Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milo

Praca w OVB - czy warto??plis

Polecane posty

Gość Smiać się chce;]
mstika My wiemy jak tam jest zajebi***cie;]. Myslisz że jak tak napiszesz to znajdziesz jakiegos młokosa który kończy LO i pod wplywem Twoich bajek uwierzy w to? Na szczescie jest internet każdy może wymieniać się pogladami i tak naprawde czasu gdy zarabialiscie na naiwnosci innych juz sie skonczyly;] Pozdrawiam wlascicielko wielkiej fortuny i pieniedzy;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CAŁA PRAWDA O NACIĄGANIU
Rekrutacja w MLM-ach to niestety objaw robienia nowych w balona. Czy to Amway , OVB , czy inna gadzina , wredny system manipulacji ten sam. Moja wypowiedź ma potwierdzenie w faktach: OVB- wejdź i zapisz mama , tata , brat , siostra , sprzedaz im poliski < założysz programy > i jesteś KOD , a wtedy to Prawdziwa Kasa się zaczyna. Tylko z czego , jak nie dość , że jesteś zielony to masz długi i wrogów. HERBALIFE- spotkanie rekr. Kraków , Hotel Chopin , rok 2004 . Nie masz 370 zł na wpisowe ???? To coś z tobą jest nie tak !!!! A na korytarzu nw wąskim gronie namawianie: kupuisz od razu w linii za 14.000 i jesteś na IV poż. i kupisz za 50 % wartośći. Typowe bandyctwo. Ale to się zemściło , bo ci co wtopili kupując tyle badziewia , nie mając pojęcia o produktach sprzedaja je teraz n allegro z 20% narzutem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do MSTIKA
Gdzie doszłaś w tej rocznej karierze? Tzn do jakiego stanowiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KARINA37
OVB nie jest złe tylko zależy to od struktury do której trafisz. Ja w zeszłym roku zaczęłam w jednym biurze na szczęście nie podpisałam od razu umowy, i okazało sie że tam tylko trzeba było łosi szukać na OVBFI, jak ktoś nie brał funduszu to nic innego mu sie nie sprzedawało, nawet OFE, zmieniłam biuro i strukturę i jest zupełnie inaczej, robimy ubezp. samochodów, kompletną obsługę firm, grupówki, ubezp. zdrowotne, majatkowe (a z tego tak naprawdę kasy dużej nie ma ale są zadowoleni klienci), OFE, no i oczywiście fundusze, ale tak naprawdę w tej strukturze pracownicy zajmują sie kompleksową obsługą klienta. Trzeba sie napracować, 8 - 10 godz. dziennie, nie ma łatwo ale pieniądze naprawdę warte tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO KARINA37
Karina mogę wiedzieć jaką prowizję masz za np nowe OC samochodowe składka 400zł, i za OFE (nowa) oraz OFE transfer, (miesieczna przekazywana skladka 190 zł i kapitał do transferu 45000) To chyba żadna tajemnica więc czekam na odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB SCIEMA
PEWNIE NIC NIE DOSTANIE BO TU MUSISZ TRZASKAC KASE NA FUNDUSZACH I ZNAJODOWANIU JELENI CO SZUKAJĄ JELENI TO NIKT SIE W JEBANE UBEZPIECZENIE NIE BAWI PRACOWALEM 5 MIESIECY ODPUSCIE SOBIE. JUZ LEPIEJ NA ZMYWAK W ANGLII TO PRZYNAJMNIEJ KASY ZA UMYTE TALERZE NIE MUSISZ ODDAWAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex pracownik
Nie polecam nikomu pracy w tej firmie chyba ze zamierza dokona zycia pracowac tylko w tej jednej firmie i być wiernym i oddanym ideologii, oraz przełożonym, ja chciałem się zwolnic i mam z tego tytułu same problemy, byli pracownicy obgaduja wszystkich którzy odejda, robia syf takiej osobie tam gdzie tylko mają swoje wejscia .. niestety tez musialem uczestniczyc mimo woli w takich obgadywankach gdzie na osoby które np. wyjechały gdzies do pracy mowi się o nich ze sa nieudacznikami, debilami, frajerami,robolami zapominając ze 80% klientkow ovb to robole nawet jak podczas pracy z toba uśmiechają się i mowia wiecznie „super atmosfera, jest okej, super, swietnie, wszytsko