Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość za_smutna

lamblie....

Polecane posty

Gość za_smutna

Witam Dowiedzialam sie,ze mam lamblie i nasuwaja mi sie pytania na ktore potrzebuje odpowiedzi a do lekarza moge pojsc dopiero za kilka dni wiec zwracam sie do Was; Moze mial juz ktos lamblie i wie cos wiecej?? Najbardziej nurtuje mnie pytanie co z moja praca,pracuje w magazynie spozywczym i boje sie czy fakt posiadania lamblii moze zagrozic dalszej mojej pracy...??? i jeszcze jedno-czy moge tym kogos zarazic-jesli tak to w jaki sposob? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedzi;przegladalam stronki na necie o lambliach ale nieznalazlam odpowiedzi na nurtujace mnie pytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no niestety sanepid
może ci nie podstemplować książeczki którą chyba musisz posiadac? JOni badają kał właśnie.. Jeżeli nie musisz mieć takiej książeczki to spox, nikt sięnie dowie :) Zresztą nie wiem czy badanie sanepidowskie nie sprawdza innych że tak powiem 'bakterii', może nawet by nie wykryli lambrii. Ja polecam ze swojej strony VERNICADIS- to jest jakby nalewka ziołowa-rewelacja, tylko kuracje trzeba powtarzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za_smutna
moze jednak ktos umie mi choc troche pomoc.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za_smutna
badania sanepidu robili mi rok temu i byly OK ale chyba na lamblie nie bylo...Sama od siebie niemam zamiaru sie chwalic moja "choroba"... Dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, możesz zarazić lambliami innych ludzi. Nie wiem, czy odczuwasz z powodu bytowania lamblii jakieś komplikacje zdrowotne. Dużo osób w Polsce ma lamblie, chociaż u niektórych brak jest objawów. W przypadku osłabienia organizmu pasożyty te mogą zaatakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za_smutna
ja mam zamiar sie leczyc jak najbardziej,ale czy to znaczy ze mam zrezygnowac z pracy???dlugo jej szukalam i niemoge pozwolic sobie za zwolnienie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie rezygnuj z pracy. Pamiętaj tylko o higienie, szczególnie , kiedy bedziesz się wypróżniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no niestety sanepid
no bez przesady!! lambliami można się zarazić ewentualnie przez korzystanie z tej samej toalety a i tak jest to mało prawdopodobne, mnóstwo ludzi ma lamlie więc gdyby tak łatwo było sięzarzić to mieliby wszyscy chyba te lamblie.. Nie widze powodu dla którego nie można pracować w magazynie z powodu lamblii, zresztąsanepd kał w kierunku pałeczek Salmonella I Shigella, więc do lamblii sięnie doczepia, więc spox...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za_smutna
dziekuje wszystkim za odpowiedzi,troche sie uspokoilam i mam nadzieje,ze szybko i skutecznie sie wylecze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napisz jakie masz objawy
i jak wykryłaś ze to to lamblie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskooookaa22
o matko o_O przebadaj się, prosze Cię bardzo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudna sprawa
najpierw wylecz sie potem do pracy,jest to dlugie leczenie ale skuteczne,nie mozna przy tym leczeniu jesc niektorych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzys 17 lat
ja miałem lamblie złapałem a afryce i dostawałem specjalne pigułki , no i musiałem oddawac kupke do analizy a nie pomoge bo nie wiem czy jest zarazliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzys 17 lat
i absolutnie nie miałem z tytułu tej lamli zadnych nieprzyjemnosci , jadłem leki i samo przeszlo , tylko nie wiem czy w polsce mozna dostac na to dobre lekarstwa , ja kupowałem zagranica bo podobno w polsce z tym lipa jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudna sprawa
lambliami mozna zarazic sie jedzac zakazona zywnosc przygotowywana przez osoby chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudna sprawa
w Polsce sa tylko 2 skuteczne leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzys 17 lat
tak , ale te najlepsze są niedostepne i trzeba je sprowadzac przez instytut chorób tropikalnych w wawie czy jakos tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudna sprawa
te leki-FURAZOLIDON i METRONIDAZOL inne to TINIDAZOL i PARAPROTEX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudna sprawa
FURAZOLIDOL to lek stary ale bardziej skuteczny od tych nowej generacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudna sprawa
FURAZOLIDON a nie FURAZOLIDOL,przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudna sprawa
moze ten temat juz nieaktualny bo problem byl w lutym?odezwij sie,prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na to chorowałam jak byłam mała to było z 10 lat temu i jakoś mnie wyleczono, wiec nie można mówić że w Polsce nie ma leków na to. Zażywałam pastylki na to. A objawem bylo to że schudłam z 10 kg co akurat wyszło mi na dobre bo byłam tłuścioszkiem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudna sprawa
