Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość triple-five

blizny po oparzeniu

Polecane posty

Jeśli jednak macie szanse poprawić blizne to zróbcie to dla samych siebie i lepszego samopoczucia!!! Dla mnie czas czekania na operacje w Polanicy jest zbyt długi, zwłaszcza że na wizycie mogą jednak odmówić operacji (bo nie będzie duzej poprawy, tak twierdzą) po za tym wyjazd w góry jest kosztowny, więc znalazłam inne rozwiązanie pani doktor która pracuje w Polanicy(bardzo miła) przyjmuje również raz w tygodniu prywatnie w Poznaniu, koszt konsulatacji to 100 zł mam zamiar tam się wybrać koszty operacji też nie są specjalnie wygórowne, a nie oszukujmy się na nfz nie bardzo chcą robić blizny które są tylko defektem kosmetycznym nawet w Polanicy tam mają dużo o wiele "cięższych" przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A blizna po z-plastyce z Polanicy zagoiła się moim zdaniem świetnie!!! Owszem widać ją ale jeszcze cały czas sie goi (do roku czasu) ale w tym miejscu blizna się zmniejszyła nie ma zgrubień jest tylko mała blizna w kształcie litery Z prosta, równa, nie duża i o niebo lepsza od tej która była więc jeśli ktoś moze sobie na to pozwolić to naprawdę polecam można bardzo zmniejszyć dużą blizne... Ja będę próbować prywatnie wycinać to po kawałku o ile Pani doktor sie zgodzi... Będę zbierać kasę na operacje, a w miedzyczasie pójde na konsultacje dowiedzieć się na czym stoje i oczywiście dam wam znać dziewczyny! Nie rezygnujmy z marzeń całe życie przed nami, nie ważne czy mamy 20, 30 cz 40 lat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomaranczkooo, a czy moglabys podac namiary na ta Pania doktor, ktora przyjmuje w Poznaniu? Bylabym Ci bardzo wdzieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście :) Pani doktor Małgorzata Kuźlan tel (chyba do recepcji) 607629294 przyjmuje też w innych miastach ale mnie akurat zainteresował Poznań bo tam mam najbliżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje Pomaranczkooo. Mnie tez Poznan najbardziej odpowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet nie uświadamiamy sobie ilu z nas walczy z łuszczycą. Niewielu przyznaje się do tego. Jednak ważniejsze jest poznać etiologie, metody leczenia i historie ludzi, którzy maja już za sobą uporczywe objawy tej choroby. http://goo.gl/T8FtiX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laseczki!tez mam oparzenie na prawej rece dosyc widoczne ale staram sie zyc normalnie mam chlopaka chodze sie opalac i na krutki rekaw tez chodze bo zyje w hiszpani a wiec to nie uniknione ale tak sobie ostatnio pomyslalam ze moglabym sobie zrobic tattoo zeby zatuszowac blizne jak sie da bo moja blizna jest dosyc nierowna ale warto sprobowac podobaja mi sie dziarki mam juz 3 a poza to duzo o tak robi bo czytalam na forach i widzialam fotki roznych ludzì ktorzy to zrobili i wzloo spoko na dniach odwiedze studio tatto i zobacze co mi powiedza bo moja blizna jest nie rowna czy da si cos z tym zrobic czas pokarze pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxibella daj znać co ci powiedzieli w tym studio tatuaży, też jestem zainteresowana tym tematem na rece napewno fajnie by to wyglądało tylko ja mam jeszcze na dekoldzie to paskudztwo i nie wiem jak tam by wyglądał tauaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syluminka
Hej hej :) ojej chyba nigdy nie zrezygnuję z zaglądania na to forum! :) .. jeśli chodzi o Polanicę - darujcie sobie.. Jeśli chodzi o laser frakcyjny - daje efekty, ale nie róbcie go latem tak jak ja! zrobilam sobie w maju, skóra blizny minimalnie się wyrownała, ale długi czas był kwadratowy biały nieopalony placek - czyli jakby zupełnie inna skóra. Ja oczywiście latem normalnie chodzę ubrana i zlekceważyłam zalecenia pani doktor i jak się zagoiło po miesiącu to wystawiałam to na słońce - myślałam, że silniejsze filtry to ochronią. Niestety nie. Niestety po tym zabiegu ta skóra blizny jest jakby "nowa" i bardziej przyjmowała słońce, w rezultacie po lecie moja blizna jest troszkę zaczerwieniona i ciemniejsza niż reszta skóry, przez co bardziej widoczna. Ale wiem, że to moja wina. Chce dac jeszcze raz szansę temu laserowi i zimą pójdę ponownie na zabieg, i wiadomo - nie bedzie mnie kusiło wystawiac t na słońce, znowu zrobi sie to blade i mam nadzieje, że będzie dobrze. O tatuażu tez myslę w przyszłości, ale chcę jeszcze pobróbować z tym laserem, żeby wygładzić skóręl. Tylko jedyny problem to to, że ja jestem takiej delikatnej urody i taki tatuaż na ramieniu niebardzo pasuje. Macie jakies pomysły na wzory tatuażu na ramię, nie takie ordynarne ? Pozdrawiam Was wszystkie ! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chyba spróbuje z tym laserem wygładze co się da a potem zrobie jakiś ładny tatuaż. Syluminka ja też nie widze siebie z jakimś ordynarnym tatuażem zwłaszcza że musiał by dość mocno wchodzić na dekold żeby zarywał blizne, ale teraz jest bardzo dużo ładnych delikatnych wzorów napewno wybierzemy coś dla siebie :) najwazniejsze to iść do jakiegoś DOBREGO studia. Moje koleżanki chociaż blizn nie mają też robią sobie tatuaże, bo bardzo im się podobaja, więc skoro są ładne to dlaczego nie zakryć nimi blizny, przynajmniej w końcu mogła bym nosić normalne bluzki i na plazy bym sie nie krępowała, bo blizna to coś dziwnego i brzydkiego więc gdy ktoś mi się przygląda wiem że nie patrzy z podziwem, a gdy bede miec tatuaz i ktoś sie spojrzy to albo z ciekawości co to za wzór albo poprostu spodobam mu sie :) napewno moje nastawienie bedzie lepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jeszcze kilka lat musze poczekac z tym tatuazem bo najpierw troche zmniejsze rozmiar blizny laserem, no i musze zbierać kasę bo nie stac mnie narazie na lasery i tatuaze... Ale napewno uzbieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie do Syluminki... Ciesze się że pomógł ci laser ale boje sie że mi by nie pomógł... Czy twoje blizny też są grube i twarde gdy ich dotykasz? I czy są sztywne i mało rozciągliwe? Moje włąśnie takie są, boje się że laser może być za słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Czy ktos moglby mi doradzic, jaki rodzaj laseru jest najlepszy na blizny po oparzeniu oraz jaki jest orientacyjny koszt takiego zabiegu (domyslam sie, ze cena zalezy od rozmiaru blizny)? Dokad Wy jezdzicie na te zabiegi laserowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syluminka
Pomaranczko - tak moje blizny tez sa twarde, ale niezbyt grube tzn po tym pierwszym zabiegu wydaje mi sie tez ze minimalnie sie splynily a blizny zrobily sie nieco bardziej miekkie, proponuje zrobic sobie najpierw maly fragment blizny aby ocenic jak wyglada taki zabiejg i czy szybko sie u ciebue goi oraz czy bedziesz zadowolona z efektow. Niestety mowia ze potrzeba przynajmniej kilka takich zabiegow w odstepach minimum co pol roku.. aby byl bardziej widoczny efekt.. Pomaranczko mam nadzieje, ze jakos sobie z tym poradzimy... trzymam kciuki. Gosc - laser frakcyjny co2, zabieg robilam w poznaniu u dr osadowskiej, wielkosc drobnej dloni ok 500-600zl. Przyjmuje tez w Warszawie i w Szczecinie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Mam rozległe blizny po poparzeniu. Orientujecie się, kto dobrze przeprowadza tego typu zabiegi? Najlepiej, żeby to była operacja z wykorzystaniem ekspandera, czyli takiego woreczka, który umieszcza się pod skórą i stopniowo wypełnia solą fizjologiczną, aby było tej skóry więcej. Jeśli orientujecie się też, jakie są koszty takiego zabiegu, będę bardzo wdzięczna za informacje. Będę wiedziała, ile pieniędzy mam uzbierać. P.S. Czy ktoś wie, czy takie operacje są jednak refundowane w Wielkiej Brytanii (tutaj mieszkam)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak expander jest refundowany - to zabieg rekonstrukcyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie wiem. Ja tez zmagam sie z rozleglymi bliznami pooperacyjnymi i bylam tu u chirurga plastyka na nhs. Potraktowal mnie okropnie - stwierdzil ze blizny sie ladnie goja i nie ma sensu niczego z tym robic. Dodam, ze mam przykurcz na jednej rece i blizny wygladaja naprawde nieciekawie, a jestem juz 3 lata po oparzeniu. Dla mnie to byla strata czasu - najpierw wizyta u gp, pozniej dlugie oczekiwanie na wizyte u plastyka i taka lipa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam - mialo byc 'bliznami pooparzeniowymi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za informacje :) To chyba pozostaje mi się umówić do GP, a później zobaczymy, co da się z tym zrobić :) Nie wiem, czy dobrze napisałam, pisząc "rozległe". Mam blizny na klatce piersiowej, brzuchu, udach i kolanach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niewiele te zabiegi C***omogą !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gości1
Witam. Też jestem poparzona. Są to poparzenia 2 i 3 stopnia . Poparzone mam ręce twarz i nogę.Moim zdaniem najlepiej pomagają Z-plastyki. A wy co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mozesz powiedziec cos wiecej na ten temat? Ja na razie mialam zastrzyki sterydowe i dermabrazje, ale efekty marne. Ile sie placi za te Z-plastyke i gdzie konkretnie ja wykonujesz? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam. kilka osób wspominało o tatuażu. ktoś robił? możecie polecić jakiegoś dobrego tatuażystę który podjął by się tatuowania na skórze z bliznami po oparzeniu 2 i 3 stopnia, z góry dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam mam 17 lat a 8 lat temu poparzyłem się na dłoni na kciuku i pomiędzy palcem wskazującym i czy można bliznę jakoś rozjaśnić bo przy zimnie robi się czerwona lub fioletowa no i i jest wypukła, do tej pory stosowałem maść contactubex i tylko delikatnie się wygładziła czy może operacja przyniesie efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście operacja zawsze przyniesie efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie bym się musiał udać do chirurga plastycznego może polecicie kogoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedzcie prosze, u kogo najlepiej wyciac blizne po oparzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×