Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość 40-stka
HaFtka witaj na forum, trafiłaś w dobre miejscem my tu wszytskie doskonale wiemy o czym piszesz. Jeszcze nie wiem jak to jest kupować bieliznę i bluzki w takich zwyczajnych rozmiarach, ale juz wiem, że dobrze zrobiłam starając się o operację i żałuję, że nie zabrałam się za to kilka lat temu, kiedy o tym pomyślałam 1-szy raz. Widocznie nie byłam gotowa. Teraz jestem bardzo zadowolona z tej decyzji. Trzymaj się, absolutnie nie stresuj, bo na serio nie ma czym i pisz jakbyś chciała coś wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimimimimimi
Haftka...witaj 🌻 Jestes FAJTERKA ;) Super, że z fajkami tak Ci poszło, pewnie i z kilogramami tez dasz radę. Co to znaczy CEL? Mieć cel i dążyć do niego.... Dzisiaj mija równo miesiąc od mojej operacji :D Wszystko się zagoiło, brodawki po przeszczepie są śliczne różowe a otoczki mają 2 cm ... :) podobno tak jest najładniej, pewnie kwestia gustu, ale tak mi powiedział Doktorek Kochany i tak mi zrobił. Cieszę się nimi ciagle i ciagle na nie patrzę... kiedyś nie mogłam patrzeć i z przykrością to robiłam, a dzisiaj z radością. Szwy mnie w ogóle nie przerażają, robią się coraz mniej widoczne. Smaruje oliwką i mascią na szwy veraderm. Mam pod jedna piersią rankę, ale to już po operacji zrobiło mi się odparzenie... a odparzenia są długogojące się no i leczę to ciepliwie :) najbardziej uwielbiam iśc na ulicę w letniej sukience bez stanika...coś czego niemal całe zycie nie mogłam zrobić. Zawsze musiałam jakoś ten mój bufet ogarnąć. Haftka... z tego co piszesz o swoich piersiątkach to moim zdaniem bez problemu miałabyś szansę na operację na NFZ. W końcu 14 tys to bardzo duża kwota... a skoro sa takie mozloiwości w państwowych szpitalach to czemu nie próbować. Ja miałam na NFZ i warunki, jakość a przede wszystkim Pan Doktor sa super profesjonalne, bezpieczne i bardzo pro Pacjentowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudaBC Super, że będziesz miała operację! Trzymam kciuki i oczywiście opowiadaj jak było;) 40-stka Świetnie, że wszystko się goi dobrze i oby tak dalej!! HaFtka Gratuluję rzucenia palenia!! I życzę równie dużej wytrwałości w gubieniu wagi. Sama wiem, że nie jest to łatwe, zwłaszcza z dużym biustem;) 16kg za mną a 10kg przede mną;) Najważniejsze to się nie poddawać;) Dzwonki Mimimimimimi Wy to już weteranki się powoli robicie;) I super!!! Dawajcie znać co najlepsze na blizny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam długo sie nie odzywałam bo ktos mi podebrał nicka ale jak dobrze pojdzie to wreszcie po 2 latach bede miała zrobiona operacje we Wrocławiu na NFZ obiecali ze za jakies 2 m-ce - łał łał ciesz e sie strasznie bo to blizej niz dalej , w zwiazku z tym mam pare pytan do dziewczyn które robiły opoeracje we Wrocławiu ; 1 co zabrac? 2. czy jestem cewnikowana? i czy po obudzeniu z narkozy mam rure w buzi - do intubacji pliss o odpowiedz boje sie strasznie ale chęć bycia małobiusciastą przewyższa strach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! pierwszy etap za mną- byłam u ortopedy, prześwietlenie zrobiłam.. teraz pora na wizytę u chirurga plastyka:) czy to prawda ze na operacje NFZ czeka się nawet dwa lata? kurcze powoli zaczynam spełniać swoje marzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
