Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kashi

Szwajcaria-kraj serow i...

Polecane posty

Gość nigella

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigella

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kashi, znam trochę Szwajcarię - trochę tzn. mam tam znajomych, byłam tam kilka razy, znajomi są z niemieckiej, ale byłam i we włoskiej i francuskiej części, naprawdę zakochałam się w krajobrazach, góry, jeziora, fajne miasteczka takie małe i wszystko na wymiar. Miesiąc temu byłam na nartach w Wallis. No i te sery i rytuały jak raclette czy founde. Aha i rivella, Super Co do ludzi - mam mieszane uczucia, ale taka kultura, ale zdarzają się też przypadki pozytywne. Odezwij się to pogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc slonecznik.Tak jeszcze ta rivella.Moj tato jak sprobowal to powiedzial ze to kwas mlekowy.Ponoc kiedys mozna bylo takie napoje w polsce kupic ale nie cieszyly sie zbytnim powodzeniem.Ja na poczatku pilam ja chektolitrami-pozniej wstret a teraz od czasu do czasu.Wallis to piekna kraina,same gory i maja tam taka specyficzna gware ze ktos kto zna niemiecki w zyciu ich nie zrozumie.We francuskiej czesci jeszcze nie bylam ale we wloskiej za to tak-w zeszlym roku bylismy tam tydzien na wakacjach we Wrzesniu.W tym roku wynajelismy domek na 2tyg w lipcu(nie pamietam nazwy miasteczka ale juz po wloskiej stonie)i jedziemy z dziecmi.A gdzie mieszkaja twoi znajomi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perro
cześć Kashi!opowiedz trochę prawdy o szwajcari,bo wybieram się w ciemno w poszukiwaniu pracy,mam dzieci i chciałbym zmienić to życie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asionek31
czesc dziewczyny:-)ja mieszkam i pracuje w Szwajcarii juz ponad poltora roku(a moze dopier) zgadzam sie ze to piekny kraj caly czas mnie czyms zachwyca i zaskakuje.... ciekawi mnie czy jest tu moze ktos z okolic Friburga??:-) bo niestety nie mam za duzego kontaktu z polakami tutaj abrakuje tego:-( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie.Troche mnie nie bylo ale juz jestem!:D🖐️.Asionek31-niestety nie znam nikogo z okolic Friburga.Ale moge polecic Ci forum gdzie rozmawiaja polacy mieszkajacy w szwajcari,moze tam znajdziesz kogos z twoich okolic www.fruga.net .Perro jesli wybierasz sie w ciemno to chyba dobrze mowisz po niemiecku?Jakiej pracy bedziesz szukal?Powodzeniem ciesza sie ogrodnicy,budowlancy.Gdybym mogla to chetnie bym pomogla ale niestety nie mam jak.Ew popytam ale male szanse.Probowalam wczesniej mojego tate tu sciagnac do pracy ale nie udalo sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asionek31
dzieki sprobuje zobaczymy moze ktos bedzie buzka pozdrawiam:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simi - Sandra
Ja bardzo lubie Szwajcarie . Chciała bym pojechać do mojego kuzyna Dawida do Lucerny . Hej !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simi - Sandra
Kto chce jechać do Szwajcarii niech napisze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szwajcaria
to piekny kraj, ale cholernie drogi i nudny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam strone www.liliput.ch Mozesz tam znalezc duzo ogloszen osob szukajacych au-pair.Praca z zamieszkaniem oczywiscie.Sprobuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliseee
Chciałabym wyjechac do pracy do Szwajcarii. Znam bardzo dobrze j. wloski, a niemiecki mało. Znacie jakies stronki w necie lub sprawdzone agencje posrednictwa gdzie mogłabym znalec pracę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosenway
mieszkam tutaj od trzech lat .toprawdw _jest przepiekym krajem .Ale ja nikomu nie polecam ,Takich obludnych ,aroganckich ,zainteresowanych tylko soba ludzi nigdzie nie ma,.spotkalam tutaj kilka polakow i wszyscy sa mojego zdania. Z nimi nie da sie normalnie zyc .oni sie ne zwierzaja z problemöw i tez nie potrafia sluchac jesli ktos ma jakis problem.Oni z gory oceniaja czlowieka .Ja mieszkalam pare lat w Niemczech I przyjezdzajac tutaj poslugiwalam sie niemieckim.Kiedy sie nie möwi ich dialektem jestes porostu nikim.Nie moge sie przyzwyczaic do zycia tutaj tak jak i wiele moich znajomych. aJESZCZE JEDNO _ONI MAJA 0 POCZUCIA HUMORU. ja tutaj naprawdw nie wytrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta-swiss
