Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość ania 75K
Dziewczyny która z Was zmniejszała sobie piersi na nfz w Łodzi lub w Warszawie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, jestem po konsulatacji u prof. Witmanowskiego w Certusie. Niestety nie wykonują oni na razie operacji na NFZ, bo im się to nie opłaca. NFZ za operację płaci 1120zł a sama narkoza w Certusie to koszt 1200zł. Zmniejszenie piersi to wg wyceny NFZ 35 pktów a wycięcie znamienia to 33 pkty. Koszt operacji i opieki po niej jest olbrzymi. Wycięcia znamienia to chwila pracy a pieniądze takie same. Tak więc dziewczyny z wielkopolski, dla nas nie ma pieniędzy. Dla mnie to ostatnia głupota. Leczenie latami naszych kręgosłupów też kosztuje Tak to już jest w naszej Polsce, dużo się tylko mówi o profilaktyce i zapobieganiu chorobom, a jak trzeba za to zapłacić, to rozkładają rączki. Same musimy płacić za operację, jak nie chcemy cierpieć. Jednym słowem jestem rozczarowana. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, jestem po konsulatacji u prof. Witmanowskiego w Certusie. Niestety nie wykonują oni na razie operacji na NFZ, bo im się to nie opłaca. NFZ za operację płaci 1120zł a sama narkoza w Certusie to koszt 1200zł. Zmniejszenie piersi to wg wyceny NFZ 35 pktów a wycięcie znamienia to 33 pkty. Koszt operacji i opieki po niej jest olbrzymi. Wycięcia znamienia to chwila pracy a pieniądze takie same. Tak więc dziewczyny z wielkopolski, dla nas nie ma pieniędzy. Dla mnie to ostatnia głupota. Leczenie latami naszych kręgosłupów też kosztuje Tak to już jest w naszej Polsce, dużo się tylko mówi o profilaktyce i zapobieganiu chorobom, a jak trzeba za to zapłacić, to rozkładają rączki. Same musimy płacić za operację, jak nie chcemy cierpieć. Jednym słowem jestem rozczarowana. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, jestem po konsulatacji u prof. Witmanowskiego w Certusie. Niestety nie wykonują oni na razie operacji na NFZ, bo im się to nie opłaca. NFZ za operację płaci 1120zł a sama narkoza w Certusie to koszt 1200zł. Zmniejszenie piersi to wg wyceny NFZ 35 pktów a wycięcie znamienia to 33 pkty. Koszt operacji i opieki po niej jest olbrzymi. Wycięcia znamienia to chwila pracy a pieniądze takie same. Tak więc dziewczyny z wielkopolski, dla nas nie ma pieniędzy. Dla mnie to ostatnia głupota. Leczenie latami naszych kręgosłupów też kosztuje Tak to już jest w naszej Polsce, dużo się tylko mówi o profilaktyce i zapobieganiu chorobom, a jak trzeba za to zapłacić, to rozkładają rączki. Same musimy płacić za operację, jak nie chcemy cierpieć. Jednym słowem jestem rozczarowana. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, byłam dzisiaj na konsulatacji w Certusie u prof. Witmanowskiego. Niestety nie wykonują oni operacji zmniejszenia, bo to klinika prywatna i nie opłaca im się to. NFZ wycenił operację na 35 pktów (ok 1120zł) a np wycięcie znamienia na 33 pkty. Koszt samej narkozy to 1200zł. Operacja i opieka po niej to ok 3500zł. Nie istnieje jednak możliwość zapłacenia tych 3500zł przez pacjenta. Tak więc dziewczyny z wielkopolski dla nas NFZ nie ma pieniędzy. Pozostają prywatne kliniki i opłata za operację w wysokości +-15.000zł. Ciekawe tylko czy leczenie latami naszych kręgosłupów bardziej NFZ się opłaca. Chyba nikt tego nigdy nie policzył. A tyle się mówi o profilaktyce i zapobieganiu chorobom. Nie rozumiem tego, ale w naszej Polsce trudno normalnemu człowiekowi zrozumieć wiele spraw o których decyduje rząd. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nam forum "szaleje". Po cztery razy jedną wypowiedź publikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwonki
ania75k Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 im. Norberta Barlickiego Uniwersytetu Med. anulku a ty znowu walczysz! podziwiam- oby się świetnie zagoiło- alez bedziesz piękna! U mnie wszystko dobrze. Po roku? czuję sie jakby zawsze tak było... Wspomnienia wyparte, staniki spalone,zostalo tylko jedno okropne zdjecie sprzed operacji! Buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 75K
Dzwonki A Ty robiłaś też tam operacje??Jeśli tak to jak wrażenie godni są polecenia co musiałaś załatwić?? Z góry dziękuje za odp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
aniu75K ja jestem z Łodzi, robiłam operacje w Warszawie w szpitalu Orłowskiego. W Barlickim w Łodzi pracuje 2 bardzo dobrych lekarzy, ale ten oddział nie ma (przynajmniej nie miał) umowy z nfz, można zatem u nich zrobić operację płatną (w ich prywatnej klinice, i w szpitalu pewnie też). Od mojej operacji za chwilę minie rok, zatem informacje mogą już powoli robić się nieaktualne, bo zmieniają się zasady i procedury, ale ja potrzebowałam skierowanie od rodzinnego do poradni chir.plast., opinię ortopedy. W Warszawie terminy są dosyć długie. Oczywiście operują 2 piersi jednocześnie. Czasem załatwienie wszystkich formalności i dotarcie do finału bywa uciążliwe, ale zapewniam, że warto. Po operacji zaczyna się nowe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 75K
40-stka Jak długo czekałaś na operacje ?? A wiesz może czy w Warszawie w szpitalu Orłowskiego mają nadal podpisana umowę z nfz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia-68
Dziewczyny, dziś zrobiłam pierwszy krok w kierunku operacji.Mam skierowanie na prześwietlenie odcinka piersiowego i za sobą pierwsze szczepienie przeciwko żółtaczce. Trochę mnie przeraża odległość z Katowic do Łęcznej, ale jestem zdecydowana na operację w tym roku. Boję się, że pomysły Arłukowicza w przyszłym roku w ogóle uniemożliwią zmniejszanie na nfz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iw-ona
dzwonki Bardzo dziękuję,za cenne wskazówki. Jestem trochę spokojniejsza i już tak nie panikuje.:) melissa333 Postaram sie odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania, otóż u mnie zabieg trwał w znieczuleniu ogólnym około 3,5 godz. i lekarz usunął mi około 60 dkg z obu piersi,może wyda Ci się to mało,ale w moim przypadku ten ciężar umiejscowił się na końcu piersi gdyż moja skóra była bardzo rozciągnięta z rozstępami i nieetycznie to wyglądało. Obecnie jestem posiadaczka rozmiaru C i jestem bardzo szczęśliwa,bo piersi są kształtne i mam wreszcie upragniony rozmiar. Zabieg miałam przeprowadzony na własny kosz i zapłaciłam 12 tyś. Pozdrawiam wszystkie Panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia-68
Dziewczyny, dziś zrobiłam pierwszy krok w kierunku operacji.Mam skierowanie na prześwietlenie odcinka piersiowego i za sobą pierwsze szczepienie przeciwko żółtaczce. Trochę mnie przeraża odległość z Katowic do Łęcznej, ale jestem zdecydowana na operację w tym roku. Boję się, że pomysły Arłukowicza w przyszłym roku w ogóle uniemożliwią zmniejszanie na nfz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwonki
aniu75k Nie, robiłam w innym szpitalu, ale ten ma zakontraktowane operacje w zakresie chirurgii plastycznej w województwie łódzkim. Różne szpitale i kliniki mają kontrakty na inne sumy.W niektórych miastach zainteresowanie jest większe niż w innych. Mój szpital już wyczerpał limit na ten rok - nawet wizyty u chirurga plastyka są dopiero na styczeń. Są miejsca, gdzie pieniązki jeszcze są - to i przyjmują i operują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny nie oszpecajcie macie ładne duże piersi a po operacji wyglądają sztucznie i okropnie gdzie wasi faceci że na to pozwalają opamiętajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