będzie okej, jestemy najlepsi, reszta to leszcze, jesteśmy najlepsi, to i tak kiedy np. uczciwie przyznasz się ze to nie jest praca dla ciebie i chcesz isc gdzies indziej to będziesz wiecznie ponizany, szykanowany () bo nie jestem ovbowcem !!!! kierownik który mnie prowadzil, był niesłowny i jest nadal, nic nawet najbardziej prowizorycznej sprawy nie można załatwic bez czekania i upominania bo kiazy jest TAKI zajety a nie wspomne ze nie chce mi teraz pomoc w finalizacji spotkan na które byliśmy umowieni już dawno, a ma mieć z tego kase !!! wstyd mi ze tam pracowałem choc miałeś duza wiedze, doświadczenie i potencjał, to otoczenie wokół firmy i sami zakłamani ludzie, potrafia wypalic człowieka w dwa miesiące !!! teraz pracuje w innej firmie, wyrabiam plany i mam duzo lepsze warunki zatrudnienia, a każdy kto tam jest dobrze powien wiedziec jestes szanowany tam poki robisz wynik, masz wypadek, zachorujesz . Odpadasz i nikt nie pamieta o tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zle wrazenia
Zgadzam się z kwestiami poruszanymi wyżej: OVB - produktowo jest bardzo dobre, współpracuje z najlepszymi na dany czas firmami finansowymi - tego nie można odmówić, ale sposób podejścia do pracowników lub do klientów (najczęściej tych niedoszłych lub tych którzy zrezygnowali) - brak mi słów ... i... 1. Aby być doradcą czy osobą na innym stanowisku należy studiować ! (interesować się, kształcić ...) 2. Mieć odpowiedni wiek, a nie 18 lat i ledwo zdaną 'maturę Giertychowską' ... 3. Należy mieć doświadczenie w pracy z klientem. (jakiekolwiek szkolenia z dykcji, szkolenia produktowe, znać kodeks Sprzedaży Bezpośredniej). Niestety w OVB (jak i pewnie w innych firmach) - nie jest to przestrzegane, założyć garnitur może każdy, a pod spodem totalny brak prawdziwego człowieka czyt. typowy burak - słyszałam o kolesi który pracuje w OVB jako doradca z aspiracjami na kierownika, nosi pustaki na budowie i ZAJMUJE SIE TZW. CZARNYMI INTERESAMI - DODAM TYLKO TYLE ŻE SĄ nielegalne ! ;]. Wybór prosty albo życie zgodnie z tym co mamy w głowie i co lubimy, albo oszukiwanie sie że praca na 170% możliwości w OVB, te wszystkie udawane uściski dłoni i uśmiechy i wyjazdy to szczyt naszych marzeń ... wielu wybiera oszukiwanie sie bo zajarało się wypłata (zrobią na rodzinie i znajomych) i zaciągneło kredyt hipoteczny ... a pozniej nie jest juz tak łatwo bo polskie społeczeństwo nie jest gotowe na trendy takie jak w USA czy Kanadzie (...) Wiele osób myli szczescie z posiadaniem pieniedzy, ale to już niestety taki jest ten świat XXI wieku ! Brak mi słów do KIEROWNIKÓW-OVB - nie wszystkich bo nie znam wszystkich ale znam wielu ... Osoby te sa osobami od lat mamionymi slangami i hasłami - a korporacja to korporacja - jesteś - jesli robisz wynik, a - nie ma Cie bo np zachorujesz - nikt o Tobie nie pamięta ! I nie masz nawet jakichkolwiek roszczeń do OVB w tym momencie bo tak jest skonstruowana umowa ... Nic nie jest pewne ! Bo masz jedynie prowizje. A co z Tobą jesli doznasz np urazu w wypadku ? i jestes juz niezdolny do przeprowadzenia nawet Analizy Finansowej ? A znam kariery w OVB robione w 3miesiace na rok czasu a teraz ... tych osób dawno nie ma ! a jedynie ich "super znajomi z firmy OVB gdzie jest super atmosfera" nazywają ich nieudacznikami, je#anymi etatowcami, a to i tak ładne epitety z tych usłyszanych w biurze ;] w OVB najpierw udaje sie wielkie przyjaznie a potem tylko obgaduje sie tych ktorzy odeszli !!! Taki 'zły piar' robicie sobie moi drodzami sami - zatrudniajac czesto osoby naprawde nie nadajace sie - mamicie je a kiedy wiedza juz ze mydlicie im oczy - potrafią o OVB mowic