Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość biegun2

Jak zainstalować wyłącznik światła?? pomózcie

Polecane posty

Gość biegun2
Wertrze! bardzo naprawde bardzo Ci dziękuje i chętnie bym sie jakoś odwdzięczyła :) Udało mi się wszystko połączyć bez kłopotów oczywiście bez Twojej pomocy nie zrobiłabym tego. Buziaki wielkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wata
Przepraszam jako, ze mam problem z podobnej dziedziny pozwolę sobie zapytac w tym temacie. Do tej pory mialem zyrandol na dwie zarowki oraz dwuprzyciskowy wlacznik swiatla. Wszystko bylo ok. Zrobilem dzis mala podmianke, tzn. Listwa z 3ma zarowkami oraz sniemniacz dotykowy (oczywiscie jeden "przycisk"). Po podlaczniu i wcisnieciu sciemniacza zapalila sie jedynie jedna zarowka, a co gorsza, nie mam nad nia kontroli (czyt. sciemniacz nie reaguje). Na suficie mialem 3 kable: czarny - faza, niebieski - zero, zolty - tez faza? (probowka swiecila sie, tylko slabiej niz w przypadku czarnego). W zwiazku z tym zolty zaizolowalem i podlaczylem jedynie czarny oraz niebieski. Nie rozumiem jednak dlaczego zolty na suficie jest pod napieciem skoro kabel takiego samego koloru przy wlaczniku rowniez zaizolowalem (jako, ze po zamianie z przelacznika 2-przyciskowego zdawal mi sie niepotrzebny). Nie wie ktos moze gdzie popelnilem blad i co moglbym zrobic aby listwa i sciemniacz dzialaly jak nalezy? Przepraszam za kretynskie pytanie ale jestem w tej dzidzinie zupelnym laikiem. Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szewczyk burczymucha
oczywiscie wazne, ktory kabelek przylaczysz gdzie w wylaczniku. Jak zrobisz to nieprawidlowo, to w zyrandolu bedzie zawsze faza, nawet gdy zgasisz zarowke. A tego trzeba unikac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wata
Aha, czyli mozliwe, ze wystarczy zamienic ze soba miejscami dwa kable przy wlaczniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zax
Heh tak sobie czytam o tych waszych poczynaniach i smiac mi sie chce;D Zabieracie sie do czegos o czym nie macie pojecia... a potem wychodzi ze mieszkania plonom, ludzie ginom od porazenia pradem a w najlepszym przypadku przez zwarcie wylaczasie prad w calym pionie bloku heh przez zwarcie... no ale póki nikomu sie nic nie stalo to mozna sie posmiac;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak mam zainstalować wyłacznik światła. Od puszki idą 3 kable do wyłącznika i tu się kończą, a potem od wyłacznika znowu 3 kable do 1 żarówki. Pomóżcie jak mam w takim wypadku zainstalować wyłącznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -aga88
Witam, na czas remontu zdjęłam wyłącznik światła, z kabelkami nie mam problemu żeby podłączyć, ale rozpadł mi się sam włącznik, tzn. te blaszki, które przymocowują wyłącznik do puszki wyleciały i nie wiem jak je spowrotem włożyć inaczej nie chce się trzymać ładnie w ścianie. blaszki te były na gumce chyba ale nie wiem jak je zamocować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annieee
to ja moze podobnie. Dziewczyny JAKIE macie włączniki ?W sensie jaka firme polecacie, bo ja duzo dobrego (glownie tez cenowo, a to dla mnie wazne) slysze o ospelu. To polska firma i zastanawiam sie jak sie sprawdzi...?anybody?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modi87
jak najbardziej Ospel jak chcesz miec cos dobrego za nieduza cene to oczywiscie godne polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliniak
włączniki/wyłączniki, gniazdka mam z Ospela. potrzbowalam czegos prostego bardzo, ale pasuje do moich nowoczesnych wnetrz. nie pamietam juz z jakiej serii, ale maja tego sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawinka
As seria jest, Impresja tez, Sonata itp. wystrarczy uzyc googla :)) pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żałosny spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosica84711
Ostatnio na https://el12.pl/ widziałem poradnik o tym! Bardzo prosto opisane i zrozumiałe. Skoro ja potrafiłam zamontować wyłącznik, to w sumie każdy potrafi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo duży wybór takich właśnie włączników i innego rodzaju akcesoriów bez problemu znajdziecie w http://el-sta.eu/. Jak najbardziej polecam, współpraca z nimi na poziomie. Same włączniki i kontakty super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×