Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anoushka

Ile trwają nauki przedmałżeńskie?

Polecane posty

To pewnie głupie pytanie, ale nie mam pewności czy zdążymy do ślubu, gdy zaczniemy chodzić w kwietniu, wiem, że pewnie powinnam zapytać o to księdza, ale Wy na pewno wiecie, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znam przypadki kiedy nauki przedmałżeńskie trwały 3 tygodnie, bo młodym się spieszyło ze ślubem.... jak się domyslacie chodziło o ciążę :-) Zwykle trwają około 2 miesięcy jesli chodzi się na nie raz w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dobrze posmarujesz
to wogóle nie będą trwały. Jak nie to zwróć się do księdza 3 miechy przed ślubem. (uwaga nie dotyczy to lipca bo wtedy ich nie ma-czyli trza się zgłosić wcześniej) U mnie w parafi należy byc obecnym na 4 spotkaniach i dają ci spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość - coral -
ja bardzp polecam "weekendowe nauki", trwaja tylko jeden weekend i bywają prowadzone przez psychologów - ja szłam jak na ścięcie, a okazało się, że tam uczą mediacji w konfliktach i asertywności :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 dni
my zrobilismy sobie weekendowe wlasnie.. byla to meka......... dwa dni siedzenia i sluchania tego bla bla bla.. sprawdzali obecnosc!! zapisujac sie telefonicznie... siostra poinformowala nas, zeby nie zapomniec czasami 140 zl! to od pary... bylam w szoku, ale dobra- bylo powiedzmy szybko i z obiadem, kawa, drozdzowkami ;) i przerwami na papierosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w Poznaniu wszędzie
gdzie tylko są te nauki to trwaja 3tygodnie, zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny, oczywiście zawsze sprawdzana jest obecność, a potem jeszcze trzeba odbyć co najmniej 2 spotkania w poradni małżeńskiej...no chyba, że ktoś ma znajomości i potrafi obejść te wszystkie formalności!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w Poznaniu wszędzie
płaci się 30zł od pary!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frykadelka
We Wrocławiu na Glinianej kurs trwał dwa tygodnie, od poniedziałku do czwartku. Spotkania trwały około godziny. W pierwszym tygodniu były spotkania z księżmi a w drugim z ludżmi z poradni rodzinnej + jedno spotkanie indywidualne w poradni. Nie tolerują nieobecności. Ale ogólnie ok. Kurs kosztował 30 zł od pary. W innych parafiach kurs trwał od 3 miesięcy do pół roku. Pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie zaskoczyło, że za taki kurs tzreba płacić ! W sumie nie wiele, ale byłam pewna, że wszędzie są nie płatne. Ja w Warszawie (co prawda 5 lat temu) miałam 10 spotkań raz w tygodniu + 3 x poradnia małżenśka, lae bylismy tylko na dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w parafii nauki są tylko 2 razy w roku. Trwają przez 5 kolejnych niedziel. Po około godzinie. Dodatkowo 3 godziny w poradni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam ksiądź powiedział że jak będziemy ze 3 razy to wszystko nam podpisze-umowe dotrzymał.Poweidział że takich spotkań w sumie ejst 10 jak się nie myle.Nam zajeło to 3 tygodnie ,jedno spotkanie na tydzień.Ale jeśli jest jakiś ważny powód to napewno ksiądź bardziej przymróży oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pallotyni robią
w 1 dzięń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickita
Hej, czy możecie mi napisać, gdzie w wawie lub w Krakowie są organizowane takie kursy weekendowe? wiem ze u Dominikanów na Freta...ale tylko 2 razy w roku...w styczniu termin przegapiłam a nastepny za pół roku...a ślub w kwietniu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W Oswiecimiu co miesiac
są kursy weekendowe, 50 zł od pary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariooolcia
Ja tez poszukuje kosciola, w ktorym sa takie dwu dniowe nauki, ale najlepiej w Warszawaie lub bliskiej okolicy. Jak znacie jakies to plis napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka4552
Ja nie moge nigdzie znalesc,moze mi pomzecie szukam weekendowych nauk przedmalzenskich w poznaniu!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nauki opierały się na dwóch spotkaniach (miało być 13 ponoć). Pierwsze spotkanie trwało godzinę drugie po tygodniu trwało pół godziny. Pani prowadząca dostała od nas koniaka. Cała filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baja79
saint-gobain gdzie robiliscie te nauki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eqweq
W Kamiennej Górze są nauki jednodniowe, właśnie wczoraj byliśmy. W październiku też będą, koszt 100zł od pary, ale w 5 godzin wszystko załatwione, papierek od razu dostaliśmy: http://www.mbrkg.parafia.info.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eqweq mam pytanie odnośnie tych naik w KG-czy tam trzeba się wcześniej zapisać czy wystarczy się tam wybrać tego 23.10.2010 ? próbuję się tam dodzwonić ale bezskutecznie:( i jeszcze jedno mam pytanie co do platności-gotówka czy przelew jest preferowany? z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda120
Wita. Miałam przyjemność uczestniczenia w wyjątkowych naukach przedmałżeńskich organizowanych przez Fundacje Pomoc Rodzinie (Łomianki). Oczywiście na koniec otrzymuje się zaświadczenie, takie jak w przypadku nauk w organizowanych w parafiach. Wyjątkowość kursu polega na tym, że jest on weekendowo-internetowy. Narzeczeni spotykają się z księdzem i małżeństwami prowadzącymi jednorazowo w systemie weekendowym (piątek wieczór - sobota - niedziela). Przez następne 10 tygodni wykonują zadania (po jednym zadaniu na każdy tydzień). W programie jest również możliwość odbycia trzech spotkań z doradcą życia rodzinnego oraz dodatkowych - w razie potrzeby - spotkań z księdzem. Co należy zaznaczyć, kurs ten nie opiera się wyłącznie na wykładach ale jest prowadzony także w formie pracy w parach i grupach tj. części warsztatowej. Dowiedziałam się, że następna edycja organizowana jest już 8-10.04.2011r. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem kursy@fpr.pl Kurs jest płatny ale jako osoba zajmująca się zawodowo tego typu sprawami gorąco polecam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilkakamilka -w Warszawie są nauki weekendowe u Dominikanów na freta, ale za to że tak krótkie to płaci się 160zł od pary. Chociaż niby krótkie ale długie, bo normalnie nauki mają 10 spotkać, w zależności od parafi raz- 2 lub 3 spotkania w tyg. Moja koleżanka ma raz w tyg więć jej trwają 10 tyg. Ja miałam w weekend ale w sumie 18 godzin, to o 8 więcej spotkań, no ale tylko weekend i było całkiem całkiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karwa fak
nauki przedmałżeńskie u mnie w parafii trwają 100 złotych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich a ja właśnie dzisiaj ukończyłam weekendowy kurs małżeński w parafii św.Patryka na Gocławiu. I jestem mile zaskoczona, nie spodziewałam że że będzie on bardzo fajny , zero nudy, Ksiądz Tadeusz potrafił zachęcić do słuchania:) Polecam!!!!!!!!!!!!!!! Koszt to 90 zł od osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakco laska bedzie
wieksza, to w 5 minut nauki sie zrobi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×