Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość triple-five

blizny po oparzeniu

Polecane posty

Gość phizjo
Praca nad komórkami macierzystymi jest nielegalna.Choć oficjalnie gdzieniegdzie dozwolona.Ale to pozory.W Indiach są obiecujące wyniki,ale na tę chwilę to tak jakby prowadzić badania w szajerku z węglem.Gwarancja,że taka skóra się przyjmie,jest mała.Często przeszczep spływa.Mamy to już opracowane teoretycznie.Za praktykę przy takich znikomych,na tę chwilę,szansach na razie się nie decydujemy. Co do reszty,przepraszamy.Źle się zrozumieliśmy.Chodzi nam o to,iż każda z Was sądzi,że jej przypadek jest poważny,szczególny.Z pewnością tak właśnie jest.Ale czy widziałyście kiedyś dziecko,któremu wrzątek wylał się na główkę.To też jest problem jedyny,niepowtarzalny,szczególny,ale nie do porównania z problemem naszym,czy którejkolwiek z Was.Te blizny nie dadzą się usunąć bez śladu. Mieliśmy na myśli to,że nie powinnyście użalać się nad sobą nawzajem,szukać współczucia i propagować metody oparte na zasadzie "ktoś ma i jemu jest dobrze".Ekspandery czy przeszczepy nie zawsze się udają.Niestety jednym z przykładów jest nasza córeczka. Widzieliśmy naprawdę poważne poparzenia dzieci.Widzieliśmy ubranka silikonowe do przymiarki mające formę silikonowej kominiarki.Wiecie jak to wygląda?To taka ciasno przylegająca gumowana jakby "druga skóra" z otworami na oczy nos i usta.Takie ubranko nosi się 23 godz./dobę.Wyobrażacie to sobie. Nam chodziło jedynie o to,że powinnyście cieszyć się z tego,iż macie tylko takie problemy.Wiem,może wyraziliśmy się ostro i trochę nie zrozumiale,ale,jak widać,skutecznie,bo wzbudziliśmy Wasze reakcje. Ok!Znikamy na dobre.Zmieńcie trochę swoje nastawienie.Jesteście prawdopodobnie niejednokrotnie pięknymi,pociągającymi kobietami...z usterką.Nie jesteście jednak bublami(a niektóre wpisy taki mają ton).Piszcie raczej o tym,jak radzicie sobie na codzień,i jak pielęgnujecie swoje problemy(polecamy olejek z wiesiołka),niż wymieniać się wiadomościami,kto i gdzie,bardziej lub mniej,popsuje to,co już częściowo same naprawiłyście.Przede wszystkim jednak musicie naprawić nie swoje ciało,ale swoje myślenie.Nie powielajcie złudnych nadzei na operacyjne cuda.Cudów nie ma.Był kiedyś jeden specjalista,który czynił cuda,leczył przypadki beznadziejne.Jednak jakieś 2000 lat temu zamknął swoją praktykę.To był taki jeden,co ponoć po wodzie chodził.Jego myśl przewodnia też brzmiała:"Zmieniajcie myślenie." Na pożegnanie dowcip: Rozmawiają pesymista i optymista: Pesymista:"Już gorzej chyba być nie może." Na to Optymista:"Ależ może." No to pa,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phizjo
DO DAHA. Polecamy DERMATIX ULTRA.Na tę chwilę niedostępny w Polsce(my sprowadzamy dla małej z Niemczech(120 euro)),ale tuba 60 g i z jakimś dopalaczem. Wybaczcie.To już naprawdę ostatni raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podaje ci e-mail do polskiego lekarza specjalisty w dziedzinie oparzeń: owocointment@republika.pl Na ten e-mail opisz mu problem dziecka. Z tego co wiem to jesli blizna jest świerza to będzie potrafił pomóc. Wiem, że opatentował kilka własnych wyrobów - maści ale tworzy również odpowiednie mieszanki dla indywidualnego pacjenta. W internecie zresztą mozna znaleźć dokładne namiary na niego i różne artykuły. Spróbować nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Phizjo --> Ja cie prosze, ty mi nie mow co ja mam tutaj pisac i jak. Ty mnie nie pouczaj w takich sprawach i nie tlumacz jak mam sie zachowywac. I chcialam Ci tez wiecej napisac, skomentowac Twoje dzialania ale jednak sobie daruje. Takze nie poprawiaj nas bo to nie ty masz blizny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Struśki Czemu się nie odzywasz. Wysłałam ci zdjęcie na e-mail. Ja miałam przeszczepy w wieku 2 lat zaraz po wypadku ale to nie były przeszczepy skóry tylko ciała. Ja tą rekę prawie sobie ugotowałam. Przewróciłam sie na garnek z gorącą wodą i nie mogłam sie wydostać. Zostałam wtedy pod opieka babci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafal1771
