Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość dzwonki
Gosia68 Jakbyś jednak wolała bliżej - wybierz się do doktora prywatnie. Konsultacja to 100 zł - terminy prywatnie są szybkie - a i na takiej konsultacji lekarz powie ci czy może cię zakwalifikować na NFZ. Reklamuję całym sercem - bo tam robiłam i zawsze dobrze będę wspominac. Na cokolwiek się zdecydujesz - życzę powodzenia i szybkiego terminu, trzymam kciuki;-) A ci z Sosnowca wypalili z wymiarami gigantomastii - ale przecież to nie jest jedyna przyczyna zmniejszania! Ja np miałam makromastię plus problemy z kregosłupem szyjnym z objawami neuro i zagrożenie dyskopatią... A wiesz coś o Euroklinice? Też mają kontrakt,a Wilgus jest chwalonym plastykiem...Jestem ciekawa, czy robią redukcje na NFZ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia-68
Dzwonki, rozumiem,że w Bielsku robiłaś piersi? Faktycznie, może lepiej wybrać się prywatnie z Katowic do Bielska, niż do Łęcznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta małgosia
Gosia58, 5 kg jedna pierś? Pogięło ich totalnie!!??????? Chyba z palca to sobie wyssali!!! Gigantomastia jest, jak piersi mają pojemność powyżej litra albo półtora - już dokładnie nie pamiętam. Poza tym wcale nie jest jedynym wskazaniem do oepracji, chyba 40-stka kiedyś obszerniej o tym pisała. Nie musi być gigantomastii, żeby duże piersi powodowały problemy z kręgosłupem i wtedy operacja też się należy. Chyba za wiele u nich nie ugrasz, skoro mają takie podejście.:( Moim zdaniem to w ogóle jakaś informacja z kosmosu, żebyś się od nich odczepiła. Ja w Łęcznej miałam skierowanie od rodzinnego i opinię od ortopedy, ale o ile skierowanie było konieczne, opinia niezbyt go interesowała. Najważniejsze były oględziny i pomiar - u mnie od mostka do brodawki też 33 albo 34cm, już nie pamiętam dokładnie - szybko wyparłam tę niezbyt przyjemną informację;-) zdesperowana, nie przerażaj mnie z tą kolejną mammografią. Też nie chcę kolejnej dawki rtg, robiłam już tyle prześwietleń w tym roku:( Powodzenia jutro w Łęcznej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta małgosia
Nowa-C GRATILACJE!!!! I szybkiego powrotu do formy:-) Ale Ci zazdroszczę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psiarka
Nowa-K super, teraz to już górka, no trochę z tą gorączką niefajnie, czy możesz napisać kto cię operował bo o ile dobrze pamiętam w ostatniej chwili zmienili ci lekarza, pilnuj by dokładnie powyciągali szwy,pozdrawiam Dziewczyny niestety trzeba mieć dużo cierpliwości i determinacji by przeskoczyć naszą biurokrację, ale walczcie, ja jestem 8 tygodni po zabiegu jest ok muszę jedynie dbać o blizny, masować i nacierać ale samopoczucie boskie,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
5 kg!!!! cycasta małgosia ma rację , specjalnie taką zaporową informację podają, żeby nikt nie miał kwalifikacji, albo pozostaje jeszcze jedna opcja - osoba, która o tym mówiła nie do końca była zorientowana i strzelała bez prochu byle coś powiedzieć Ja też miałam 33 - 34 cm, a teraz piękne 22-23. U mnie fanie widać, bo nad otoczką na piersi mam pieprzyka i kiedyś ten pieprzyk był wysooooko na otoczką, a teraz jest 2cm nad nią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwonki
Gosia-68 Myślę, że najlepiej się podowiadywać o termin w Łęcznej. Tam dziewczyny szybko dostały - a my jednak mieszkamy w dużym regionie, a nie ma wielu klinik. Jeżeli Bielsko ma konsultacje na przyszły rok - może to oznaczać, że kontrakt NFZ się im skończył i nawet po prywatnej wizycie bedziesz musiała poczekać na nowy. Jest połowa roku - więc to nic dziwnego. Dowiesz się co i jak tam - bedzie szybko możesz korzystać - ale zawsze masz druga opcję na Sląsku. To zależy jak pilnie chcesz zabieg i czy nie przeszkadza ci taki dojazd. Z drugiej strony fajnie wogóle wybrać się na taką konsultację, dowiedzieć sięwszystkiego, poznać lekarza - nawet jeśli koniec końców wybierzesz coś innego ;-) Wiedziałabyś czy w twoim przypadku miałabyś szansę u nich, pokazała dokumentację medyczną... Próbuj tu i tu Gosiu ;-) Ja z mojej strony szpital polecam. Wiem, że jest kilku lekarzy - ja miałam u dr Sirka. Opieka super, świetne pielęgniarki, rewelacyjny anastezjolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola52
