Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Gość Bogi76
wszystkie badania można zrobić na kasę chorych, ale lekarze często się z tym ociągają każąc próbować przez min 6 miesięcy, a niektórzy nawet dłużej, ja hormony i usg zrobiłam prywatnie razem wyszło mnie ok 250 zł ale na hsg byłam umówiona na kasę chorych na szczęście nie było już potrzebne :) pozdrowienia dla wszystkich, miłego dnia i owocnych starań dla "staraczek" a spokojnej ciąży dla "ciężarówek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Witam. Jestem po swoim pierwszym usg i nie mogę sie napatrzeć na zdjęcia. Moje maleństwo ma 6 cm i strasznie ruszało rączkami. Pan doktor powiedział, że jeszcze nie na 100 %, ale chyba będzie dziewczynka :-). Strasznie sie cieszę. Wszystko jest dobrze. Rozwija się prawidłowo. A serduszko jak mocno biło :-))). Chyba z wrażenia to wieczorem nie zasnę :-). Mój narzeczony jaki był szczęśliwy jak Pan doktor wszystko nam pokazywał :-) Ze szczęścia łezki mi popłynęły. pozdrawiam wszystkie gorąco. P.S. Teraz musze sie zająć moim sercem, żeby wytrzymało do narodzin mojej pociechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junia92
a wyy jak sadzicie czy moge byc w ciazy jezeli bralam od lipca do wrzesnia tabl anty, i kochalam sie z chlopakiem w lipcu , pozneij dostalam w sierpbniu i we wrzesniu okres i od 1 wrzesnia do dzis go nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mondzula
a robiłaś test ciążowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Madzik cieszę się bardzo mocno, że dzieciątko ma się dobrze, dbaj o Was. Junia do lekarza a nie na forum, a swoją drogą czy dobrze rozumiem , że masz 17 lat? Bo jeśli tak to sprzedawanie osobom niepełnoletnim alkoholu i środków antykoncepcyjnych jest karalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Bogi bardzo dziękuję. Powiedż kochana jak Ty się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Czuję się znacznie lepiej niż dwa tygodnie temu, ale pod względem bólów brzucha i krwawienia bo już ich na szczęście nie ma, ale za to teraz strasznie męczą mnie mdłości, dosłownie całymi dniami. Ostatnio znajoma poleciła mi imbir kandyzowany faktycznie trochę pomaga. We wtorek idę do lekarza to zobaczę co mi powie, mam nadzieję, że w końcu będę mogłą zacząć normalnie chodzić bo jak na razie mam tzw rygor łóżkowy tj mam cały czas leżeć, jak brzuch zaboli to płasko z nogami wyżej a wstawać mogę do łazienki i do lodówki. Normalnie mam wrażenie że niedługo nabawię się odleżyn, wszystko już mnie boli, ale czego się nie robi dla ukochanego Maleństwa. Tak z innej beczki mąż świetnie się poczuwa do nowej roli często przytula się do brzuszka i mówi do maleństwa, cały czas się pyta jak się z "fasolkeim" czujemy i czy nam czegoś nie trzeba. Normalnie nie poznaję go. :) Jak będę po wizycie u ginekologa to dam znać co powiedział, mam nadzieję, ze zrobi mi usg i zobaczę ukochane serduszko najwyższy czas bo to już 7 tygodni i 2 dni :). Miłego weekendu dla wszystkich staraczek i ciężarówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Bogi kochana ja też miałam takie straszne mdłości, czasami nadal je mam. Zaczęłam pić herbatę imbirową i było trochę lepiej. Lekarka przepisała mi nawet czopki na mdłości, ale w aptece powiedzieli mi żeby lepiej ich nie brać. Co do usg to ja dopiero wczoraj w 12 tygodniu ciąży robiłam. Lekarka powiedziała, że nie ma potrzeby robić wczesniej. U Ciebie może być inaczej bo masz zagrożoną. Usłyszeć serduszko to coś wspaniałego :-))). Nie da sie jednak opisać słowami tego uczucia. Mój narzeczony słuchał serduszka i widziałam jak sie usmiechał. Mam nadzieje, że będziesz miała dobre wieści po wizycie u gin. Czekam z niecierpliwością :-))) Uważaj na siebie i maleństwo :-). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna 24 latka
