Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ROZKMINKA

BILIRUBINA PODWYŻSZONA-czym to grozi??

Polecane posty

Gość malami3
ja byłam u lekarza i powiedziała mi ze nie mam sie w ogole tym przejmowac ze mam to od urodzenia i bede z tym zyc az do konca i nie mam ciagle dawac sie kłuć i robić badan na wysokosc bilirubiny i ze wystarczy raz do roku sie przebadac :) także ja przestałam sie nia przejmowac.. chociaz czasami dokucza mi tym ze mam troszke zółte gałki oczne. :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość automoto
ja kiedys czesciej chodzilem do lekarza a teraz chodze co rok lub jak zapomne ;) oczy tez mam zolte ale to nie jest zauwarzalne az tak , tylko jest jeden minussss ze na nasze potomstwa przejdzie to ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malami3
ech.. nie wiedziałam tego.. ;/ ze moje dzieci moga odziedziczyc ten gen po mnie.. hmm czasami zastanawiam się dlaczego akurat my.. tak jakos dziwnie u mnie w rodzinie wszyscy sa zdrowi tylko ja muszę coś mieć.. a jak dostalam skierowanie do zakaźnego szpitala to się przeraziłam strasznie i jak tam szłam to chciało mi sie płakac.. a mam jeszcze pytanie w sprawie Naszych dzieci, jak my mamy to coś to nasze dzieci moga mieć groźniejsza zółtaczke ? czy tylko odziedzicza ten cholerny gen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otomoto
eeee no nie jest tak zle znami , bedziemy zyc ;) no ja mysle ze sie zarazilem w szpitalu a nie genetycznie .....moji rodzice sa zdrow ..... Nasze dzieci beda mieli to samo co my tak mi wiadomo ... a powiedz mi bierzesz jakies leki .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malami3
tym niby nie da sie zarazic.. tak bynajmniej mi wiadomo ;p jesli cały czas mowimy o zespole G. hmm nie ja nie borę żadnych lekow.. a Ty coś bierzesz? Lekarz mi mowił, że tego sie nie leczy to po prostu jest we mnie i bedzie ze mną do konca zycia.. taki los ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otomoto
mi powiedziano ze mam zultaczke mlodzienca .b. ja biore tabletki Hepatil to sa ziolowe tabletki nie jakies sterydy i nie sa na recepte ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otomoto
hehe .... no Alkochol jest surowo zabroniony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malami3
witam ;) i jak sobie radzicie? bo mnie czasami to już przerasta. te głupie pytania dlaczego mam zólte gałki oczne dlaczego ta skóra czasami jest troszke jakby zólta.. ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otomoto
dzis miałem USG .... wszystko ok a juz mialem dziwne mysli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izunia35
Moja rada - pijcie dużo wody!!!!!!!!!! Ja niestety ostatnio sama o tym zapomniałam i znów mi bilirubina podskoczyła do 2,4. Odkryłam Zespół Gilberta przypadkiem, po urodzeniu córeczki, kiedy po 2-3 miesiącach karmienia piersią cała skóra zaczęła mnie palić i swędzieć. Do tej pory jak sobie to przypomnę mam ciarki;) A tak poważnie zrobiłam badania i okazało się, że mam podwyższoną bilirubinę. Mój organizm nie nadążał - bilirubina + karmienie piersi - potrzebowałam hektolitry wody. I to właśnie wodę wszystkim polecam, bo ona wypłukuję to cholerstwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fat JoE
witam! wlasnie leze w szpitalu na oddziele wewnetrznym kiedy mnie przyjmowano bilirubine mialem 7 a leze tu ponad tydzien i lekarz stwierdzil chemiczne uszkodzenie watroby.bilirubina wzrasta jest 12 dostaje kroplowki.mocz mam koloru ciemno-brazowy.nie wiem co to bedzie.usg dobre na przeswietleniu klatki piersiowej nie mam zmian na watrobie.zaczolem dostawac tabletki i witamine b1 w zastrzyku.martwi mnie nie szybki ale jednak wzrost tej bilirubiny.co myslicie o tym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlkaT9728
Używaliście leku co się nazywa Mercaptopurinum? No bo wyszukiwałam informacji na temat tego produktu i postanowiłam Was zapytać. Może możecie cokolwiek powiedzieć mi o tym leku? Jest sens go kupować, są dostępne jakieś zamienniki? Tutaj zanalazłam trochę danych o Mercaptopurinum: http://www.listalekow.pl/mercaptopurinum/ - myślicie, że to prawdziwe komentarze? Nie chciałabym się przejechać i roztrwonić bezsensownie pieniążki, dlatego mam nadzieję, że coś mi doradzicie. Dzięki za wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamWwa27