Do kafekafe- Czy Ty wogole wiesz o czym pieszesz? Ja mam wrazenie ze po prostu zazdrosc Cie zzera tylko nie wiem dlaczego? Czyz bys tak malo ambita byla , by marzenia o nartach w Szawajcarii tak malo realne byly?? Juz coraz mniej problemu jest z legalna praca.. Wlasciwie to chetnie przyjmuja FACHOWCOW Z POLSKI.. I nawet nie wzsedzie niemieckiego wymagaja wiedzialas o tym?? Bo z tresci wypowiedzi sadze ze nie.. Np w swwis air lines wystarczy dobra lotnicza spwcjalizacja, angielski doswiadczenie w liniach lotniczych.. I masz kontrakt place ok 5 tys CHF m-cznie. Zapewniam Cie ze wystarcza na spokojne zycie dla 2 a nawet 3 osob :))Wszystko legalnie bez kombinacji itp.. Wiec bierz sie dziewczyno do roboty i szukaj tu pracy.. bedziesz mogla co tydzien w Alpy na narty jezdzic!!! :)) Zamiast potepiac innych ludzi zajmij sie soba..Wogole kto Ci dal prawo do jakich kolwiek ocen? Kim Ty jestes?? Zastanow sie najpierw nim napiszesz kolejny drwiacy i malo interesujacy post.. Nie poparty ani wiedza ani konkretnymi argumentami... Pozdrawiam Kasia z Basel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaaaa
asionek31 jak jeszcze tu klikniesz to podaj jaies namiary na siebie, ja mieszkam w okolicy Bern i tez nie mam kontaktow z rodakami pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynacoserwcina
hej ho polskie szwajcarki :))))) ja mam chlopaka w szwajcarii i najprawdopodobniej ( oby sie tylko udalo ) za pol roku przeniose sie tam na studia ... przeraza mnie tylko ser.... hihi .. moj facet na sniadanie i obiad i kolacje... wlasciwie to ciagle je ser ... ;)))))))) probowalam go na golabki i barszczyk namowic... ale co tam.... on ma ser :D i love switzerland :)))))))) bye bye kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaaaa
witajcie wpadam tylko na chwile co do jedzenia to jak moim domownikom zaserwowalam ruskie pierogi to najchetniej jadali by je codziennie ;) Szwajcaria to nie tylko sery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaaaa
ps zycze ci katarzyna obys nie zmienila zdania gdy tu zamieszkasz, ja jestem tu krotko, ale nie jest to kraj moich marzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynacoserwcina
a dziewczyny jak u was z pozwoleniem na pobyt? chcialam popracowac teraz jakos aupair.. ale mozna legalnie tylko 3 miesiace .. a potem? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaaaa
nikogo tu nie ma ze Szwajcarii, szkoda bo nudze sie jak cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaaaa
chyba tylko ja sie tu nudze :( nuda i pada brrrrrrrrrrrrrr deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozumczyserce..
jestem w szwajcarii - okolice genewy jest pieknie ! pieknie! pieknie! kocham szwajcarie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asionek31
do olgaaa sorrki ze tak dlugo sie nie odzywalam ale nie mialam niestety czasu :-(jak jeszcze kiedys tu zajrzysz to podaje moj adres asionek31@wp.pl mam znajomych w okolicach Berna np Worben Schnotwill a ty skad jestes?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _pedzaca_lodołamaczka_
DO KAFE-KAFE ooo cos kafeterjanki najkochanszej nie ma????ciekawe..pewnie krasc poszla bo nie ma na jedzenie....apropos skad tyle wiesz o polskim pospolstwie za granica..czyzbys do niej nalezala...???apropos twoich kup,tez mnie dzis czysci po przeczytaniu steku bzdur z poprzedniej strony..modlmy sie za dzieci co nie wsiakly w przescieradla i wylewaja swoje zale na kafeteri...odwal sie od tej laski co ja zla matka nazywasz...najpierw pogadaj ze swoja bo bachora tez wychowac nie potrafila....to bylam ja biedny kurwiszon zagraniczny ,przedstawiciel typowej poloniii..ZATEM...kafe kefe..PIERDOL SIE...a potem sie podmyj...na swoich salonach....mister magister zasrany:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fribourg
hej a jest ktos moze z okolic??? jacys polacy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaagusiaaa81
hej dziewczyny. Mieszkam w Szwajcari juz 3 lata..pracuje u takiej rodzinki w domu pomagam we wszystkim..wszystko jest ok czesto przyjedzam do Polski jednak brakuje mi znajomych a chetnie bym sie spotkalam z kims i wybrala sie na impreze czy do pubu..mieszkam w kantonie FR. Jeśli nadal tu jestscie napiszcie cos o sobie ;)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnia
Hej Kochani Ja obecnie mieszkam w Szwajcari- miasto Bern. Pracuje jako au pair ale niestety tylko jeszcze przez nastepny miesiac. Szwajcaria jest piekna- mam nadzieje ze uda mi sie kiedy tu jeszcze wrocic. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×