Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość triple-five

blizny po oparzeniu

Polecane posty

Gość diianka1
czesc wam .ja mam blizne pfzerostowa na ramieniu,to jest koszmar jakis sen,mecze sie strasznie ,mialam juz plastry sylikonowe przez 5miesiecy nie dosc ze drogie bo co miesiac musialam zmieniac to jeszcze nic nie dzialay zalamalam sie strasznie teraz lecze sie w chinskiej medycynie jak mi nic nie pomoze , mam zamiar isc na zastrzyki sterydami podobno sa najlepsze.najgorsze to ze ja w londynie mieszkam i tutaj jest bardzo drogoooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diianka1
czesc wam .ja mam blizne przerostowa na ramieniu,to jest koszmar jakis sen,mecze sie strasznie ,mialam juz plastry sylikonowe przez 5miesiecy nie dosc ze drogie bo co miesiac musialam zmieniac to jeszcze nic nie dzialay zalamalam sie strasznie teraz lecze sie w chinskiej medycynie jak mi nic nie pomoze , mam zamiar isc na zastrzyki sterydami podobno sa najlepsze.najgorsze to ze ja w londynie mieszkam i tutaj jest bardzo drogoooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alunja
JA mam blizny od 17 lat .... Zawsze się ich wstydziłam i do tej pory wstydze :(( Na operacje w Polanicy czekam już 3 lata , z tego co mi w szpitalu powiedzieli zostało mi 5 lat ... Ale też jestem dobrej myśli :D Bo życie jest piekne :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alunja
JA mam blizny od 17 lat .... Zawsze się ich wstydziłam i do tej pory wstydze :(( Na operacje w Polanicy czekam już 3 lata , z tego co mi w szpitalu powiedzieli zostało mi 5 lat ... Ale też jestem dobrej myśli :D Bo życie jest piekne :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakas000
DO PAPUZECZKI!!! Ja mam 17 lat i również gdy byłam mała wylałam na siebie kawe ;( mam brzydka blizne pod biustem i małe, bardzo nieestetyczne na piersi. Przeszłąm już dwie operacje chirurgiczne na tą blizne dużą ale efektów nie widze wcale ;( Mogłabyś mi powiedzieć na czym polega ta dermabrazja i czy przynosi ona jakieś efekty? Bardzo mi zależy na zretuszowaniu ich jak najlepiej sie da no bo dajcie spokój ;( W przyszle wakacje chciałabym pojechać wreszcie nad jezioro ze znajomymi i nie wstydzić sie tego co mam na ciele bo jak narazie taki wyjazd wogóle nie wchodzi w gre!! pozdrawiam. Licze na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakas000
DO PAPUZECZKI!!! Ja mam 17 lat i również gdy byłam mała wylałam na siebie kawe ;( mam brzydka blizne pod biustem i małe, bardzo nieestetyczne na piersi. Na tą duża blizne przeszlam juz dwie operajce chirurgiczne ale efektów nie ma wogóle ;( Mogłabys mi powiedzieć na czym polega ta dermobrazja i jakie są efekty? Bardzo mi zależy na zretuszownaiu tych blizn jak najlepiej sie da ;( no bo dajcie spokój. chciałabym w przyszłe wakacje pojechać ze znajomymi nad jezioro i nie wstydzić sie tego co mam na ciele bo jak narazie to wogóle nie wchodzi w gre ;(:( pozdrawiam i licze na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakas000
DO PAPUZECZKI!!! Ja mam 17 lat i również gdy byłam mała wylałam na siebie kawe ;( mam brzydka blizne pod biustem i małe, bardzo nieestetyczne na piersi. Na tą duża blizne przeszlam juz dwie operajce chirurgiczne ale efektów nie ma wogóle ;( Mogłabys mi powiedzieć na czym polega ta dermobrazja i jakie są efekty? Bardzo mi zależy na zretuszownaiu tych blizn jak najlepiej sie da ;( no bo dajcie spokój. chciałabym w przyszłe wakacje pojechać ze znajomymi nad jezioro i nie wstydzić sie tego co mam na ciele bo jak narazie to wogóle nie wchodzi w gre ;(:( pozdrawiam i licze na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dermabrazja