hej, ja mam blizne na klatce piersiowej, mam 17 lat i jest to oparzenie 2 stopnia. blizna jest dosc gladka ale i tak rzuca sie w oczy z daleka,. czy da sie to usunac operacyjnie? ile moze kosztowac taka operacja? zgory dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve86
Do RAFALA Czesc :) Musialbys sie skontaktowac z lekarzem ktory specjalizuje sie w bliznach po oparzeniach , On by Ci doradzil czy w Twoim przypadku usyniecie lub zmniejszenie blizny jest mozliwe . Kazdy przypadek jets indywidulany wiec ciezko powiedziec , ale warto sprobowca by poczuc sie o wiele lepiej :) Pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ufffok
Hey! Mam 17 lat i w styczniu tego roku podczas operacji wyrostka robaczkowego poparzono mi lydke kolagulacja.Blizna ma ok4cm dlugosci i jest bardzo widoczna.Czy znacie jakies skuteczne masci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ufffok
Dodam jeszcze ze to oparzenie IIIstopnia...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość struśka
do basiekx no fajnie ,ale wiesz co do mnie nic nie doszło podaję jeszcze raz lollitka1@wp.pl. Spróbuj jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve86
DO UFFOK Masz swieza blizne i wiecej szczescia niz my wszytskie !!!! Czym blizna jest starsza ciezko ja usunac , dzialaj jak najszybciej masz teraz wieksze prawdopodobienstwo ze mozesz ja usunac w 100% . Lecz przed jakimkolwiek dzialaniem musila bys sie skontaktowac z lekarzem chirurgiem plastykiem . Gdyz to swieza blizna i jak bys zastosowala jakies kremy zele bez skonsultowaniem sie z lekarzem moglabys podraznic blizne a chyba Ci chodzi oto zeby ja zwyklidowac a nie poglebiac . Pozdrawiam serdecznie milo ze do Nas napisalas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafal1771
Powiem wam cos. nie przejmujcie sie bliznami wielkosci 3,4 czy 5 cm,. to jest tylke co nic praktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve86
DO rafal1771 :) Fakt latwo powiedziec , wiekszosc z forumowiczek to kobiety , moze dlatego wspieranie sie nawzajem tak Nam pomaga bo przciez My bardziej zwracam uwage na wyglad niz faceci prawda ?!? Pozdrawiam buzaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość struśka
Hej jestem dziś umówiona na konsultacje do dr Węgrzyna w spr blizny pooparzeniowej na ręce. Dam wam znać co i jak.nie moge się doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Struśki Witam.Pisałaś że miałaś iść na konsultację dzisiaj do dr. Węgrzyna i co Ci powidział. Jestem bardzo ciekawa bo kiedyś pisałam do niego e maila i kazał mi sie skontaktować telefonicznie ale zrezygnowałam. Też mam blizne na ręce ale na ramieniu i często zastanawiam sie nad wszczepieniem ekspandera. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość struśka
do copi Rozpocznę od początku. Jestem bardzo zadowolona z wizyty, ja również najpierw pisałam do niego e-maila i też kazał mi dzwonić. Zadzwoniłam i umówiłam się na konsultacje, bez zobaczenia jej na żywo żaden lekarz nie jest w stanie nic stwierdzić. na wizytę umówił mnie po trzech dniach na bielanach wrocławskich z tej racji że tam mam najbliżej. Dr bardzo miły, słuchał, odpowiadał, nigdzie sie nie spieszył. poświęcił mi tyle czasu ile tego potrzebowałam. Wszystko w szczegółach omówił, mówił wprost, nie czarował, nie obiecywał cudów. rysował na ręce.pokazywał a teraz do rzeczy.Ja mam blizne na prawej ręce od ramienia za łokieć z przerwami i lekki przykurcz w stawie łokciowym. Blizne mam na przodzie ręki i z boku od zewnętrznej strony, od wew natomiast zdrowa skóra. Ja też miałam nadzieję na ekspander. ale niestety ja nie mam do tego warunków, dlatego że w moim przypadku musiałby go umieścić na ruchomej części ręki, przy zginaniu, i to od wewnątrz a to wiąże się olbrzymimi komlikacjami. co innego gdyby był on od zew strony.stwierdził że on tego by się nie podjął.W twoim przypadku może by się sprawdził, gdyż jest ona na ramieniu, a w takich przypadkach on chyba ma zastosowanie.każdy przypadek jest indywidualny. W moim przypadku zaprponował wycięcie do 3 cm blizny, w miejscu gdzie jest ona najgrubsza i pomarszczona, wytnie tyle ile będzie mógł. to na pierwszy raz, po jakimś czasie jak zobaczy jak sprawuje się naciągnięta skóra może pociągnąc jeszcze raz a gdy się troche podgoi