hej pszczółka okres oczekiwania zależy chyba od szpitala. Ja czekałam 7 m-cy, z tego co pisały dziewczyny w tej chwili chyba kwalifikują na marzec, Mimimimimi czekała 2tyg.- o ile pamiętam - ale to był chyba przypadek. Mimimimimimi - przypomnij proszę jak to było. Z tego forum najgorzej z terminami wypadał chyba Wrocław i Gdańsk. Także chyba różnie to jest. Masz od ortopedy opinię? Co Ci w niej napisał, bo z tego co pisały forumowiczki to też musi mieć odpowiednie brzmienie, żeby szpital mógł przeprowadzić kwalifikację bez obaw o zwrot kosztów przez nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimimimimimi
40-stka :D Tak jestem mega farciarą...czekałam dokładnie 10 dni... Panu Doktorowi został taki expressowy termin i mi go zaproponował, byłam w szoku, a Doktor Kochany powiedział, nie ma na co czekać...będzie się Pani krócej bała ;) I oczywiście miał rację... Ale była 19 czerwca inna koleżanka z Naszego forum i ma termin na 17 sierpnia :) Także tak to wygląda u Mojego Pana Doktora... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimimimimimi
Passi... Cewnikowana nie jesteś. Żadna nie była :) więc to na 100% Co zabrać? Hmmm piżamkę, ręcznik, picie, przybory toaletowe, chusteczki mokre, ładowarkę do tel, coś do czytania... Chyba tyle :) Intubowana jesteś ... ale jak sie budzisz już rury nie masz, także nawet tego nie wiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
Tak jak wyżej, potwierdzam wszystko, też tak miałam. Ja bym dodała, że wygodnie jest jak piżama jest zapinana, a nie przez głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! jestem tu nowa..jestem swiezo po zmniejszaniu biustu ale jestem załamana bo miało być D a jest E , czy jest mozliwe ze opuchlizna i obrzek tak powieksza? czy ktorejs z Was sie zmniejszyły po dłuzszym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WieczoramiSzept
Dziewczyny, które miałyście robione operacje na NFZ. Czy do ortopedy.neurologa chodziłyście prywatnie czy też na NFZ? Bo obawiam się, że zwykły tylko mnie wyśmieje :| Czy jest na forum ktoś kto robił w Szczecinie na NFZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
Ja skierowanie, ortopedę, rtg kręgosłupa, dermatologa załatwiałam na nfz, jedynie usg piersi miałam robione płatnie w NZOZ. Udało mi się uzyskać wszsytkie niezbędne opinie za pierwszymi wizytami, miałam szczęście. Ortopeda na początku wystawił mi tylko taki mały świstek, ale po tygodniu wróciłam do niego bo bardziej obszerną opinię i wtedy trochę kręcił nosem, że to czas, że dużo pisania, ale za kilka dni napisał. Także w zasadzie wszystkie zaświadczenia miałam nfz-towe. anda100 nie wiem jak długo jesteś po operacji, przez kilka pierwszych dni jest opuchlizna i siniaki, ostateczny efekt widać po pół roku - tak mi mówił lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WieczoramiSzept Ja zostałam zakwalifikowana na operację NFZ, a zaświadczenia od ortopedy i ginekologa miałam z prywatnej kliniki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
Miałam zaświadczenie od dermatologa o otarciach i odparzeniach od bielizny. Lekarka nie napisała, że jest to wskazanie do zmniejszenia, ale wystawiła taki kwitek, że takowe występują. Jak się później okazało nie specjalnie ktoś się tym zainteresował. Na mojej kwalifikacji pan prof. czytał dokładnie tylko opinię od ortopedy, na tym się skupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
