Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cacharelll

Mamy siedzące w domu z dziecmi

Polecane posty

Mańka - to już wyjaśnione, zbódujecie domek z ogrodem to sobie trzeciego bobasa szczelicie:) Jagoda26 prosimy o wpis do tabelki: Zielna.33/Małgosia-31.05.2002, Ala--09.11.2005.........../ pomorskie Gumijagoda.29/Julka-5.12.2000,Bartuś-15.09.2005......./ Dolny Śląsk Luiza....28.../Jakub-17.05.2002,Julia-19.02.2007........ ./Krakowskie Monika....../Nikodem--15.08.2003; Miłosz-17.07.2006..../małopolska Brylka.30 /Ola-20.06.2001, Marcin i Przemek 25.11.2002/ Elbląg VIKI2...28/ Wiktoria--25. 04.2004..,Oliwia--01.05.2006../Krosno MARGARET777..26/ Iza 01.08.2003, Ola 02.02.05........../małopolskie Zuzia 30/Paulinka 23.03.2005................................../.lubelskie Asmana.26...Natalia30.09.2002,Iza29.04.2006............. /Olsztyn Marteczka77./Kamilek-16.09.2003amianek-10.04.2006.. /Lublin Mama_zuzi-26/ zuzia- 07.05.2002 - 4 l......................../ Göteborg Kala23 - Jakub 29.09.2003, Oliwia 15.05.2006............../Płock Izuniaz Alex 09.08.2005 Londyn............................../Irlandia pł. Manika74/ Kamil 13.03.95, Maja 26.03.06................../zachodniopom Cypryjskie słoneczko/Weronika 06.01.06................./Limassol kararzyneczka/ksawery 26.03.2004...................../ lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kobietki :) Jagoda 🖐️ Aż mi się buźka śmieje, jak widzę tyle wpisów :D A pomyśleć, że nie tak dawno topik \"umierał\" :( Manika, oczywiście, że pokażemy zdjęcia :D Póki co możesz obejrzeć moje szczęście na www.zuzia30.bobasy.pl Życzę wszystkim dużo zdrówka i dużo słoneczka :):):) Zmykam sprzątać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sliczna ta Twoja córcia Zuziu, mała księżniczka. Nie mogę się doczekać kiedy mojej włoski urosną żeby kitki robić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielna.33/Małgosia-31.05.2002, Ala--09.11.2005.........../ pomorskie Gumijagoda.29/Julka-5.12.2000,Bartuś-15.09.2005......./ Dolny Śląsk Luiza....28.../Jakub-17.05.2002,Julia19.02.2007........./Krakowskie Monika....../Nikodem--15.08.2003; Miłosz-17.07.2006..../małopolska Brylka.30 /Ola-20.06.2001, Marcin i Przemek 25.11.2002/ Elbląg VIKI2...28/ Wiktoria--25. 04.2004..,Oliwia--01.05.2006../Krosno MARGARET777..26/ Iza 01.08.2003, Ola 02.02.05........../małopolskie Zuzia 30/Paulinka 23.03.2005................................../.lubelskie Asmana.26...Natalia30.09.2002,Iza29.04.2006............. /Olsztyn Marteczka77./Kamilek-16.09.2003amianek-10.04.2006.. /Lublin Mama_zuzi-26/ zuzia- 07.05.2002 - 4 l......................../ Göteborg Kala23 - Jakub 29.09.2003, Oliwia 15.05.2006............../Płock Izuniaz Alex 09.08.2005 Londyn............................../Irlandia pł. Manika74/ Kamil 13.03.95, Maj26.03.06................../zachodniopom Cypryjskie słoneczko/Weronika 06.01.06................./Limassol kararzyneczka/ksawery 26.03.2004...................../ lubelskie Jagoda 26/Junior 22.11.2006 ............................./ Łódź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manika 74 moze pocieszy Cie fakt, ze ja wierze, iz nic w zyciu nie dzieje sie bez przyczyny... pewnie ktos tam na gorze ma lepsze plany wobec Ciebie i Twojej rodzinki, wiec musicie jeszcze chwilke zaczekac :-) hihihi a moze oni maja dla Ciebie blizniaki hihihih ( ten moj angielski humor ) kto to wie.... jedno jest pewne ... tak mialo byc !!! i tej wersji sie trzymajmy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manika ja tez się nie mogę doczekać jak bede mojej kiteczki robic a jak na razie to nawet nie ma co złapać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do moniki szczerze mowica trudno mi powiedziec cos o oczoplasie, zezie i niedowidzeniu twojego dziecka nie majac mozliwosci zbadania go leczenie zalezy od wielu czynnikow: -trzeba najpierw ustalic przyczyne powstania zeza i oczoplasu -ustalic jaki jest to rodzaj oczoplasu -czy jest jakas pozycja galek ocznych lub glowy w ktorych nastepuje blokada oczoplasu ( czy twoj synek przechyla glowe w jakas charakterystyczny sposob gdy na cos patrzy i w tym momencie oczoplas