Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Ja skonczylam karmic 4 miesiace temu,natomiast operacje planuje za ok 2 miesiace,takze akurat bedzie pol roku. W internecie znalazlam cos takiego ''Normalny wygląd piersi uzyskuje się po 4-6 tygodniach, natomiast całkowite gojenie trwa około 3-4 miesiące. W przeważającej większości pacjentek karmienie piersią jest niemożliwe, dlatego zabieg ten jest odradzany kobietom planującym urodzenie dziecka i karmienie piersią. W przypadku gdy Pacjentka jednak podejmie decyzję o redukcji piersi jest przecież możliwość karmienia mlekiem modyfikowanym''. Oczywiscie znam przypadki kiedy kobiety karmily piersiami po zmniejszaniu ale ponoc jest to ryzykowne. Jesli chodzi o czas to wydaje mi sie ze ok 4 miesiecy trzeba wytrzymac bo w ciazy piersi sie powiekszaja(mi zaczely sie powiekszac i to znaczaco ok tydzien po porodze,stad wiedzialam ze jestem w ciazy),wiec warto aby byly juz na ten okres zagojone. Ja tez planuje druga dzidzie ale..moooze za 8 lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77,nie wierz ,ze mialas rozmiar D.... moze 65 e,f to rozumiem...Z czego tu zmniejszac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGATGO a ty już wpłaciłaś zaliczke do szczyta?? na kiedy sa terminy? bo ja cały czas sie zastanawiam czy uda mi sie znalezc prace zebym mogla bez problemu miec ta operacje i czy mnie bedzie stac. jestem zdecydowana ale nie wiem kiedy uda mi sie wplacic ta zaliczke. jeszcze ten vat niby mowili ze bez zmian jak sie zdecyduje ale teraz juz sama nie wiem jak to bedzie i licze te 2 tys wiecej. kurcze moze zalapie sie przynajmniej na styczen 2012 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatgo, 65E czy F to też nie bardzo do zrozumienia. Takie piersi wyglądają przecież tak: http://balkonetka.pl/katalog/size/65F/ Nawet na niskiej dziewczynie to nie będzie chyba wielki biust? :) Bebe80G, dziękuję za zwrócenie na to uwagi :) Masz rację, czasem mało dyplomatycznie wygląda to co piszę :( nie robię tego celowo, nie chcę absolutnie ani nikogo atakować ani urażać, to wynik tego, że chciałabym przekazać jak najwięcej w jak najkrótszej formie (zwłaszcza w tym wątku), i tworzę w ten sposób nieciekawe jak widać skróty myślowe, które mogą być odbierane jak napisałaś. Postaram się bardziej pilnować formy wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dziewczynki które wybierają się na operację do DR SZCZYTA!!!! Mam dla Was kilka świeżutkich info. Dzisiaj akurat byłam u owego dr na konsultacji. Ponieważ z wielką uwagą śledzę to forum i czasami zdarza mi się coś tutaj napisać, wiedziałam o co pytać. A więc po kolei!!! Przy zmniejszaniu piersi operacja jest bez VAT-u (przynajmniej u niego), ponieważ zostaje ona podciągnięta pod operację ratującą zdrowie. Nie trzeba mieć na to żadnych papierów, bo o rodzaju operacji decyduje sam dr. Akurat moja operacja kosztuje 11 tyś. Ja termin mam na 03 listopada 2011. Zaliczka wpłącona- pozostaje mi już tylko czekać!! Ale o ten VAT musicie się same upomnieć przy zaliczce, ponieważ dr od razu podaje kartkę z ceną i zaznaczy czy z Vat-em czy też bez!!!!!!! I jeszcze jedno. Widzę, że pojawiły się wpisy że przed operacją należy odstawić antykoncepcę. O to również zapytałam. NIE NALEŻY TEGO ROBIĆ!!! O odstawieniu antykoncepcji decyduje wiek (powyżej 40 lat) i przy nadwadze!!! Pytałam jeszcze o inne rzeczy, a więc jak ktoś coś chce wiedzieć chętnie pomogę!!! Dopiero dzisiaj uwierzyłam, że moje marzenie może sie spełnić :-) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaml
best_bra czy to nie wszystko jedno jak wyglada w staniku. Czy masz swiadomosc ile taki wlasnie biust wazy?. Mianowicie 75G wazy 1500 gram jeden, dlatego biusciastym nie chodzi tylko o optyczna wielkosc ale o ciezar jaki musi 18 godzin na dobe dzwigac. Np. ludziom otylym zaleca sie odchudzanie ze wzgledow zdrowotnych i to nie tylko ze wzgledu na serce ale rowniez obciazone stawy. Nam biusciastym nie pomoze juz odchudzanie ( majac 65-75 pod biustem) bo jestesmy szczuple. Jednak musimy dzwigac ciezar ( 3kilogramy) i wysiadaja nam kregoslupy, dlatego jestesmy szczesliwe, ze istnieja chirurdzy plastycy ktozy moga nam pomoc. Nie krytykoj wiec prosze tego co oni robia i nie watpij w ich wiedze bo to niekulturalne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do justina81 kamień z serca z tym vatem, bo 2 tys to sporo .... Ja mam konsyltacje na 05/04/11 już teraz operacje są w listopadzie więc jak ja pójdę w kwietniu to może załapę się na styczeń. Nie wiesz czy jest mozliwośc wpłaty zaliczki przed konsultacją? tak aby zaoszczędzić ten czas oczekiwania na konsultację ale i tak z niej potem skorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Bebe80G czyli masz maleństwo:) całuski dla maluszka. A na konsultacji lekarz coś ci mówił odnośnie czasu oczekiwania ? Mnie nie zalezy aby karmić peirsią ponieważ przy pierwszym dziecku zrezygnowałam po 3 miesiacach , bo mały miał kolki i ciągnął cyca 24h na dobę tragedia jakaś. Już nigdy wiecej karmienia piersią , natomiast dziecko jak najbardziej. Ja tak sobie planowałam , choć jak wiadomo plan planem a co z tego wyjdzie to się okaże. Operacja grudzień-styczeń. ( jak dzwoniłam umówić się na konsultacje powiedzieli mi ze w tej chwili sa zapisy na sierpień ale widze ze justina81 była wczoraj na konsultacji i termin ma na listopad więc pewnie ja jakoś styczęń lusty,,, po operacji chciałabym odczekać 6 miesięcy i zacząć starać się o dziecko. Wiesz latka lecą:( Zastanawiam się tylko jak ciaża wpłynie na zoperowany już biust :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam,zepro osob oglo wystraszyc te 2tys wiecej,to nie jest malo...A tak chociaz masci s gratis;) haha Mam wrazenie,ze ktos znalazl rowiazanie problemu jak uniknc vat=u.Ja bylam mc temu i juz byla mowa o vacie;(nawet przy zmniejszeniu;) Coz,mnie to bardzo cieszy;) Normalny termin mojej jest na pazdziernik.Mam cich nadzieje,ze uda mi si wczesniej jesli tylko ktos zrezygnuje.;) i jesli mi nic nie wyskoczy jak krolik z kapelusza po raz kolejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUSTIN81,Zaliczka wpłącona- pozostaje mi już tylko czekać!! Ale o ten VAT musicie się same upomnieć przy zaliczce, ponieważ dr od razu podaje kartkę z ceną i zaznaczy czy z Vat-em czy też bez/ nIE DOSTALAM ZADNEJ KARTY ANI TAKIEJ NIE WIDZIALAM ABY COS ZAZNACZL...ZALICZKA WPLACONA JUZ DAWNO... ZADZWONIC I ZAPYTAC ? CHOLERKA;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) poniewaz o mojej operacji wiedza tylko dwie osoby, a dzisiaj rozpiera mnie taka radosc ze musze sie z kims wiecej tym podzielic!:) otoz, wczoraj bylam na pierwszych zakupach z moim nowym biustem. prawie