No właśnie u mnie tak wyszło. Chciałam mieć jak najwięcej dokumentacji, a opinia od ortopedy okazała się najważniejsza.To ona była analizowana najdokładniej. Dopiero teraz, jak byłam już w szpitalu, to lekarz przeglądał wszystkie papiery, jakie miałam i czytał je dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzwonki
Anda Ja jestem 2 miesiace po i niedawno bylam na wizycie kontrolnej. Lekarz powiedzial, ze piersi jeszcze opadna i sie ciut zmniejsza. Anda :-) jakkolwiek bedzie nie popadaj w literkowa fobie. Ja wyszlam ze szpitala w staniku D, ale po pierwszych zakupach moje rozmiary(w zaleznosci od firmy) to 85e, 80d, 70ff - a w Tesco pasowal mi 75c!!!Z brafitterow 75 dd-e. Wazne, ze masz piekny, mniejszy biust, czujesz sie swobodniej i lzej, pewniej i piekniej :-) nie stresuj sie literka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzwonki
Hexe-asuu Tak, tak my z mimimimimimi to juz weteranki:-) ale ciagle mam nadzieje na cos sie tu przydac :-) co do blizn: u mnie plasterki odpadly(lekkie uczulenie), wiec polegam na magicznej mocy masci cebulowych: cepan( tanszy i lepszy, ale bardziej smierdzacy) i contractubex(troche bardziej perfumowany). Polecam obie - cepan ma formule kremu, fajnie natluszcza, ale nie jest bardzo ciezki. Contractubex jest zelem, nawilza i chlodzi. Poza zapachem - bardzo dobre - efekt szybko widoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonki Wcześniej miałam na jedna piersś 75F a na drugą 75E i chciałam takie ładne równe małe D a moje stare staniki D są za małe..tak jakby mi z tej jednej pol rozmiaru co najwyżej zmniejszyli..gdybym chciała miec E to bym tylko jedna zmniejszyła:( w czwartek jade na zdjecie szwów to sie popytam...a jak nie to jestem gotowa zrobic druga operacje:D i zmniejszyc o rozmiar bo nie po to wszystko przezyłam zeby nadal miec problem z duzym biustem. Nawet nie chodzi o literke ale o to ze nie widze duzej roznicy:( Dzwonki a jaki rozmiar miałas przed zmniejszeniem i na jaki chciałas zmniejszyc? :) ja jestem 5 dzien po operacji to moze tak efektów nie widac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzwonki
Co do zaswiadczen od specjalistow - wszystko sie przyda, czy prywatnie czy na fundusz. Mnie w wywiadzie przedoperacyjnym anastezjolog pytal o wszystkie dolegliwosci i dokumentacje medyczna. Bardzo uwaznie ogladal rtg kregoslupa z opisem i dokumentacje neurologiczna, wiec zakladam, ze to bardzo istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzwonki
Anda100 Nie martw sie tak na wyrost :-) moze jeszcze jestes opuchnieta, wewnetrzne zabliznianie dluzej trwa, odczekaj troszke, dopytaj lekarza. Rozumiem, ze mozesz byc niezadowolona. Dla mnie moje e-d-ff jest piekne jakkolwiek sie nie nazywa:-), ale mam tu na forum kolezanke;-), ktora twierdzi, ze jest duze i wolalaby mniejsze:-) rozumiem, ale poczekaj jeszcze. Co do mojego rozmiaru, to gdzies w okolicy 75jj wg brafittera bylo... Ale coz wstyd sie przyznac nosilam zle dobrane staniki z zza duzym obwodem. Nie dlatego, ze jestem nieuswiadomiona jakas, ale z wygody: nie uciskaly tak bardzo, nie odparzaly, biust sie dalo skompresowac do mniejszej miski... No i latwiej bylo kupic, bez chodzenia po sklepach i proszenia o dopasowanie. Wstydzilam sie biustu... Siebie... Moje ostatnie spalone na stosie staniki to chyba 90 f byly??? Wiem, wiem wstyd i hanba - ale nigdy do tego nie wroce. Ja nie mialam zyczen rozmiarowych: oddalam sie w rece lekarza: chcialam, zeby wrocily na miejsce, byly mniejsze, nie rozciagniete z malymi otoczkami i zeby to pomniejszenie bylo w granicach rozsadku. Zeby byla jak najmniejsza mozliwosc komplikacji. Poczekaj, zagoj sie, niech zejdzie opuchlizna :-) trzymaj sie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dzwonki! Po prostu ja tak nienawidziłam swoich cyckow ze najchetniej bym je do B zmniejszyła ale musiałam brac pod uwage proporcje ciała a poza tym biust to jednak atut byle nie 75K :P zapytam sie lekarza i dam znac co i jak.. jakbym miała to drugi raz zrobic to juz bym sie nie bała przynajmniej:P Dziewczyny trzymajcie sie wszystkie! jak macie jakies obawy to piszcie! podziele sie swoimi doswiadczeniami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzwonki
Ja tez moich tak nie cierpialam :-) :-) byly jak 2 mega wrzody :-( To niesamowite jak blisko od nienawisci do uwiebienia :-) He, he. U mnie B byloby pewnie ryzykowne, ale nie mialabym nic przeciwko ;-) tymczasem moje polubilam i to jest najwazniejsze. Mam nadzieje, ze twoja opuchlizna zejdzie i tez polubisz swoje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oby!! to jest nieamowite jak takie zmniejszenie moze poprawic jakosc zycia,wszystko po prostu..od razu inne kompleksy znikaja jak ma sie ładny biust to juz nic innego nie przeszkadza.. Na razie jescze nie do konca sie ciesze ale moze za miesiac napisze co innego.. Pierwszy dzien po operacji miałam depresje,co ja zrobiłam,ze sie pokroiłam ale dzis wiem ze to najlepsza decyzja jaka mozna podjąć naprawde!! Wczesniej kazdego dnia moją mysla po przebudzeniu było:" nienawidze tych cycków" hehe a ze sklepu z bielizną wychodziłam z płaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
Ja kupowałam staniki 75 H/I w zależności od firmy. Teraz jeszcze nie wiem jaki mam rozmiar. Prosiłam, żeby były tak małe, jak tylko to możliwe do mojej sylwetki. Pielęgniarki mówiły, że chyba wyjdzie z tego C, może D. Bo ja to kompletnie nie umiem ocenić rozmiaru takich piegów, ślicznych, malusich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WieczoramiSzept
Dzięki za odpowiedzi :* Tak czytałam o tym Szczecinie i robieniu po jednej piersi w różnych terminach, że aż jestem skłonna jechać do Warszawy po waszych super opiniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elessi
Anda100 Oj kochana w pełni cie rozumiem ja to aż wpadłem w depresję po operacji co prawda nie o rozmiar mi chodziło ale o to ze są kompletnie inne ale uczucie pewnie jest takie samo :( rozczarowanie złość i smutek.... U mnie już 2,5 miesiąca po jak u Dzwonki i już dużo lepiej ale dalej jeszcze efekt mnie nie zadowala ale lekarze mówią ze mam poczekać jeszcze 4 miesiące a najlepiej to do lutego i wtedy zobaczymy czy coś zmieniać staram sie być dobrej myśli zeby nie zwariować więc tobie tez radzę :))) a piersi przez pierwsze 4-6 tygodni są opuchniete i tak naprawdę dopiero po tym czasie mozna cokolwiek wiedzieć o rozmiarze nie panikuj na zaś bo to nie ma sensu ale w pełni cie rozumiem 2 miesiące temu przechodzilam to samo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwonki
elssi :-( smutasku - tak bardzo bym chciała przeczytać, że obydwie moje kwietniowe towarzyszki niedoli już są w pełni zadowolone, zagojone i zdrowe. Ściskam biuściki kwietniowe ;-) Jak się miewasz elessi - cyckowo i poza tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×