laserowa polega na starciu naskórka i kawałka skóry właściwej. Jej celem jest głównie wygładzenie blizn. Laser wysyła promieniowanie o określonej długości fali, woda w skórze pochłania to promieniowanie i w efekcie powierzchniowa warstwa skóry wyparowuje. Tworzy się rana. Można to robić laserem co2 lub erbowym, słyszałam różne opinie na temat tego, który z nich jest lepszy. Zazwyczaj na blizny po oparzeniach trzeba zrobić kilka zabiegów, w odstępach np. pół roku lub nawet większych. Zajrzyj na pierwszy post na str 20, tam opisywałam dokładniej sam przebieg zabiegu. Efekty są różne, zależy to podobno od indywidualnego przypadku. Moje blizny wyraźnie wygładziły się, ale wciąż są zaczerwienione, zaczynam się martwić, czy w ogóle kiedykolwiek zbledną :( W razie czego i tak wydaje mi się, że lepsze jest przebarwienie niż nierówności. :) Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dermabrazja laserowa polega na starciu naskórka i kawałka skóry właściwej. Jej celem jest głównie wygładzenie blizn. Laser wysyła promieniowanie o określonej długości fali, woda w skórze pochłania to promieniowanie i w efekcie powierzchniowa warstwa skóry wyparowuje. Tworzy się rana. Można to robić laserem co2 lub erbowym, słyszałam różne opinie na temat tego, który z nich jest lepszy. Zazwyczaj na blizny po oparzeniach trzeba zrobić kilka zabiegów, w odstępach np. pół roku lub nawet większych. Zajrzyj na pierwszy post na str 20, tam opisywałam dokładniej sam przebieg zabiegu. Efekty są różne, zależy to podobno od indywidualnego przypadku. Moje blizny wyraźnie wygładziły się, ale wciąż są zaczerwienione, zaczynam się martwić, czy w ogóle kiedykolwiek zbledną :( W razie czego i tak wydaje mi się, że lepsze jest przebarwienie niż nierówności. :) Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dermabrazja laserowa polega na starciu naskórka i kawałka skóry właściwej. Jej celem jest głównie wygładzenie blizn. Laser wysyła promieniowanie o określonej długości fali, woda w skórze pochłania to promieniowanie i w efekcie powierzchniowa warstwa skóry wyparowuje. Tworzy się rana. Można to robić laserem co2 lub erbowym, słyszałam różne opinie na temat tego, który z nich jest lepszy. Zazwyczaj na blizny po oparzeniach trzeba zrobić kilka zabiegów, w odstępach np. pół roku lub nawet większych. Zajrzyj na pierwszy post na str 20, tam opisywałam dokładniej sam przebieg zabiegu. Efekty są różne, zależy to podobno od indywidualnego przypadku. Moje blizny wyraźnie wygładziły się, ale wciąż są zaczerwienione, zaczynam się martwić, czy w ogóle kiedykolwiek zbledną :( W razie czego i tak wydaje mi się, że lepsze jest przebarwienie niż nierówności. :) Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dermabrazja laserowa polega na starciu naskórka i kawałka skóry właściwej. Jej celem jest głównie wygładzenie blizn. Laser wysyła promieniowanie o określonej długości fali, woda w skórze pochłania to promieniowanie i w efekcie powierzchniowa warstwa skóry wyparowuje. Tworzy się rana. Można to robić laserem co2 lub erbowym, słyszałam różne opinie na temat tego, który z nich jest lepszy. Zazwyczaj na blizny po oparzeniach trzeba zrobić kilka zabiegów, w odstępach np. pół roku lub nawet większych. Zajrzyj na pierwszy post na str 20, tam opisywałam dokładniej sam przebieg zabiegu. Efekty są różne, zależy to podobno od indywidualnego przypadku. Moje blizny wyraźnie wygładziły się, ale wciąż są zaczerwienione, zaczynam się martwić, czy w ogóle kiedykolwiek zbledną :( W razie czego i tak wydaje mi się, że lepsze jest przebarwienie niż nierówności. :) Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dermabrazja