Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

przygotowania w toku- bo ślub w tym roku

Polecane posty

Zazdroszcze Wam tego wygodnego materaca :), my powinnismy zmienic nasz, ale sie z tym wstrzymuje, bo tak mysle czy by po wyeksmitowaniu mlodego z sypialni nie zmienic lozka na ciut wezsze. Ale z drugiej strony dzieciaki pewnie jeszcze troche beda mialy okresy, ze czasem laduja w naszym lozku :), Gabi juz rzadko bardzo, ale jednak sie zdarza. Mysle, ze to jednak nabial go uczula i byc moze soja (bo to czesto idzie w parze), ale nie wiem czy tylko. Bo niby poprawa jakas jest odkad jestem na diecie, ale nie jakas spektakularna. Tylko teraz jest kilka mozliwosci: a. albo za malo czasu jeszcze uplynelo, bo czytalam, ze u niektorych i 6 tygodni potrzeba b. jadlam jeszcze cos co zawieralo nabial czy soje- np wedline kupowalam sobie niby taka bardzo dobra, gdzie widac strukture miesa, a nie jakis zlepek, ale ostatnio jak kupowalam to mowie babce, zeby mi sklad przeczytala z etykiety, a tam bialko sojowe. Odkrylam, ze nawet w chrzanie jest mleko w proszku :o. Wedline odstawilam 3 dni temu i zobaczymy co bedzie teraz. c. jeszcze na cos jest uczulony co jem, albo wcale nie na nabial a wlasnie na cos co dalej jem. Podejrzewam jeszcze pszenice, bo to tez silny alergen i od dzis bede jej unikac, zobaczymy. To troche takie bladzenie po omacku, troche czasu moze zajac zanim sie dojdzie co to. No ale alergików mimo wszystko warto jak najdłużej karmić piersią tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, ja już zaczęłam schizować, że to gluten i że w ogóle on może jakąś celiakię ma, ale wyczytałam wczoraj na forum o karmieniu piersią, że gluten to może uczulić dopiero jak dziecko dostanie go bezpośrednio do dzioba, a jak się karmi piersią, to wcześniej jest on przez jakiś enzym rozkładany i dziecko dostaje przetworzone. Poza tym przy nietolerancji glutenu to najczęściej dziecko słabo przybiera, bóle brzuszka są, wzdęcia, a jego raczej nic nie boli, bo jest bardzo spokojnym i pogodnym dzieckiem. Rośnie też jak na drożdżach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szorstka skóra na brzuszku i nóżkach, czasem wysypka na brzuszku i przy linii brody, no i jak się to zaczęło to robił wtedy ciemnozielone kupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to co Błażej nie ma zdiagnozowanej alergii na nic konkretnego, pewnie dlatego, że na dobrego alergologa trafiliśmy jak już w zasadzie wszystko jadł. Ale widzę,że jak miał okres, kiedy pił dużo mleka (zwykłe Bebiko już mu daję) to go wysypało. W tym okresie jadł też sporo cytrusów, a to też silne alergeny. Także jakąś alergię pewnie ma, ale nie na tyle silną, żeby mu się objawiała przy normalnym porcjowaniu jedzenia. Ostatnio przez kilka miesięcy nie miał nawrotów wysypki, dopiero teraz. co do łóżka to nie polecę, mamy jakieś zwykłe z mega niewygodnym materacem, ale na razie nie mamy kasy na nowy lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka, dzięki i tak. Ja mam podobnie, jak przedawkuję mleko - wysypka, ale tylko na czole (taka tarka niewidocza ale wyczuwalna bardzo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taram, tam tam, zakwasik dzień ostatni, jutro pieczenie :) Wiecie, że kg maki żytniej typ 720 kosztuje ok. 2 zl? Wychodzi, że w zasadzie taki chleb opłaca się piec - zero dodatków prócz zakwasu i wody. Jak się go dopieści mąką orkiszową i jakimiś ziarenkami wyjdzie już drożej, ale ja normalnie nie mogę już patrzeć na te chleby sklepowe :( w BB będziemy mieć pod nosem najlepszą piekarnię w mieście, jedyną, która robi cudownie fantastyczne chleby i całe Bielsko się o nie zabija, ale bochenek (fakt, że duży) kosztuje bagatela 5złociszy na dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabu- daj znac jak Ci chlebek wyszedl :) Zazdraszczam :) A pieczesz ten, do ktorego linka wkleilas tylko, ze na zakwasie, a nie na drozdzach jak w