Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

No i zależy też ile chcesz schudnąć. Tak jak pisała Hexe zależy gdzie chudniesz- ja chudłam w biuście ale ważąc 53kg nadal miałam biust wielkości minimum H więc nie wiem ile musiałabym ważyć aby mieć upragnione C/D. Po operacji schudłam parę kilo i piersi nadal są oki:) natomiast jeśli się chce schudnąć 15-20kg to lepiej większość zrzucić przed operacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justin - ja chyba na Twoim miejscy sprobowalabym przełozyc. Jesli rzeczywiscie masz twoja docelowa waga jest duzo nizsza od obecnej to zdecydowanie lepiej schudnac najpierw a wtedy operowac - wtedy mozesz liczyc na lepszy efekt koncowy. Chirurgowi bedzie latwiej operowac i latwiej bedzie wam "dobrac" odpowiedni rozmiar przed samą operacją - taki, który najbardziej pasowałby do twojje nowej sylwetki. Jeśli zrobisz teraz a potem schudniesz to musisz liczyc się z tym, ze nie wiadomo jak operowane piersi zachowają się po schudnieciu - czy zmaleją czy nie, czy opadna. I pamietaj, ze teraz rozmaitych cwiczen unikasz glownie z lekkiej niewygody i ogromnego skrepowania - a po operacji nie bedziesz mogla cwiczyc przez kilka miesiecy, ani plywac, ani biegac. Moze jednak warto zobaczyc czy udaloby sie przesunac o kilka miesiecy :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justinszczęśliwa20
Chciałabym schudną tak ok 20 kg ... No i właśnie nie wiem czy głupia nie byłam, że przed operacją nie chciałam się odchudzać .... Nie wiem co teraz zrobić , czy przekładać operację , Czy miał ktoś podobną sytuację ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycastaaga
Ja siedzę w warszawie do wtorku bo miałam rozcięte szwy na ujście krwiaka z prawej piersi lewa ideał i teraz opatrunki na ta rankę bo się oczyszcza i na razie nie można zszyć może w piątek się uda ale i tak jestem super zadowolona Dziś widziałam się z Mimimimimimi i Zuzuzanna na kawce było super dzięki dziewczynki za wszystko pozdrawiam Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycastaaga
Justinszczesliwa20 Przed operacją schudłam 15 kg teraz jestem 2 tygodnie po i mam mniej jeszcze prawie 5 kg z tego 2,3 wycięte na sali. Uważam że jak chcesz aż 20kg to lepiej przełożyć operację Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie-cycastaaga To super, że się cieszysz;) Oby i druga pierś się wygoiła szybciutko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwonki
cycasta aga widzę, że jesteś kolejna w klubie osób, którym prawa pierś ciut gorzej się goi... u mnie też tak było, ale się unormowało. U ciebie też tak będzie: odrobina cierpliwości :-) Trzumaj się i dużo zdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycastaaga
Kochane dziewczynki u mnie cierpliwości dużo ja matka polka więc mam dużą wprawę a i tak jestem super szczęśliwa a cycuś się wygoi a że trochę później cóż te 2, 3 tyg znaczą w wieczności,do lata zapomnę ale za to w lewym wraca całkowicie czucie więc jest superowo. Pozdrawiam Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimimimimimi
Dzwonki, Aga :) To jak i Ja. Prawa pierś dłużej się goiła i gorzej. Miałam też odparzenie, a przecież opatrunki były zmieniane jednocześnie. Jak mi Aga tłumaczyła, prawa pierś jest bardziej ukrwiona i prawą ręka się więcej pracuje, także ma to wpływ i na pierś. Aga 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Mija właśnie tydzien od mojej operacji. Po poczatkowym szoku zwiazanym z ich wielkościa...a raczej małością :) chyba juz sie przyzwyczaiłam do nowego rozmiaru. Zaczynam dochodzic do wniosku, ze sa calkiem spore nadal :) Jestem coraz bliżej stwierdzenia, ze sa idealnego rozmiaru :) Zakup sukienki i marynarki w rozmiarze 42 (gdzie poprzednio 46 potrafilo byc ciasne) zdecydowanie pomaga w akceptacji :) po wyjeciu drenow powoli czaczyna wracac czucie w dolnej czesci - dziwne to odczucie :) stanik ktory dostalam jest malo wygodny - strasznie cisnie, ale chyba o to wlasnie chodzi. Dziewczyny ktorym zrobily sie krwiaki - mozecie powiedziec po jakim czasie po operacji i wyjeciu drenow to sie okazalo? czy wyczylyscie to? czy tez zorientowalyscie sie, ze cos zlego sie dzieje bo bolalo? Ja we wtorek dostalam dyspozycje, aby do nastepnego poniedzialku kiedy to zdejma mi szwy do nich nie zagladac i troche sie denerwuje, ze przez tydzien to jeszcze mogloby sie cos tam zadziac. Opowiecie mi proszę jak to u Was było?? Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimimimimimi
Cacy-cycus.... Mnie się zrobiło odparzenie. Właśnie to się zrobiło w czasie zmiany opatrunków, chyba w ciągu 4 dni. Nie zaglądałam, nie zmieniałam, nie było powietrza... Potem to leczyłam ponad miesiąc bo mi się nie goiło. Ale to dziwne bo obydwie piersi były zawinięte i wszystkie szwy, a zrobiło mi się to jednym małym szwie. Tak to wyglądało u Mnie, ale... każdy ma inne ciało, każdy inaczej reaguje, nie sugeruj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ern077
Cześć Dziewczyny. Cacy-cycuś jaką metodą miałaś robioną operację? Dziwi mnie to, że do ściągnięcia szwów lekarz nie każe do nich zaglądać. U mnie było nakazane myć piersi 2 razy dziennie, ale szwy miałam oklejone plastrami. Stanik też miałam ciasny, po ściągnięciu szwów zmienili na jeszcze ciaśniejszy, ale można się przyzwyczaić. Lekarka ostrzegała mnie że z prawą piersią mogą być problemy, bo była o jeden rozmiar większa od lewej, a goi się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam robione method Lejour-czyli bez poziomej blizny w faldzie podpiersiowym. Mam jedynie ciecie wokol otoczki I w dol pionowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwonki
cacy-cycus ja miałam zmianę opatrunków co 2-3 dni. Pani Ewa, anioł asystentka lekarza - sprawdzała czy gaziki sa suche, przemywała, smarowała detreomycyną, gazik, plaster, stanik. Po zdjęciu szwów - gazików już nie przyklejała, mogłam zmieniać sama, smarować ta samą maścią, kontrolować czy gaziki suche i nie ma jakiegoś wycieku świadczacego o zapaleniu. Krwiaczków nie było, siniaków też niewiele. Stanik raczej był normalny,nie uciskał jakoś szczególnie. Rozumienm twoje zdenerwowanie - ja też się stresowałam miedzy jedną a drugą wizytą, że coś się podzieje, zepsuje, zawali... To normalne - myślę że jakby się coś działo złego organizm by alarmował - bólem, goraczką, złym samopoczuciem... trzymaj się - do poniedziałku już niedaleko - bedzie dobrze. Operował cię dobry lekarz - wie co mówi i robi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asix28
Anka71 Ja mam rozmiar 80J(przy wzroscie 177cm). Dziewczyny mam dylemat, termin operacji na 19 lutego, a ja mam zapalenie oskrzeli, biore juz drugi antybiotyk i jestem na zwolneniu do konca przyszlego tygodnia. Sprawdzalam sklady wszystkich lekow, ktore biore i zaden nie ma w swoim skladzie substancji zakazanej na 2 tygodnie przed operacja, czy jesli wyzdrowieje do przyszlego piatku, to w poniedzialek moge isc do szpitala??? Czy ktoras z Was byla chora, przeziebiona przed operacja??? Ja w poniedzialek mam wizyte u anastezjooga i jego sie spytam, poniewaz moja chirurg jest za granica. :( Bylam taka szczesliwa a teraz plany w leb, nie mowiac nic o pracy z ktorej to mnie chyba wyrzuca za tyle zwolnienia ehhhhh, ale zdrowie najwazniejsze i tego bede sie trzymac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pichna
Cacy-cycuś Ile Cię kosztowała ta operacja?Ja też muszę prywatnie i cały czas mam dylematy gdzie zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie obie goiły się tak samo czyli jak na psie. Nie miałam siniaków- lekko żółte przez pierwsze kilka dni a potem już bez śladu. Dreny miałam wyciągane przed wyjściem do domu czyli po około 14h od operacji- nie miałam tam niczego za wiele. szwy podklejone takim przezroczystym plasterkiem i koniecznie zachowanie higieny- mycie piersi normalnie wodą z mydłem już w dniu wyjściu z kliniki czyli dzień po operacji. Stanika nie miałam ciasnego- ponoć dla lepszego ukrwienia. Miałam sporo gazy czy bandaży które miałam co kąpiel czyli codziennie zdejmować i zakładać odejmując jedną wartwę tak że po kilku dniach miałam tylko pojedynczą gazę na ranach. Swoje piersi widziałam przy wypisie i codziennie każdego dnia. Czucie miałam od razu chociaż w miejscu szycia takie przytłumione mocno. Efekt był taki że po 2tyg czułam wszystko i piszczałam przy zdjęciu szwów:D Mialam niczym nie smarować ani nic nie przyjmować. Dostałam 2 razy pyralginę ale nie na ból a raczej na jego zapowiedź:) po zdjęciu szwów miałam smarować tylko oliwką i masować. Sama dołożyłam sobie NoScar na blizny i wsio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asix28 Najlepiej od razu zadzwoń do lekarza, bo z tego co mi mówiono, przynajmniej na 2 tygodnie przed operacją nie można brać jakichkolwiek antybiotyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