tylko źłe - no i to jest zrozumiałe ! (BYLE MIEC TYLKO OSOBE DO STRUKTURY to moze sie sprawdzi !) Jak tak patrze na tych jednych z lepszych w OVB to nie mają oni przyjaciół poza praca z innych środowisk ! straszne ! a i ich życie rodzinne jest oparte na firmowych ideach from OVB ! albo masz dzwonek ovb w komórce, tapete w komórce, naklejkę na aucie i na czole i zapierniczasz 16h dziennie (ale przeciez jak przekonują na 'rozmowei kwalifikacyjnej') to Ty dobierasz godziny pracy - taaaak, wielkie kłamstwo - bo z ludzmi spotykasz sie wieczorami najczesciej wiec totalnie rozwala to cały dzien ! / albo masz prace spokojną i nawet ten kredyt na 20lat ! i nie zarabiasz Bóg wie ile, ale masz spokój w głowie i nie masz wiecznego stresu akwizytora ! I CIESZE SIĘ ŻE JUZ NIE PRACUJE W OVB !!!!!!!! Z LUDŹMI NIEGODNYMI SWOICH STANOWISK - NAPRAWDĘ W OVB SA LUDZIE KONKRETNI I MADRZY - ALE JEST ICH BARDZO NIEWIELU ! TO PRZYKRE ZE POTENCJAŁ TAKIEJ FIRMY ZANIŻA JEJ WŁASNA POLYTYKA ! DO PRACOWNIKÓW BYŁYCH, OBECNYCH, PRZYSZŁYCH I KLIENTÓW - WŁĄCZCIE SWÓJ MÓZG NA MYŚLENIE - NIESTETY DLA NIEKTÓRYCH MOŻE BYĆ ZBYT POZNO, BO ZA BARDZO POCHNONEŁO ICH LICZENIE ZER NA KONCIE ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;/
Cóż... sama mam bardzo złe wrażenia... Faktycznie do tej pracy przyjmowany jest każdy, a ludzi traktuje się jak maszyny... Najbardziej denerwowały mnie telefony po 7 czy już działam i ok. 23 czy mam jeszcze jakieś analizy... ta firma jest chora zaczynając od RI, a kończąc na DK... Ludzie w ogóle nie patrzą na klientów i współpracowników tylko na jednostki... Strasznie dużo mówi si,ę o dostosowywaniu produktu do klienta indywidualnie, a gdy chciałam komuś dopasować coś odpowiedniego kierowniczka pisała umowy na który akurat był konkurs... Na szczęście zwolniłam się w miarę szybko, ale ta sprawa się ciagnie za mną już od 1,5 roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUDZISKAAAAAAAAAA
LUDZIE A W JAKIEJ PRACY PŁACĄ WAM ZA SIEDZENIE?? pracujesz- zarabiasz nie pracujesz - nie zarabiasz Jeszcze chwila i nie bedzie nigdzi etatów poza urzędem i policją bo po co Ludzie muszą coś robić żeby zarabiać A wy chcecie wszystko za darmo?? MLM to złoty środek na zarabianie pieniędzy i tego nie da się ukryć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUDZISKAAAAAAAAAA
NO MOWIE WAM ZŁOTY JA SIEDZE W DOMU I NIC NIE ROBIE TYLKO BIJE NIEMCA PO KASKU PRZED KAFETERIĄ A NA KONTO WPŁYWA 15TYSIECY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUDZISKAAAAAAAAAA
Moja wypowiedź to przykład debilizmu i kompletnego braku zrozumienia tekstu pisanego. Przecież krytyka OVB opiera się na zarzutach w systemie rekrutacji i zatrudniania , opartych na kłamstwach io niedomówieniach , a nie na tym , że trzeba pracować.l To jest sednem tego forum. Kłamstwa i niedomówienia przy rekrutacji. Nie to , że trzeba pracować. Ale ja mam to w sra ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB LUBLINIEC
Sciemniacie zajebiście jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB LUBLINIEC
Mogę zapisać do firmy bes rekrutacji i bes egzaminów wstempnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamillllllo
Witam ja mam pytanie dotyczace rozwiazania umowy np po roku czasu, pracuje przez rok wyliczmy ze srednio zarabialem po 2000tys. zł zatem po roku 24tys. w umowie jest cos ze tak to nazwe o oddaniu prowizji za ostatnie 6miesiecy, nie wiem czy dobrze zrozumialem umowe, ale w takim razie musze im oddac polowe mojej pensji za ostatnie 6miesiecy? czy np. chce sie zwolnic po pol roku to nic nie zarobilem bo musze im wszystko oddac? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WITAM SERDECZNIE
