Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość triple-five

blizny po oparzeniu

Polecane posty

Gość załamanaKAska
Hej mam 16 lat... gdzy mialam 5 latek wylałam na siebie kawe. Mam duża blizne pod piersiami i małe na piersi;/ kocham lato i coepło ale zarazem go nie nawidze przez te blizny. wstydze sie nosic bluzek z dekoldem a tym bardziej bikini. byla ostatnio u lekarza chirurga plastyka w Lublinie i jestem załamana. powiedział że nic sie nie da zrobic moze tylko wygładzic tą duża blizne ale nie bedzie ona efektowniejsza. jestem załamana:(:(:(:( błagam pomózcie czy wam usunięto( wiem ze nie w 100%) ale jezeli ktos wie co moge zrobic aby usunąc przynajmniej te na piersi bede wdzieczna za porade:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merry 22
ja mam blizne na brzuchu piersi i całej rece. W sumie to juz nie na całej bo juz dwa razy miałam to wycinane i jezdziłam na laser i jest duzo mniejsza. Reszte tez robiłam laserem. Do Ania 21 : Dziwie sie ze ekspander nic Ci nie dał. Przeciez to nie zalezy od starosci blizny. Tez miałam miec ekspander ale sie nie zgodziłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bountyhunter
Witam wszystkich. Trzy miesiace temu mialem wypadek samochodowy wskutek ktorego doznałem poparzeń III stopnia na 60% ciała. Głównie lewa noga, lewa reka, brzuch i plecy. Jestem juz po wszystkich zabiegach w domu. Przechodzę rehabilitację ponieważ lewa kończyna dolna była w fatalnym stanie. Mam dwa pytania. Pierwsze to jak będę czuł tą skórę(teraz jest twarda) a po drugie czy jak minie wiecej czasu to czy stanie sie ona bardziej rozciągliwa poniewaz mam problem z wyprostowaniem nogi w kolanie( skora w pachwinie jest za bardzo sciagnieta) Z góry dziękuję za odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poparzona16
Do Bountyhuntera: ja mam dużą blizną na brzuchu po oparzeniu i msuze ci powiedziec ze skora jest twarda - z resztą trudno to nazwac skóra. jest to grube zgrubienie, z czasem jednak bedzie lepiej sie rozciągac. Oczywiście nie wiem jak wyglądają twoje blizny. pozdrawiam i życze powrotu do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bountyhunter --> ja mam takie zgrubienie wlasnie pod kolanem i noge moge wyprostowac do konca aczkolwiek lydke juz mam szczyplejsza gdyz troszke mi ta blizna \"ciagnie\". No i oczywiscie bez rozstepow sie nie obejdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bountyhunter
Moje blizny? Trochę ich mam pozatym nieduzo czasu minelo zebym mogl je oceniac. Martwi mnie tylko prostowanie nogi, poniewaz sprawia mi to problem. Wyprostuję ją cala, ale potrzebuję trochę czasu na to. Nitka, czy na początku miałaś też problem z prostowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bountyhunter --> oj chcialabym ci odpowiedziec konkretnie ale mialam wtedy 5 lat takze.... wiem tylko, ze musialam sie na nowo uczyc chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucy 36
Witam!Dopiero nie dawno znalazlam to forum, a wlasciwie moj szwagier.Nie wiedzialam ze cos takiego istnieje.Ja tez jestem ,,oznaczona,,czyt.poparzona.Jak mialam roczek moj brat wylal na mnie wrzaca wode z garnka.Mam poparzona szyje z prawej strony,lopatke i noge po zewnetrznej stronie.Z tego co przeczytalam o Was, chyba jestem najstarsza ,,prazynka,,Moje blizny maja 35 32 i 20 lat.Dlaczego pisze ze nie sa w tym samym wieku?Bo mialam robione 3 operacje w pewnych odstepach czasowych.Nie bede pisala co przezywam przez cale zycie bo zostalo to juz przez Was napisane.Przyzwyczilam sie do moich blizn ale nie zaakceptowalam ich i chyba nie zrobie tego do konca zycia.O facecie to moge jedynie pofantazjowac(chociarz to moze i moja wina bo unikam ich zeby sie nie rozczarowac).I to by bylo na tyle na poczatek.Pozdrawiam.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna a