Asix a najlepiej jak będziesz jechała na rozmowe z anestezjologiem, to zabierz te wszystkie laki, bo ważne są składy i poszczególne substancje. Niech Pan dr sobie zobaczy i sam zadecyduje. Ty pewnie zdążysz wyzdrowieć, ale chyba przyjmuje się, że same leki eliminują się z organizmu przez 10-14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimi, Ern, Dzwonki i Natal - dzieki za Wasze opinie. W poniedzialek zdjecie szwow - mam nadzieje, ze wszystko bedzie OK Pichna - operacja kosztowala 12 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asix28
Dzieki Dziewczyny, tak zrobie, wezme ze soba leki i zobaczymy co powie. Rece mi opadaja jak pomysle ze bede musiala dluzej czekac na operacje, ale zdrowie najwazniejsze ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dormim
Witam. Ja się szykuję na połowę marca tez kwota 12 tyś. Na dwa dni po operacji wypada mi okres?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ern077
Witam. Ja dostałam okres tydzień po operacji, to był ciężki dzień musiałam brać pyralginę. Miałam wrażenie jakby piersi mi miały wystrzelić i miałam takie dziwne uczucie jakby prąd mi przez nie przechodził. W sumie przed operacją też mnie bolały, ale teraz to było inne odczucie. Na drugi dzień było już spoko. To był jedyny dzień po operacji gdzie czułam się nie fajnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psiarka
Witam wszystkie dziewczyny, te przed i po, mam pytanie: lekarz na dzień przed zabiegiem (wieczorem) kazał mi wziąć jeden zastrzyk z fraxyparyną na rozrzedzenie krwi, nie znając wyniku INR, który jak się okazało mam w normie. Będę w Orłowskim 13 marca u anastezjologa, a 18 zabieg. Wiem, że trzeba być całkowicie zdrowym, zaczęłam dbać o siebie, przez tydzień schudłam 4 kg i tylko dzięki temu że odstawiłam słodycze, nie jem białego pieczywa i nic smażonego i zmniejszyłam porcje, dzięki wam mam silną motywację myślę że też moje życie się zmieni nabierze koloru. Jeszcze jedno, jeżeli zostałam zakwalifikowana na wizycie to czy w szpitalu jeszcze raz będą oglądać te papierki od lekarzy; ja miałam ze sobą opis zdjęcia rtg z 2010 roku, zaświadczenie od rodzinnego a nie od dermatologa o kłopotach skórnych, od ortopedy krótkie: "wada kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe z przewlekłym stanem bólowym" Zastanawiam się czy dodatkowo jeszcze szukać dermatologa czy to już wystarczy, bo boję się czy nie cofną decyzji lekarza.... czytam wasze wpisy z wypiekami... i wielką radością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa-K
pisarka Moim zdaniem jeżeli Cię zakwalifikował jeden lekarz, to inny nie powinien tego podważać. Jeśli chodzi o zaświadczenia, to najważniejsze jest od ortopedy, innym mniej się przyglądają, albo wcale ( wiem po z opisów innych dziewczyn, bo ja w ogóle takiego nie miałam) Kiedy byłaś na kwalifikacji? pytam bo ja mam termin na 10 kwietnia, a jeszcze nie wiem kiedy mam przyjechać na rozmowę z anestezjologiem. Może powinnam zadzwonić już teraz. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psiarka
Nowa K myślę że powinnaś cierpliwie czekać, ja po prostu miałam farta, bo lekarz na którego trafiłam był super, wyrozumiały i chyba tylko dlatego że jestem spoza W-wy i mam specyficzny charakter pracy od razu wszystko to poustalał. To chyba jest kwestią organizacji - mają nasze telefony i na pewno będą o wszystkim informować, ja tylko się modlę by nie było żadnego przesunięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa-K
pisarka jestem z trójmiasta, więc kawał drogi do przejechania. Pytałam kiedy byłaś na kwalifikacji, bo może nie dawno i teraz od razu wszystko rozpisują, ja byłam w listopadzie i podali mi tylko termin zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dormim
Psiarka Ja ma termin na 19 marca. I juz teraz odliczam dni tylko tak sie martwie o powikłania i ogólnie strach jak cholera. Tez wzięłam się za dietę. I chce byc zdrowa mimo że w domu dzieciaki kichaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psiarka
nowa-K byłam w połowie stycznia po zmianie dyrektora, więc i może nowe porządki,albo po po prostu miałam szczęście, trzymaj się ciepło i cierpliwości, będę w Gdańsku 28 lutego jak będziesz chciała się spotkać, to nie ma sprawy, mam 3 psy stąd psiarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka71
Dziewczyny,duzo piszecie o Orłowskim, pojawia się też Poznań - niestety dla mnie to wszędzie daleko ;-( Czy któraś z Was może polecić dobrego lekarza w Trójmieście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×