Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

Gość rysiaKrysia
Witajcie dziewczyny:-) przez caly rok nie mialam takiej sytuacji jak teraz. 2.01 M. ----- 3.01 M 36.08 4.01 M 36.33 5.01 M 36.47 6.01 36.47 7.01. 36.51 Przez te dni była zieleń ale juz: 8.01 36.08 żółte 9.01. 36.39 żółte. Co o tym myslec???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakieś takie wysokie te tempki jak na @ i może dlatego te żółte bo we wcześniejszych cyklach na tym etanie były inne??? nie wiem tak sobie myślę. Mierz i zobaczysz co dalej pewnie i tak zaraz wskoczy na czerwone i zanim nie wykryje owuli to będzie świecił tymi czerwonymi...czyli spoko będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość cyklotest ma dużo mniejszą skuteczność i z tego co ktoś pisał wcześniej jest właśnie zarejestrowany jako termometr a nie urządzenie medyczne do antykoncepcji. A Pearly LC i BC to jednak urządzenia medyczne do antykoncepcji które przede wszystkim są już na świecie prawie chyba 30 lat mają wiele badań i potwierdzona skuteczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rysiaKrysia
malenstwo dziekuje:-) w poprzednim cyklu bylam w kraju innym klimatem 2 tyg temu wróciłam i byc może dlatego.... jeszcze raz dziękuję uspokoilas mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Tym bardziej, jeśli kupiłabym go teraz, a cykl 26 zdarzyłby mi się np. za rok. W takim razie przed owulacją na wszelki wypadek nadal trzeba byłoby stosować gumki To skąd ta skuteczność kompika?" Postawiłbym pytanie inaczej. Nie skąd skuteczność, tylko zapewne w związku z występowaniem takich sytuacji jest ten jakiś% nieskutecznosci :-D. Komp nie będzie wiedział. Nie ma skąd. On tylko z temperatur skok może wykryć. Przed owulacja to tylko wyliczanki. Nie ma metod wyznaczania przyszlosci ;-) czyli kiedy owulacja wystąpi. Mam podobnie, tzn zazwyczaj 30-32, a właśnie tak rzadko wskakuje mi 25-26. W związku z tym po miesiączce nigdy nie mam możliwości bezpiecznej niepłodnośc***omimo ze cykle zwykle dłuższe. Acha i nie mam BC/LC. Uważam ze są zbyt drogie jak na swoje możliwości. Używam darmowego OvuView na telefonie z Androidem. Ma o wiele więcej możliwości, jest za darmo, ma podgląd danych, wiele metod itp. Jedyną"niedogodnością" jest konieczność przeniesienia temp ze zwykłego termometra do komórki-która i tak służy mi za budzik, więc mam ja w rękach mierząc;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaaaa A teraz zlecą się fanki i ciche "reklamówki" LC/BC i będą pisać, ze kompy to wspaniałe urządzenia, jedyne medyczne, z atestami, badaniami itp. A metody naturalne stosowane z wykorzystaniem innych urządzeń można sobie w d... wsadzić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rysiaKrysia
Dziewczyny dajcie spokój. Każdy będzie chwalił to co ma. Jedne dziewczyny bc lub lc inne tabletki a reszta gumki. Kwestia gustu i upodobań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiemzielona
No cóż braki z npr dlatego sterta dziwnych pytań i niedowierzeń czytać dziewczyny zasady npr będziecie wiedzieć jak działa komp i dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co mi wiadomi to robią przy wymianie baterii wydruk i ewentualnie aktualizuje oprogramowanie jeśli zachodzi taką potrzeba a wliczona jest chyba przesyłka od nich do ciebie a do nich to ty płacisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko ciekawe czy przy samodzielnej wymianie nasza nauka cyklu nie zostanie wykasowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi o fanki ja uważam że jak ktoś zna dobrze BPR to nie potrzebuje przecież komputerków poradzi sobie sam z termometrem ale te urządzenia są głównie dla osób które nie znają