to na reszte blizny zabiegi dermabrazji, aby ją maksymalnie wygładzić. Zabieg mógł by zrobić już za 2 tyg, kosztowałby 2500, ale podkreslał, że jest to zabieg pourazowyi można zrobić to na kase chorych we wrocławiu trzeba poczekać z pół roku w polanicy zaś 5 lat. Jeśli się zdecyduje a napewno tak to prywatnie, ufam mu, zdecydowanie lekarz z powołania i napewno będzie się starał. patrzy na człowieka raczej z litością,dobrze mu się z oczu patrzy. pokazywała w książce wiele przypadow , pokazywał jak wygląda ekspander. Wizyta tylko 50 zł jeśli dojdzie do zabiegu to je odlicza.Widać że chce pomóc. myśle sobie że ja na niczym nie trace i tak spędzam lato od 24 lat w długim rękawie więc może być już tylko lepiej.Nie chce się jednak opierać tylo na jego propozycji leczenia mam zamiar pojechać jeszcze może na 2 konsult, żeby sprawdzić co powiedzą inni, jeśl to samo to jestem zdecydowana na niego, jeśli nie to będe w punkcie wyjściowym. mam zamiar pojechać do dr dobrskiej z sulejówka i olender z wrocł.z wielkim przekonaniem zachęcam cię do knsult z dr węgrzynem, będziesz wiedzieć na czym stoisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do struśki Dzięki Ci wielkie że tak szczegółowo opisałaś tą wizytę. Jeśli zamierzasz jeszcze iść na konsultacje do innych lekarzy to jest też we wrocku dr. jarliński. Polecił mi go kiedyś lekarz z gdańska ponieważ pisałam do niego o poradę i polecił mi lekarza z moich stron. Pozdrawiam i informuj nas o pozostałych konsultacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie 27
Witam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mattita1
Witam! Tak jak Wy mam blizny po oparzeniu. Są stare 20 lat. Obecnie jestem na etapie stosowania laserów co2, bo wg opinii lekarzy te lasery mogą mi pomóc. Czy Wy macie jakieś inne sprawdzone zabiegi na STARE blizny? Czytałam Wasze wypowiedzi na temat ekspanderów, jak również wyhodowanie tzw. sztucznej skóry z komórek macierzystych. Wyhodowanie skóry jest jak pisaliście bardzo kosztowne. Jestem ciekawa czy w Polsce już wykonuje się takie zabiegi jeżeli tak to gdzie? Jeżeli nie to w jaki sposób mogę sie dowiedzieć jaki jest koszt za granicą? Czy ktoś wie ile mogłaby kosztować ok taka operacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość struśka
do mattia gdzie są umiejscowione twoje blizny. laser co2 to znaczy dermabrazja laserowa tak ? jak to działa. jak możesz to opisz. ile takich zabiegów już miałaś, zauważyłaś już jakies efekty. Jęsli to nie tajemnica to gdzie masz wkonywane te zabiegi i u którego lekarza i ile k0sztuje jden zabieg. Pewnie się uśmiechasz, bo to jak 100 pytań do, będe wdzięczna za odopowiedz gdyż samej mi je zproponowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaskaa8999
Ja jestem rowniez ciekawa co do tego hodowania skory? To moze byc przyszlosc dla nas, osob z bliznami. Moze w Pl daleka przyszlosc a zagranica juz nie...ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve86
Moje drogie jesli chodzi o chodowanie skory to zabieg ktory nazywa sie Ekspander pisalam juz kiedys o nim , jest dlugo trwaly i niezawsze jest tak jakbysmy tego chcialy . Po takiej opercji lecznie trwa dosc dlugo nawet do pol roku . Woreczki ( z kwasem solnym) wszczepione pod skore przy jakimkolwiek uszkodzeniu pekaja trzeba bardzo uwazac ! Jesli byscie chcialy wiedziec so wiecej piszcie :) Pozdrawiam yupiii nadchodza zimen dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska8999
Hej eve86:) A czy wiesz coś o hodowaniu skory z komórek macierzystych? Ja kiedys słyszałam a w tv tylko tyle, ze pobieraja Ci kilka włosów z tylu glowy i z nich hoduja w laboratorium skore, ktora po kilku mies. przeczepiaja na blizny rany itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amcia