Czesc wam :) jestem tutaj nowa,mam nadzieje, ze mnie przygarniecie :) odstawiłam pigułki anty po miesiącu dostałam to smieszne krwawienie i od tamtej pory kocham się bez zabezpieczenia, i dzisiaj rano jest mi nie dobrze, mam dłości głowa mnie boli i nie wiem czy to przejedzenia wczorajsze ( jak nigdy o 23 jadlam tort i parowki :D ) czy moze sie udalo zajsc w ciaze, a moze to efekt odstawienia pigulek ? mam wzdecia i gazy :( i nie wiem czy moge sie lekko ucieszyc, czy tylko organizm mi psikusa sprawia...łykam kwas foliowy witaminki wiec staram sie, zeby niczego nie brakowało :) okres dostalam 19.10 skończył się jakos 24-25.10, wiec chyba na objawy za szybko co ? przyznam sie , ze zapomniałam 3 pigułek podczas brania, zeby moze sie udalo bardziej, ale wtedy chyba bym krwawienia nie dostała ? i dla jasnosci mam 24 lata, wiec nie jestem małolata i prosze o wyrozumiałosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Taka jedna 24 latka nie ciesz się za wcześnie, bo rozczarowanie boli. Ja pierwsze dolegliwości miałam w 6 tygodniu ciąży. Po spodziewanej miesiączce odczekaj 10 dni i zrób test jeśli nie doistaniesz. Wtedy powinien być wiarygodny. Ja tak zrobiłam i wyszły szybko super grube dwie kreski:-). Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Pewnie że Cię przygarniemy :-). Nikogo nie odrzucamy :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia D
Hej dziewczyny może wy mi pomożecie , odebrałam wyniki robione w 3 dniu cyklu. Lh - 10.7 mlU/ml Estradiol - 27, 0 pg/ml FSH - 6.5 mlU/ml jak myslicie są w miarę ok? czy estradiol nie powinien byc wyzszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna 24 latka
dziekuje za przyjecie :) zatem nadal moja glowa jest w dziwnym stanie :) i niech tak już bedzie :D w przyszłtym tygodniu zrobie tesciwo :) moze ujrze te 2 kreseczki :D pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luisa de milagross
Dziewczyny jakie moga byc objawy ciazy?Podejrzewam ze moge byc w 6 tyg ciazy nie mam jednak zadnych objawow.poza tym za w połowie wrzesnia odstawiłąm tabletki anty i gdzies tak po miesiacu odczuwam ze mi sie peirsi lekko pwiekszyly:(ale mnie nie bolą.Poradzcie mi czy to moze byc ciaza?a dodoam ze nic mnie nie boli brzuch ani nic okres mialam po odstawieniu ale skapy 2 dniowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Kasiu D ja bym się bardziej obawiała tego stosunku LH do FSH bo wynosi 1,6 a powyżej 1,5 podejrzewa się zespół policystycznych jajników, idź z tymi wynikami jak najszybciej do bardzo dobrego specjalisty. Do zdiagnozowania PCOS nie wystarczy zrobić jednego badania hormonów, więc nie panikuj, ale jak najszybciej zrób z tym porządek. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junia92
Bogi76 zle wiesz bo antykoncepcja jest powszechnie dostepna . tak mam skonczone juz 17 lat ale za pare miesiecy bd miala 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
taka jedna jeszcze zbyt wcześnie żeby szukać objawów, zrób sobie test ciążowy, ale najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junia92
Bogi76 a te moje rozregulowania moga tez byc spowodowane zespolem policystycnych jajnikow?? kiedys lekarz wspomnial ze moge to miec, ale czy to mogloby az tak rozlegulowac cykl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Junia nieregularne krwawienia miesięczne mogą być spowodowane wieloma czynnikami, najczęściej są to zaburzenia hormonalne, anoreksja i inne zaburzenia odżywiania, wady narządu rodnego, stany zapalne w obrębie miednicy mniejszej (macica i przydatki) oraz nieprawidłowa czynność jajników mogąca prowadzić do PCO. Każde zaburzenia cyklu należy diagnozować bo mogą prowadzić do