Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

A, i jeszcze jedno, czy też możecie zajrzeć do swojego pearly po otwarciu sensora? tam jest chyba gniazdo na podłączenie go do komputera ale nie ma żadnej zatyczki i można do środeczka zajrzeć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie wszystko tak samo jak u ciebie kulka stron wyżej dziewczyny juz się wypowiadały na temat wyglądu tych urządzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość , dziękuję za odp. :) próbujęsię przekopać przez te niezliczone strony i na razie nie natrafiłam jeszcze na posty o wyglądzie pearly ale szukam dalej ;). Mam też pytanie co do pomiarów. Jeżeli teraz czekam na fizjologiczną miesiączkę, która nie wiem kiedy przyjdzie bo mi się przedłuża cykl po odstawieniu tabletek (już 33.dzień), to nie wiem kiedy zacząć mierzyć z pearly. Bo jeżeli np nie mam jeszcze żadnych pomiarów, a okres dostanę po południu, to mierzyć muszę dnia następnego, i kiedy zapyta się o miesiączkę, to czy mogę potwierdzić iwprowadzić jeszcze dzień poprzedni jeżeli wtedy nie mierzyłam? Trochę to technicznie zawiłe, pomyślałam że chyba lepiej będzie poczekać na koniec okresu i wtedy rozpocząć pomiary. Czy ktoś był w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiemzielona
Mój pearly też wyglądem nie zadowala sensor też bym tak opisała jak twój i otwór na wtyczkę też pozwala zajrzeć do środka :P generalnie zewnętrzne wygląda tandetnie :D co do pierwszego pomiaru to dostajesz okres popołudniu to zaraz w kompiku wpisujesz datę i nastawiasz budzik na następny dzień następnego dnia mierzysz komp zapyta się o M potwierdzasz plusem i tak będziesz mieć juz dwa dni cyklu ważne jest żebyś wpisała datę pierwszego dnia miesiączki inaczej nawet technicznie się nie da jak chcesz rozpocząć pomiary bez nastawienia budzika i wpisania pierwszego dnia M :D każda z nas tak musiała rozpocząć pomiary. Ja na pierwszy okres po tabletkach czekałam dwa miesiące tak ze się nie stresuj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Całkiemzielona - dzięki ! :) A ja dodatkowo chyba czekam tak długo na okres, bo ostatnie 2 opakowania musiałam wziąć bez przerwy 7-dniowej. Pewnie się wybiorę do gina, bo ostatnio jak kiedyś odstawiałam to też czekałam, a okazało się że zrobiła mi się torbiel i 4 dni z luteiną załatwiły sprawę :). Czyli jak dostanę okres to wpisuję tę datę jako jakby datę "poprzednich miesiączek" jako aktualną, następnego dnia mierzę i potwierdzam + M,w tedy pearly załapie że to mój 2 dzień cyklu jak dobrze rozumiem. Super :) Pozdrawiam ciepło i czekam na okres :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S. w pearly nie wprowadza się danych o wzroście, wadze i wieku tak jak w Lady i Baby comp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiemzielona
Hej jak weźmiesz luteine to znowu będzie krwawienie z odstawienia musisz poczekać na naturalną M bo inaczej wprowadzisz kompik w błąd. Niestety po tabletkach długo się czasami czeka ja też czekałam i się stresowałam ze niema tak ze pozostaje czekać. W pearly nie wpisuje się wagi i wzrostu zresztą to tylko taki bajer nic nie wnoszący do skuteczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Całkiemzielona, czekam czekam, ale chyba i tak wybiorę się do gina sprawdzić, czy nie ma torbieli... Co do BMI i indexu Pearla, istnieje statystycznie istotna różnica skuteczności komputerów cyklu, dotyczy to jednak pań, których BMI przekracza normę (norma BMI 19-24), wtedy istotnie zmienia się faza płodna. Można o tym przeczytać w jednym z badań udostępnionych na stronie ladycomp.pl oraz po wyszukaniu oryginału w bazie pub-med. ;) Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do luteiny masz rację, jeżeli będzie potrzeba jednak jej brania, oczywiście poczekamm. :) Mam nadzieję, że nie będzie takiej konieczności. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, chciałam zaznaczyć co do tego BMI, że oni to stwierdzili w badaniach tzw retrospektywnych, czyli dzięki wysłanym kwestionariuszom, także to BMI ma wpływ, ale nie jest związane widocznie z modelami szacunkowymi na jakich opiera się urządzenie, nie jest więc niezbędne do jego prawidłowego działania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ja BMI też wpisywałam ale nie wiem czy to ma jakieś istotne znaczenie zaraz przeczytam sobie ten artykuł I fakt czekaj na naturalną M aby nie wprowadzać kompika w błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katasha7, BMI ma zapewne znaczenie w LC/BC - one mają opcje statystyki cykly, zapewne jest do nich potrzebna informacja o wzroście, wadze oraz o wieku użytkowniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katasha7, a wpisywałaś w LC/BC czy Pearly?. W Pearly nie mam nawet opisanej tej czynności w instrukcji, więc domyślam się, że nie ma ono po prostu takiej opcji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiemzielona
Nadwaga ma wpływ nawet przy doborze tabletek anty. Ale zupełnie nie ma to wpływu na działanie kompa bo niby jaki ???? Temperatura to temperatura skok to skok i tyle kompiki działają na zasadzie npru tylko ze o niebo lepiej. BMI ma wpływ na skok temperatury? oj to nawet nie logiczne jedynie co do statystyk to może faza płodna jest inna ale to nie zmienia faktu ze komp czeka do skoku i daje zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Całkiemzielona, no to właśnie mówię, że komputery się na tym nie opierają, znaczy nie biora pod uwagęBMI przy swoich obliczeniach, jedynie podaję co stwierdzili dodatkowo w badaniach. :) A ja już dostałam miesiączkę, całe szczęście ten poniedziałek jest wolny i nie muszę cierpieć poza domem. :) Rozumiem, że teraz mam w Pearly wprowadzić dzisiejszą datę jako miesiączkę i ustawić budzik na jutrzejszy pomiar? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiemzielona
Dokładnie tak wpisujesz dzisiejszą datę i nastawiasz na jutro budzik i lecisz z pomiarami :). Powodzenia :) napisz jak tam odczucia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiemzielona
powiedz jeszcze co cię skłoniło do odstawienia tabletek i przejścia na NPR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Całkiemzielona , to był wybór uwarunkowany wieloczynnikowo. Złożyło się na tę decyzję : skutki uboczne tabletek, takie jak suchość, totalny spadek libido, zmiany nastroju i zaburzenia koncentracji, ( z przerwami małymi przyjmowałam je przez prawie 5 lat.), epizod zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych - nie jest to przeciwwskazaniem do używania tabletek, dopiero zakrzepica żył głębokich nim jest - ale nie znaleziono u mnie innej przyczyny tego epizodu, dlatego postanowiłam ich dłużej nie przyjmować. Mam od 5 lat ponad stałego partnera,przed około miesiąc razem analizowaliśmy badania nad skutecznością tych urządzeń, czytaliśmy publikacje po polsku i w oryginale i doszlismy do wniosku, że nie jest to z palca wyssane, dowody na skuteczność są, więc zebraliśmy zaskórniaki i zainwestowaliśmy. :) Jesteśmy osobami niewierzącymi, więc nie mieliśmy na względzie kwestii sumienia czy religijnych dogmatów. ;) Serdecznie pozdrawiam i dzięki za wszelkie rady, będę zdawać relację z tego jak się używa Pearly ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hheheehe chyba każda z nas przed decyzja o zakupie przeszła tens sam proces myślowy i analizujacy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z zakupem komputerka to rzeczywiście się namyślałam i analizowałam wszystko , szkoda ze z tabletami to takie rach ciach było. Człowiek młody i głupi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiemzielona
doceniam plusy tabletek bo tego nic nie zastąpi ale kompik daje mi poczucie ze jest naturalnie choć zdarzał się dreszczyk zwłaszcza na początku że coś nie zadziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fakt ja miałam z tabletkami podobnie jak zaczełam brać to byłam młoda i głupia i nawet ulotki nie czytałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no ja mam taki zwyczaj czytania ulotek , ale co z tego jak i tak myśli się że te wszystkie skutki uboczne to nas nie dotyczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) Jak wiecie, dopiero kilka pomiarów za mną, ale przeglądając forum rzuciło mi się w oczy, że mam jakieś wybitnie niskie temperatury. :) Czy to normalne? 1dc M, brak pom (bo początki z urządzeniem i M po południu) 2dc - 36.08 3dc - 35.87 4dc.- brak pom - kiepsko spałam, budziłam się 5.dc - 36.07 6dc - 36.12 7dc - 36.05 Taka moja uroda, czy coś ze mną nie tak? Bo większość cykli jakie tu widziałam to na początku dziewczyny miały około 36.3 itp a u mnie raz tylko przekroczyło 36.1 :P Pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anovi to są normalne temperatury a nie za niskie. Pamiętaj, że każdy organizm jest inny i te tempki nie muszą być takie same ja w pierwszej fazie mam ok 36,1 - 36,3. Ale każdy ma inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) Jestem totalną nowicjuszką i nie znam jeszcze swoich temperatur ;), tę mierzyłam tylko jak podejrzewałam gorączkę to tym bardziej nie wiedziałam, że mogą być tak niskie normalnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiemzielona
Po odstawieniu tabletek tak czasami bywa ze nawet przez kilka cykli będziesz mieć poniżej 36:00 ja tak miałam nawet zastanawiałam się czy aby dobrze mierze i czy kompik nie jest zepsuty. Ale teraz po wielu miesiącach pomiaru bardzo rzadko spada mi poniżej 36:00 tak ze nie ma co się stresować. Powiem wam ze my kobiety zawsze mamy pod górkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×