Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość gość
Nie ma nikogo to robił operacje zmniejszenia w Anglii na NHS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
gosc nie pamietam kto,ale na 100% ktos na forum robil piersi bo wrzucal linki do nhs angielskiego, wiec jak chcesz sieczegos dowiedziec to musisz sie poswiecic i zaczac czytac od poczatku, powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki wszystkiego dobrego w 2014 !!! Spełnienia marzenia o malych i jedrnych cycuszkach :) Ja bede miala operację 25.03.14 w W-wie w Orłowskim u Pietrasika i widziałam że któraś z Was pytała o niego więc i ja się dolaczam do pytania :) A moze któras z Was tez ma w tym terminie operacje? Madzik77 Czy Ulatowski już odpisał i wyznaczył termin operacjones? Trzymam kciuki :) Fajnie że poruszylyscie temat okresu bo jakos zupelnie o tym nie pomyslalam :( Pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziamagic, dr. Ulatowski Zeby było śmiesznie zgubilam portfel ale dowodu, ktory zawsze w portfelu nosilam cudownie nie (po kontroli granicznej schowalam go z paszportem corki). Zginęła mi za to krewkarta i jutro jadę po duplikat. Dziewczyny jak to jest z biustonoszem pooperacyjnym? Kiedy mam go kupić? I gdzie? Mam o tyle kłopot ze muszę kogoś poprosic, jestem sama, moge poprosic koleżankę jakąś ew. Jeszcze tylko mocz muszę zrobicc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdesperowana a ile płaciłaś za te plastry i gdzie je kupiłaś? Pamiętam że pisałaś o tych plastrach że nie bardzo c***omogły i ja też nie jestem do końca pewna czy to coś da, chociaż podobno efekty widać dopiero po dwóch trzech mies. więc już sama nie wiem, nie chciałabym wywalić kasy w błoto.Na razie się wstrzymam bo znajoma pielęgniarka ma się poradzić pewnego znanego chirurga plastycznego(prywatnego) i zobaczę co on powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MammaMajka
Jedne kobiety cierpią z powodu tego, że mają za małe piersi, inne z kolei, że za duże....szkoda, że nie da się "wyrównać" tego pomiędzy kobietami :) no ale czasem trzeba poddać się przeróżnym operacjom, aby czuć się pewniej itp. Dlatego też coraz więcej osób udaje się do chirurga plastycznego. Moja mama ma problem ze zbyt obszernym biustem i w końcu zdecydowała się udać na operację jego pomniejszenia w klinice http://www.drchecinski.pl/pl/. Termin ma na kwiecień 2014... ciekawe jakie będą tego efekty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguska65H, za Boga nie pamiętam ile kosztowały, kupowałam w aptece Na Ułanów, w internecie oni funkcjonują jako Apteka Centrum, ja mam jeszcze dwa albo trzy te plastry, jak chcesz to Ci odstąpię, ważne do 2017 roku i trzymane w lodówce, bo ich nie będę używać, bo jestem całkowicie zagojona i bez nich, naklejałam je może przez dwa tygodnie i dałam sobie spokój, jak nie masz zgrubiałych bliznowcó, to samo Ci się zagoi, chociaż nie wiem, na mnie się wszystko goi, jak na psie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka80kl będę czekać na twoją relacje na bieżąco :-) opowiesz mi wszystko o operacji i szpitalu. Będę trzymać kciuki. Buziaki dziewczynki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdesperowana to ja mogę od ciebie odkupić te plastry tylko powiedz mi czy to są też wielokrotnego użytku tzn. myje się je suszy i znowu nakłada?Moje blizny a właściwie jej kawałek ok.3cm przy mostku jest grubsza, zrobił się bliznowiec jeszcze nie ma tragedii ale boje się że się powiększy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiałam się o ile wogóle zdecyduje się na te plastry to które się lepiej opłaca bo te co widziałam w folderze są drogie ale stosuje się je przez 3 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danio1906 pewnie sie nie spotkamy ale moze na zmianie opatrunków :) Czas zblizony wiec bedziemy sie wspierac w czasie przed i po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aguska masz bliznę przerostową a nie keloid ,to są różne sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka80kl powodzenia i czekam z niecierpliwością na relację głównie z tego względu,że operuje nas ten sam lekarz :) mam nadzieję,że opiszesz wrażenia "po" przed 4 lutym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka80kl powodzenia i czekam z niecierpliwością na relację głównie z tego względu,że operuje nas ten sam lekarz :) mam nadzieję,że opiszesz wrażenia "po" przed 4 lutym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ;) natka8okl, madziamagic, daga777 - no to wszystkie będziemy miały cycuszki od dr Ulatowskiego ;), Daga no czekam już zniecierpliwiona, wiem, że to dopiero kilka dni, ale tak jestem z nim umówiona, że może to trochę potrwać, ale na pewno skontaktuje się ze mną, wtedy nie będę już musiała jechać ponownie do Warszawy - tylko po termin. Natka za Ciebie pierwszą kciuki zaciśnięte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguska65H, mogę Ci odstąpić, te plastry są na 5 dni, można codziennie odklejać i przyklejać po kąpieli, to są długie takie ok. 20 cm paski i szerokie na ok. 5 cm, możesz ciąć nożyczkami na ile chcesz kawałków, te na 25 dni musisz naklejać chyba na całość, nie wiem, ale musisz przeliczyć co się bardziej opłaca. A może po prostu kup maść z silikonem dermablizn czy coś takiego, około 30 zł kosztuje, może pomyliłam nazwę, bo jest taka co podobnie się nazywa, a kosztuje 200 zł, jak chcesz, to spytam Arlecin, ona o tym pisała, mówiła że lepsza od plastrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik77 Ja bede miala nowe cycki od dr Pietrasika i chyba jestem jedyna na tym forum ktora bedzie operowana przez tego doktorka...i mam stresa:( zero opinii o nim w necie. Wiekszosc osob tu aktywnych jesli ma w Orlowskim to u dr Ulatowskiego a ja ... Staram sie nie nakrecac i myslec pozytywnie chociaz pewnie z uplywajacym czasem do operacji bedzie coraz trudniej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAGA jeden szpital, więc musi być i9 będzie dobrze, poszukam może znajdę jakies opinie ;) głowa do góry zobaczcie co znalazłam, nikt mi nie mówił by nie brac aspiryny, ja akurat i tak nie biorę, ale faktycznie jest to uzasadnione: Przygotowanie się do zabiegu 1.Zrób badania zalecone przez lekarza niezbędne w procesie kwalifikacji do zabiegu. 2.Zastosuj się do zaleceń lekarza odnośnie zażywanych leków, mających wspomóc organizm przed zabiegiem. 3.Rzuć lub przynajmniej ogranicz palenie – na 2-4 tygodnie przed zabiegiem. 4.Dwa tygodnie przed operacją zabrania się zażywania aspiryny i jej pochodnych oraz ziołowych suplementów diety mających wpływ na krzepliwość krwi (tj. rozrzedzających krew).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd: Okres rekonwalescencji - to z jakiejś kliniki Pacjentka otrzymuje od nas specjalny, dobrze dopasowany biustonosz ze wskazaniem do noszenia ciągłego przez 6 tygodni. W pierwszych czterech tygodniach zalecane jest zwracanie szczególnej uwagi na reakcje organizmu. Mimo braku bólu lub innych objawów świadczących o niedawnej operacji należy unikać forsowania się, wykonywania g***townych, energicznych ruchów. Zalecany jest spokój, aby umożliwić szybkie gojenie. Aktywność sportowa, prace domowe (np. prasowanie, mycie okien), intensywny ******ięśni piersiowych czy sen w pozycji na brzuchu są w tym czasie wykluczone. Należy również unikać nadmiernego nasłonecznienia, korzystania z solarium i sauny. Przez pierwsze trzy miesiące po zagojeniu wskazane jest samodzielne intensywne masowanie piersi oraz stosowanie maści i kremów zmiękczających blizny. Zgodnie z zaleceniami chirurga plastyka szwy usuwa się zwykle 