Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość triple-five

blizny po oparzeniu

Polecane posty

W celu usunięcia blizn można stosować takie kremy jak Cepan czy No-Scar. Jednak, by zobaczyć efekty konieczne jest ich systematyczne stosowanie. Natomiast przy większych i trudnych do usunięcia bliznach pomocne będą, np. zabiegi laserem frakcyjnym CO2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izuch17
witam, mam 17 lat i mam blizny na nogach, są dość obszerne, miałam także przeszczep zaraz po oparzeniu, żyję z nimi praktycznie od zawsze, ale nie potrafię ich zaakceptować, nie wychodzę nigdzie w krótkich spodenkach itp. strasznie się wstydzę i nie umiem tego w sobie zwalczyć, nie lubię wzroku innych, mam wrażenie, że każdy to widzi, uwielbiam lato, ale jest dla mnie prawdziwym koszmarem, chodzę tylko w długich spodniach, mimo że jest gorąco, przyjaciele mówią, że przesadzam i że nie można winić kogoś za to jaki jest, tak, ale oni nie rozumieją, co ja czuję, nikt kto tego nie przeżył nie wie jak to jest. chciałabym się dowiedzieć co da się zrobić z oparzeniem po przeszczepie. :( dodam jeszcze, że próbowałam zabiegu laserowego, ale nie widzę żadnego efektu, więc skończyło się na 2 wizytach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmina36
Witam. Ja z bliznami zmagam się 40 lat. Czy ktoś z Was miał usuwane blizny laserem? Jakiego efektu mogę się spodziewać ? Moje blizny są bardzooo rozległe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie tez interesuje kwestia laserow. Ktory z nich bedzie najlepszy w przypadku blizn pooparzeniowych? No i jak wygladaja koszty takiego leczenia? Moje blizny maja ponad 3 lata i tez sa bardzo rozlegle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo proszę o pomoc, potrzebuje ubrania uciskowego na blizny pooparzeniu, lekarz powiedzial mi ze moge kupic w sklepie rajstopy uciskowe ale nigdzie takich nie maja jedynie maja na zylaki a z tego co sie orientowalam to takie nie beda. czy nosil ktos cos takiego, wiecie gdzie mozna cos takiego kupic, zamówic? słyszalam jeszcze o łódzi o trikomedzie ale tam szyja na wymiar i trzeba jechac osobiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co, ja nie mieszkam w Polsce, wiec Ci za wiele nie pomoge, ale ja nosilam przez dlugi czas opatrunek uciskowy, taki elastyczny. Nie byl to bandaz, tylko w moim przypadku taki rekaw (mam poparzone ramie). U nas mozna je dostac w aptekach/drogeriach i normalnie uzywa ich sie chyba przy kontuzjach. Nosilam rozmiar mniejszy niz moje ramie, wiec solidnie uciskalo, ale nie za mocno. No i reka oddychala, bo tkanina przepuszczala powietrze. Moze przyda Ci sie cos takiego chociaz na razie, zanim nie znajdziesz pawdziwego ubrania uciskowego. Lepsze to niz nic, no i kosztuje grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam . czy jest tu ktoś kto stosował SCAR REPAIRE?jakie efekty i czy działa bo cena jest duża. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin_gfe
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z ekspanderem ? Podobno na małe blizny daje dobre efekty > Będę wdzięczny za każdą opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jasminy
ja mam bliznę po oparzeniu od dziecka. Robiłam kilka razy zabiegi laserem fraksel, ale szczerze mówiąc w zasadzie nie widziałam efektów. Znalazłam metodę MFRF - mikroigły i zrobiłam zalecaną serię 3 zabiegi. Blizna nadal jest, ale dużo bardziej płaska, w zasadzie ma strukturę normalnej skóry. Z pewnością będę się zastanawiać, czy za jakiś czas powtórzyć jeszcze te zabiegi. Możesz poczytać blizny-rozstepy.pl. Daj znać co wybrałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, czy Ci pomogę, ale tu masz taki mini poradnik na temat leczenia różnego rodzaju blizn, od blizn potrądzikowych do tych najtrudniejszych do wyleczenia, czyli blizn dojrzałych. Może akurat któraś z podanych przez eksperta metod okaże się właściwa także dla Ciebie: http://urszulabrumer.pl/skuteczne-leczenie-blizn-mini-poradnik/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kukułka11
