Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dominikaaaaa

na jakiej stronie moge obliczy BMI ????

Polecane posty

Gość dominikaaaaa

poprosze szybko :) dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu dziewczyny, co wy liczyć nie umiecie? Prosty wzór: waga podzielona przez [ wzrost ( w cm!! )] do kwadratu przykład 49 / 1,62*1,62 = 49 / 2,6244 = 18,67 w przybliżeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikaaaaa
ale ja chce dla mężczyzny policzyc a wczoraj znalazlam taka fajne strone na ktorej po obliczeniu wskazywali ile ma sie kg nadwagi bądź niedowagi. I mnie konkretnie te kg interesuja Wiec domowymi spoosbami tego nie oblicze chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu masz linka
http://zdrowie.onet.pl/1208822,2413,,,,oblicz_swoja_idealna_wage,kalkulator.html jeśli znowu nie będzie działać to usuń nawias z paska adresu na końcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupa wołowa
a po co to? co z tego wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu masz linka
no właśnie nic z tego nie wynika, bo ten pzelicznik nie bierze pod uwagę wieku danej osoby, budowy kośćca ani ilości tkanki mięśniowej i tłuszczowej wiec do dupy z takim przelicznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BMI oblicza się zawsze wg tego wzoru i dla kobiet i mężczyzn. i granice są takie same :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikaaaaa
dziekujeee :**** buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu masz linka
no chyba jednak nie, bo link, który podałam rozróżnia kobiety i mężczyzn (należy zaznaczyć) poza tym to byłoby bez sensu, bo wiadomo, ze mężczyzna zawsze będzie więcej ważył przy takim samym wzroscie co kobieta (oczywiście mężczyzna z prawidłowa wagą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z moją przedmówczynią - BMI to nie wszystko. Z resztą każdy widzi jak wygląda i wie, jaką ma budowę ciała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikaaaaa
olllla--> jak granice moga byc takie same dla kobiet i dla mezczyzn? Przeciez facet musi wiecej wazyc bo inaczej wyglada jak szkielet.... moim zdaniem jest rozroznienie dla kobiet i facetow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale faceci są generalnie wyżsi więc i BMI się że tak powiem dostosowuje do tego. Sprawdź na stronkach - BMI dla kobiety i faceta wyjdzie takie samo przy tym samym wzroście i wadze oraz wieku. Dla mężczyzn te granice są ok za to dla kobiet są zawyżone bo facet w górnej granicy normy wygląda dobrze, a kobiety w górnej granicy są już raczej trochę za grube :) Mam nadzięję, ze dobrze wytłumaczyłam o co mi chodzi, choć trochę zamotałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikaaaaa
no wlasnie mam nadzieje, bo mi wyszedl 1kg niedowagi a raczej nie wygladam na szkieleta :) Dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i właśnie o tym mówię :) Z tego co widzę - po sobie i koleżankach , mając BMI około 18-19 wyglądamy zdrowo a nie chudo. Za to np mój chłopak jest w górze normy - 24 - i jest w sam raz. No cóż, żadne normy nie sądoskonałe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu masz linka
ollla------> w linku, który podałam BMI rozróżni kobiety i mężczyzn poza tym Twój tok rozumowania jest błędny, bo jest mnóstwo niskich facetów i dla nich BMI nie będzie takie samo jak dla kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu masz linka
hoga-----> przelicznik, który podałaś jest lepszy od tego z onetu, bo wpisuje się również wiek:) ja ważę od wielu lat tyle samo i wpisałam tę samą wagę i wzrost, ale wiek wpisałam ten sprzed 10-ciu lat i wtedy ważyłam prawie idealnie (miałam niewielką niedowagę), a teraz jednak ważę sporo za mało czyli całkiem, całkiem jest ten przelicznik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przelicznik jest taki sam. Z resztą sprawdź to poprostu i sama zobaczysz. A jak facet jest niski to powinien ważyć mniej więc na logike BMI teżsiędostosowuje bo bierzesz wagęi wzrost. Tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama już to sprawdzałam dla mojego wzrostu i wagi i wieku - BMI jest takie samo dla obu płci. Z tym że jak pisałam wyżej kobieta w dole normy jest ok, facet w górze normy jest ok. Ale to już poza samy BMI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu masz linka
dla mnie to jest jednask bez sensu, bo wyobraź sobiedziewczynę powiedzmy o wzroście 170cm i ważąca 50kg - spokojnie moze dobrze wyglądać natomiast facet o tych samych parametrach - nie chciałabym nawet takiego zobaczyć więc BMI musi jednak rozdzielać kobiety i mężczyzn choc i tak jest moim zdaniem bezsensownym przelicznikiem, bo uwzgędnia zbyt mało waga i wzrost czy nawet waga+wzrost+wiek to jednak nie jest wszystko co składa sie na właściwą wagę człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, BMI jest mało wiarygodne. Ale te granice tak czy siak są takie same :) przykład: z www.dieta.pl Przeciętna waga dla mężczyzny w wieku 22 lat przy wzroście 175 cm: 67 - 69 kg +/- 5 kg (zależne od budowy ciała) Twoja waga 65 kg jest prawidłowa! BMI: 21,22 Przeciętna waga dla kobiety w wieku 22 lat przy wzroście 175 cm: 64 - 66 kg +/- 5 kg (zależne od budowy ciała) Twoja waga 65 kg jest prawidłowa! BMI: 21,22 I to jest to o czym mówię - BMI i jego granice takie same ale kobieta z BMI np. 19 jest ok a facet chudy ale nadal w granicach. Dlatego to jest tylko orientacyjna wartośc :) Lecę 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×