sie poryczalam ze szczescia w sklepach:) nie pamietam czy kiedykolwiek mialam tak udane zakupy! po raz pierwszy nie musialam myslec czy w dana rzecz zmieszcza sie moje piersi, ze musze kupic taki a nie inny fason, ze to czy tamto nie pasuje. moglam brac co tylko mi sie spodobalo! i wszytsko lezalo idealnie!! nie moglam sie az zdecydowac co wybrac bo mialam ochote wykupic wszystko ze sklepow:))))) jak wrocilam do domu to nie moglam az zasnac z wrazenia przez pol nocy. glupek ze mnie co nie?:) ale mowie wam, jestem po prostu szczesliwa:) dla kobiet biust jest jednak najlepszym atrybutem i musimy sie z nim dobrze czuc by czuc sie dobrze ze soba. i nie zmieni tego nawet fakt ze jedna blizna mi sie paprze. dzownilam dzis do kliniki, dostalam zalecenia co robic, jak sie nie poprawi za dni kilka to mam jechac i sie mna zajma:) takze opieka pooperacyjna tez jest naprawde zadowalajaca:) mozna dzwonic z kazdym problemem, jesli lekarz operuje to lacza z pania danusia ktora jes super mila i wsyztsko tlumaczy nawet 2-3 razy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatgo!! Ja tej kartki nie dostałam osobiści, tylko lekarz podał ją Pani w recepcji. Było na niej napiane 11 tyś i adnotacja że bez VAT!!! Pewnie Pani to gdzieś zapisała, na potrzeby sporzadzenia umowy o operacji!! A Tobie jaką cenę podał lekarz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina13961075 Z tego co wiem to jest taka możliwość wpłaty zaliczni na operację w celu zaklepania terminiu i zrobieniu tego jeszcze przed operacją!!! Nr konta jest podany na stronie dr Szczyta!!! Ale zadzwoń żeby dowiedzieć się co i jak oraz w celu ustalenia terminu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwoniłam do klieniki i niestety nie można wpłacić zaliczki zaklepujac sobie miejsce operacyjne przed konsultacją. Trzeba uzbroić się w cierpliwość...A ja boję się ,że skoro juz sa terminy na listopad to co będzie za dwa mmiesiace, pewnie będę musiała czekac rok :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaml, widzę, że nie czytasz dokładnie moich wypowiedzi albo wybierasz z nich co Ci pasuje ;) Żeby się nie powtarzać zobacz co napisałam choćby tu: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3211219&start=3570 czy w paru innych miejscach tego wątku, gdzie jasno mówiłam, że od zmiany stanika należy zacząć, a o operacji myśleć jeśli to NIE WYSTARCZY z jakiegoś powodu. Bo wielu dziewczynom wystarczy. I nie krytykuję tego, co chirurdzy robią i na czym się znają, a to na czym jak się okazuje nie znają się absolutnie, czyli w tym wypadku bra-fitting. Nie będę pomijać milczeniem wmawiania kobietom takich wierutnych bzdur jak to o fiszbinach, bo tego nawet nie można nazwać niekulturalnym, to powinno być karalne jako działanie na szkodę pacjenta :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justina82;) Troszke mi ulzylo,lekarz podal cene 11 plus vat ale... ja bylam tuz po wprowadzeniu vatu,wiec czekal na decyzje(podejrzewam,ze zawsze znajdzie si jakis ktuczek prawny aby to ominc) W pierwszych dniach pewnie wolal poinformowac,ze jest wprowadzony podatek ale,,, dobrze,ze zmniejszamy,wiec jestesmy uratowane;) Wiecie co robie z wielk radoscia? Caly czas zdjecia biustu i nawet teraz nie jest taki straszny(choc jest) jak byl wczesniej.Wiem,ze bde miala sliczne sterczuszki za kilka