Takie blizny najlepiej usuwać laserowo, tak sądzę. Ja miałam na nodze, nie po oparzeniu wprawdzie, ale paskudą długą bliznę po wypadku 0 krótkie spodenki to był dla mnie koszmar. Długo nosiłam się z tym pomysłem, aż wreszcie zebrałam się w sobie i poszłam na Inowrocławskiej (Wrocław). Po kilku zabiegach blizny praktycznie nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja usuwałam bliznę na ramieniu mikroigłami w kształtosferze - b. polecam tę metodę, nie wierzę w wypowiedzi, że blizna zniknęła:), ale moja już tak nie rzuca się w oczy i nie zwraca tak uwagi ludzi jak mam koszulkę na ramiączkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy ktos probowal terapii plastrami Hypafix?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Mikołajki
Witam Was. Potrzebuję wsparcia i wiedzy poparzonych. Moja 17- letnia córka uległa ciężkim poparzeniom termicznym 2 m-ce temu. Nieświadoma, cieszyłam się, kiedy kolejne rany sie goiły. Nie miałam pojęcia, że leczenia skutków poparzeń dopiero przed nami. Poparzone jest twarz, szyja, klatka piersiowa i obie dłonie. Jest po rozległych przeszczepach skóry.Blizny przerastają, są bardzo bolesne. Stosujemy Dermatix, Scare Repair i opatrunki żelowe. Czekamy na odbiór ubrań uciskowych... Proszę o informację, czy ktoś z Was stosował którejś z wymienionej terapii i jakie są efekty.Może ktoś zna inne sprawdzone środki? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
efekty? kiepskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny! Czytam Wasze wpisy i naprawdę Wam współczuje! Gdy byłam dzieckiem, to poparzyłam się wrzątkiem z olejkiem eterycznym. Mam poparzoną wewnętrzną stronę ud. Generalnie nie jest ze mną aż tak źle, bo każdy mi mówi, że tego nie widać i tylko ja się sama nakręcam. Ale uwierzcie mi, że też mam doły z tego powodu czasami. Chciałam Wam napisać, że mój problem dotyczy głównie facetów. Latem chodzę normalnie rozebrana i mam to wszystko w głębokim poważaniu. Sytuacja już się zmienia, gdy poznaję kogoś. Chciałabym wspomnieć, że jestem piękną, wysportowaną dziewczyną. Mam 29 lat i naprawdę wzdycha do mnie mnóstwo facetów. Ale powiem Wam jedno, ja nigdy żadnemu nie tłumaczyłam się z tego, że mam coś na nodze i nie zamierzam tego robić. Gdy dochodziło do sytuacji, gdzie miałam się rozebrać przed nim po prostu to olewałam, a jak się zapytał co mi się stało, to odp ze miałam wypadek i kropka. Nigdy nie usłyszałam od zadnego z nich cokolwiek an ten temat. Dodam rownież, ze moi parterzy, byli to naprawde fajni faceci z klasą, bizmesmeni, ktorzy moga miec dziewczynę z okładki, a byli wlasnie ze mna. Boze wypadki sie zdarzaja, jestesmy tylko ludzmi, kazdemu moze sie cos przytrafic, albo moze zachorowac. I uwierzcie mi z tych kompleksow sie wyrasta, bo problem tkwi tylko w Waszej glowie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Płacą ci za godzinę czy ryczałt miesięczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty powyzej - nie badz bezczelny/bezczelna. Ja tez uwazam, ze to kwestia psychiki, ale poki co nie moge sie wyzbyc tego kompleksu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmina36
