Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kashi

Szwajcaria-kraj serow i...

Polecane posty

No wiec ja pisze ze Szwajcari.Czekam na chetnych do rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chesse
Kraj serow, bankow, precyzyjnosci i zegarkow oczywiscie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze gor i jezior!A poza tym straszny zlepek narodowosci a przynajmniej jesli chodzi o duze miasta takie jak:Zurich,Bern,Bazylea.Jest ktos kto mieszka,ma rodzine(ew znajomych)lub czesto jezdzi do Szwajcari?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe
Ja byłam w zesżłym roku. I znowu bym tam wróciła. Cudowny kraj, Alpy są boskie. Byłam na Matterhornie i Jung Frau. Ale nie na nartach - tylko wjeżdżalach linówką. Prawie 4000 metrów. Alpy są cudowne. KOCHAM ALPY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe
Chętnie bym się wyniosła do Szawajcarii, ale trudno o to. Oni bardzo rzadko przyznają obywatelstwa. Już raczej pojadę do Niemiec bo to obywatelstwo mam. Albo zostanę tu - jak będzie po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ci w tajemnicy powiem ze z okna mam widok na praktycznie caly rok osniezone szczyty...I tak szczeze to juz mi troszke spowszednialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiii...
i jeszcze scyzorykow! takich makgajwerowskich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe
Miałam tam trochę kasy do wymienienia bo była u nich reforma w 2000 roku walutowa i zminenili sobie franki na bardziej ...kolorowe. takie teczowe pieniązki mają (raczej euro tam brak). Mówię wam - weszłam do banku w turystycznej miejscowości, kasjerki po angieslku ekstra mówią, tyle ile dałam tyle dostałam z powrotem - ta sama wartość. I pomyśleć w Polsce o naszych reformach walutowych. Jestem zachwycona hotelami szwajcarskimi, obsługą, wszystkim. Chcę do Szwajcarii!!! Kiedyś tam miałam rodzinę - prawie... błogosławię Szwajcarię. Jak wyjdę za mąż bogato to w podroz poślubną pojadę do Szwajcarii i będę siedzieć w Interlaken i łazić po Alpach. Albo zjeżdżać po lodowcach jak się nauczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe
No na pewno by spowszedniało, ale lordowie angielscy to tylko na wakacje do Szwajcarii przyjeżdżali. Oni zresztą Szwajcarię rozsławili i Alpy bo rodzimi - wiadomo - widzieli przeszkodę w terenie i turystów, których chyba diabeł w te góry ciągnął. Lord byron w zamku Chillion napisał swój poemat itp. itd. Riviera szwajcarska - super. Mniam, mniam... Szwajcaria - tam bym się chciała urodzić w drugim wcieleniu. W żadnej zasranej Polsce głupie, biednej, syfiastej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe
A w której części mieszkasz - fracuskiej czy niemieckiej? i co tam robisz kashi -- zdradź nam troche. Ja chcę na wakacje w Alpy. Patrzę trochę nawet po biurach bo marzy mi się Mont Blanc w tym roku i taka wycieczka - Chamonix, Paryż, riviera francuska, Cannes, ale polskie biura są kijowe i niczego takiego nie ma. Albo Paryż albo Alpy bez Paryża w tym w Chamonix jeden dzień oczywiście na Mont Blanc i powrót. Już się załamuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie to tylko tak turystycznie(narzeczonego mam moze bedzie w tym roku slub...a raczej na pewno),ale spedzam tu wieksza czesc roku.Przez pewien czas pracowalam u amerykanskiej rodziny-opiekowalam sie dziecmi.Na wakacje przywioze swojego szkraba ktory pilnie sie uczy w polsce(zostaje z dziadkami)i bedziemy zwiedzac Szwajcarje.Mieszkamy niedaleko zurichu czyli czesc niemiecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe
No to ładnie. Pozdrowienia kashi. Ja na narty tam bym chciała... to wszystko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe
PS. nie chcę się wtrącać, ale dzieci mieszkające z dziadkami sa po.... i tak dalej. Powinny uczyć się tam i spieprzać z polskich szkół. Ale życie jest jakie jest. Sama bym chętnie z polskiej szkoły uciekła. Ale tu mam rodzinę i to wszystko. reszta mnie już nigdy nie będzie obchodzić - a zwłaszcza polska szkoła. Ty masz szpitale chociaż na poziomie. Tu nawet kibli nie uświadczysz państwowych jak należy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe
Kurczę - może kiedyś też rózne rzeczy wkońcu skończę - każdy już takłazi w tej polsce i kiedy kończysz, kiedy kończysz - a jak kiedyś wracałam z niemieckim profesorem co wykładał na Florydzie to ona TYDZIEŃ do jednego wykładu się przygotowywał. I gdyby nie ta cała okropna historia z kasą i biżuterią w tle to bym miała dziś znajomego profesora niemieckiego. Czemu tak długo? Bo nie podpłacam, bo uciwie sobie dłubam kolumna po kolumnie, bo dużo czytam, bo nie jestem w ciąży i dziecko mi nie ryczy, bo nie uważam, że wszystko musi być naraz, bo sobie kiedyś i tak to odbiję - młodość w książkach i wsród roślin. Tyle mnie polska szkoła obchodzi. Albo polscy lekarzy - jeszcze mniej. Tam ząbki mają wszyscy białe i zdrowe, nie takie gówna spróchniałe jak tu. Kafeteria to beznadziejny chłam. Nie wychodź za Polaka i lepiej weź dziecko do siebie. Co za paranoja w tej Polsce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przesliczny kraj, zadbany i czysciutki, te male miateczka u stop Alp sa przecudne :) ale Szwajcarzy jako narod nie kojarza mi sie zbyt dobrze... i totalnie nie maja gustu. wszystko, co ladne w Szwajcarii, jesli chodzi o sztuke i architekture, jest stare. ale wszelkie co bardziej wspolczesne rzezby, takie czy inne \"ozdoby\" miejskie przyprawiaja mnie o mdlosci, przynajmniej z tego, co zauwazylam w Basel. :P jakies zelastwa pordzewiale na podestach stoja i to ma byc niby \"sztuka\" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe
Bo kochanie - Szwajcaria to kraj...bez kultury własnie. To kraj chłopów. Poczytaj sobie trochę - to właściwie jedyny kraj w Europie bez typowej kultury dworskiej itp. Weź i sięgnij do genezy tego państwa. Bitwy chłopskie wygrane z Austrią i na tej zasadzie doszło do powstania konfederacji szwajcarskiej. To jest po prostu państwo chłopów, którzy uwolnili się od podatków dla Austrii przy pomocy kos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe
Właściwie nikt im nie dawał szans (chłopom szwajcarskim), ale tak poprowadzili bitwę, że z Habsburgami wygrami tłustymi i spasłymi. I potem już tylko wystaczy się nie dać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak,kazdy ma swoj gust.Nie kazdy szwjcar jest taki ale ogolnie to nie sa goscinnym narodem chociaz zdazaja sie mile wyjatki.Jak juz zaprosza cie do domu to najwyzej na herbate...Jak w zeszlym roku obchodzilam urodziny i zaprosilam kilkoro znajomych moj mezczyzna byl strasznie zdziwiony ze podalam jedzenie(bigos-na cieplo a oprocz tego jakies chipsy,paluszki,ciasteczka).Powiedzial ze szkoda na to pieniedzy...A bylo naprawde skromnie.Gdybym robila imprezke w polsce to byloby tego o wiele wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe
No - wszędzie w Europie krew się lała o niepodległość a tu nagle Unia Europejska i wielki dobrobyt bez większego wysiłku??? Wielka kasa bez wysiłku? Jak zwykle dla Polski. Niebawem dobiorą się do banków naszych zdzierskich. Banki szwajcarskie, a tutejsze:(. Jedno wielkie złodziejstwo i głupota. Szkoda gadać w ogóle. I tylko dla nas - szaraków - zostaną podateczki i coraz większe składki bo juz mi jeden Holender napisał - "jak to możliwe, że kraj wielkości znaczka pocztowego płaci najwyższą składkę do Uni". Bo my płacimy jeszcze skiędzom i Rzymowi - odparłam mu - a wy juz nie przez to tam płacicie 2 razy tyle. Bardzo mu się podobało chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe
Jak to Szwajcaria nie jest gościnnym krajem? To jest raj dla turystów! A że do domu nie chcą ciebie wpuścić - a kim ty dla nich jesteś? Ja ciebie w Polsce też nie wpuszczę. Może dlatego, że nie mam tu luksusów i nie chełpię się wielką kasą dlatego jestem umiarkowanie gościnna? Nie żrę za panstwowe wiesz, to się liczę z gościnnością. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam sie za bardzo na historii, ale z tego, co mi sie obilo o uszy, Szwajcarzy to raczej tacy cwaniacy - podczas wojny nie ucierpieli zbytnio, bo dla wszystkich stron stanowili bank. te miasteczka, o ktorych mowilam, sredniowieczne - mozemy ich tyle podziwiac, bo nie bylo tam bombardowan, jak w innych krajach. robienie pieniedzy dobrze im wychodzi, w UE ich nie ma tez nie przez przypadek. dobrze wiedzieli, ze we wspolnocie gospodarczej byliby tymi bogatymi, co musza sie dzielic z biedniejszymi, nie dziwie sie, ze nie czuja zadnej potrzeby \"integrowania sie\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raj dla turystow - owszem, ale glownie tych turystow z duza kasa :) drogi kraj, jak dla przecietnego Polaka, co tu ukrywac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe
Nie ma ich w Uni i ta Unia ich mało obchodzi. Oni by na tym tylko stracili. A unia biedaków tez nie będzie utrzymywać kotku - nie długo bynajmniej. Z tego co ja mam rozeznanie - nawet jak pracują tutaj to muszą wyjść na swoje i wszystko jest tak poobliczane, że im się to MUSI opłacić. Bo tam się gówno musi opłacić - to jest zachód właśnie. I jak tak patrzę na tego Holendra i co on tu robi (więcej na Litwie siedzi) to z Unią czy bez on tu na tej swojej pomocy jeszcze musi mieć zysk więc co jeg o Bruksela obchodzi. Nic przecież. On tobie robi łaskę jako biedocie nie radzącej sobie w swoim sosie. Bo pracę ci tam oferuje na jakś czas. To cwaniaki równe. I tak samo kręcą jak każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty kafekafe troche od zeczy piszesz(pilas cos?..)Ja tu nie pisze o zapraszaniu obcych do domu tylko znajomych.W Polsce sasiadka bez pukania wpada kiedy chce i od razu pytam czy chce kawy,herbaty a moze jest glodna,wyciagam ciaska siadamy i plotkujemy.A tutaj widze ze specjalnie zapraszaja sie w taki porach \"poobiadowych\" i na stole tylko mineralka ew zapytaja czy masz ochote na kawe lub herbate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe
I wiecie - zauważyłam, że sporo ludzi lata w interesach, ale na Litwę. to już 3 który na Litwi siedzi (teraz trochę na kresach w Polsce zaczyna). Polskę każdy omija w Europie. Francja żyje rurociągiem swoim. Rosja dalej nienawidzi i Ameryki i Polaczków. Historia kołem się toczy najwidoczniej. Pewnie za tę Alaskę tak się nie znoszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe
No to do mnie na pewno nie wpadasz. Nie ejstem twoją znajomą na pewno. ja moge co najwyżej iśc do jakiegoś pubu, a w domu to chcę mieć spokój. Co kraj to obyczaj pewnie. Choć nie wiem... mnie nie pasuje jak ktoś mi si ę zwala na łeb bez zapowiedzi jeszcze. To się nazywa CHAMSTWO po mojemu. Jestem inna, wiem. I się nie zmienię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe
No i ja nie plotkuję. Nie znoszę. :( BEZ SENSU - a jak ploteczki, to takie jakieś oględne. Wolę sobie dalej swoje rzeczy dłubać niż wysłuchiwać o czychś brudach. Bezsens. Każdy ma swoje życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesli chodzi o bogactwo Szwajcari to czytalam gdzies ze oni sie strasznie wzbogacili na Zydach wymordowanych podczas 1 i 2 wojny swiatowej.Jak wiadomo bylo wiele bogatych zydowskich rodzin ktore podczas wojny baly sie ze te pieniadze zostana im zrabowane wiec wplacali je do bankow szwajcarskich a pozniej gdy cale rodziny zostaly pomordowane nie bylo komu tych pieniazkow zwrocic...A slyszalam tez taka historie ze jeden pracownik banku odnalazl(i powiadomil prywatnie) jakiegos spadkobierce ktoremu bank musial wyplacic grobe miliony wraz z odsetkami.Pracownik ten zostal dyscyplinarnie zwolniony z pracy pod jakims pretekstem i byl przesladowany po czym opuscil Szwajcarje.Piekna ludowa przypowiesc,nie ma co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafekafe
uciekaj stamtąd kashi!!! to mordercy!!! i jeszcze masz tam ...narzeczonego... okroponość! PS. A Polacy nie kradną w ogóle - tak się maskują, że nigdy nic nie wychodzi poza...rodzinę. A już na pewno złodziejstwa, morderstwa i dzieci na śmietnikach. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz juz ide spac.Wpadne jutro.Dobranoc wszystkim.🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×