Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość triple-five

blizny po oparzeniu

Polecane posty

Gość axanna
Moja historia przedstawia sie tak, ze jako roczne dziecko poparzylam sie goraca herbata. Mam bblizny na dekoldzie, jednej piersi, pod broda z przodu nie widoczna z profilu juz tak;(. Zaczelam swoja walke w siemianowicach mialam laser co2 w znieczuleniu ogolnym 4 zabiegi poprawa byla taka sobie splycenie dosyc dobre ale czas czekania na jeden zabieg rok i dosc dlugi etap gojenia. Nastepnie mialam laser pulsacujno barwnikowy na poprawe koloru blizn i nie sa juz tak czerwone jak byly ale blizny nadal sa niestety. Moj lekarz w anglii bo tutaj mieszkam nie polecal mi zastrzykow sterydowych mowil ze nie sprawdza sie na moich bliznach tak samo jak ekspander podskorny. Od niedawna zaczelam sama uzywac dermmaroler ( rolka z iglami) bol niesamowity i tylko jedna blizne narazie roluje widze rozjasnienie wygladzenie ale bol jest do nie zniesienia. Planuje laser fraksyjny co2 bo nie wymaga narkozy ogolnie jestem duza fanka laserow. Laser rubi usuna mi tatuaz na ramieniu po 5 sesjach:) Trzeba walczy i probowac wszystkiego w walce z bliznami nigdy sie nie poddawac, bo wiem jak trudno z nimi zyc, wiem ze moje zycie wygladaloby zupelnie inaczej gdyby nie to poparzenie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja juz 2 raz jestem po zabiegu laserem co2. Niby zadowolona jestem..blizna jest troche wygladzona, ale .. nadal jest widoczna. Jednak bede dalej poddawac sie tym zabiegom, bo daja efekty - male ale zawsze.. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monita, jak tam Twoja blizna? Mam nadzieję, że się nie rozeszła :) Ja też będę miała moją wycinaną przez pana dr, którego mi poleciłaś, bo z konsultacji z dr Kuźlan jednak nic nie wyszło (nie pasowały nam terminy). W każdym razie strasznie się cieszę, że pan dr podejmie się wykonania zabiegu na mojej bliźnie i już nie mogę się doczekać, a Tobie jeszcze raz dziękuję za namiary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monita 03
byłam na wizycie kontrolnej i doktor stwierdził że super blizna wygląda. w jednym miejscu jest troszkę szersza ale jest to na samym zgięciu więc ręka tu najbardziej pracuje. nie ukrywam że dużo pracuję nad nią, ciągle masuje, nawilżam i przyklejam już plastry silikonowe od 3 tygodnia po zabiegu. kiedy masz zabieg? ja już wróciłam do pracy bo ciecie nie sprawia mi już problemów ruchowych. blizna jest jeszcze czerwona i parę dni temu odpadły mi resztki szwów te co są na końcu i na początku . na razie nie robi się przerost i mam nadzieję że się nie zrobi. co do plastrów to polecam ****ardzo bo nawilżają odpowiednio bliznę i zapobiegają jej rozrostowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monita, ja mialam zabieg w zeszlym tygodniu. Pan Doktor i jego zona to przesymaptyczne osoby i dzieki milej konwersacji caly zabieg minal mi paktycznie bezstresowo. Teraz blizna wyglada o wiele lepiej, mimo iz to dopiero poczatek i na razie jest troszke opuchnieta i sina dookola. Na razie smaruje ja mascia z antybiotykiem i zakladam opatrunek. Staram sie tez nie ruszac w ogole reka i nie chodze do pracy. Jestem bardzo zadowolona, ze Cie posluchalam i skontaktowalam sie z dr Nawrockim. Mysle, ze jesli wszystko pojdzie sprawnie, zdecyduje sie na kolejne wyciecia poszczegolnych zgrubien, ale na razie, zgodnie z tym, co powiedzial mi Pan dr, musze odczekac min. rok, az skora dojdzie do siebie. W kazdym razie jestem szczesliwa, ze sie zdecydowalam na ten zabieg. Pozdrawiam Cie serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monita03
Bardzo się cieszę że jesteś zadowolona. Pisałam do ciebie na maila ale jak byś miała jakieś pytania to pisz. Sińce w moim przypadku były długo. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzdury opowiadasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos z Was probowal zrobic sobie tatuaz medyczny na bliznie? To znaczy taki w kolorze skory? Wiem, ze taki tatuaz utrzymuje sie tylko pare lat i to mnie troche zniecheca, bo nie chcialabym sie tatuowac co kilka lat. Dlatego zastanawiam sie nad pojsciem do zwyklego salonu tatuazu (nie takiego od mikropigmentacji medycznej) i zapytanie czy ktos nie podjalby sie 'pokolorowania' mojej blizny barwnikiem zblizonym do koloru skory. Wtedy przynajmniej nie bylaby taka biala. Macie jekies doswiadczenia w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sweet dreams goodnight