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Konsultowałam się w klinikach a dowiedziałam się że u mnie nic się nie da zrobić- za dużo, za rozległe. Jedynie co, to lekarze fotografie zrobili. A koszt? usunięcie blizny wielkości twarzy to około 2-2,5 tys za zabieg a u mnie potrzeba serii 10-15 zabiegów bez przewidywanego efektu. A to tylko część ciała. Trudno muszę z tym żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komentarz: czy płacą za godz. jest po niżej pasa, więc niech autor sobie daruje takie chamskie teksty!!! Ciężko z tym żyć, przyznaję, ale chyba trzeba wszystko olać i mieć generalnie w głębokim poważaniu, a wtedy nikt nawet nie zwróci uwagi , gdyż najlepszą bronią jest pewność siebie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasmina36 - nie poddawaj sie. Sprobuj popytac o chirurgiczne wycinanie blizny. Ja jestem juz po pierwszym zabiegu, szykuje sie do drugiego i jestem zadowolona. Moje blizny tez sa rozlegle, ale chce je stopniowo wyciac. Niestety to proces bardzo powolny - mozna miec tylko jeden zabieg w roku, bo inaczej blizna moglaby sie np. rozejsc. Wiadomo, ze kazdy ma inne predyspozycje, dlatego nie zawsze mozna taki zabieg wykonac (jesli ktos ma np. sklonnosc do powstawania keloidow itp.), ale na pewno warto pojsc na konsultacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Czy ktoś miał wycinane blizny ??? Mam duże blizny i to jedyna metoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po konsultacji z lekarzem ws usunięcia blizny laserem fraxel dual. 5 maja czeka mnie zabieg, więc już nie mogę się doczekać. Blizna ma się zmniejszyć o ok. 50%, więc jest to znacząca zmiana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny po wycięciu blizny, będą kolejne blizny więc wszystko zależy od stopnia poparzeń i miejsca. z tego co wiem to lekarze odradzają wycinania blizn. one nigdy nie znikną ale można je zmniejszyć w sensie jeśli są wypukle na płaskie i zmienić kolor z czerwonego na blady. do tego są potrzebne kremy maści i zabiegi typu laser czy mikronakuwanie. to się wiąże z kasą i to nie małą a do tego trzeba dużo cierpliwości bo efekty po dłuższym czasie jakieś tam są. blizna to blizna jest to uszkodzenie skóry głębokie i nic nie pomoże w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, po wycieciu blizny pozostanie nowa blizna, ale jesli wszystko pojdzie dobrze, to bedzie to tylko cienka kreska, ktora z czasem stanie sie bardzo malo widoczna. I ją ostatecznie po jakims czasie tez mozna sprobowac usunac laserem. Na pewno efekt po wycieciu jest duzo lepszy niz przed, jesli ktos ma blizny pooparzeniowe, a w koncu takich dotyczy ten watek. Moje sa wypukle i pofaldowane, mialam juz 2 zabiegi wyciecia i jestem przeszczesliwa. Odzyskalam nadzieje na lepszy wyglad tych miejsc i dalej bede je stopniowo wycinac. Lasery moga pomoc, ale potrzeba jest wielu zabiegow, rekonwalescencja jest nieprzyjemna, a efekt moze byc gorszy niz przed zabiegiem, nie wspominajac o kosztach. W przypadku wycinania blizny uszkodzona skora po prostu znika i nie wiem jak inni, ale ja 100 razy wole blizne po ranie cietej, ktora jest szyta przez chirurga plastyka w specjalny, estetyczny sposob, niz gory i doliny i sliska, biala bliznowa skore, ktora mialam przedtem. Wada jest taka, ze jesli robi sie ten sam obszar (w moim przypadku jest to przedramie), to na kolejne zabiegi trzeba czekac rok, bo blizna musi sie calkowicie wygoic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj, my nie wykonujemy zabiegów wycinania blizn, ale jak jesteś zadowolona to czy możesz wrzucić fotki dla forumowiczów i info o lekarzu? Czasami pacjenci o to pytają, fajnie jest móc odesłać do kogoś sprawdzonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej , moja poprzedniczka jest za wycinaniem blizn ok ale jak już pisałam w zależności od stopnia poparzenia itd to lekarz decyduje co robić. ja miałam poparzenia 2i3 stopnia i moje akurat do wycięcia się nie nadają a kosmetycznie to poprawa jest lekka po kremach itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×