Umowę mają cały czas, w tym roku dziewczyny miały operacje. Ja czekałam na operację 7 m-cy. Teraz chyba terminy są dłuższe, z tego co czytałam na forum na samą konsultację już długo się czeka. Cofnij się kilkanaście stron na forum i poczytaj najnowsze informacje stamtąd. Moje relacje po operacji są od strony 201/202, ale to informacje sprzed roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwonki
aniu ja robiłam operację w innym szpitalu. Kontrakty NFZ opiewają na różne kwoty, różne też jest zainteresowanie chirurgią plastyczną w każdym z województw. Dlatego dziewczyny często uderzają do innego województwa. Mój szpital już wydał pieniążki na ten rok,nawet konsultacje są dopiero na styczeń. Szpital, który ci podałam ma kontrakt(patrz stronka NFZ) na operacje w zakresie chirurgii plastycznej - ale czy w ramach tego kontraktu robią te zabiegi redukcji piersi? O tym decyduje szpital. Bo może być dla nich bardziej opłacalne robić coś innego. Mogą też wydać kaskę na rzeczy wg nich bardziej potrzebne. Kontrakt jest na "zabiegi operacyjne w zakresie chirurgii plastycznej". Zarządza tymi pieniążkami szpital....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwonki
aniu ja robiłam operację w innym szpitalu. Kontrakty NFZ opiewają na różne kwoty, różne też jest zainteresowanie chirurgią plastyczną w każdym z województw. Dlatego dziewczyny często uderzają do innego województwa. Mój szpital już wydał pieniążki na ten rok,nawet konsultacje są dopiero na styczeń. Szpital, który ci podałam ma kontrakt(patrz stronka NFZ) na operacje w zakresie chirurgii plastycznej - ale czy w ramach tego kontraktu robią te zabiegi redukcji piersi? O tym decyduje szpital. Bo może być dla nich bardziej opłacalne robić coś innego. Mogą też wydać kaskę na rzeczy wg nich bardziej potrzebne. Kontrakt jest na "zabiegi operacyjne w zakresie chirurgii plastycznej". Zarządza tymi pieniążkami szpital....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maj85ka
W orłowskim dalej operują na nfz jeżdżę tam co 2 tyg bo mam komplikacje po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia-68
Jak długo po operacji niż można podnosić ciężkich rzeczy? np. walizki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia-68
Jak długo po operacji niż można podnosić ciężkich rzeczy? np. walizki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś sie dzieje z tym forum,kilka razy piszę ten sam post i nie wskakuje.:( czy wam się też tak zdarza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta małgosia
akinom, kochana, nie załamuj się, przecież są inne szpitale niż certus. W tej chwili nie ma w Polsce rejonizacji, nie jesteś skazana na Wielkopolskę, możesz się zoperować w każdym szpitalu, który ma podpisaną umowę z NFZ. Ania75, byłam w Orłowkim na konsultacji pod koniec kwietnia i jeszcze wtedy mieli kontrakt i kwalifikowali do oepracji, więc myśloę, że nic się nie zmieniło:-) Pozdrawiam Was, dziewczyny, Komunia szczęśliwie się odbyła i już za nami. Teraz odpoczywam po wielkim przyjęciu, które sama robiłam. Kręgosłup - MASAKRA, nie mogę się doczekać operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
ania75K ja tez jestem z lodzkiego jak staralam sie dowiedziec gdzie na nfz robia w naszym rejonie mily pan (telefonicznie) z nfz zapewnil mnie ze w lodzi w berlickim robia na 100% na kase chorych-to sciema, niedoinformowanego idioty. ja nigdzie blisko nie znlazlam, jest leczna i warszawa-orlowski-ja mam w warszawie w lipcu w wawie nadal operuja na nfz ja mialam konsultacje 3 kwietnia a operacje mam 15 lipca -czyli 3 i pol miesiaca. pozdrawiam i powodzenia w dazeniu do celu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