moje drogie :) dzis bylam na konsultacjach w Oddziale Klinicznym Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, ul. Szaserów 128 konsultacje odbywają się od pon do pt od 9:30-10:30, są bezpłatne, potrzebne jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu i aktualne ubezpieczenie zdrowotne. no coz jesli chodzi o mnie podobno nic nie da się zrobić, blizna jest ładnie zagojona, nie mam przykurczy, wiec pozosaje defekt psychiczny jak stwierdzil lekarz. sprobuje jeszcze prywatnie,mam pytanie do was: na jak glebokie blizny dzialaja lasery? czy są skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twoje-finanse.com.pl
www.twoje-finanse.com.pl konta, kredyty, pożyczki, lokaty, doradztwo itd zestawienie ofert banków :) szybko i bez zbędnych formalności! Zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane! :) Odzywam sie po długim czasie bo po prostu jestem strasznie zabiegana , zmieniłam miejsce zamieszkania , środowisko , poznałam nowych przyjaciół i nie czułam potrzeby żeby się wyżalić z powodu blizn , lato sie skończyło , przyszła jesień , prawie zima :) i spadł mi kamień z serca :D i tak do maja , czerwca naciesze sie spokojem ;) no i znowu sie zacznie ale o tym nie myślę w tej chwili . pozdrawiam 🌻 serdecznie i życzę wszystkim aby poczuli się dobrze we własnym ciele i zaakceptowali to co dał nam los w postaci blizn ... ja juz nawet nie marze i nie mysle o tym żeby sie ich pozbyc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Chcialam sie pochwalic,ze dzis zdalam egzamin na prawko i to za pierwszym razem :D hehe ale mialam dosc dobra strategie, otoz nie powiedzialam nikomu jaka jest moja prawdziwa data egzaminu, nawet moj facet nie wiedzial. I takim sposobem pojechalam soebie sama bez niczyjej wiedzy a pozniej wszystkich zaskoczylam pozytywnie, hmmmm \"pozytywnie\" tak mi wlasnie powiedzial egzaminator :D Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymek26
ja tez jestem poparzony a dokladnie obydwie nogi, prawa reke i brzuch bardzo sie boje jak to bedzie wygladac w przyszlosci moze ktos mi cos doradzi?? co pozniej z bliznami czy jest szansa zeby znikly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amdea
Do szymek26 Jeżeli jesteś niedawno poparzony to zajrzyj na stronę http://www.owocointment.net/poland.htm Są zdjęcia ludzi, którzy stosowali Scaldex (goi bezbliznowo oparzenia I i II stopnia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymek26
Do Amdea Dzieki za informacje napewno to wyprubuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexpol
Witam ,mam pytanie odnosnie tego plastra cica care,mam na nosie blizne po uderzeniu ,rana nie byla szyta i teraz zostaly wklesle blizny ,czy ten plaster silikonowy nadaje sie tez do wypelniania blizn wkleslych?,bede wdzieczny tez za kazda wskazowke odnosnie splycenia takich wkleslych blizn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionapoparzona
hej CZY KTOŚ MIAŁ USUWANE BLZINY LASEREM??? jesli tak to bardzo prosze o napisanie szczegolow!!! czyli ile taki zabieg kosztuje i jaki jest efekt końcowy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z okazji nadchodzacych Świat zycze wszystkim tego co najlepsze i spelnienia wszystkich marzen!!! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bett
Moja corka ulegla oparzeniu termicznemu ok.2 lata temu.W dwoch miejscach ma bliznowce.Chce zaczac stosowac zel Deloxar.Jezeli ktos go uzywall,to prosze o kilka slow na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poparzonaa16
Ja dzisiaj miala operacje na blizne pod piersiami;( zobaczymy jak efekty......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhhyhym
to forum jest bezsensu.. bo ludzie piszą tu tylko o swoich problemach a nikt nie odpisuje na pytania!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja córcia
moja córcia ma 1rok i 8 miesiący oparzyła się 01.01.2008 roku skura jej zeszła miała robione opatrunkirany bardzo ładnie się goją jutro beda dwa tygodnie córka niegorączkowała w tj chwili opatrunków juz niema dwa razy dzienie smaruję jej te miejsca oliwką i mascią Alantal strupy jej poschodziły i ma czerwone czy są jeszcze jakieś inne dobre maści i prosze o informację czy ktoś miał takie rany i czy zostały mu blizny . Lekarz mówił że skóra nabierze barwnika że to są dopiero dwa tygodnie niema jej pomarszczonej tylko czerwona \ Proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja corcie --> ale nie napisalas czym sie poparzyla i jakiego stopnia sa te oparzenia czyli podstawowych wiadomosci. Bez nich nikt ci nie odpowie czy mial podobnie. Ps. Pozdrawiam i zycze zdrowia malej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja córcia
oparzyła się kawą oparzenia I iII stopnia kawa stała 10 minut od zalania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takze ja juz ci moge powiedziec,ze ja tak nie mialam ale moj brat mial podobnie. Zostal oparzony goracym barszczykiem, to bylo jakies 6, 7 lat temu i dzis nie ma zadnej blizny. Jesli chodzi o masci to nie pomoge bo nie siedze w tym na biezaca a wiadomo,ze medycyna idzie caly czas do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bountyhunter
Owszem, są maści na blizny. Jest ich wiele. Ja miałem przeszczepianą skórę w związku z czym mam wiele blizn tzw. przerostowych. To co na mnie się sprawdza to Dermatix( wygładza skórę i odbarwia) , można go dostać w postaci sprayu 100 ml, cena apteczna to 412,00 zł ( w necie znajdziesz za 280,00zl) . Cena jest wysoka, ale jest to bardzo skuteczny lek. Możesz kupić także w żelu Dermatix. Kosztuje w necie okolo 140,00 zl z kosztami przesyłki. Skład jest ten sam. Jeżeli ta cena Cię odstrasza to polecam krem Cepan do miejscowego leczenia blizn i przykurczów. Jest on stosunkowo tani( około 19,00zł w aptece) mi także pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agussss17
DO moja córcia - ja gdy mialam 5 latek wylalam na siebie kawe;( dziś mam 17 lat i mam brzydką dużą blizne pod piersiami i nad piersią małe ( takie jakby kilka małych blizn) bardzo nie estetycznie to wygląda ;(;( najgorsze jest to że nie da sie tego usunąc ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoooooooooola
Hej dziewczyny ja tez mam blizny na dwóch noogach przy kolanach na ręku i na piersi na reku mialam duzą blizne i własnie tam byłam w białymstoku u Marka Wisniewskiego i zrobil mi operacje ae skutki nie są rewelayjne ale trochę a nawet więcej niz trochę sie zmieniło !! I bardzo dziękuje temu lekarzowi pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka22
czesc wszystkim, jak wiekszosc tu ja tez mam oparzenie.oparzyłam sie jak miałam kika misięcy.mam blizne ok 15cm na dekolcie, co prawda nie ma jakis zgrubien dużych ale i tak zle sie z tym czuje i chiałabym cos z tym zrobic tylko nie chcialabym trafic na jakiegos pseudo fachowca co mi jeszcze to pogorszy. moze zna ktos jakis dobrych lekarzy i najlepszy sposób na wygładzenie blizny, z góryy dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam straszne blizny po oparzeniu wrzątkiem, II stopnia. Niestety na dekolcie, co wygląda fatalnie, takie jasne, \"pofałdowane\" blizny. Nie mogę przez to nosić bluzek z dekoltem :( Oparzyłam się kiedy miałam roczek. W związku z tym mam 2 pytania: czy te blizny hamują rozwój piersi, spowalniając rozciąganie się skóry, oraz czy muszę mieć ukończone 18 lat, żeby poddać się operacji? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×