Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Verus

Zdzislaw Beksinski jak to jest?

Polecane posty

Czy uwaacie ,ze obrazy Beksinskiego moga miec negatywny wplyw na mieszkancow domu w ,ktorym wisza czy tez zalezy to od podejscia odbiorcy?Wg mnie sa wspaniale:)Moja mama natomiast uwaza,ze maja strasznie zle oddzialywania(uwazam,ze za duzo sobie wkreca):)jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogą
są fascynujące, ale kiepsko na mnie działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie.na mnie absolutnie nie,ale od tego ciaglego sluchania chyba zaczna:):):zart! Jedna znajoma mojej mamy miala w domu kiklka obrazow Beksinskiego a do tego--depresja.W zeszlum roku popelnila samobojstwo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to chyba zla kolejnosc
mylisz skutki z przyczynami, moze to depresja pchnela ja w zainteresowanie tworczoscia Beksinskiego. mnie ona nie dołuje, wręcz przeciwnie. Trzeba miec juz wczesniej zwichrowana psychike, aby tak zareagowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jest ze
ludzie w depresji przewaznie otaczaja sie mrocznymi i dolujacymi przedmiotami. sluchaja mrocznej muzyyki, chodza ubrani na czarno.mam kolege ktory 3 razy probowal popelnic samobojstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz B..syn zdzislawa?wlasnie,czy wiadomo w jaki sposob i dlaczego popelnil samobojstwo? a ha jeszcze jedno:ja nie sadze,ze ona zabila sie przez te obrazy!!!!chodzi mi o to co mowi wkolko moja mama..Ja uwazam je za doskonale w tresci,kolorze jak i kompozycji.Nie wspominajac juz o genialnie ujetej przestrzeniowosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 40 tki nie ułożę sobie życia to koniec--jak powiedział tak zrobił.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to smutne..ponoc byl bardzo znanym i lubianym reporterem....a co sie stalo z zona Zdzislawa jak ona umarla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reporter złe słowo,czy znany hm Durczok jest znany,czy lubiany,raczej kontrowersyjny,boże ile ja mu zawdzięczam,dzisiaj już takich charyzmatycznych radiowców niema,smutno mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzylam zlego slowa bo tak naprawde nic o nim nie wiem.W Gdansku jest wystawa Baksinskiego serdeznie polecam tym,ktorzy jeszcze nie byli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obrazy są cudowne, wspaniale. Tomek, zanim ostateczne rozstal się ze swiatem, kilka razy próbował. Ojciec musiał go pilnowac, miał nawet mieszkanie w poblizu syna, obserwowal go..... Jednak Tomek nie chcial żyć, był excentryczny, niezrozumiany, od dziecka nadwrażliwy...genialnie przekładał \"Monthy Pythona\" i texty piosenek. Fascynowalo go wszystko co mroczne - muzyka..., także kobiety, szczupłe, koniecznie brunetki z czarnymi dlugimi włosami, ubrane na czarno. Przyjaźnił się z Anją Orthodox. Brak nam Ciebie, Tomku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fusss
Uwielbiam Beksińskiego, który dla mnie jest (bo jego dzieło żyje) artysta genialnym. Mam reprodukcje jego obrazów i nie mam depresji. Jestem pogodna, wesoła a te obrazy nie tyle wbijają w depresję co raczej odwołują się do jakichś głęboko skrytych kompleksów, fobii, piewotnego strachu. Mnie wręcz uspakajają! Dają mi dystans, którego nie daje mi życie. Bo po co się nadmiernie przejmować, skoro i tak umrzemy? Mnie te obrazy uczą,że trzeba żyć każdą chwilą, a to akurat chyba dobre przesłanie, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sanoczanka
Zona Beksińskiego zmarła po ciężkiej i długiej chorobie. Grobowiec Beksińskich jest na cmentarzu w Sanoku. Znałam Tomka z lat licealnych, byliśmy rówieśnikami. Był super kumplem, można było zawsze na Niego liczyć. Galerię Beksińskiego można obejrzeć w Zamku w Sanoku. Zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 4 obrazki Beksińskiego na ścianie i zapewniam, że nie dziłają na mnie negatywnie, nawet o tym nie pomyślałam w ten sposób :) Ale może to dlatego, że ogólnie w pokoju mam tęcze kolorów ;) zdjęcia przyjaciółek na ścianie, itd. same dobre wspomnienia, więc może to sie jakoś równoważy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwielbiam jego sztuke..by;lam na wystawie w marcu..cos genialnego... obrazy wielowymiarowe,mroczne, mistyczne z pieczalowitą dbaloscią os zczegoly... mam na kompie tapete z jednym obrazem... malarzem byl genialnym...szkoda,ze tak umarl, bo byl za dobry........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMMery
Sorry, że nie na temat ale próbuję spozycjonować sobie stronkę... www.artyzm.cba.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksantrypa
Up.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×