niepłodności. Nieprawidłowo dobrane środki hormonalne również mogą prowadzić do zaburzeń miesiączkowania a nawet zablokować folikulogenezę co prowadzi do zaniku jajeczkowania. Jeśli lekarz podejrzewał u Ciebie PCOs to powinnaś mieć zrobiony cały profil hormonalny w fazie folikularnej i lutealnej, monitoring owulacji, usg dla zobrazowania stanu jajników oraz ocenę zewnętrznych objawów hirsutyzmu. Bez tego nie można mówić o wystąpieniu tj choroby.Ponadto stosowanie hormonalnej antykoncepcji u osoby niepełnoletniej jest mówiąc delikatnie nielegalne. Mogą być stosowane gestageny, ale wyłącznie przy medycznym wskazaniu terapeutycznym i za zgodą prawnego opiekuna. Wiem, że czujesz się już bardzo dorosła, ale stosowanie antykoncepcji u młodych dziewcząt może prowadzić do wielu zaburzeń funkcjonowania układu rozrodczego, ale z uwagi na korzyści finansowe i materialne płynące z firm farmaceutycznych wielu lekarzy nie przestrzega zasad i przepisuje lekką ręką hormony każdej kobiecie, która tylko o to poprosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junia92
w wieku 14 lat wykryto u mnie cyste i od wtedy zaczela sie terapia hormonalna co 2 miesiace chodze na usg i mam "owrzodzialy jeden jajnik" mialam badania hormonalne i wszystko jest w normie, a poza tym moja mam wie o wszystkim:) ale zrozum mnie martwie sie, nie uwazam sie za az tak dorosla :) nie musisz mnie tak oceniac ale martwie sie czy to nie ciaza ale watpie, teraz to tez nerwy wchodza w gre bo denerwujac sie o to ze nie mam okresu, sama go opozniam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Junia jeśli brałaś hormony regularnie, bez opóźnień i bez zapomnień to nie jesteś w ciąży. Jeśli miałaś owrzodzenie na jajniku tak jak piszesz to powinnaś mieć zrobioną laparoskopię i oczyszczony lub nawet usunięty jajnik. Proponuję Ci zmienić lekarza albo się chociaż skonsultować z innym. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junia92
dostalam okres. i po nim wybieram sie do lekarza, zobaczymy co powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobietki,chode jak na szpilkach bo okres mi sie 3 dni spóżnia...zrobiła bym test ale boje sie ze znowu jedna krecha wyskoczy i znowu rozczarowanie.....piersi mnie bolą i całe podbrzusze tak jak na @ a do tego mam taka dziwna mleczno żółtą wydzieline...nie wiem czy to normalne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
megan zrób test i czekamy z niecierpliwością na wyniki, bo objawy są ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i zrobiłam test:)POZYTYWNY:):):dwie kreski jak nic:):):):)tylko ze ja nie mam zadnych objawów nawet mnie nie mdli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję Megan! Ja jestem w trzecim tygodniu ciąży. 4 dni temu zrobiłam test i pobiegłam do gina, który to potwierdził. Ciągle jem ogórki w occie - wiem, że niezdrowe, ale nie mogę się powstrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam zdrowsze zachcianki bo nie moge sie oprzec owocą zwłaszcza cytrusą i jabłką...tak sie ciesze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Megan i Sylwia gratuluję Wam baaardzo serdecznie, dbajcie teraz o siebie i maleństwa. Ja dzisiaj byłam u ginekologa i usłyszałam najpiękniejszy dźwięk na świecie - bicie serduszka naszego Maleństwa aż się rozpłakałam. Lekarz powiedział, że z dzieciątkiem wszystko dobrze, świetnie się rozwija i jest bardzo ruchliwe, pokazał mi maluszka machał rączkami i nóżkami a serduszko pikało jak szalone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Megan czułam przez skórę, że Ci się udało :) a co do smaków to kiszone ogórki mmmmniam w każdych ilościach, nawet tą wodę popijam, ale to akurat jest zdrowe i niweluje zgagę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×