przepisie? Gabi wczoraj miala bal karnawalowy w przedszkolu, pierwszy w swoim zyciu :). Radocha jak nie wiem co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabu- daj znac jak Ci chlebek wyszedl :) Zazdraszczam :) A pieczesz ten, do ktorego linka wkleilas tylko, ze na zakwasie, a nie na drozdzach jak w przepisie? Gabi wczoraj miala bal karnawalowy w przedszkolu, pierwszy w swoim zyciu :). Radocha jak nie wiem co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten robię :) http://pracowniawypiekow.blogspot.com/2008/04/mj-ulubiony-chleb.html Właśnie się piecze i pachnie jak nie wiem co :) Szkoda, że chleby z dodatkiem drożdży (i tych dzikich, z zakwasu) można jeść dopiero po całkowitym ostygnięciu. Trochę słabowity na razie ten mój zakwasik. Pewnie dopiero za parę tygodni będzie działał, jak należy, a na razie będę musiała jak w przepisie dodawać ciut drożdży ekstra. Bal przebierańców?? :) O, jak ja je uwielbiałam :) w zasadzie - nadal uwielbiam, tylko jakoś nie robią takich dla dorosłych :P Za co ją przebraliście?? Pewnie królewna?? :) Od fot się nie wyłgasz :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie spróbowaliśmy chleba. I powiem jedno - WOW. Nastawiałam się, że będzie pycha, bo robiłam już różne drożdżowe i były smaczne, ale ten chleb przy najlepszym nawet drożdżowym to jak niebo i ziemia. Nie wiedziałam, że chleb może być taki dobry, M też mówi, że to najlepszy jaki w życiu jadł. Wchrzaniliśmy prawie cały bochenek z samym masłem. I to nie,że taki cieplutki i łatwo wchodzi, bo jego można jeść dopiero jak będzie całkiem zimny. Myślę, że jak mój zakwas będzie już na tyle silny, że całkiem sam będzie ciągnął ciasto, to go spreparuję jak trzeba i mogę Wam powysyłać :) Moim zdaniem ten chleb bije wszystko, łącznie z chlebem na bardzo już silnym zakwasie który robi moja mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabu, ale Ci zazdroszcze tego chleba :). A Ty robilas ten, do ktorego linka wkleilas tylko, ze nie na drozdzach a na zakwasie? Gabi wczoraj miala bal karnawalowy, jej pierwszy bal w zyciu :). Ale byla szczesliwa. W ogole pokochala swoje przedszkole :). I mnie to strasznie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to co, nadal nie mam zdjęć z balu :) Tak, robię ten z linka, tam drożdże są potrzebne jako dodatek już po przefermentowaniu ciasta, ale daje się ich symbolicznie (mniej więcej 10% tego ile producent drożdży zaleca na taką ilość mąki). Jak zakwas będę mieć już starszy i silniejszy, może spróbuję zupełnie bez,ale nie wiem czy wyjdzie, ob przepis jest właśnie taki :) Piekę po 2 bochenki 2x w tygodniu. Zafundowałam sobie porządne formy silikonowe, bo zakwas mi wyżarł powlekane wnętrze zwykłych keksówek. Właśnie sobie pałaszuję 2 kromki chleba z poniedziałku z samym masłem :) Niesamowite jest to, że on wciąż jest tak samo smaczny :) domowy na drożdżach obsycha lekko już od pierwszego dnia, a kupny to wiadomo. Jak zakwasa podrasuję, to jeśli chcesz mogę Ci go wysłać - już wiem jak się to robi :) ale sens to będzie miało za ok.3 miesiące. Przyjaciółka wyciągnęła mnie na "Ludzi Boga". Genialny film. Chyba od "Pora umierać" żaden nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Koniecznie do obejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quescik
Wszystkim, którzy są w trakcie przygotowań i poszukują samochodu, cateringu, zespołu czy sali, polecam Wirtualny Dom Weselny www.allewesele.eu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie mi szkoda Życińskiego. Światopoglądowo był mi najbliższy z naszych hierarchów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosna już puka do naszych drzwi, przyroda powoli budzi się do nowego życia. Czas obudzić w sobie swoją stronę piękna - zapraszam na warsztaty makijażu GLAZEL "Piękno w Twoich rękach". Warsztaty makijażu kieruję do wszystkich dziewczyn i Pań, które znają wagę dobrej prezencji i chcą zawsze dobrze wyglądać. Jeśli