Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość triple-five

blizny po oparzeniu

Polecane posty

Gość eve86
DO STRUŚKA Oj dziekuje bardzo za info akurat jestem z Opola i napewno sie przydadza te infromacje , w necie ciezko bylo znalesc cennik :) a tu mam wszystko wpisujac nazwisko w/w Pani :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetttaa
wielkie dzięki za troche informacji:-) już szukam coś o tej pani doktor może i mi pomoże:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phizjo
Co poradzicie poparzonej 2-letniej dziewczynce.Więcej napisaliśmy na forum o dermatixie.Czekamy na wasze błyskotliwe, niewątpliwie,porady.Inne niż operacje plastyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phizjo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 21 lat od 19 lat blizny na obu nogach od ud do czubków palców. dodam że było to poparzenie III stopnia tzn skóra mi po prostu odpadła z tych nóg. robili mi przeszczep skórę pobierali z tyłka. do tej pory stopy mam okropne jakbym poparzyła się wczoraj, na obu łydkach mam po wielkim placku a reszta od stóp do kolan jest nawet ok ale jedna noga wygląda jak brudna. za to na udach widać przeszczep po prostu takie paski skóry jakby ponaklejane. jak sobie trochę opalę nogi to jest lepiej. dodam, że nawet latem noszę spodnie lub rajstopy ( w upały też) o japonkach mogę zapomnieć bo na domiar złego palce u nóg mam trochę zniekształcone. ale nie stać mnie na operację plastyczną nawet specjalnie nie myślałam by sobie to zoperować. podobno jestem niebrzydka, więc te nogi mi bardzo nie przeszkadzają. wolę takie poparzopne niż np. niewładne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve86
DO phizjo :) Wizyta u lakarza specjalisty jest najlepszym rozwiazaniem , gdyz co z tego ze podamy Pani nazwe jak i tak wszytsko jest na recepte . Oto niektore z nich http://www.twenga.pl/dir-Zdrowie-i-Uroda,Leki,Krem-na-blizny sama polecam ; - Dermatix , lub Veraderm ale on jest o wiele drozysz od poprzedniego ale bardzo pomaga szczegolnie na nowe blizny POLECAM !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve86
DO gonieczka87 :) Jestem pewna podziwu !!! Brawo nie kazdy jak Ty walczy z tymi przeciwnosciami losu . MImo ze Ja blizny mam od 20 lat to do tej pory sa dni ze mam dosc , gdy patrze na te inne kobiety ktore chodza pol nagie to az lza sie kreci w oku .... Mimo ze minelo tyle lat dalej ciezko mi sie do tego przyzwyczaic :( A Ty jak widac poradzilas sobie z tym problemem naprawde jestem pelna podziwu !!!! Pozdrawiam serdecznie oby tak dalej !!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich w ten upalny dzień. Jak wszyscy na tym forum też mam blizne pooparzeniową. Mam ją na ramieniu i ten sam koszmar. Obserwuje to forum od roku ale dopiero dzisiaj zdecydowałam sie napisać. Podziwiam tych którzy nie krępują sie pokazywać swoje blizny. Oj mam 24 lata a blizne od 21 lat i do tej pory nigdy nie wyszłam na plaże w stroju albo w pięknym topiku. A w te upały najchętniej nie wychodziłabym z domu. Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Eve86 Czy twoja wiedza na temat Expandera pochodzi od specjalisty. Ja mam bliznę na ręku (dookoła reki na długości ok. 3/4 powierzchni). Jeżdżę na konsultacji do kulniki da Kozią w Warszawie do dkt. Dudkiewicz. Ona twierdzi, że w przypadku reki to nie jest dobre rozwiązanie bo jest to część ruchoma ciała. Poza tym z takim woreczkiem trzeba obchodzić się jak z jajkiem. Wystarczy że ktoś cię trąci i istnieje obawa, że może pęknąć a to wiąże się z komplikacjami. Do tego jest to dość trudne ze względów estetycznych. Ja prowadzę bardzo intensywne życie zawodowe zastanawiam się jak miałabym się w tym czasie ubierać żeby tego jajka nie było widać. Jest wiele wątpliwości - niestety. Gdyby to było takie proste to już dawno wszystkie miałybyśmy po kłopocie i byłybyśmy piękne. Nie wiecie może ile kosztuje wyhodowanie 1 cm. sztucznej skóry. A może ktoś wie czy ten zabieg z ekspanderem można wykonać w szpitalu nieodpłatnie czy w grę wchodzą tylko prywatne kliniki. Bo w moim przypadku to byłoby kilka ekspanderów żeby pokryć całą powierzchnię blizny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Struśki Ja tez mam bliznę na ręku. Moja jest dookoła lewej ręki i zajmuje ok 3/4 całej powierzchni. jest przerostowa po przeszczepach. jak wygląda twoja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do eve kiedyś bardziej się przejmowałam swoimi