Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Ififi ja zrobiłam to tak, że po rtg kręgosłupa dostałam opinie od ortopedy, ze powinnam rozważyć zmniejszenie biustu celem odciążenia kręgosłupa, no ja z kolei kyfoze mam i minimalna prawostronna skoliozę. Do tego umówiłam się z lekarzem rodzinnym i wzięłam skierowanie do poradni chirurgii plastycznej i na tej podstawie dzwoniłam do Warszawy umówiłam się do poradni chirurgii plastycznej. W styczniu ustalam termin operacji :) powodzenia. Miłego weekendu dziewczyna, ja dziś wyjątkowo w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ififi nie musisz nic wysyłać do nfz przynajmniej żadna z nas nic takiego chyba nie wysyłała.Wystarczy zaświadczenie od ortopedy o zmianach w kręgosłupie spowodowane przerostem piersi ,usg lub mammografie piersi i skierowanie do por.chirurgii plastycznej i chyba tyle .Ja miałam operację w Łęcznej więc nie wiem jakie są wymagania w klinice o której piszesz I czy jesteś pewna że tam robią redukcje na nfz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczynki! Jestem tu nowa a wiem o Was od Madzik77 która spotkałam w poczekalni na Orłowskiego. Madziula serdercznie Cie pozdrawiam i trzymam kciuki za rychły termin operacji. Ja dostałam termin operacjones na 25 marca :) Dzizus już dni odliczam...i nie moge sie doczekać kiedy moje J zamieni sie na C/D. I tak sobie mysle bo Wy jako doswiadczone pewnie to wiecie czy operuje ten sam lekarz u którego była konsultacja i który wyznaczył termin czy niekoniecznie ? Byłam u dr Kamila Pietrasika więc jesli którąś z Was operował to bede wdzieczna za opinie o nim bo jakoś w necie żadnych opinii o nim nie ma a dziwne ? Jakieś wrażenie mało dostepnego na mnie zrobił ale może przesadzam :) Przekopanie sie przez ponad 300 stron tego watku zajmie mi troche czasu ale co tam do operacji 5 miesiecy wiec zdążę :) Pozdrawiam przed i po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ififi
Dzięki kochane za odpowiedź. Dzwoniłam do tej kliniki bo znalazłam na ich stronie informację, że maja kontrakt z NFZ na operacje plastyczne. Pani w informacji mi powiedziała,że lekarz chirurg decyduje czy zrobi operacje i umówiła mnie na 10 grudnia na wizytę tylko mam mieć skierowanie od neurologa. Po przeczytaniu waszych porad poproszę neurologa właśnie o napisanie na skierowaniu,że operacja jest wskazana na zmiany w kręgosłupie. Mam rozmiar 75 KK i już nie wytrzymuję tej "grawitacji" :-) Tak się tylko zastanawiam, czy chirurg może odmówić operacji, czy raczej nie ma wyjścia jeżeli jestem zdrowa, nie choruje itp. Pozdrawiam Was serdecznie i gratulacje Szczęściarom, którym się udało :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
Ififi ja mialam 75K, z mojego doswiadczenia i z opnii wynika,ze z tak duzym biusem na 99% cie zoperuja, jedye przeciwskazanie to jakies ciezkie choroby. badz dobrej mysli, powinno sie udac.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ififi
Dzięki za pocieszenie. Wizytę mam w grudniu, dzwoniłam do NFZ i potwierdzili, że Certus ma umowę ale wyczytałam tez na Waszym forum, że jedna dziewczyna w maju się tam starała ale ten sam lekarz do którego ja idę jej powiedział, ze to się im nie opłaca. Dzwoniłam ponownie do Certusa z pytaniem czy w tym roku robili taką operację ale pani mi powiedziała, ze nie jest w stanie mi odpowiedzieć ale wydaje jej sie ze robili. Jestem tak zdesperowana, że zastanawiam się jeszcze nad ta Łęczną ale nie mogę się tam dodzwonić. Czy moge zabrać swoje skierowanie jeżeli ten z Certusa rzeczywiście stwierdzi, ze mu sie nie opłaca? Czy musze iść po nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ififi Co by nie było, nie poddawaj się, jak nie w jednym miejscu to w drugim;) Sądzę, że zabiorą skierowanie, bo muszą mieć papierek, na jakiej podstawie odbyłaś u nich wizytę, ale jak tam będziesz zawsze możesz zapytać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina cycolina
a moze mi ktoras podac nazwe czy cokolwiek tej poradni? chirurgicznej w Łecznej? Nie wiem jak ja znalezc na googlach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina cycolina