mam 14 lat jak miałam nie cały roczek poparzyłam sie kawą dosłownie wrzątkiem mam blizny na całej prwej ręce przez całe 13 lat ukrywam sie zta blizną przed światem zawsze nosze bluzy z długim rękawem nawet w okrepne upały lata moją blizne widziała tylko rodzina i kilka przyjaciułek musze przyznać żę mam ładną cere i nie jestem brzydka ale ta reka oszpeca mnie całą wstydze sie tego teraz ide do 1 klasy gimnazjum i bardzo boje sie otoczenia nie wiem co zrobić czy pokazac im moja blizne na rozpoczęciu roku żeby odrazu oswoili sie z ta myślą czy ukrywac sie z tym nastepne 3 lata mama mówi mi że powinam i pokazac a wtedy sie okaze kto jest moj przyjacielem a kto nie ale ja boje sie że zostawi mnie wiele koleżanek i kolegów i czuje że do końca życia bede sie z ta blizna ukrywac bo nie pokaze jej za nic czasem nawet przychodza mi takie myśli do głowy czy nie lepiej wogule żyć bez ręki to jejst bardziej znane ludziom i wszyscy wiedza żę trudno człowiekowi z tym żyć nie nawidze swojego oparzenia to jejst muj problem i każdego dnie budze sie z ta myśla żę musze znowu kisić sie w dugim rękawie nie mówiąc że nie chodze na basen a nawt na w-f ćwicze w długim rekawie pomużcie chciałabym usłyszec kilka dobrych słuw od takich ruwieśników jak wy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Miałam jedną dermabrazję laserem co2 niecałe pół roku temu na stare blizny po oparzeniu II stopnia. Czeka mnie jeszcze kilka, dokładnie nie wiem ile, a po nich być może wstrzyknięcie tkanki tłuszczowej pod bliznę. Mam pytanie. Jeśli któraś z Was miała podobny zabieg, to jakie opatrunki lub maści stosowałyście na ranę i po jej wygojeniu i przez jaki okres czasu utrzymywało się zaczerwienienie? W moim przypadku skóra powraca do normalnego kolorytu bardzo powoli i trochę mnie to martwi. Z góry dzięki za odpowiedź. Jeśli ktoś z Was ma jakieś pytania odnośnie lasera, to chętnie pomogę, o ile będę w stanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynkkka33
Czytalam gdzies w interneci, ze po laserach trzeba natluszczac bliznę. Np linomagiem. Czy mogłabys napisac gdzie robilas dermabrazje i jaki byl jej koszt i efekty? Ile lat ma Twoja blizna? Dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcowym etapie gojenia stosowałam linomag, później lekarz przepisał mi inne maści. Dermabrazję robiłam w Bielsku. Moje blizny są stare, mają około 15 lat. Nie płaciłam nic, zabieg był na nfz, musiałam jedynie we własnym zakresie kupić opatrunki. Efekt jest dobry. W niektórych miejscach nierówności prawie znikły (w jednym nawet całkowicie), w innych są jeszcze dość widoczne, ale mniejsze niż przed zabiegiem. Poza tym blizny stały się miękkie w dotyku. Wciąż są zaczerwienione, choć powoli jaśnieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena_24
Cześć Kochani! :) Tą stronkę odwiedzam pierwszy raz i bardzo chciałabym nawiązać z Wami wszystkimi kontakt, który bardzo jest mi potrzebny. Miałam 22 lata, kiedy wylałam na siębie wrzątek z czajnika. (2stopień oparzenia). Minęło 2 lata po zdrarzeniu, i właśnie teraz myślę poważnie o operacji plastycznej. U lekarza dermatologa byłam po poradę i dowiedziałam się o klinice chirurgii plastycznej. Jestem na nią zdecydowana, ponieważ blizna jest duża na lewym udzie oraz lewej stopie. Prawą nogę- mam zagojoną. Wszystko przez te 2 lata leczyłam plastrami z woskiem- bardzo drogie, ale pomogły (bo miałam pęcherze). Bardzo cierpiałam... Teraz z moją psychiką jest znacznie lepiej. Bardzo wszystkich proszę o radę: jeżeli ktokolwiek z Was operowany był w Polanicy, proszę o znak i namiar. Proszę bardzo o kontakt. Wszystkich Was serdecznie pozdrawiam i życzę Wam pogody ducha na następne dni. Wiem co to BÓL i jak z nim walczyć!! Życzę Wam odwagi! 3majcie się ciepło! pozdrawiam, Lena:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość struśka
Najlepiej umów się na konsultacje do jednego z lekarzy Polanicy Zdrój. Wszyscy mają swoje prywatne gabinety. Blizny po oparzeniu można leczyć na Narodowy Fundusz Zdrowia ale w klinice Polanicy Zdrój jest w tej chwili kolejka na 5 lat, więc lepiej gdyż masz możliwość to zrób prywatnie. Nazwiska lekarzy z Polanicy to dr Węgrzyn, dr Wójcicki, dr Łątkowski, prof Kobus Gdy wpiszesz w wyszukiwarce nazwisko znajdziesz wszystko na ich temat, dane namiary konsultacje, koszt konsult to 100 zł. ja również wybieram się tam na konsultacje w spr blizny tórą mam na prawej ręce do wójcickiego we wrześniu jeszcze. Na konsultacje czeka się zazwyczaj 3 tyg od tel. pozdr i wytrwałości życzę. informuj nas o swoich krokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×