Bilirubina 17, alap 1010 tak, asap 700 i gttp 1200 w dnu przyjęcia do szpitala DZis B 7, alap 500m asap 200m gttp 1000 sterydy przez pierwsze 4 tygodnie po 60 mg...niezła dawka co? Dziś 32mg Najpierw encorton a potem metapryd. To nie żarty. Po 6 tygodniach w szpitalu wreszcie stwierdzono AUTOIMMUNOLOGICZNE ZAPALENIE WĄTROBY, wykluczono psc. Co tu dużo mówić, człowiek nie pije, żyje dość zdrowo a podejrzenie jest takie, ze do wszystkiego doprowadziły szczepionki.Teraz trzeba walczyć, żeby transplantacja nie była potrzebna. Sterydy pomagają ale przy takich dawkach człowiek czuję się zmęczony. W przyszłym tygodniu zmieszają dawkę ale dieta jest rygorystyczna. Co do bilirubiny to polecam wodę i produkty moczopędne typu pietruszka. Ale trzeba pamiętać o uzupełnianiu elektrolitów. Obowiązkowo wapń. Jak ktoś ma problem z żelazem to warto pić soki z buraków + jabłko marchew i inne dodatki. Nie jest łatwo ale daje się żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Co do hormonów ogólnie, to pisanie jakie są straszne i jak szkodzą, to też gruba przesada, większość objawów ubocznych (o ile występują) mija po kilku miesiącach,większość kobiet znosi ****ardzo dobrze (szczególnie nowej generacji)" teraz wychodzi, że te nowej generacji są najbardziej szkodliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otomoto
Chodze regularnie do Lekarzy od 15 lat mowiono ze mam młodziencza zołtaczke B lub zapalenie watroby ... Kiedy zmieniłem Lekarza odrazu zostałem wysłany na BIOPSJIE WATROBY wtedy okazało sie ze przeszedłem zóltaczke i pozostały powikłania STŁUSZCZENIE WATROBY . Jesli macie jakies problemy podobne starajcie sie o BIOBCJIE Watroby a nie robic za szczura doswiadczalnego przez tyle lat ! na jakis tabletkach .... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sanderözil
dzis okazalo sie ze mam podwyzszona biliurbine, ale nie biore zadnych tabletek. mam nadzieje ze nic mi nie jest, bo w genetyce juz dawno powinnam byc martwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek 1983
witam ,mam 30-lat ,i mam podniesioną znacznie bilirubinę , pierwszy raz robiłem przypadkiem to badanie 2-lata temu i przy normie do 20 ,miałem 29 ,inne próby wątrobowe w normie ,rok temu przy normie do 20 miałem-45 a za 2 tyg 33 , ostatniej jesieni dalej było ok 33 ,natomiast pod koniec ubiegłego roku po infekcji miałem 56 ,po tygodniu 64 (późno robione-byłem głodny) za 3dni spadło do 43 ,próby wątrobowe ok ,mocz ,morfologia i ob też ok ,anty hbs -ujemny ,usg 2razy zrobione -wszystko prawidłowe ! Co może mi dolegać ? Lekarka nie ma pojęcia co mi jest ,a wizyta u hepatologa za kilka miesięcy ! Samopoczucie mam od kilkunastu lat takie same ,nie czuję się gorzej ani lepiej ,waga od 10,lat taka sama . Co może mi dolegać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam u dietetyczki, kazała mi zrobić badania krwi. Mam podwyższona bilirubinę, ogólnie jestem całkiem smukłą osoba, ale zawsze wystaje mi brzuszek. Najprawdopodobniej mam alergię pokarmową, nietolerancję białka i glutenu... Zrobię testy, zmienię dietę i powtórzę badanie. Bo podwyższona jest tylko i wyłącznie bilirubina, co ponoć nie wskazuje na cięższe choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _gość__
Witam Mam podniesiona bilirubine na 1.7, kiedy norma jest 0.2 - 1.2 Reszta wynikow w normie. Co myslicie o tym wyniku? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkmmkmkmkm
widze ze oszusci od wielu już działają i oszukują ludzi:/ jakie vega testy? ludzie na głowe upadliście? to oszustwo. cytuje "u mnie też lekarz po kilkumiesięcznych badaniach, po podwyższonej tylko bilirubinie i powiększonej wątrobie na usg -stwierdzil z.gilberta,zaczęłem więc czytać dalej, po wielu miesiącach zrobilem badania na aparacie vega-test i innych podobnych i wyszło że w wątrobie , trzustce i nerkach sa jeszcze jakieś wirusy- " jak powiedziales na vegatescie ze ci na usg wyszla powiekszona to nic dziwnego ze takie cos stwierdzili. Na vega teście nie wolno nic mówić, NIE WOLNO żadnych informacji udzielać nawet jesli by nalegali żeby powiedzieć z czym się ma probelmy. Nawet jak sie źle czujemy to trzeba mówićże jesteśmy w doskonałym zdrowiu i biegamy 2 razy w tygodniu po 10 kilometrów że tak tylko sobie robimy vega test z ciekawości jak to działa. I wtedy zobaczycie ze wynik wegatestu wyjdzie inny. tych ludzi z wega test można podać do sądu i wygrać i zażadać odszkodowania jeśli stawiaja jakieś diagnozy i przepisują na to jakieś zioła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×