mega dobrze zasad NPR albo im się poprostu nie chce robić samodzielnych wykresów itp. Co do wymiany baterii to były na tym forum kobietki które wymieniały same i wszystko było ok ale były też takie przypadki gdzie coś poszło nie tak więc ja bym chyba nie ryzykowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odpowiedz z serwisu Witam serdecznie, dane zostają zachowane, koszt to 50 zł i wchodzi w to wymiana baterii, wydruk i analiza danych oraz odesłanie urządzenia do Pani. Koszt wysyłki do nas jest po Pani stronie Wszelkie informacje o komputerach cyklu oraz aktualności z nimi związane można znaleźć na stronie www.ladycomp.pl Zapraszamy także na nasz profil na facebooku Lady Comp Polska. Pozdrawiam, Justyna Fechner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no konkretnie :) heh ja mam l-c i nie muszę niczego wymieniać, a tak już poważnie to jeśli ktoś czuje się na siłach i podejmuje interpretacji i prowadzenia obserwacji na własną rękę to szacun:) ja tam się nie znam więc mam komp i chyba nie chodzi o to który lepszy tylko żeby się nie faszerować chemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość132
tak, jasne, ja też nie chcę się faszerować chemią i z własnej woli zwiększać ryzyko np. udaru. Prowadzenie samodzielnej obserwacji to też utrudnienie, szkoda czasu i komp fajnie to ułatwi, tylko mój entuzjazm jednak opadł. Kupię go, ale jednak cena za wysoka i chyba skuteczność też, jak na jego umiejętności. Cieszyłam się, że w koncu znalazłam antykoncepcję idealną, bo sama mam nieregularne cykle. Są długie, tylko czasem zdarza się bardzo krótki i z tego co się dowiedziałam to wtedy LC może sobie jednak nieporadzić. Czyli do owulacji nadal gumki, więc dodatkowy wydatek. Jedynie będę mieć pewność w czasie poowulacyjnym, to też już coś, ale jednak liczyłam na coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość123 do owulacji to i tak gumka bo (przynajmniej u mnie jest tak) jak wprowadzisz dane o miesiączce czyli jakieś 4, 5 dni to tych zielonych zostaje do jakiegoś 7, 8 dc, a później już czerwone do owuli. U mnie tak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość132
Dziękuję Ci Maleństwo, w sumie racja- niewiele pewnie by zielonych zostało do owulacji;) to ja się głupia łudzę, że przy moich długich cyklach byłoby ich więcej. Taka prosta rzecz, ale tego nie wzięłam pod uwagę. Teraz już rozumiem, dzięki. A i tak wszystko się okaże, jak komputer będzie się sprawował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiemzielona
Jak znasz zasady NPR to nie masz wątpliwości jak działa komp nie mówie tu ze wtedy mozna zabierać się za samoobserwację ktoś tu chyba mnie nie zrozumiał. Istotą jest ze jak nie ma się pojęcia na jakiej zasadzie kobiecy cykl funkcjonuje to nie zrozumie jak dziala komp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zestresowana_abc
Dziewczyny, poradżcie, proszę. Używam Lady Comp od 6 miesięcy i mam stres, że w tym cyklu będzie wpadka. Moje cykle zwykle trwaja 29-30 dni, miesiączka trwa 5 dni. W tym cyklu w ostatnim dniu miesiączki zaznaczyłam omyłkowo, że już okres się skończył, tak że dla LC okres w tym cyklu trwał 4 dni, a w rzeczywistości było 5. Jak się zorientowałam, że nie wcisnęłam M ostatniego dnia, to było już za późno na modyfikacji. Ponadto w dniu prognozowanej przez LC owulacji nie zmierzyłam temperatury. Seks bez zabezpieczenia miałam 18, 19 i 20 dnia cyklu, czy w pierwszy, drugi i trzeci zielony dzień. W tym cyklu jakoś tak dużo zielonych światełek mam, więc teraz mam mega stres, że LC przez pominiętą miesiączkę dorzucił mi zieleni, i pierwszy zielony dzień po owu powinien być jeszcze czerwony. A ja wtedy poszalałam bez prezerwatyw. Poniżej mój wykres, powiedzcie że wszystko ok i za tydzień nie okaże się, że wpadłam…. 