10-14 dni po zabiegu. Można to zrobić w miejscowym gabinecie wskazanym przez lekarza rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Redukcja piersi (zalecenia pozabiegowe) - Od pierwszego dnia od operacji należy przyjmować Rutinoscorbin (lub witaminę C) (3 x dziennie po 1 tabletce przez kolejne 14 dni). - Co drugi dzień należy zmienić opatrunek, rany należy przemywać wodą utlenioną i spirytusem salicylowym oraz nanieść maść BETADINE lub NITROFURAZON. - Zalecana zmiana opatrunku w ambulatorium sterylnym - Po 3 tygodniach od operacji należy blizny smarować 2x dziennie maścią DERMATIX - Przez 6 kolejnych tygodni po operacji, zaleca się noszenie biustonosza w ciągu dnia i nocy. - Przez 3 tygodnie po operacji obowiązuje całkowity zakaz wykonywania prostych czynności wymagających wysiłku fizycznego takich jak: sprzątanie, odkurzanie, pranie ręczne itp. - Przez 6 tygodni po operacji obowiązuje zakaz uprawiania sportów wymagających wysiłku fizycznego, takich jak: aerobic, siłownia, fitness, pływanie itp. - W ciągu pierwszych 6 miesięcy po operacji obowiązuje zakaz korzystania z solarium, sauny oraz intensywnego opalania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdesperowana dermabliz cały czas używam ale lekarz powiedział że to za mało . Gościu a czym się różni blizna przerostowa a keloid? sory za głupie pytanie ale się na tym nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja miałam w Orłowskim operację u dr "U". Ogólnie jestem zadowolona choć nie wszystko u mnie było ok. Lekarz sam w sobie jest w porządku, moja zdrowa pierś ma ładny kształt (u mnie akurat z prawą były komplikacje, ale widać jestem pod tym względem "wyjątkowa" tzn. jedna z niewielu z przebojami). Gdybym miała drugi raz się decydować na pewno nie zmieniłabym lekarza. Razem z nim, zdaje się zazwyczaj, operuje też przemiła Pani doktor Ania K. Prawdopodobnie to ona, przez cały Wasz pobyt w szpitalu, będzie się Wami opiekować. Dr "U" operuje we wtorki, a potem w szpitalu jest dopiero w poniedziałek, także możecie go już wcale nie zobaczyć przez cały pobyt w szpitalu tylko dopiero na wizycie kontrolnej w poradni. Nie martwcie się jednak, bo Pani dr Ania wszystko z nim konsultuje. W moim przypadku nawet wysyłała doktorowi zdjęcia (tej powikłanej piersi) przez komórkę. Jeśli będzie działo się coś niepokojącego, nie wykluczone, że sam dr "U" niespodziewanie się pojawi na oddziale, żeby Was obejrzeć . U mnie tak właśnie było. Ja idę na kontrolę 20 stycznia - Natka chyba Ty pytałaś czy ktoś będzie w tym dniu w szpitalu...? Jeśli będziesz chciała to możemy się spotkać... Odnośnie wit C - Pani doktor Ania powiedziała mi, że dla dorosłego człowieka dawka dzienna to 1g czyli 5 tabletek dziennie zwykłej, lub można kupić wit C 500 w kapsułkach i 2 razy dziennie łykać, zresztą wit C 1000 też chyba jest. Ja miałam tak zalecone. Zdaje się, że dobrze się zacząć wzmacniać już przed zabiegiem. madzik77 doktor "U" na pewno odpisze (chyba, że nie doszła wiadomość) na pewno dał Ci swój numer więc możesz do niego przecież zadzwonić. Ja kiedyś dzwoniłam, wprawdzie nie odebrał, ale bardzo szybko (chyba w ciągu godziny) oddzwonił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zurfilda, jak to jest z doborem rozmiaru? i czy Ty jesteś zadowolona ze swojego? mam jeszcze jedno dosyć ważne pytanie..ponieważ do Warszawy mam 220 km przywiozą mnie tam w poniedziałek, we wtorek operacja i będę tam sama...zastanawiam się co z rzeczami typu portfel, telefon itd? można to gdzieś przechować na czas kiedy będę operowana i póki nie znajdę się na normalnej sali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik77 bardzo przydatne informacje!! muszę odstawić aspirynę...nawet nie wiedziałam,że nie można brać przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×