Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iksmenka

Kobitki, czy prasujecie pościel i ręczniki????

Polecane posty

Gość iksmenka

Bo właśnie moja kumpela ZGORSZYŁA SIĘ, że ja tego nie robię.... Ciuchy oczywiście prasuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cos Ty, chyba wariata by trzeba, zeby prasowac posciel i reczniki :D :D :D :D :D :D .... bo niby po co? jejciu, pamietam te koszmarne czasy mojego dziecinstwa, kiedy posciel sie krochmalilo i nosilo do magla ..... brrrrrrrr .... potem byla taka nieprzyjemnie gladka i sztywna \"P nie ma to jak mieciutka posciel wyprana i niewyprasowana :) i oczywiscie 100% bawelny :) ciuchy owszem prasuje, ale to juz tylko gdy zachodzi naprawde gwalt i koniecznosc (np. len)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iksmenka
No właśnie, uspokoiłaś mnie... :D:D:D:D:D. Podpisuję się pod tym co napisałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miareczka22
A ja prasuję! Pościel niektóra idzie do magla. Ręczniki wyprasowane po pierwsze sa milszew dotyku po drugie porządnie wyglądają. Prasuję nawet bieliznę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Praktyczna Pani
Jesli kumpela ma za duzo czasu i nie ma co robic to niech prasuje oczywiscie. Ale moze raczej zasugeruj jej by poswiecila ten czas na wolontariat, pomoc ludziom czy zwierzetom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wyprasowane reczniki sa okropne, takie gladkie i nie wsiakaj wody fajnie jak puszyste niewyprasowane reczniki. tez slyszalam, ze ludzie prasuja bielizne. moim zdaniem tego typu odruchy zakrawaja na jakas nerwice natrectw. lecz - niech bedzie zgnile co komu mile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miareczka22
jezu ! To że ty tego nie robisz, nie znaczy że ktoś kto to robi jest chory! Zero tolerancji. Lubicie chodzić w pomiętej bieliźnie proszę bardzo, ale czemu obrażacie tych którzy wolą wyprasowaną?😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja cie nei chcialam obrazic i przepraszam jezeli tak wyszlo. po prostu wyrazilam swoja opinie i nawet nie powiedzialam, ze jestes chora. moja bielizna nie jest pomieta, a nawet jakby byla, to na ciele sie rozprostuje. no co moze byc pomietego w majtkach, ktore sa zrobione z paru cm. kwadratowych materialu, np. nie wiem po co sie zaraz unosisz i prawie zabierasz do klotni :( chetnie poslucham jaki jest sens prasowania bielizny, a jak mi tego nie zdradzisz, to dalej bede uwazac, ze sensu nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posciel oddaje do magla
a recznikow nie prasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sens prasowania bielizny jest następujący: w pralce znajduje się więcej bakterii kałowych niż w toalecie i tylko prasowanie (bo nie sądzę, żebyś gotowała bieliznę?) może je zabić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miareczka22
Po prostu lubię mieć wyprasowaną. W szufladzie też lepiej wyglada. A większość ciuchów też można by nie prasowac bo przecież się wyprostują na ciele;) np koszulka noszona pod swetrem;) Napisałaś że to zakrawa o nerwicę natręctw która jest zaburzniem psychicznym;) Ja w swoim poście nikogo nie obrażałam, tylko napisałam jak lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja prasuje nawet
wkladki higieniczne, zeby pasowaly do wykrochmalonych i wyprasowanych stringow ;) Zazdroszcze Ci, prasowaczko Miareczko22, ilosci czasu ktory na to poswiacasz. Chcialabym miec tyle wolnego na ...na....cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też