zdesperowana68 ja mamografie miałam robioną wczesniej , lekarz na wizycie zobaczył tylko wynik i mi oddał a w szpitalu robili mi tylko ekg i przeswietlenie płuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Byłam dzisiaj w łęcznej, termin operacji mam na 3 czerwca, wskoczyłam w termin, który się zwolnił, pan doktor powiedział, że położy nas na jednej sali, bo dzień po mnie ma drugą taką samą operację, Arlecin to o Ciebie chodziło, spotkamy się w szpitalu na dwóch sąsiednich łóżkach! Ale jaja! Kola52, mam takie niedyskretne pytanie: czy jak Cię cewnikowali, to Cię ogolili? może sama w domu to zrobię.... Boję się, jak cholera, ale jeszcze bardziej cieszę, to za niecałe trzy tygodnie! Hurrraaaa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajtusia: dziewczyny operowane w e Wrocławiu udzielały się kiedyś u na forum, mi się wdaje, że gdzies w połowie forum znajdziesz i polecały tam tez szpitale i lekarzy:) duuuuużo ciekawych wypowiedzi tam znajdziesz:) ja tez się tym interesuję bo w przyszłości - mam nadzieję, że bliższej niż dalszej, tez bym chciała się we Wrocławiu zoperować...na razie tylko czytam i kibicuję dziewczynom tutaj:) bo kaskę muszę zbierać bo nie mam ubezpieczenia w Pl... NOWA-C kiedyś K: GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola52
zdesperowana68 nie musisz się golic to nie potrzebne pozatym gratuluje i trzymam kciuki za ciebie i arlecin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arlecin
zdesperowana68 GRATULACJE!!!!Rzeczywiście "Ale jaja!"Bardzo się cieszę że nie będę sama,przez to forum jakbyśmy troszkę się znały:)A tak w ogóle to cewnikują do takiej operacji? Ja do ortopedycznej,która była ok 3 godz nie byłam cewnikowana.Ja to poluję na piżamę rozpinaną,bo jak na razie wszystkie możliwe jakie widziałam nie są rozpinane.A z tym goleniem to jak trzeba to lepiej w domu:)chyba też powoli zaczynam trząść portkami,ale chociaż jeden problem z głowy,dostałam miesiączkę tak więc na 04.06 nie powinnam już mieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwonki
też jestem trochę zszokowana tym cewnikowaniem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwonki
dziewczyny ale wam fajnie, że będziecie razem... ja miałam też bardzo fajną współtowarzyszkę leżakowania szpitalnego. Razem narzekałyśmy sobie na spanie na plecach - ona też nie mogła na brzuchu bo była po liposukcji. Pidżamka rozpinana - wygodna rzecz - też się swojego czasu nachodziłam... Jak nie znajdziesz nic - poszukaj na allegro.Znalazłam parę fajnych, nawet są zkrótkim rękawem(linka nie wkleje, bo mnie wyrzuca za spam) Powodzenia, już niedługo... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arlecin
Właśnie szukałam,znalazłam dwie,nie mogę się zdecydować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arlecin
Kola zobacz znalazłam biustonosz z Triumpha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arlecin
nie mogę linka dodać:( szkoda bo fajny jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
hej, ta pizama powinna byc z przodu rozpinana? ja mam zazwyczaj takie podkoszulkowe, chyba po operacji jest sie obandazowanym i rozbiera sie tylko na obchodzie, chyba ze sie myle???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiol tak na chłopski rozum, to rozpinana wygodniejsza, bo po takiej operacji chyba ciężko podnieść ręce do góry, żeby się ubrać w piżamę wkładaną przez głowę, co nie? do operacji cewnikują, tylko niektóre chyba o tym nie wiedzą, może już im to robią po narkozie? Też muszę taką piżamkę z gatkami do kolan i rozpinaną górą z krótkim rękawem poszukać, na allegro pewnie będzie :) Boję się tylko, żeby jakiejś infekcji nie podłapać, no i fajki rzucam, wolę dmuchać na zimne :) Boję się ale i cieszę. Arlecin fajnie, że będziemy razem :) Pytałam lekarza, co ze sobą mieć (o badania i takie tam mi chodziło) powiedział, że tylko wynik mammografii, resztę badań sami sobie robią, nawet grupę krwi. No i jeszcze drobne dwuzłotówki na telewizor :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesiacycus
zdesperowana 68 nie ma sie czego obawiac cewnikuja dopiero jak cie uspia a obudzisz sie juz bez cewnika tylko pozniej poczujesz malutkie szczypanie przy pierwszym oddawaniu moczu ja tak mialam . Tak ze głowa do gory i nie bac sie , tylko cieszyc ze to juz nie długo . Jestem po operacji juz 2 miesiace i kazdego dnia mam jeszcze takie motyle w brzuchu ze szczescia ze jestem 3 kg lzejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż miło poczytać....Dziewczynki trzymam za was kciuki! Ja niestety wczoraj miałam kolejna wizytę u mojej Pani neurolog (leczę się na epilepsje) :( Sądziłam,że pomoże mi w kompletowaniu dokumentów,wyników badań do chirurga ale niestety.... Po tym jak powiedziałam jej,że chciałabym zmniejszyć biust bo już dłużej nie wytrzymam tego ciągłego bólu kręgosłupa i odparzeń,które znów od pewnego czasu są moja największą zmorą,usłyszałam,że bardzo ją dziwi moje podejście do własnego ciała.Sądzi bowiem,że to jakiś chory kaprys ponieważ w tej chwili mnóstwo kobiet powiększa sobie piersi a tu masz-ja chcę się go pozbyć.I takie tam...normalnie,na codzień jestem bardzo wygadaną osoba,pyskatą ale niestety w obecności tej kobiety nie potrafię być sobą,czuję się jakbym była nienormalna (to także wynik mojej choroby-ludzi postrzegają nas jako osoby psychicznie chore). Nie zwracała uwagi na moje prośby o dokument stwierdzający,że operacja ta jest mi potrzebna,wypisała skierowanie do kriokomory i tyle.Podziękowała za wizytę. O moich dolegliwościach związanych z padaczką także niewiele się wypowiedziała-"tak już będzie,może się nawet pogorszyć"....Wyszłam ze łzami w oczach,nagle wizja operacji pękła jak bańka mydlana... Za kilka dni wizyta u ortopedy...oby nie był takim "fachowcem" jak neurolog :(((((((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-stka
gogusia trzymam kciuki gratuluję zbliżających się terminów - lato będzie Wasze! Piżama rozpinana przydaje się. Łatwiej się rozebrać na zmianę opatrunków czy do mycia, jest po prostu wygodniej także polecam. Jak nie możecie nic ciekawego kupić to zastosujcie rozpinaną koszulę, taką luźniejszą. Cewnikowana nie byłam wcale, ale to są chyba zwyczaje w danym szpitalu, a nawet oddziale. Za to warunkiem opuszczenia sali pooperacyjnej było oddanie moczu, a z łóżka nie pozwalali wstać czyli...basen. To była najmniej przyjemna sprawa w całym pobycie szpitalnym, reszta to pestka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwonki
Ja nie byłam bandażowana - tylko stanik i w środku opatrunek. Na obchodzie było szybko, dzięki rozpinanej pidżamce. A cewnikowania też nie było, podczas operacji mogłam zostać w spodniach z pidżamy. gogusiu ściskam cię ;-) nie martw się;-) jak nie ona - ktoś inny pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukaburra66
Dziś byłam na zakupach i kupiłam mój OSTATNI biustonosz! jeszcze miesiąc do konsultacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gogusia jeżeli byś się zdecydowała jednak na operację w Łęcznej, to nie musiałabyś mieć żadnego zaświadczenia od ortopedy, czy neurologa, tam wystarczy tylko skierowanie od rodzinnego i prześwietlenie kręgosłupa, nawet bez opisu i finito. trochę dalej ale szybko i bez problemów, warte przemyślenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejj wiecie
czy moge pytac o dodatkowe zaswiadczenie u rehabilitanta u ktorego cwicze kregoslup? tylko ze nie wiem czy ma umowe z nfz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejj wiecie
zdesperowana68 powiesz mi wiecej o tej klinice ile trzeba czekac itp? bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejj wiecie
podaje maila grazynka.32@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejj wiecie
wlasnie to mnie martwi - jak pojde do lekarza na wizyte prywatna (bo mam za 2 dni, a na nfz musze czekac 3 mies) ale lekarz przyjmuje tez tam na nfz czy moge dostac takie zaswiadcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, pisałam kiedyś tutaj na forum ale w ostatnim czasie nie udzielałam się. Dziś postanowiłam napisać pnieważ wczoraj uczyniłam pierwszy krok w stronę zabiegu redukcji piersi. Zadzwoniłam i zarezerwowałam konsultację, niestety okazało się, że wolny termin to dopiero 1 lipiec. Boję się i mam obawy, jak każda z nas która boryka się z problemem dużego biustu ale postanowiłam nie zwlekać dłużej ze swoją decyzją. Operację planuję zrobić jeszcze w tym roku. Mój kręgosłu już dłużej tego nie wytrzyma. Chcę w końcu być małobiuściastą! :) Mam w sobie dużo pozytywnej enerii i opytmizmu. Całe forum przeczytałam od deski do deski. Bardzo pomogło mi to w podjęciu jakże ważej decyzji w moim życiu. Wierzę, że wszystko pójdzie dobrze i w końcu pozbędę się mojego największego kompleksu i cięzaru jaki noszę. Pozdrawiam wszystkie kobitki przed jaki i te po zabiegu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×