bliznami wydawało mi się że nie znajdę sobie chłopaka bo mam takie okropne nogi. teraz mam fajnego męża wiedział od początku że mam poparzone nogi. kilka miesięcy mu ich nie chciałam pokazać bo głupia myślałam że będzie się mną brzydził. Jakoś nic mu nie przeszkadza. przy nim chodzę w krótkich spódniczkach i boso już się nie krępuję. tylko jak gdzieś wychodzimy to wkładam spodnie lub grubsze rajstopy... tego się nigdy nie oduczę poza tym mam dwie córeczki (wiem wcześnie zaczęłam) jedna z nich jest poważnie chora, więc wiem że są rzeczy ważniejsze niż dobry wygląd i te moje blizny to mały pikuś przy chorobie mojej niuni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phizjo
Z tego co widzę nikt nie pofatygował się poczytać o nas więcej.Od Dermatixu(szczególnie od nie produkowanej już wersji w sprayu) i Veradermu zaczęliśmy w ogóle leczenie.Takie leczenie to dla nas nie odkrycie.Teraz sprowadzamy leki z zagranicy.Od osób z takim stażem jeśli chodzi o blizny spodziewaliśmy się czegoś więcej niż takich zdawkowych odpowiedzi.Liczymy na ewentualne ambitniejsze porady.Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przyszło ci do głowy że żadna z nas nie zna cudownej maści po której wszystkie blizny znikną, ba ... najlepsi lekarze jej nie znają a co dopiero my. Nie jesteś jedyna na tym forum a twój problem nie jest wyjątkowy tylko powszechny - przynajmniej tutaj. Możesz być pewna że jeśli tylko znajdziemy tą cudowną maść to na pewno się z tobą podzielimy. Mam nadzieję że byłam wystarczająco błyskotliwa - w twoim mniemaniu przynajmniej! Miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przyszło ci do głowy że żadna z nas nie zna cudownej maści po której wszystkie blizny znikną, ba ... najlepsi lekarze jej nie znają a co dopiero my. Nie jesteś jedyna na tym forum a twój problem nie jest wyjątkowy tylko powszechny - przynajmniej tutaj. Możesz być pewna że jeśli tylko znajdziemy tą cudowną maść to na pewno się z tobą podzielimy. Mam nadzieję że byłam wystarczająco błyskotliwa - w twoim mniemaniu przynajmniej! Miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS Acha mój niechcący podwójnie wysłany komentarz był skierowany wyłącznie dla niewątpliwie błyskotliwej Phizjo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Widze, ze nasz topik znow sie rozkrecil jak zwykle w lato. Pozdrawiam wszystkie nowe dziewczyny 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość struśka
do basiekx ja mam swoją na prawej ręce 3/4 długości z przerwami, tylko tyle, że mam ją od zewnętrznej strony, a od wew. czyli tułowia zdrową skórę. jest pomarszczona, z dużymi zgrubieniami, no i przykurczem w łokciu. jeśli chcesz prześle ci ten piękny widok na emeila, ja też chciałabym zobaczyć twoją i jak wyląda po przeszczepie, bo mnie też go poropnwali. lollitka1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jesteś i tak w dobrej sytuacji bo twoja nie jest dookoła ręki tylko z jednej strony. Myślę że w twoim przypadku tą bliznę z powodzeniem można naciągnąć i pokryć zdrową skórą. Ja mam gorzej bo moja jest dookoła ręki. Trudno tu będzie zastosować ekspander bo to musiałoby być kilka ekspanderów żeby pokryć całą powierzchnię. Poza tym jest trochę zniekształcona i nierówna. Kiedy nią obracam to robią się fałdy jakby tam pod spodem trzymały jeszcze jakieś zrosty. Tragedia ja raczej nie mam szansy na poprawę tej blizny i zaczynam się do tej myśli przyzwyczajać. Puszczam dzisiaj totolotka, jest kumulacja, jak wygram to robie operację, zamawiam sztuczną skórę i otwieram fundacje na rzecz osób poparzonych - możecie na mnie liczyć chacha. Wyśle ci zdjęcia wieczorem ale nie znam twojego adresu e-mail - bo się nie wyświetla. Ja też poproszę twoje zdjęcia, chętnie porównam czy to moje paskudztwo to standard czy ewenement.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwl
Jestescie Kochane ze tak wspieracie moja osobe nie pisze zbyt czesto ale czytam. I wiekszos wypowiedzi naprawde pomaga ciesze sie ze znalazlam to forum. Napewno jestescie wszystkie wyjatkowe a co do kremow na te nasze niespodzinki to ellezza jest dobry w tele zakupach tylko drogi bo 300 zl + koszt przesylki 17 zl. Dodaje ze mam blizne na kladce piersiowej no i po 2 kremach troszke mi wygladzilo. Buakiaki i serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phizjo