WITAM SERDECZNIE CZY KTOŚ JEST W STANIE ODPOWIEDZIEĆ RZETELNIE NA TEMAT FIRMY OVB ALLFINANZ? NAJLEPIEJ POPRZEZ MAILA PONIEWAŻ NA FORUM JAK WIDAĆ DZIECINADA I TYLE. POZDRAWIAM ALDONA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk458
Podaj maila i powiedz co byś chciała wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WITAM SERDECZNIE
Kamyk jednak nie podam bo mam w nim moje nazwisko, imię podałam więc wtedy juz za dużo byłoby napisane. Powiedz mi ile zarobileś w 1,2,3 miesiącu i potem w kolejnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie co do kasy w ovb
ja mam pytanie, kase jak sie dostaje, jest jakas miesieczna stawka i do tego prowizje za klientow czy jak to jest. mozecie mi to po krotce wytlumaczyc co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomimo zróżnicowanych komentarzy zdecydowałam się pójść na rozmowe kwalifikacyjną w Bydgoszczy. Pierwsze wrażenie: "biuro" tzn 2 pokoiki w opuszczonym budynku już odpychają od siebie! W jednym pokoju sekretarka która zdaje się nie ma pojęcia w jakiej firmie pracuje ( nie potrafiła odpowiedzieć na żadne moje pytanie) w drugim pokoju 2 panie przeprowadzające rekrutacje. Pani blondynka, która zadawała mi pytania zdaje się że właśnie wróciła z dyskoteki- białe prześwitujące spodnie, wielki dekolt i uśmiech od ucha do ucha. Pierwsze 5minut wyśmiewała moich poprzedników. Nie obeszło się od idiotów, debili itp. Zaczęłam już się zastanawiać czy chcę współpracować z taką osobą? Pytania rekrutacyjne: czy mam dzieci? czy mam męża? czy zamierzam wyjść za mąż? Co mnie zaskoczyło nie było pytania o moją znajomość funduszy, ubezpieczeń, kredytów itp nic!!!! Arogancja, hamstwo, brak podstawowej wiedzy z prawa pracy, procesu rekrutacji. Nie mam do powiedzenia nic dobrego o tej firmie. Jestem w szoku że tak głupia osoba ma tupet oceniać i obrażać innych. Pani podobno ma wykształcenie w kierunku finansów, osobiście znam osoby po podstawówce, które mają więcej kultury i szacunku do drugiego człowieka! ODRADZAM!! Żadne pieniądze nie są tego warte! Niekompetentne, niewiarygodne biuro nie chciałabym mieć z nimi nic wspólnego zarówno jako pracownik i klient.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamyk458
A więc sprawa wygląda tak. Jezeli nie byłaś jeszcze na rozmowie a dopiero masz zamiar na nia isć to spokojnie nic sie nie martw o swoje kwalifikacje ani wiedze bo napewno i tak sie dostaniesz, oczywiscie bedzie lekka nutka niepewnosci po tym jak wieczorem dostaniesz telefoniczna odpowiedz ( niestety to Ty musisz do nich zadzwonić bo doradcy co tu się przechwalaja ile to tysiecy miesiecznie zarabiaja nie maja nawet na telefon). Wizja firmy która będa chcieli Ci się wcisnąc wyglada nad wyraz kolorowo, można by pomyśleć że to jest praca Twoich marzeń, jednak jeżeli jesteś osobą o IQ powyżej 10. zauważysz że coś tam nie gra, zarówno w obsludze (naciaganiu potencjalnych klientow, ktorymi to na poczatek beda czlonkowie Twojej rodziny i znajomi) po zarobki oraz prace z ludzmi ktorzy mają nad wyraz wysokie mniemanie o osobie oraz przekonanie o wyższości nad innymi, chociaż sami skończyli podstawowke. Staram się na bieżąco śledzić co tu jest pisane na forum i musze Ci powiedzieć że wiele wypowiedzi jest prawdziwych poczytaj co wcześniej pisali między innymi sparrow i jego poprzednicy, a będziesz miała obraz firmy gotowy. Zarobki kształtuja na poczatku się w granicach ok 1000zł/ jak ktos chce niech sie przechwala ile on nie wyciagnie ale ja w to i tak nie uwierze. Dodam jeszcze że w przypadku jezeli ktos zrezygnuje po jakims czasie z podpisanej umowy z Toba musisz zwracac swoja prowizje, nie