cycasta malgosia konsultacje mialas na koniec kwietnia a operacje na kiedy masz wyznaczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 75K
kasiol2013 Od jakiego lekarza chcieli opinie ?? Masz nr. tel do tej kliniki by się umówić na konsultacje:D Mogłabym czekać nawet rok ale miałabym już świadomość że pozbęde się tego ciężaru.Dziś mówiłam mojej mamie że chcę zmniejszyć sobie piersi a ona że nie jest za tym a ja jej odp. że mój kręgosłup jest na 100% za zmniejszeniem :D Mam nadzieję że się tego wreszcie doczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta Małgosia
Kasiol, ja miałam termin operacji w Orłowskim odległy - w połowie listopada, bo koniecznie chciałam do Kulickiego, a u niego czeka się najdłużej. Gdybym wiedziała wcześniej, to bym poszła do kogo innego z szybszymi terminami. Bez sensu zrobiłam. W każdym razie nie chcąc tyle czekać, zdecydowałam się na Łęczną, idę do szpitala 1 lipca, a mogłam już 18 czerwca, czyli trochę ponad miesiąc od konsultacji. Tyle, że wtedy wypada mi miesiączka. Dla mnie termin to kwestia absolutnie priorytetowa. Po pierwsze już ledwo łażę przez kręgosłup, a po drugie boję się, że NFZ cofnie refundację, skończą się pieniądze na kontrakty albo coś w tym stylu. Połowa listopada to też beznadziejny termin przy dwójce dzieci, które wtedy mogą przecież chorować, a ja się od nich strasznie zarażam. Też mi nie za wygodnie z tą odległością do Łęcznej, ale już mam tak dosyć, że chyba bym poszła piechotą na koniec świata, byle się tego balastu wreszcie pozbyć;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta Małgosia
maj85ka A co się dzieje, kochana, jeśli wolno spytać? Czemu musisz jeździć co dwa tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 75K
cycasta Małgosia Od jakich lekarzy potrzebowałaś opinie do Łęcznej .Jak będe już wiedzieć to jutro ruszam do lekarzy. Aby jak najszybciej wszystko załatwić :D To mówisz ,że w Łęcznej jest krótsza kolejka w czekaniu na operacje niż w Ostrowskim w Warszawie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta Małgosia
Ania 75K, Ja miałam ze sobą skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do poradni chirurgii plastycznej z rozpoznaniem gigantomastia, poza tym zaświadczenie o wskazaniach do operacji od ortopedy razem z rtg kręgosłupa szyjnego i piersiowego, w których mam zmiany. Ale na przykład zdesperowana miała tylko skierowanie i samo zdjęcie rtg bez zaświadczenia od ortopedy i też ją zakwalifikowali. Myślę, że kluczowa jest wielkość piersi. Skierowanie musisz mieć na 100%, bo Cię bez niego nigdzie nie przyjmą. Miałam też ze sobą mammografię. I tego też wymagają, ale może u młodszych dziewczyn wystarczy USG, nie wiem, ja mam 38 lat. Kilka stron wcześniej opisałam bardzo dokładnie całą moją drogę, 9 maja byłam tam na konsultacji i wtedy to wszystko opisywałam, więc możesz sobie jeszcze poczytać. Terminy są dużo krótsze niż w Orłowskim w Warszawie i chyba niż wszędzie indziej też. I to zarówno konsultacji, jak i operacji. Na konsultację zapisują właściwie od ręki, a jeśli chodzi o operację, to na konsultacji 9 maja zaproponowali mi operację 18 czerwca. Ostatecznie stanęło na 1 lipca.:-) W Orłowskim czeka się kilka miesięcy na konsultację (z tego, co wiem, to teraz zapisują na październik), a potem znowu kilka na operację. A jak chcesz u Kulickiego, to ja miałam mieć czas oczekiwania między konsultacją a operacją aż 8 miesięcy :( Dlatego zrezygnowałam na rzecz Łęcznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×