No to tak,wiem że ten temat był zadany dawno,ale chciałabym się wypowiedzieć. Obecnie mam 14 lat oparzyłam się jak miałam 8,5 miesiąca. Mam bliznę na przed ramieniu,bardzo się jej wstydzę,nie mogę chodzić w bluzkach z krótkim rękawem,źle się czuję w swoim ciele. Poradzicie jakieś dobre sposoby? Próbowałam mikroabrazji i nic,jedyne co to się trochę koloryt wyrównał. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sweet dreams, ja też mam bliznę na przedramieniu i również chodzę cały czas w długich rękawkach. Próbowałam już kilku sposobów, żeby się jej pozbyć i najlepsze efekty moim zdaniem daje stopniowe wycinanie blizny. Potrwa to co prawda trochę czasu, gdyż po każdym wycięciu trzeba odczekać około roku zanim będzie można wycinać dalej, ale w efekcie końcowym blizna na pewno będzie o wiele ładniejsza. Możesz też w międzyczasie spróbować zastrzyków ze sterydów, które mają za zadnie przede wszystkim spłaszczyć bliznę i ją wygładzić. Nie wypowiem się co do laserów, gdyż ich nie stosowałam, ale słyszałam parę pozytywnych opinii w tej kwestii. Musisz poradzić się jakiegoś chirurga plastyka. I przede wszystkim głowa do góry! Wiem, że to niełatwe, ale uwierz mi - nie jesteś z tym problemem sama. Jest nas całkiem sporo - nawet na tym forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vikanka
a ja pozbyłam się blizn w Warszawie w Medycynie Młodości, gdzie zrobiłam zabieg wykorzystujący komórki macierzyste, które zostały pobrane z mojej krwi. Moja blizna była moim kompleksem przez długie lata, na szczęście po tym zabiegu pozbyłam się jej raz na zawsze, polecam tę metodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vikanka, a ile koszował Cię ten zabieg i jak przebiegał? Nie wiem, czy przez przypadek nie jesteś podstawiona, bo ktoś wyżej już reklamował tę klinikę... Wszystko to pieknie brzmi, ale jakos na ich stronie nie ma zadnego zdjecia dokumentujacego skutecznosc zabiegow na blizny z uzyciem komorek macierzystych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vikanka, odpowiedz proszę, bo mnie też ta metoda interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
usuncie przerwe, widac jakie sa efekty po re cellu, to jest z wykozystaniem komorek macierzystych ale inne niz ktos wyzej opisywal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie tez czytalam duzo o Recell na angielskich stronach, ale nie wiedzialam, ze ktos w Polsce stosuje juz te metode. Wiem, za to na pewno, ze NIE JEST to to samo, co robi dr Brumer z Warszawy. Recell to cos calkowicie innego, chociaz w tym przypadku tez stosuje sie komorki macierzyste, jednak nie tylko. Kto konkretnie zajmuje sie Recell w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chce robic nikomu reklamy, slyszalam o jednym doktorze w warszawie, pisal ze sie tym zajmuje tylko to droga sprawa, jak chcesz to napisz na maila agatka.c@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
re cell kit australijski jacek waligora z warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy ktoś się orientuje jaka jest cena za ReCell w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4-5 tys zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1000 euro cena zestawu plus koszty hospitalizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy cena zależy od wielkości blizny? Czy jest stała niezależnie od rozległości bliznowca? I ile trwa sam zabieg, a ile rekonwalescencja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też jestem zainteresowana ReCell. Czy ktoś może napisać coś więcej na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cena zestawu 1000 euro niezaleznie jaka wielka blizna, ale jak mala blizna to na pewno mniejsze koszty hospitalizacji mysle ze warto, bo do tej pory nie znalazlam nic co daloby porownywalne efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy mozna gdzies zobaczyc zdjecia po zabiegu wykonanym przez tego pana dr z Warszawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy mógłby ktoś podać namiar/ nazwisko doktora gdzie wykonuje się ReCell w Warszawie?? Bardzo dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dr Jacek Waligóra, nr telefonu nie znam niestety. Poszperaj w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×