ustaje) -ustalic stopien niedowidzenia -zmierzyc kat zeza jest mnostwo testow i badan ktore wykonuje sie aby ustalic z jakim zezem , oczoplasem i niedowidzeniem mamy do czynienia W każdym przypadku zeza lub oczopląsu u małego dziecka konieczne jest dokładne badanie oka poniewaz przyczyn powstania zeza i oczoplasu jest duzo gdybybyl to sam zez byloby latwiej wtedy gdy jest to mamy kat zeza i male niedowidzenie zakleja sie oko zdrowe a chore zmusza tym samym do patrzenia na wprost i prowokuje chore oko do wysilku co poprawia widzenie w tym oku (wykonuje sie wtedy zalecone przez lekarz cwiczenia) inaczej jest znowu w sytuacji gdy jest to duzy kat zeza i duze niedowidzenie... natomiast twoj synek ma oczoplas a w tych przypadkach zakrycie oka zdrowego tylko nasili istniejacy juz oczoplas istnieja rodzaje oczoplasu ktore calkowicie lub po czesci moga byc skorygowane okularami posiadajacymi szkla pryzmatyczne polaczone z leczeniem pleoptycznym poprawiajacym czynnosc plamki oraz ortoptycznym zwiekszajacym zakres obuocznego widzenia oczoplas leczy sie rowniez chirurgicznie operujac zarowno oczoplas jak i zeza ( jezeli sa to duze ruchy galek ocznych wtedy zabieg ma na celu zmniejszenie oczoplasu) po zabiegach chrurgicznych dziecko rowniez musi wykonywac cwiczenia przy duzym oczoplasie laczy sie te dwie metody poprawy mozna sie spodziewac w przypadkach w ktorych istnieje \"strefa ciszy\" oczoplasu przy pewnym ustawieniu galek ocznych lub glowy niedowidzenie w oczoplasie spowodowane jest najczesciem ruchem galek ocznych i gdy zostanie skorygowany oczopolas wzrok sie poprawia inaczej sprawa wyglada przy towarzyszacym temu wszystkiemu zezie (moze miec wadwe wzroku w oku zezujacym ale po skorygowaniu oczoplasu moze byc ona mniejsza) przy oczoplasie wrodzonym ostrosc wzroku z bliska jest lepsza niz z daleka trzeba sie dowiedziec czy u twojego dziecka jest to niedowidzenie spowodowane oczoplasem i zezem czy jest to wada wzroku bo sa to dwie rozne rzeczy jest mnostwo chorob zezowych i wad temu towarzyszacych do kazdego przypadku trzeba podejsc indywidualnie zalezy to tez od wieku dziecka czy u twojego dziecka ten oczoplas jest widoczny czy ujawnia sie po zaslonieciu drugiego oka? u twojego dziecka wystepuje oczoplas jednostronny jest torzadko wystepujacy typ zazwyczaj ruchy galek ocznych sa obustronne tak czy inaczej nie mozna tak tego zostawic... w witkowicach widywalam dzieci ktore nie zbyt pozno byly zdjagnozowane i mialy w zezujacym oku tylko poczucie swiayla (ale to juz jest zwykle zaniedbanie) znajdziesz tam bardzo dobrych fachowcow i napewno zrobia wszystko zeby bylo dobrze to by bylo na tyle bo chorobie zezeowej mozna by bylo ksiazki pisac tak jak wyzej juz wspominalam zeby cokolwiek powiedziec o oczoplasie i zezie i metodach leczenia nalezy dokladnie zbadac dziecko pozdrawiam... wszystko bedzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzilo mi oczywiscie o to ze dzieci tylko z poczuciem swiatla byly zbyt pozno zdjagnozowane ale sie opisalam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarinka jakbys trafiła na promocyjne opakowanie i w środku byłby kod to bym była baaardzo wdzięczna:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze kurniczek okupuję ale zaraz mykam spać 🌻D🌻o🌻b🌻r🌻a🌻n🌻o🌻c🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny:( za oknem raczej póóóóźna jesień. Kala niedługo bęziesz robić koko:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty jajka wybrałas wszystkie:P lepiej kónia nakarm :p żeby nie było \"kóń\" nie mojego autorstwa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Witam tez nowe mamuski :) 🖐️ Gumijagoda,,a juz chcialas topik zamykac,,,bo ponoc umieral :p:p:p A tu prosze jaki ruch,,jak na warszawskim dworcu PKP :D:D U nas pogoda troszke lepsza,ale kilka dni bylo nieciekawie,,Snieg na przemian z deszczem,depresji mozna sie nabawic :O:O Dzis jest slonce,ale nie wiem jak jest na dworze,,jeszcze nie bylam ;) Pewnie znow bedzie zimny ,okropny wiatr :O:O Spadam,bo jade z malym dzis na grupy,do dzieci,dzis przedstawienie Piotrusia Pana ;) NIe bardzo jeszcze zrozumie chyba,ale jak mam okazje gdzies z