ktore osoby po 2 latach od odejscia z formy ,,ofałbe" dostaja listy żeby zwrocic pieniadze. Jezeli nie chcesz wybrudzić się w błocie to do niego nie właź, potraktuj to jako dobra rade i przestroge. Po za tym zadam Ci pytanie, czy lubisz jak dzwonia do Ciebie ludzie na telefon stacjonarny i chca Ci cos sprzedac?..... no wlasnie a Ty bys musiala to samo robić. Pamietam sytuacje jaki kiedys moj kumpel ktory tez był w OVb zadzonił do swojej kolezanki z LO a Ona powiedziałą ,,Cześc Michał mam juz ubezpieczenie" z jednej strony to jest śmieszne a z drugiej człowiek w koncu zdaje sobie sprawe ze to co robi to jest poporstu zwykla akwizycja przez ktora mozna stracic znajomych, bo jezeli ktos sie przejedzie na Twojej ,,pomocy" to do kogo bedzie miał pretensje? Ja się ciesze że w pore przejżałem na oczy i nie dalem się w to wciagnać jak będziesz miala jeszcze jakies pytania to chętnie na nie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p....ny etatowiec
Witam, pracowałem w OVB w rejonie Wrocławia. Moje zdanie na temat tej firmy jest neutralne. Firma jak firma, ale tworzą ją ludzie, a oni kreują politykę i tutaj zdanie zjeżdża na jeden wielki negat. Może wymienię po kolei: + niekompetentni pracownicy nie mający często nawet predyspozycji do sprzedaży bezpośredniej - faktycznie zarabiających jest niewielu - garnitur nie robi z człowieka dobrego doradcy, + wynagrodzenie wypłacane najczęściej zaliczkowo podlegające zwrotowi w przypadku rezygnacji pracownika za ost. 6 miesięcy lub w przypadku rezygnacji klienta + brak baz klientów, służbowych telefonów i podstawowych akcesoriów do pracy (np firmowy mail) - sorki mojego prywatnego numeru nie będę udostępniał nieznajomym + zerowy szacunek dla osób wykazujących własny tok myślenia bądź zmieniających zatrudnienie na inne niż ovb. Przykro mi to mowić ale tak jest. Firmy szanujące swój wizerunek nie popełniają takich gaf. + jakieś dziwne propagandowe imprezy na które spędza się wszystkich pokazując jakie to nieosiągalne wyniki niektórzy mają. Ogólnie to, z pozdrowieniami od p...ego etatowca - tyle że mam kilka razy więcej od większości waszych doradców i nikomu nie muszę tego oddawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO ETATOWCA WYŻEJ
KILKA RAZY WIECEJ HA HA HA 2 TYSIACE ZAROBISZ I USZAMI KLASKASZ Z RADOŚCI TYLE TO JA ZA CHWILE BEDE PŁACIĆ RATY LEASINGU ZA NOWE S60 NIE BRUDZE SOBIE ŁAP PRACĄ ZA PARE ZŁOTYCH OD STANOWISKA KIEROWNIKA MASZ MOŻLWIOŚĆ OBRACANIA KASĄ O JAKIEJ SŁYSZYSZ TYLKO W TELEWIZJI I Z OPOWIEŚCI BOGATYCH ZNAJOMYCH NO ALE NIE WSZYSCY MOGĄ BYC LUDZMI SUKCESU A OCZERNIAĆ FIRME MOŻE KAŻDY, MILIONY KLIENTÓW I TYSIĄCE PRACOWNIKÓW MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE ALE WSZYSTKIM NIE DOGODZICIE ZAWSZE ZNAJDZIE SIĘ JEDEN NA 100 KTÓRY POWIE ŻE LIPA I TO WŁAŚNIE TEN JEDEN ZE STU TUTAJ TO WYPISUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p....ny etatowiec
Wypowiedź tego Pana powyżej dobitnie świadczy o że to co napisałem to prawda. @Wyżej: Sugeruję wyłączać Capslock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO ETATOWCA WYŻEJ
BO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk458
AHAHAHAHAHA jedna na sto osób? To chyba liczyć nie potrafisz a co dopiero być doradca;] Ale w ofałbe boira jak leci nawet takich co nigdzie pracy nie znajda;] Pozdro ,,FAHOFCY" a mam pytanie Dyrektor nadal opowiada Wam te kawaly z zegarkiem na szkoleniach a Wy sie z nich smiejescie?;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO ETATOWCA WYŻEJ
A TERAZ ŻEGNAM WSZYSTKICH BO IDĘ Z POWRROTEM DO TWOREK , A TAM JUŻ NIE NAPISZĘ , NO BO W KAFTANIE NIE DAM RADY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOKŁADNIE KAWAŁY
