Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rybak z Daru Młodzieży

lubię słuchać jak szumi morze

Polecane posty

Gość wzruszona.......
jestem zazdrosna i tyle 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochany w Agnieszce
Bolesław Leśmian W malinowym chruśniaku, przed ciekawych wzrokiem Zapodziani po głowy, przez długie godziny Zrywaliśmy przybyłe tej nocy maliny. Palce miałas na oślep skrwawione ich sokiem. Bąk złośnik huczał basem, jakby straszył kwiaty, Rdzawe guzy na słońcu wygrzewał liść chory, Złachmaniałych pajęczyn skrzyły się wisiory, I szedł tyłem na grzbiecie jakis żuk kosmaty. Duszno było od malin, któreś, szepcząc, rwała, A szept nasz tylko wówczas nacichał w ich woni, Gdym wargami wygarniał z podanej mi dłoni Owoce, przepojone wonią twego ciała. I stały się maliny narzędziem pieszczoty Tej pierwszej, tej zdziwionej, która w całym niebie Nie zna innych upojeń, oprócz samej siebie, I chce się wciąż powtarzać dla własnej dziwoty. I nie wiem, jak się stało, w którym okamgnieniu, żeś dotknęła mi wargą spoconego czoła, Porwałem twoje dłonie - oddałaś w skupieniu A chruśniak malinowy trwał wciąż dookoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochany w Agnieszce
i.....podoba się Wam ?????? proszę o opinię !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochany w Agnieszce
zakochałem się w Agnieszce i Leśmianie, i już !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochany w Agnieszce
to jeszcze Leśmian i dobranoc Gdybym spotkał ciebie znowu pierwszy raz, Ale w innym sadzie, w innym lesie - Może by inaczej zaszumiał nam las, Wydłużony mgłami na bezkresie... Może innych kwiatów wśród zieleni bruzd Jęłyby się dłonie, dreszczem czynne - Może by upadły z niedomyślnych ust Jakieś inne słowa - jakieś inne... Może by i słońce zniewoliło nas Do spłonięcia duchem w róż kaskadzie, Gdybym spotkał ciebie znowu pierwszy raz, Ale w innym lesie, w innym sadzie... czyż nie pięknie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pięknie naprawdę pięknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśkaaaaa
piekne🌻 dobranoc romantyku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pięknie naprawdę pięknie
Dobranoc, piękne rzeczywiście do myślenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśkaaaaa
dobranoc😘;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ładna.....
👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś napisal na topiku \"uciekasz w bezkresną mgłę kosmosu czarne gwiazdy w szalonym pędzie mijasz planety obce przenikasz wskroś myślami trwasz w nieskończoności swego rozumu nie zgłębisz wszechświata tajemnic pytania ciskają w oczy ustami nie pytasz bo nikt ci nie odpowie ... jesteś samotny jak we śnie uciekasz \" w bezkresną mgłę kosmosu\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem......
👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem......
a to, też Leśmian Ty przychodzisz jak noc majowa... Biała noc, noc uśpiona w jaśminie... I jaśminem pachną twe słowa... I księżycem sen srebrny płynie... Kocham cię... Nie obiecuję ci wiele... Bo tyle co prawie nic... Najwyżej wiosenną zieleń... I pogodne dni... Najwyżej uśmiech na twarzy... I dłoń w potrzebie... Nie obiecuję ci wiele... Bo tylko po prostu siebie... Jak powietrze. Jak dziurę w starym swetrze. Jak drzewo na polanie... Po prostu kocham cię... kochanie. Czy pozwolisz, że ci powiem... W wielkim skrócie i milczeniu... Że ci oddam i otworzę... W ciszy serc, w potoków lśnieniu... Słowa dwa przez sen porwane... Przez noc ukryte... przez czas schwytane... Słowa dwa, co brzmią jak śpiew, dwa proste słowa.... kocham cię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jednak....
Naprawdę piękne, czy zasnę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znudzona wszystkim
no, kapota, przegraliśmy !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taak niestety
Szkodw, ale mamy szanse ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśkaaaaa
tak przegraliśmy .....................:( a życie toczy sie dalej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajta 🌻 trza chlopakow w fale rzucic na opamietanie;) Miłej Nocki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liszka/
ładne, piękne wiersze przesczytałam witaj poezjo, witaj Leśmianie czy kochacie poezję tak jak i ja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna fajka
Setuś, 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×