leki sa -to oczywiste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska1971
Mam objawy ktore BYĆ MOŻE wskazywalyby na lamblie Od poltora miesiaca jestem wrakiem czlowieka Jestem młoda i wyśmiewana, bo młoda znaczy zdrowa. Wmawiano mi burzę hormonalną ale ginekolog powiedział ze to niemozliwe. Lekarze wmawiaja mi nerwice ale w to nie wierzę Glowne objawy to: - zawroty głowy - osłabienie - kłucia w całym ciele, a najmocniej w brzuchu pod żebrami z prawej strony ( usg nic nie wykazalo) - wysypka na twarzy - opuchnięcie - mdłości ( rzadko) - mrowienie rąk i nóg - palpitacje - uderzenia gorąca - Nieotlerancja wysokich temperatur na dworze - silna depresja ( moim zdaniem spowodowana złym samopoczuciem od dłuższego czasu) Czy to mogą byc lamblie? Sugerowalam to lekarzowi bo skojarzylo mi sie to z odrobaczaniem naszego psa to powiedzial CHYBA MYJE PANI RĘCE... ? i na tym koniec. Jeśli to mogą być lamblie, to doradźcie mi badania i dietę Z góry bardzo dziękuję. Nie chce mi sie żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska 1971 - to typowe objawy nerwicy , a mając nerwice usg nic nie wykaże bo to siedzi w naszej głowie przede wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska1971
liczę sie z tym ze to nerwica ale dopoki nie wyklucze innych przyczyn nie uwierzę :) bylam u psychologa i stwierdzila nerwice i tu sie zgodze ale nie wierze ze daje takie objawy Czy nerwica moze nasilac sie w upaly? w upalne dni jestem jak zwloki Tylko leże A w inne jest o niebo lepiej Poza tym nie widze zwiazku z nerwami Na przyklad wczoraj Wspanialy dzien Cisza, spokoj, a ja przelezalam caly dzien i konalam Nie moglam chodzic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lambaluna speluna. .
to choroba brudnych rak...kazdy moze ja zlapac dzieciak od tego ze je lizaka z podlogi albo ze kladzie go na stole a potem znow go zjada to samo jest z doroslymi...myj owoce warzywa itp..no i rece przedewszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyleczyłam córkę
Lamblie bardzo trudno wykryć, ponieważ pokazują się w kale okresowo. Miałaś szczescie ze je odkryto, bo czasami leczą na coś , a nie na to co trzeba. Miałam problem z córką było to 16 lat temu. W tamtym okresie lambioza nie była tak znana jak dzisiaj. Ale nie martw się skoro ja wyleczyłam córkę to i Ty dasz radę. To jest przepis nieżyjącego już ks. Kukawskiego z Mińska Mazowieckiego. Propolis : Codziennie 3 razy dziennie po 20 kropli na łyżkę przygotowanej wody przed jedzeniem Podstawowe zioła to mięta i dziurawiec 1 dzień: podbiał , mieta i dziurawiec 2 dzien babka, mieta i dziurawiec 3. dzien bratki mięta i dziurawiec Kazdego dniapo łyzce każdego z ziól gotować 1 min i odstawic na 1 godzinę. Pić 3 razy dziennie po pół szklanki po jedzeniu. Kuracja trwa 2 miesiące. W weekendy co tydzień przez 3 tygodnie dieta: Rano na czczo 4 łyzki oliwy z oliwek z sokiem z 1 cytryny, a potem zjesc pół talerza ryżu na wodzie z masłem i wypić 1/2 oranżady. W tym dniu jeść duże ilosci pestek z dyni, soku z kiszonej kapusty, ogórki kiszone, czosnek, Sledzie marynowane, cebulę i chleb razowy. Nic innego ! Do picia tylko wrotycz (nie kupisz tego w aptece) bo to jest roslina trujaca. Ja dostałam ją od znajomych - mieli z niej dekorację. Wrotycz 3 razy dziennie 1 szklanka wody i 1 łyzka ziół gotować 1 min i pić po 1/4 szklanki pól godziny przed jedzeniem. Piołun to samo Lewatywa z wrotyczu na koniec dnia ( 1/4 szklanki) Gotować jak wyżej i zrobic przed spaniem. Po płukaniu wlać pół litra mleka do nocnika, usiąść i czekac aż zawartosc lewatywy spłynie. Podczas tego dnia nie wolno jeść słodyczy ani mleka!. Duzo z tym zachodu, ale warto bo moja córka od temtego momentu ma spokój z lambliami, a ma obecnie 22 lata. Nie wiem skąd wezmiesz wrotycz ? Ale to działa. Oczywiście nie odstawiaj lekarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy posiadacza
witam Cie za_smutna Jak doczytałam masz ta nieszczesna chorobe lamblie no cóż niewiem jak z Twą pracą jedynie musisz wiedzeć, że jest to choroba zakaźna można zakazic się w ubikacji , podczas uzywania takiego samego ręcznika, jedzenia tymi samymi sztućcami oraz właśnie przez niemycie rąk. Zrobiłas bląd że jeszcze niebyłaś u lekarza trzeba jak najszybciej zacząć kurację leczeniową nie trwa to krótko. Objawy tej choroby: bóle brzucha, wzdęcia, uczucie pełności w jamie brzusznej, brak apetytu, kolki, biegunki, bóle głowy, przewlekłe zmęczenie, stany podgorączkowe, niedokrwistość, drażliwość, bezsenność, alergiczne zmiany skórne. Trzeba stosowaćodpowiednią diete. Pasożyty te uwielbiają smażone jadło oraz słodkości a więc zero słodkiego i smażonego nic tłustego absolutnie nic. Jeżeli dowiem się czegoś więcej napisze.. pozddrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×