Wybaczcie.Szukaliśmy tutaj czegoś innego.Rozsądnych wypowiedzi i opinii na temat leczenia.Wy natomiast prowadzicie polityke licytacji kto jest bardziej pokrzywdzony,a później podświadomie losujecie "kogo dziśiaj będziemy głaskać i pocieszać?".Kobiety!Trzeba działać,walczyć,edukować,doradzać.Ze swoich słabości uczynić atuty.Wy natomiast piszecie:posmaruj tym a tym.Aha,słaby efekt.Wiesz,zafunduj sobie ekspandery.Kryśka to ma i jest zadowolona.Co?!Inne kremy?!Nie smaruj już.Mówię ci,że ekspandery są super.Musisz je mieć.No,cóż.Wiem,że to ok.5000,ale Kryśce zrobili i mówi ,że jest super,no to chyba warto." Przynajmniej coś w tym stylu.Zapewniam Was,iż psycholog,czy psychoanalityk jest tańszy.Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do PHIZJO !!! Jesteś żałosna i bez odrobiny taktu. Jak ci nie pasuje to forum to się nie odzywaj. Jak jesteś taka mądra to sama poradź coś konkretnego. Myślisz że gdyby medycyna zaproponowała nam rozsądne wyjście z tej sytuacji to byśmy nie spróbowały tylko ględziły o środkach zastępczych - zapewniam cię że nie. Każda z nas odwiedziła tuziny najlepszych specjalistów i niektórzy z nich potrafili powiedzieć że to nie \"Powrót do Edenu\" tylko rzeczywistość. Radzę ci zejdź na ziemie bo się przedwcześnie wyeksploatujesz. Nam to forum pomaga. Ja mam ta okropna bliznę 32 lata. Jestem czasami tak wściekła że opadam z sił i co i nic nie mogę na to poradzić. 13 sierpnia mam kolejną wizytę w kolejnej prywatnej klinice. Wybulę sporo pieniędzy na samą wizytę ale nie spodziewam sie że cudowna Pani dokt. powie to przecież bardzo proste. Wiesz dlaczego bo byłam już u kilkunastu specjalistów i zawsze jest to samo. Ja też poparzyłam sie w wieku dwóch lat, tak jak twoja córka. Teraz my czekamy na twoje błyskotliwe porady albo przestań korzystać z tego forum. Właściwie to ci coś poradzę: jak jesteś bogata to zafunduj sobie w klinice wyhodowanie tzw. sztucznej skóry z komórek macierzystych. Super skuteczne zapewniam cię i cholernie drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve86
DO PHIJO CZY JAKOS TAK ;] MOJA DROGA TY CHYBA SAMA NIE WIESZ CO PISZESZ WPYCHASZ SIE TUTAJ DO NAS NA FORUM I W TAKI SPOSOB JAK BY TO BYLO NASZA WINA CO TOBIE SIE STALO CZY KOMUS TAM Z TWOJEGO BLISKIEGO OTOCZENIA .PISZEMY TUTAJ WYMIENIAMY DOSWIADCZENIA JESLI CI SIE TO NIE PODOBA TO NIECZYTAJ A TYM BARDZIEJ NIE UDZIELAJ SIE !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve86
Pomylka do phizjo ;] to co wyzej !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve86
DO basiekx :) - EXPANDER !!! Wiedze ta posiadam z roznych artykulów a takze od samego specjalisty , fakt nie na kazda blizne to pomaga , zalezy jaka ma grubosc wielkosc itp jest wiele wskaznikow w ktorych mozna zastosowac expander ale jest rowniez wiele w ktorych nie jest to wskazane . Nie ma na Swiecie takiej rzeczy ktora by w 100% nam pomogla , czy to krem czy jakas operacja , nic na to nieporadzimy tylko te srodki wyzej wymienione moga w pewnym stopniu zlagodzic zmniejszyc nasza blizne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve86
Mam pytanie czy ktoras z Was jest z Opola lub okolic ?!? Chetnie nawiazala bym kontakt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve86
DO gonieczka87 :) Maz corcie masz wielkie oparcie i nawet przy chorobie Twojej corusi nie zwracasz uwagi na Twoje blizny , naprawde jestem pelna podziwu :) tak trzymac . Pamietaj nie jestes z tym sama !!! :)) Masz Nas forumowiczki !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość struśka
do basiekx lollitka1@wp.pl napisz mi swój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość struśka
do phizjo rozumiemy że jest ci przykro że spotkało to też twoją córeczkę, ale twoich pretensji nie rozumiem. Masz pretensje do nas o to że nie znamy dobrego kremu, czy maści??? sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daha
Proponuję zakończyć spór. To nic nam nie da. Jesteśmy tutaj po to, żeby dowiedzieć się czy, aby nie jesteśmy same z naszym problemem. To mimo wszystko podnosi na duchu. Jeżeli któraś ma potrzebę opowiedzenia nam o historii powstania swojej blizny niech to zrobi. Może okaże się, ze jest więcej takich osób. Jeżeli komuś nie podoba się czytanie tego typu historii proponuje opuścić posta i czytać tylko te, które wydaja się "potrzebne". Jakoś zimą pisałam na forum o mnie. Używam maści DERMATIX (koszt ok. 150 zł). Moim zdaniem blizny wygładziły się (mam je od 15 lat). Nie ukrywam, ze liczyłam na coś więcej, ale zobaczymy co będzie dalej. Miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×