzieje się w Klinice Okulistycznej w Katowicach. Przecież ten szpital słynął za renomowany, jako najlepszy szpital w rankingu przez tygodnik Wprost, ma tyle certyfikatów. W folderze reklamowo-informacyjnym szpitala dyrektor podobno bardzo znana zapewniała, że pacjenci podczas pobytu u nas spotkają się z miłą i życzliwą atmosferą, troskliwą opieką oraz dbałością o ich dobro, bezpieczeństwo i komfort psychiczny. Gdy leżałem na oddziale na piątym piętrze okazało się, że to są porostu bzdury! Tam niczym z takim się nie spotkałem, po prostu było całkiem na odwrót. Bardzo się zawiodłem, czułem się okłamany, zrobiło mi się przykro. Nie mogłem tego pojąć jak tak bardzo słynna osoba może kłamać. Widziałem, jakie tam są kpiny i nienawiść do chorych. Tam opieka jest bardzo marna a raczej jej brak. Nie ma żadnej kultury, Gdy pacjent ma jakąś potrzebę - czyli musi z korzystać z pomocy pielęgniarek to zdarza się, że do niego po prostu nie chcą przyjść. Każda obsługa jest z wielką łaską, często lubią krzyczeć nawet na starszych ludzi. Chory skazywany jest na dodatkowy stres. To porostu wbrew jakichkolwiek zasadom etyki! Jednym słowem: tam traktuje się pacjentów jak śmieci!!! Nawet odwiedziny są tam ograniczone jak w PRL-u. Gdzie jest dyrekcja?! Jak może coś takiego tolerować, zwłaszcza, że chwaliła i się leczeniem na światowych standardach, certyfikatami i zapewniała taką dobrą opiekę?! Pacjenci to ludzie!!! Oni potrzebują zwłaszcza ciężko chorzy wsparcia duchowego. Bardzo proszę pomóżcie chorym poruszając temat o takim okropnym traktowaniu pacjentów w tejże Klinice oraz w ogóle innych szpitalach. Wednesday 07/25/2001 6:35:40am e mail jas24@wp.pl Miasto Płock lekarz prof. Gierek szpital Prywatna przychodnia okulistyczna w Katowicach ul. Dworcowa krótki opis W dniu 24.07.2001 Profesor Gierek przyjmowała pacjentów w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, a błąd w leczeniu córki próbowała przeżucić na nas rodziców, ponieważ wizyty wg pani prof. powinny się odbywać co pół roku, co nie byliśmy o tym poinformowani w czasie poprzedniej wizyty. Ponadto brak zaleceń po poprzedniej wizycie został uznany za nasz błąd Ja znam się na innych rzeczach a nie na leczeniu wad wzroku.. Jutro dam znać jak to jest z opłatami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wartka
No tak nie wiem czy warto w ogole robic taki zabieg... Dobrą renomą cieszy sie osrodek we Wrocławiu przy ul. Kiełbaśniczej, ale tam jedno oko kosztuje 2.500 /lasik/. Ja po prostu szukam miejsca, gdzie mozna to wykonać taniej. Ale zaczynam się nad tym mocno zastanawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astygmatyzm
W Katowicach na pewno jest taniej myślę, że jedno oko ok. 1000 zł. góra 1500 zł. Postaram się nie zapomniec i jutro dam konkretnie znać. Jeśli wada jest niewielka, to myslę, że nie warto, ja bym się już nie decydowała, niestety za późno :-( Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astygmatyzm
Wartka ---> Juz wszystko wiem :D W Chorzowie w Korvicie laserów nie robią, ale robią w Klinice2000 na Żelaznej - koszt jednego oka 2400zł :-( Najtaniej niestety jest w Klinice na Ceglanej - od 750 zł (PRK) do 1350 zł.(LASIK) za jedno oko. Jak się zdecydujesz, to mogę Ci napisać jak to dokładnie eszystko wyglada. Aha najprawdopodobnie nie trzeba teraz juz lezeć w szpitalu i po zabiegu można od razu pojechac do domu, więc jedyny pozytyw tego wszystkiego to, to że ominie Cię leżenie w miejscu, gdzie łazienki (jedna na piętro) są w takim stanie (a przynajmniej były kiedy tam lezałam), że WC w podmiejskich pociągach to wzór czystości :-( Zastanów się jednak, czy nie lepiej wyda cwięcej pieniędzy, amniec to porządnie zrobione, bo to w koncu oczy!!!! A skad Ty własciwie jesteś? Do niczego cię nie namawiam, ani nie odradzam, jakbys miała konkretne pytania, to chętnie odpowiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na ceglanej w katowicach, o korvicie nie słyszałam .... Mam dużą wadę - ponad -6, więc chyba się zdecyduję. Ile trwa rekonwalescencja po PRK - chodzi mi o to na ile czasu muszę się starać o L4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astygmatyzm
Średnio zalecia się około miesiąca nie korzystać z komputera, nie nadwyrężać i przemęczać wzroku. Do pracy praktycznie możesz wrócić "od razu", ale jak chcesz L4 to wystawia się je na 30 dni od daty zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wartka
Do Astygmatyzm Dziękuję za informacje! To rzeczywiscie jest poważna sprawa dlatego zdecyduję się na zabieg droższy ale pewniejszy, może w Warszawie lub Wrocławiu. ;) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×