Hehe, Matula*, w pralce też? Bo słyszałam to na razie o kuchennej desce do krojenia :D Pościel do magla, ręczników nie prasuję. konczita --> "nieprzyjemnie gladka i sztywna"? no co Ty, ja taką właśnie lubię :) i jeszcze jak pachnie krochmalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to mnie zaciekawilo. nie wiem, na czym oparta jest ta teoria nt. bakterii kalowych, ale przyjmuje, ze prawdziwa. jakkolwiek bakterie sa wszedzie i im bardziej sie z nimi walczy, tym bardziej one ewoluuja do coraz to bardziej tajemniczych i nie-zwalczalnych form. dlatego naukowcy stanowczo odradzaja uzywanie jakichkolwiek srodkow antybakteryjnych (czyszczacych) bo te bakterie, ktore faktycznie moga bezposrednio zagrazac naszemu zdrowiu zostaja usuniete juz przy uzyciu wody i mydla. poza tym nie slyszalam jeszcz, aby ktos zapadl na jakas chorobe z powodu bakterii kalowych z pralki. niemniej dziekuje za wyjasnienie i przyjmuje do wiadomosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też
praktyczna pani --> moim skromnym zdaniem lepiej przeznaczyć wysiłki i starania na własny dom niż na wolontariat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miareczka22
A ja proponuje prasowaczce stringów vide wkładek aby czas który spęcza na tym bezużytecznym forum odpisując mi spożytkowała na prasowanie. Większy będzie z tego pożytek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku, jak nienawidze prasowania - jakbym miala prasowac jeszcze posciel, to chyba przez nastepne trzy dni chodzila bym zla na caly swiat. Prasuje tylko ubranie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ciuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam powaznie
nie prasuje, ale te teksty o bakteriach tu wczesniej byly rozczulajace :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubię mieć piękną pościel ,dobrze upraną i wymaglowaną.,więc oddaję do magla.Ręczniki i ściereczki kuchenne piorę w wysokiej temperaturze,od czasu do czasu wygotowuję. Oczywiście wszystko prasuję,bo inaczej nie widziałabym takiego efektu jaki lubię/czyściutkie,gładziutkie/.Prasowanie dodatkowo dezynfekuje. Tak lubię i tak robię mimo ,że jest to trochę męczące.Nie krytykuję nikogo kto tego nie robi ,bo to sprawa indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biitwesfgjhklllmmnmbnbvvbbvb
jejku, dziwne to nasze społeczeństwo, nawet prosta dyskusja o prasowaniu wywołuje agresywne zachowania.Ja nie lubię prasowania, ale prasuję, ubrania bo porządnie wyglądają jak sa uprasowane, nie lubie niechlujstwa, i prasuje pościel, bo przy alergii na roztocza jest to wymóg.Minimum raz w tygodniu zmiana i prasowanie.co do ręczników i bielizny, przy jakichkolwiek dolegliwościach skórnych,typu trądzik itp, tez bym radziła zmieniac często, dobrze wygotowac i przeprasować, zlikwidujecie w ten sposób bakterie.Bielizna tak samo, nie zawsze, ale przy najmniejszych dolegliwościach, zaczynam od noszenia wyłącznie bawełnianej wyprasowanej bielizny, pozdrawiam i miłego dnia życzę, jak również odrobine tolerancji dla innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyka
A ja też prasuję, zarówno bieliznę jak i ręczniki. Pościel jeśli jest z kory to nie, ale reszta idzie pod żelazko albo do magla. I nie widzę w tym nic dziwnego. Jak widzę co niektórzy tu piszą- zajęłabyś się czymś pożyteczniejszym to mi się niedobrze robi :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ILE KOSZTUJE MAGIEL
Jakoś nie wpadłam do tej pory na pomysł, żeby oddawać pościel do magla, a jest to jakieś rozwiązanie (do prasowania pościeli nigdy się nie zmuszę!!!! )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja prasauję pościel i ręczniki
żelazko zabija mikroby. A komentarze w stylu "nie macie co robić" są zwyczajnie głupie. Mam co robić, powiem więcej, prasowania nie cierpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prasuję ale nienawidzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reczniki prasuje, kiedys tylko skladalam ale od czasow szkoly kosmetycznej gdzie uczuyli ze powinno ise prasuje do dzis, posciel zalezy jaka ale rogi, boki miejsce gdize guziki zawsze prasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×