mc;))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yvaine, doskonale Ciebie rozumiem. Od kilku dni uprawiam shopping, wyłapuję ciuszki z wyprzedaży w rozmiarze o którym nie śmiałam nigdy marzyć. Wchodzę do sklepów do których od lat nie wchodziłam, bo nie mieli rozmiarówki dla baloniastej. I czuję euforię :) :) Zaglądam też do sklepów z bielizną , jeszcze nic nie mierzę , bo natłuszczona jestem wazeliną , no i stanik pooperacyjny jeszcze przez 3 tygodnie muszę nosić . Mam tylko jeden sportowy z tchibo - zamiennnik jak piorę właściwy. Fajne są sportowe staniczki z triumpha - myślę, że sobie za jakiś czas kupię. Ciągle odczuwam dyskomfort, czasami piersi pobolewają , dosyć niewygodne jest to , że są ciągle posmarowane . Powoli odpadają strupy na szwach . Blizny po cięciach pod piersiami mam ładnie poprowadzone , nawet jak ubiorę później normalny stanik to nie będzie on urażał . Best Bra - mam 77 cm pod biustem - jaki obwód powinnam mieć 75 , czy 70 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cofnęłam się o dobre kilkadziesiąt stron i poczytałam co nie co . Mam pytanie, czy jak smarujecie / smarowałyście maścią blizny to kładłyście na to gazę . Bo ja na początku tak robiłam ale po zdjęciu szwów lekarz mi powiedział, żebym po 2 dniach gazy już nie używała i bezpośrednio ubieram stanik. No nie jest to fajne, bo stanik tak sobie wygląda ale piorę go często . Z tego co czytam, to Wy kładłyście gazę . Yvoine - Ty nie masz szwu pod biustem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lakilak, to tyle co ja :) I obwód zależy od modelu. Generalnie 70, w ściśliwcach jak Ewa Michalak 75 albo nawet 80 (Effuniaki bywają naprawdę ścisłe, rozmiar liczysz na stronie sklepu). Mogą się zdarzyć 70, które będą przyluźne (u mnie to np. Masquerade Maia), z takich lepiej zrezygnować, ewentualnie lekko podszyć jak się zakochamy i nie ma mowy, żeby tego stanika nie mieć ;) niż dalej zaniżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do lakilak- ja mialam robiony biust metoda lejour. zatem nie mam blizny pod biustem, tylko wokol sutka (ktory byl przenoszony metoda na szypule) i ta pionowa. i widze ze leczenie tez mamy inne. bo ja np nie mialam zdejmowanych szwow bo mam rozpuszczalne. przycieli tylko supelki na koncach. smaruje piersi dopiero od momentu przyciecia tych supelkow wlasnie, czyli od tygodnia. i mnie kazali samrowac alantanem i zakladac gazy zeby wlasnie nie brudzic stanika i ze tak wygodniej. natomiast mnie sie zaczela paprac teraz ta blizna pionowa wiec sutki smaruje alantanem, bo te blizny goja sie rewelacyjnie, a te pionowe przemywam rivanolem i nadal zakladam gazy. jesli nie przejdzie mi to w kilka dni to bede musiala jechac do kliniki. co do stanika to nosze glownie ten co dostalam w klinice ale musze polecic tez inny. zakupilam z triumpha energy n, i jest naprawde rewelacyjny. bede go napewno nosic dluzej niz te 6 tyg przepisowe. najgorsze ze chyba po tej narkozie i stresie zwiazanym z operacja spoznia mi sie okres i jestem cala napuchnieta i biust niestety jest o wiele bardziej wrazliwy i obolaly niz normalnie przed okresem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha. i pod biustem tez mam 77:) natomiast w obwodzie biustu teraz po operacji mam 94. a ty lakilak mierzylas sie juz w obwodzie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yvaine - a ile miałaś w biuście przed operacją ? I tak mi się wydaje, że chyba opuchlizna schodzi dłużej niż 2 tygodnie to jeszcze pewno będziesz miała mniej w biuście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wszystkich. Jestem w kontakcie z kliniką IQ Medica i zaproponowali mi konsultację za 200 zł jeśli zapłacę przelewem przed konsultacją to 100 zl. Operacja około 2-3 tyg po konsultacji. To jest ważne ale wazniejsze jest to,że operuje dr Piotr Osuch. sprawdzcie opinie a jego temat. Same pozytywne, zastanawiam sie nad pójściem na konsultacje. Nie chce czekac aż prawei rok na operację u dr. Szczyta. tzn sama już nie wiem, boje się ze się rozmyśle. Słyszłayscie coś nt tego lekarza i tej kliniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yvaine - to mamy obecnie identyczne rozmiary :) :) :) Jaki masz rozmiar tego triumpha ? Skoro na Ciebie jest dobry, to mogę taki sam kupić w ciemno ;) . Ja jeszcze biorę tabletki - aescin . Ona mają działanie przeciwobrzękowe i przeciwzakrzepowe . Wolałabym nie mieć tych blizn pod biustem, ale mój lekarz mi mówił, że mojego inaczej nie da rady - ja startowałam z ok. 118-120 w biuście . Się zagoją .............. kiedyś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do karolina13961075 właśnie czytałam o tym doktorze ale nie widziałam żadnych opinii na temat zmniejszenia biustu. kurde fajnie ze sa krótkie terminy ale z drugiej strony nie wiadomo czy dobrze zrobi ta operacje. nigdy nie ma gwarancji. ja tez bym chciala do wakacji miec maly biust ale przyzwyczailam sie do mysli ze dopiero w przyszlym roku spełni sie moje marzenie. aczkolwiek gdybys cos wiedziala to pisz moze akurat bylo by wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do lakilak- a widzisz, bo ty mialas duzo wiecej w obwodzie, a ta metoda co ja mam to chyba nie da sie az tak bardzo zmniejszyc biustu. dlatego pewnie lekarz polecil ci odpowiednia dla ciebie:) ale zobacz, to jest tak naprawde zawsze sprawa indywidualna, ja mam teoretycznie mniej ciec i blizn a zaczelo mi sie mimo wszytsko paprac a tobie sie ladnie goi:) zazdroszcze:) ja mam z triupha 75 c. i jest w sam raz. i naprawde bardzo fajnie lezy ten staniczek i jest wygodny. kosztuje ok 110 zl. ale potem na fitness bedzie jak znalazl:) a powiedz mi, ile trwala twoja operacja i czy masz jakies skutki uboczne po narkozie teraz odczuwalne? bo moja trwala prawie 3 godz, a teraz spoznia mi sie okres, mam okropnie sucha skore, i wypadaja mi wlosy bardziej niz wczesniej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki YvAine, jadę dzisiaj do galerii to wejdę do sklepu triumpha :) I kupię 75 c . Taki rozmiar to miałam na początku liceum - dawno, dawno temu ;) . A moja operacja trwała dużo dłużej ale to dlatego, że poszłam na całość i jeszcze mi robili plastykę powiek górnych . Skutków ubocznych żadnych nie mam. Jest tylko dyskomfort bliznowy, bo bolą i ciągną, ale to, daje się wytrzymać . Funkcjonuję normalnie tzn. wykonuję wszystkie prace domowe , a od jutra wracam do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he ja tez wracam jutro do pracy:) i tez mnie blizny ciagna i bola i zaczelam sie nawet troche martwic ale mnie uspokoilas:) a gdyby nie bylo w sklepie tego biustonosza to polecam strone e-bielizna. tam jest i kosztuje 109 zl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×