nim wyjsc,to wychodze ;) BYle do ludzi,,ten jezyk cwiczyc ;) Ok,,milego dnia dziewczynki ;):) Papapapapaapappaa🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze na dzien dobry udalo mi sie nowa stronke otworzyc :p:p:p :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Gumijagoda u nas śniegu w nocy nasypało tyle,że hej.Teraz pada deszcz,więc mamy chlapy.Gdzie ta wiosna.Podobno weekend ma być ładny.Ja idę dzisiaj z dzieciaczkami do lekarza.Julka na ważenie i mierzenie a Kuba ma coś z nogą,zaczął utykać.Zwróciła na to uwagę pani w przedszkolu i mi o tym powiedziała.Jego ta noga nie boli,skacze,biega,a jednak rzeczywiście od czasu do czasu utyka.Wolę to sprawdzić i mieć czyste sumienie.Jeszcze muszę iść po pesel małej.Jestem ciekawa czy już jest.Kazali zgłosić się po miesiącu.Idę gotować obiad,bo potem nie będę miała kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kobitki:D wczoraj się cieszyłam słońcem a tu dziś od Was ten śnieg z deszczem przywiało i przechlapana pogoda. Piękna wiosna, nie ma co.:O Kala, usmiecham się do monitora;) jak kiedyś włączę kompa i nie zobaczę Twojej pobudki to będę cholernie zawiedziona. Za kitkami tęsknimy, ale po paru latach pewnie będziemy miały dosyć czesania tych długich włosów i obetniemy córcie na krótko:P Moja latorośl wczoraj na dobranoc wygłupiała się ze mną na łóżku. Niestety zabawa się skończyła bekiem po czołowym zderzeniu jej łuku brwiowego z moja głową. Pech..:< Dziś ma śliwę pod okiem:( i to okropnie wygląda, zaraz mnie sąsiedzi podadzą do opieki że maltretuję dziecko.. Wczoraj miałam pół godziny spokoju, bo dorwała ogórka kiszonego z Kamila talerza i nie dała go sobie odebrać. Była taka cisza, ciumkała go w wielkim zapamiętaniu, aż go zjadła.. :P ciekawe jak to będzie dziś z kupą? O, pralka skończyła, ide wieszać pranie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evita30
Witam bardzo się cieszę ,ze znalazłam wasz topik też jestem w domu z dziećmi siedem lat nie pracuje .Mam dwoje dzieci syna 7lat i córcię 2lata.Czy przyjmiecie mnie do siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evita pije kawke i sobie klikam, przyłącz się nowe twarze mile witane:D, topik nam sie rozkręca, oby zawsze tak było;) wpisz się do tabelki, jest strone wcześniej Dobra ta tabelka bo bym się pogubiła kiedy Wasze pociechy obchodzą urodzinki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciliśmy ze spacerku Manika ja tez się cieszę że ty sie cieszysz:D:P Olinka usneła wczoraj dopiero ok 21 ale i tak obudziął sie tradycyjnie. Co do tych włosów to masz rację za jakiś czas bedziemy miały dość tyle że teraz to tak głupio, niedługo loto ciepło bedzie a ona łysa jak kolano i znów durne baby bedą gadac że chłopczyk😡 Najbardziej to mnie dobijają tacy ludzie-wózek różowy, Olinka ubrana na różowo z kwiatkami a taka durna baba sie pyta czy to chłopczyk😡 Albo Kuba ubrany w komplecik moro a durna baba sie pyta czy dziewczynka😡 Ale się rozpisałam hihihi U nas pochmurno ale nie pada na szczęście:D Miłedo dnia kobitki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evita30
Evita30/Karol-11.12.2000r,Nati10.02.2005r/Pomorskie. Ja dziś nie wychodzę z domu Karol jest chory 3ci tydzień ma infekcje dróg oddechowych dostał tyle syropów i nic nie pomaga .Byłam z nim u lekarza i dostał syropActitrin i po nim strasznie wymiotuje,więc nie będę mu go podawać a myślałam,że lepiej po nim się czuję.Czy miałyście ten syrop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala,latem trzeba założyć jakiś fikuśny kapelusik z kwiatkami i się baby odczepią:P Evik, ja nie miałam takiego syropu, chociaż moja Maja chorowała nieustannie całą zimę, nawet wymaz z gardła robiłam , ale nic nie wykazał. Teraz na razie mam spokój z choróbskami, tfu, tfu! Dosyć nieróbstwa, muszę ułożyć menu na sobotnią imprezę, ale to nie takie proste, bo teść ma 74 lata i protezę :P i co tu takiemu podać? Bigos mu się zawija pod protezę, nic twardego nie pogryzie... chyba dam mu michę gotowanej jarzynówki i niech chlipie:D :D :D w końcu mógłby sobie ta protezę naprawic bo mu kłapie i spada, fujjjj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×