25.gru 1 36,71 z M 26.gru 2 36,71 z M 27.gru 3 36,40 z M 28.gru 4 36,38 z M 29.gru 5 -- z M - ale nie wprowadziłam do LC 30.gru 6 36,50 z 31.gru 7 36,28 żółty 01.sty 8 36,45 c 02.sty 9 36,29 c 03.sty 10 36,30 c 04.sty 11 36,45 c 05.sty 12 35,60 c 06.sty 13 36,56 c 07.sty 14 -- c/owu wg LC 08.sty 15 36,58 c 09.sty 16 36,73 c 10.sty 17 -- c 11.sty 18 36,69 z sex 12.sty 19 36,79 z sex 13.sty 20 -- z sex 14.sty 21 36,65 z 15.sty 22 36,36 z 16.sty 23 36,69 z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiemzielona
Jak dla mnie małe szanse na wpadkę patrząc na wykres sex w zasadzie na pewniaku no chyba ze temperatury miałaś zaburzone jak dla mnie zero stresu minimalne szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie owulka wyznaczona prawidłowo przez lc i zielone pewne więc się nie stresuj to że nie wprowadzi się M przez 5 dni nie ma znaczenia ważne żeby wprowadzać pierwsze 3 dni a to że nie zmierzyłaś tempki w środku spowodowało że zielone przesunął bo pewnie dałby wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak na moje oko nie ma co się stresować. dla kompa ważne jest wprowadzenie 3 pierwszych dni miesiączki więc ten warunek spełniłaś, tam gdzie zielone i seksik, tempki są wyższe czyli już po owu, kompik dał zielone czyli wszystko gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAtarzyna 33333
hej ja właśnie dzisiaj dostałam swojego Baby Compa chcemy z mężem starać się o dzidziusia mam nadzieję że szybko nam się uda bo słyszałam dużo pozytywnych opinii o tym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elena84
Witam! ...wierzyć się nie chce, ale przeczytałam cały watek i też zakupiłam już Pearly...teraz czekam na fizjologiczną miesiączkę (bo ta z odstawienia tabletek już była) i zaczynam moją przygodę z nim... mam nadzieję, że jego skuteczność się sprawdzi, bo mam już dwójkę dzieciaczków i wystarczy mi :) a czytając o przejściach m.in. Padlinki nie wiem jak to z tą skutecznością...okaże się, jeśli wogóle odważę się na te zielone, a tak planuję. Na pewno dam znać jak się spisuje ;) Instrukcja napisana ok, zrozumiale :) mam nadzieję,że nie będzie problemu z użytkowaniem...pomiar testowy już wykonałam :) tylko błąd w druku (wg Pani z LC) ,że niby skuteczność pomiaru co 0,05 stopnia Celsjusza a powinno być 0,01 jak jest u Was w instrukcjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zestresowana_abc
Dziewczyny, odetchnęłam z ulgą… :) wczoraj rano dostałam okres i wszystko ok. Co prawda w tym miesiącu cykl mi się trochę wydłużył (do 30 dni), ale może to z powodu przejmowania się ewentualną wpadką. Wygląda na to, że LC spisuje się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KAtarzyna 33333 też używałam baby - camp przy staraniu się o dziecko. Przy pierwszej ciąży udało się za pierwszym razem, ale to była chyba bardziej zasługa testów owulacyjnych i szczęścia. Przy drugiej ciąży staraliśmy się dłużej.Udało się w drugim miesiącu robienia monitoringu. Jak się okazało owulacje miałam w tych dwóch cyklach nawet tydzień wcześniej niż pokazywał to komputerek - dla tego wydaje mi się, że to tyle trwała- staraliśmy się w dni kiedy były małe szanse, a nawet zerowe, a które baby-camp wskazywał jako te najbardziej płodne- zrobicie jak uważacie, ale ja bym zakupiła jeszcze testy owulacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do dziewczyn które posiadają baby comp i używają powiedzcie czy dane o współżyciu wprowadza się w dzień w którym odbył się stosunek czy następnego dnia rano po pomiarze temperatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×