laserowa polega na starciu naskórka i kawałka skóry właściwej. Jej celem jest głównie wygładzenie blizn. Laser wysyła promieniowanie o określonej długości fali, woda w skórze pochłania to promieniowanie i w efekcie powierzchniowa warstwa skóry wyparowuje. Tworzy się rana. Można to robić laserem co2 lub erbowym, słyszałam różne opinie na temat tego, który z nich jest lepszy. Zazwyczaj na blizny po oparzeniach trzeba zrobić kilka zabiegów, w odstępach np. pół roku lub nawet większych. Zajrzyj na pierwszy post na str 20, tam opisywałam dokładniej sam przebieg zabiegu. Efekty są różne, zależy to podobno od indywidualnego przypadku. Moje blizny wyraźnie wygładziły się, ale wciąż są zaczerwienione, zaczynam się martwić, czy w ogóle kiedykolwiek zbledną :( W razie czego i tak wydaje mi się, że lepsze jest przebarwienie niż nierówności. :) Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakas000
Dzięki za szybką dopowiedz ;) NA DEKOLDZIE to ja akurat mam r owne to są bardziej takie przebarwienia ale wyglądają bardzo nieestetycznie wręcz ochydnie przez co nie moge nosic bluzek z dekoltem ;( a bikini to już wogóle ;( Kurcze mamy 21 wiek ;D nie mogą wymyśleć czegoś co te blizny poprostu rozpuści hehe ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve86
Hey wszytskim !!!! Tak kazdy pisze o swoich bliznach a tak naprawde to nieblizny Nam tak bardzo przeszkadzaja a to co mamy w psychice przez nie , nie z takimi rzeczami ludzie zyja prawda ??? To niekoniec Swiata fakt ,ale dazymy do tego by nieodrozniac sie od innych stad zycze wiele szczescia wszytskim forumowiczom aby Wam sie udalo wygladac tak jakbyscie chceli :) .Chodz 1/4 z Nas wszytskim zrobi co bedzie mozliwe to i tak duzy sukces :). W dzisiejszych czasach ludzie czesto a powiedzialabym prawie zawsze zwracaja uwage na wyglad ,ale pamietajcie ze to nie on ma takie znaczenie a to jacy jestesmy na codzien .Badzmy odwazni niebojmy sie Swiata ,on przed nami stoi otworem z bliznami czy tez bez nich !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve86
Hey wszytskim !!!! Tak kazdy pisze o swoich bliznach a tak naprawde to nieblizny Nam tak bardzo przeszkadzaja a to co mamy w psychice przez nie , nie z takimi rzeczami ludzie zyja prawda ??? To niekoniec Swiata fakt ,ale dazymy do tego by nieodrozniac sie od innych stad zycze wiele szczescia wszytskim forumowiczom aby Wam sie udalo wygladac tak jakbyscie chceli :) .Chodz 1/4 z Nas wszytskim zrobi co bedzie mozliwe to i tak duzy sukces :). W dzisiejszych czasach ludzie czesto a powiedzialabym prawie zawsze zwracaja uwage na wyglad ,ale pamietajcie ze to nie on ma takie znaczenie a to jacy jestesmy na codzien .Badzmy odwazni niebojmy sie Swiata ,on przed nami stoi otworem z bliznami czy tez bez nich !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakas00
Do eve86: To co mówisz ma w sobie trochę prawdy że są osoby któe żyją z gorszymi tragediami ale zobacz ile osób żyje bez takich tragedi: nie maja blizn, są zdrowi, piękni, szczupli.! NAjgorsze jest to że jak ktoś zauważy te blizny to zaraz sie pyta co ci jest a potem cały czas sie na nie patrzy ;( niektózi nawet się tego brzydzą ;( pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakas000
Słuchajcie a czy ktoś konsultował się z lekarzami w zagranicznych klinkach? NApewno tam by sprooooo kosztowało ale myślę że efekty byłyby o niebo lepsze niz w polsce.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve86