Hehe Kamyk przypomnialeś mi dobre akcje ;) Jak możesz to opowiedz ten kawał, ja już go nie pamiętam bo pare lat mineło. Wszyscy zrobią niezłe oczy, jak zobaczą, że powielany jest od xxx lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO ETATOWCA WYŻEJ
Dobra to ty jezdzij sobie dalej twoim czinkłoczento a ovb bedzie cie pozdrawiam zza szyby volvo bo tylko my jestesmy zajebisci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość źródło: bankier.pl
Jesli ktoś zamierza pracować w OVB lub zamierza być ich klientem....ODRADZAM.!!!!!!... Zapraszam do forum i chętnie porozmawiam. Dodam tylko że pracowałem kilka lat dla nich i pozwolę sie podzielić z Wami moją opinią. Kłamstwa ovb: 1. zapytajcie ich "doradcy" - kto dobiera rozwiązania finsnowe, fundusze itp... - odpowiedź będzie jedna: "Nasz dział analiz i ekspertyz" - w rzeczywistości go nie ma. Dobór jest w zalezności od prowizji z od danego kontrahenta. Najlepiej płaci Compensa, Generali i Aspecta (obecnie HDI-Gerling). Innych nie sprzedają bo prawie ich nie mają a po za tym słabą placą wiec choćby było lepsze dla klienta to co niskoprowizyjne i tak wybiorą wysokopowizyjny produkt 2. ovb - sprzedawcy a nie doradcy.: ovb to firma strukuralna (MLM) więc nie ma mowy o jakości.... firma żyje z ilości sprzedawców jakich ma. Za to że "doradca" siedzi u klienta ani "doradca" ani firma nie ma pieniędzy a przeceiż z czegoś musi żyć. Wynik jest prosty-> mieć jak najwięcej sprzedawców i działąc według metody: sprzedawać i jeszcze raz sprzedawać. 3. Sama praca to tylko punkty które zbiera pracownik za podpisane umowy. Odpowiednia ilośc pkt daje mozliwość awansu przez stopnie taw: reprezentatnów aż do kierownika oddziału, okręgu, dyrektora okręgu, regionu, krajowego i do seniora krajowego itd... super senior itd....Jaki z tego wniosek? Sprzedaż i tylko sprzedaż bo to daje mi mozliwość awansu więc zrobię wszystko żeby tylko spisać umowę...Znam przypadki że sprzedawcy ovb wplacali pierwsze np 200 złotych przy inwestycji regularnej za klienta pomimo ze nie byb on oprzekonany na 100% co do wejścią w dane rozwiazanie finansowe tylko po to żeby wyrobić plan i awansować dalej. Oprócz tego rekruting na potęgę każdy bez względu nba wiek i wykształcenie. Byle działął i byle by mieć różnice prowizyjną bo przecież za coś trzeba żyć:) 4. Na każdymn z pierwszych spotkaniu z klientem sprzedawca ovb rysuje przedstawienie firmy: ile jest jakich instytucji i dlaczego OVB a nie konkretny bank. Mówi się że ovb jest taki obiektywny bo wpółópraqcuje z większością banków, funduszy inwestycyjnych towarzystw ubezpieczniowych itp... W rzeczywistości pracuje tylkko z Compensą, Generali i HDI-Gerling bo produkt AXA, Signal i Duna sie po prostu nie sprzedają bo mało kasy z nich sprzedawcy mają. Z funduszy jest tylko WIOF i AIG. Wystarczy popatrzeć ile jest funduszy nas rynku i odrazu widać że to nie wszystkie firmy. Oczywiście w ramach wyżej wymienionych firm są inne fundusze ale nie współpraują bezpośednio z ovb!!!!! 5. Egzamin na licencję. Jedno wielkie ściąganie. Dzien lub dwa przed egzaminem każdy ze sprzedawców adeptów otrzymuje ściągi z odpowiedziami od swoich przełożonych i na egzaminie i jakby nigdy nic sciąga aż miło. Pomimo że to egzamin Państwowy wszystko jest z przymrużeniem oka. Wszyscy w ovb zdają. Dlaczego tak się dzieje? Przecież jak nie będzie licencji to wspóółpracownik nie może mić uwlnionej prowizjii wieć pracuje za darmo a to żadna motywacja. Ponieważ zależy ovb na jak najwiekszej ilości sprzedwaców to warto niech zdadzxą wszyscy.....!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×