pragniesz nauczyć się wykonywać swój makijaż w sposób prawidłowy, dobierając kolory odpowiednie do swojej urody to te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Sprawdź w jaki sposób możesz skorygować niedoskonałości, a jak uwydatnić, to co warto pokazać. Udział w warsztatach to inwestycja 270 zł, ale z okazji Dnia Kobiet firma Glazel w prezencie obniża cenę do 150 zł, przy czym inwestycja zwraca się w kosmetykach Glazel, zestaw: mascarę, kredkę do oczu, cień prasowany, cień sypki, mini podkład coverderm, błyszczyk - otrzymuje każda uczestniczka wraz z certyfikatem ukończenia warsztatów. II etapem warsztatów jest spotkanie na temat codziennej pielęgnacji skóry z kwalifikacją rodzaju Twojej cery, doborem kosmetyków do Twojej cery i zabiegami pielęgnacyjnymi. A na koniec niespodzianka. Wśród uczestniczek obu stopni warsztatów wylosujemy METAMORFOZY zakończone sesją fotograficzną, którą poprzedzą stylizacja, dobór fryzury i makijaż. Warsztaty odbędą się 19.03.2011 w sześciogodzinnym bloku tematycznym, w sali konferencyjnej ZAZ w Siedlcach przy ul. Chopina 10. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy 668 161 601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabu, chyba tak, chyba topki juz na dobre nam umarl :) Chociaz z ta mailowa korespondencja to nie lepiej jest ;), dzis Ci skrobne maila w wolnej chwili, licze na odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt, bo wiesz, do maila to trzeba usiąść ;) a na Kafe tak - se można skrobnąć. Zdjęcia z balangi dołącz.. tej przebieranej ;) Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toskania231
Slub już tuz tuz a ja jeszcze nie zdecydowałam co z noca poslubna . Jedyne co to wiem z jakim facetem ;) Ale tak na serio to planowałyście cos wczesniej ? Bielizna slubna ( pod suknie slubna ) to będzie ta sama u was co na noc poslubna , czy się przebieracie ? Ja myślałam żeby najpierw się wykapac i przebrac w cos innego ale zastanawiam się czy będę mieć na to w ogole sile po tylu godzinach na nogach . I gdzie ta noc poslubna ? osobiście podoba mi się opcja apartamentu jak tutaj http://www.g-fiore.pl/galeria/dekoracje-apartamentu ale nie wiem ile takie cos kosztuje ( wynajecie plus jakies udekorowanie ) , czy wy idziecie pozniej z mezem do domu czy tez będziecie mieć wynajęty pokoj ? jakos tak mnie to wszystko stresuje ;p zreszta u nas w domu będą goscie spac wiec zero prywatności i swobody ;p to tak sobie pomyślałam ze moglibyśmy zostac w apartamencie i pojsc dopiero na poprawiny , przeciez wszyscy spokojnie trafia tylko nie wiem czy tak wypada robic ? czy powinniśmy być z goscmi non stop czy jak ? może cos podpowiecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey babeczki kochane, wieki mnie tu nie było, zdążyłam zauważyć, że dzieciaczków sie troszke pojawiło... ;D Ja naszukałam sie mojego nicku, w końcu znalazłam i teraz myslę nad hasłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, faktycznie wieki Cie nie bylo :) Ale jak juz przyszlas to moglabys skrobnac slow kilka co u Ciebie i Halinki. Kliknelam w suwaczek i w szoku jestem, ze az tak to zlecialo, prawie 2,5 roku, szok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulusiak85
Ja mam noc poslubną w pościeli zrobionej tylko dla mnie. jednej jedynej błyszczacej satynowej. z nadrukiem milusinskim. zrobily mi dziewczyny z bakłażana www.slubne-dekoracje.pl - w ofercie mają tez projektowanie i poscieli i nadrukow nawet na bielizne i obrusow i zaproszen i wszystkiego - doslownie wsyztkeigo! ja pierdziele juz nie moge siedoczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś pyta
upupupu co u Was dziewczyny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lwiNka11
oj jak ja sie ciesze ze mam to za soba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamusi milusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamusi milusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×