Do takajakas00 Racja brzydza sie patrza sie ukradkiem i wogole . Wiesz cos o tym wiem , mam blizne na szyji na klatce piersiowej i na lewej nodze , na szyji ukryc ja jest najtrudniej tym bardziej latem gdyz chodzenie w golfach nie jest zbyt komfortowe. Nie nosze ich w cieple dni blizne chodz troszke ukrywam podkladem mimo ze i tak jest widoczna ,mam dlugie wlosy ktore w pewnym sensie przykrywaja mi ta blizne.Mowia ze niejestem brzydka wiele ludzi sie za Mna oglada z jakiego powodu hmmm ?!? nawet gdy zakrywam blizny wiec cos musi w tym byc :) Pokaz to co masz najpeikniejsze to czym moglabys sie pochwalic moze ladna figura makijazem wlosami jakims atutem ?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morfo
Taa, można ukrywać swoje blizny, ale potem jest przykro, jak ktoś się jednak dowie o nich... Mam 19 lat, od 17 lat żyję z bliznami na plecach i prawym ramieniu do łokcia. Zawsze je zakrywałam długimi rękawami, ale od 2 lat chodzę też w bluzkach na krótki rękaw. Jestem straszliwą optymistką, ale tej jednej rzeczy w swoim życiu zaakceptować nie mogę. Ja sama nie oceniam ludzi po wyglądzie, ale nie potrafię sobie wytłumaczyć, że dla innych też to nie jest takie ważne, jak nam, poparzonym się wydaje. Zawsze się zastanawiam, czy ludzie są dla mnie mili po prostu czy może dlatego, że jest im mnie żal... A w ogóle, niby zima i wszystko spoko, bo można nie pokazywać blizn, ale mnie depresja złapała. Zaczęłam studia i tam mi głupio cały czas, bo mam nowych znajomych i czuję się, jakbym ich oszukiwała, bo jest coś, czego o mnie nie wiedzą. I boję się, co pomyślą, jak latem zobaczą te blizny. Byłam na imprezie, miałam bluzkę na dłuższy rękaw, tańczyłam z facetami różnymi i myślałam sobie, że w życiu by ze mną nie zatańczyli, gdyby widzieli moje blizny. Eeeech... Płakać mi się chce. Fajnie, że są ludzie tacy jak ja, tylko szkoda, że w moim otoczeniu jestem sama jedna i mam ten problem głęboko w psychice. Przepraszam, że truję, ale nie mam z kim o tym pogadać, bo nie chcę, żeby się nade mną ktoś użalał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam bardzo podobne odczucia do Was... Zawsze ukrywałam swoje blizny, nikt nigdy się o nich nie dowiedział. Nie dlatego, ze obawiam się reakcji innych, tylko po prostu nie mam ochoty nikogo o tym informować. Zresztą moje nie są zbyt trudne do ukrycia, mam problemy jedynie przy przebieraniu się na wf. Zdaję sobie sprawę z tego, że to nie jest najważniejsze i sama byłabym w stanie w pełni to zaakceptować u innych osób, ale wewnętrznie mam jakieś wrażenie, że nawet jeśli komuś to u mnie nie będzie przeszkadzać, to tak naprawdę byłabym dla innych kimś lepszym, gdybym nie miała tego problemu... :( Nie wiem dokładnie, jak to ująć, żeby było wiadomo o co mi chodzi... Staram się nie zadręczać i zaczekać na efekty zabiegów :) Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakas000
Ja również moge moje bez problemu ukryć no ale bikini czy bluzki z dekoltem nie wchodzą w rachube ;( a co najgorsze to to że nie jestem w żadnym związku tylko dlatego że boje sie jakby mój chłopak zareagował na te blizny ;( :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długo się nie odzywałam bo długo nie mogłam dojść do siebie po wizycie na Koziej w Warszawie. Pani dkt. nie zostawiła mi złudzeń. Moja blizna jest dookoła ręki i sytuacja jest beznadziejna, ta blizna nie nadaje się do expandera. Jedyne co mogę robić by poprawić jej wygląd to dermabrazja czyli ścieranie i wygładzanie. Tak moje drogie my się łudzimy, mamy nadzieję, wierzymy że wreszcie medycyna na tyle posunęła się do przodu że ktoś zaproponuje nam rozsądne rozwiązanie a tak naprawdę to wszystko stoi w miejscu i basta. Najgorsze jest to że nie mogę tego zaakceptować i pogodzić się z faktem że mam to paskustwo ... . Pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długo się nie odzywałam bo długo nie mogłam dojść do siebie po wizycie na Koziej w Warszawie. Pani dkt. nie zostawiła mi złudzeń. Moja blizna jest dookoła ręki i sytuacja jest beznadziejna, ta blizna nie nadaje się do expandera. Jedyne co mogę robić by poprawić jej wygląd to dermabrazja czyli ścieranie i wygładzanie. Tak moje drogie my się łudzimy, mamy nadzieję, wierzymy że wreszcie medycyna na tyle posunęła się do przodu że ktoś zaproponuje nam rozsądne rozwiązanie a tak naprawdę to wszystko stoi w miejscu i basta. Najgorsze jest to że nie mogę tego zaakceptować i pogodzić się z faktem że mam to paskustwo ... . Pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azeby chociarz troche pomogła ta dermabrazja bo ja w nic innego nie wierze jak tylko w to scieranie co jakis czas a czy ktos wie gdzie w gdansku robia dermabrazje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azeby chociarz troche pomogła ta dermabrazja bo ja w nic innego nie wierze jak tylko w to scieranie co jakis czas a czy ktos wie gdzie w gdansku robia dermabrazje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azeby chociarz troche pomogła ta dermabrazja bo ja w nic innego nie wierze jak tylko w to scieranie co jakis czas a czy ktos wie gdzie w gdansku robia dermabrazje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle ze co jakis czas scierac to wlasnie za pomoca dermabrazji bo niema zadnej innej lepszej metody i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakas000
No właśnie!!! NIby medycyna idzie do przodu ale tak stoi w miejscu jeśli chodzi o chirurgię plastyczną ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena_24
Do MORFO i do Was wszystkich Kochani: Od poparzenia minęło mi 2 lata... Czyję mocny uraz na psychice, wcześniej byłam spokojniejsza...(bo kiedy wylałam na siebie wrzątek, wpadłam w taki szok, że nie wiedziałam co się ze mną dzieje... Jakbym postradala zmysły, czy ducha wyzionęła... To było straszne,,, pamietam do dziś. Z wrażeń, nie wskoczyłam pod zimną wodę, a czekałam na karetkę skulona w kącie...) Kochani: Nie załamujmy się! Mamy sprawne ręce, mamy wzrok, dzięki któremu widzimy piękne rzeczy, mamy słuch, czujemy... Po wydarzeniu sprzed 2 lat dużo się zmieniło, zrozumiałam coś, jestem bardziej ostrożniejsza. Miejmy oczy i uszy szeroko otwarte. Myślmy pozytywnie, bo życie jest za krótkie, żebyśmy rozpamiętywali... Acha- moje blizny na nogach widać, ale po tym czasie zdecydowałam się przełamać lęk!! ZAPISUJĘ SIĘ na basen:) Wam życze pogody ducha i wiary, że będzie lepiej, bo być MUSI! POWODZENIA, Kochani. Lena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eNNNka
Jeny, nawet nie wiecie jak się cieszę, ze znalazłam takie forum. Zawsze myślałam o sobie i o swoich bliznach, że to tylko ja je mam, że jestem jakimś monstrum. W zasadzie nie pamiętam siebie bez blizn, jak się oparzyłam miałam 1,5 roku. Z samego oparzenia też nic nie pamiętam, ani z miesięcznego pobytu w szpitalu. Mam poparzoną całą rękę i kilka plam na dekolcie i szyi. Całe szczęście, że blizny na twarzy są praktycznie niewidoczne, są tylko wyczuwalne w dotyku. Mam straszne pretensje do lekarzy, że nic ze mną nie zrobili. Dobrze, że chociaż zdjęli mi opatrunki z twarzy, dzięki temu ona mogła się dobrze goić i nie mam na niej blizn. Tak jak większość z Was mam straszne kompleksy, nie chodzę na plażę i chodzę w bluzkach na długi rękaw. Za niedługo mam połowinki i nie wiem czy pójdę bo nie mogę znaleźć sukienki dla siebie, jedynym wyjściem będzie gotowanie się przez całą imprezę w bolerku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×