no i druga sprawa. mieszkam w Katowicach wiec do tej Lecznej mam troche daleko :( jutro ide do ortopedy po skierowanie czy zaswiadzcenie. i co dalej? Mam zadzwonic do tej Lecznej i umowic sie na konsultacje. No i wychodzi na to ze bede musiala tam jechac 3 razy - na konsultacje, operacje, zdjecie szwow itp. dobrze pisze? czy jak to wyglada. bo jesli tak to sie nie wyplace za przejazd.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina cycolina nr.tel do Łęcznej-(81)752-62-00 jak juz masz wszystkie papiery i skierowanie do por.chir.plast.to dzwonisz umawiasz sie na konsultacje jak sie zakwalifikujesz to dostajesz skierowanie do szpitala i przyjezdzasz juz na operacje a na zdjecie szwow nie musisz jechac do łęcznej jak nie chcesz mozesz sobie poszukac chirurga u siebie w mieście, który zdejmie szwy i bedziesz do niego chodzila na kontrole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ififi w Łęcznej napewno jest łatwiej i szybciej na konsultacje czekasz ok 3 dni max tydzien a na operacje ok.2 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ififi Ja miałam konsultację i operację w Łęcznej i dr przeczytał ale nie zabrał żadnych dokumentów-miałam tomografię kręgosłupa,usg piersi i oczywiście zaświadczenie od ortopedy.W szpitalu brali jedynie do skserowania. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabzo32
czesc Nitka.26 Mam pytanie a gdzie zmniejszałas biust...mozesz podac mi namiary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ififi
Ok. Dzięki. Dziś idę do neurologa, zobaczymy co ustalimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtka
Cześć, dziewczynki! Już kiedyś do Was pisałam z pytaniem o operację we Wrocławiu. Ale chyba nie było odzewu, więc wzięłam sprawy w swoje ręce i już wiem jak to wygląda, może którejś z Was się przyda:) W maju wzięłam od internisty skierowanie do poradni chirurgii plastycznej i udałam się z nim do Szpitala Kolejowego- wizyta praktycznie z dnia na dzień. Pani dr obejrzała, pomacała i zaleciła: zaświadczenie od ortopedy, neurologa, psychologa, usg piersi i spirometrię (a ortopeda skierował mnie na rtg i rezonans odcinka piersiowego i szyjnego kręgosłupa). I z tym w lipcu poszłam jeszcze raz na konsultację i pani dr zakwalifikowała mnie do operacji na nfz. I tyle dobrych wiadomości:) Na takową we Wrocławiu czeka się przynajmniej rok- w teorii, przynajmniej dwa w praktyce:(( O czym zresztą bardzo uczciwie zostałam poinformowana:)) ostatnio dzwoniłam tam, żeby się dowiedzieć, jak się sprawy mają i pan mi powiedział, że dziewczyny z 2011 roku jeszcze czekają na wyznaczenie terminu. Więc w sumie to i 3 lata mogę sobie czekać. Już byłam zdecydowana na zabieg w prywatnej klinice dra Knasta- gdzieś czytałam o nim dobre opinie, ale mój mąz mnie zmobilizował, żebym najpierw spróbowała wszystkich możliwych darmowych dróg, więc znów sobie o Was przypomniałam i wczoraj pół dnia wertowałam ten wątek:)) Dziewczyny! jesteście mega super i mega kochane! Podziwiam to, co zrobiłyście dla siebie i co robicie dla innych dziewczyn; dobre słowo, wsparcie na maxa, kciuki, modlitwa, pamięć, to jest niesamowicie fantastyczne! mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do siebie:)) dziś zadzwoniłam do Łęcznej, w poniedziałek mam wizytę!w sumie to tylko 481km i jeszcze rodzice w Radomiu do odwiedzenia i podrzucenia małej:) mam nadzieję, że mi się uda i dr ten na A? zakwalifikuje mnie do operacji...Ból szyi jest coraz większy a od tego boli również głowa...Już się bardzo boję, ale będę miała przygotowaną listę pytań, do tego wejdę z mężem, który nie da się spuścić po brzytwie, więc mam nadzieję, że po tej wizycie będę wiedzieć wszystko:)) trzymajcie, błagam, kciuki! i jeszcze jedno pytanko: cy po tej operacji dostałyście L4? na jaki okres? pozdrawiam i ściskam Was przemocno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta Małgosia
Kajtka, witamy serdecznie i gratulacje. Ja też jestem Łęcznowa;-) Jestem bardzo zadowolona. Dostaniesz zwolnienie, mi dawał dr Mądry - na miesiąc. To chyba standard w Łęcznej. Powodzenia w poniedziałek:-) Któraś z dziewczyn pytała, czy na nową wizytę musi mieć nowe skierowanie. Zdecydowanie - tak. Jeśli wizyta na nfz się odbyła na podstawie jednego skierowania, to nie można go wykorzystać drygi raz. Miałam identyczną sytuację, bo najpierw poszłam do Orłowskiego, a potem zdecydowałam się jechać do Łęcznej. Rodzinny nie chciał mi najpierw dać, ale ustaliłam w nfz, że nie ma limitu wizyt u specjalisty, on gdzieś tam zadzwonił, potwierdził i w końcu wystawił mi kolejne. Tak że nie daj się spławić, jak najbardziej masz prawo do drugiego skierowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka681968
Kajtka Witam Cie.Ja tez mialam dwa miejsca do wyboru,Szpital Orlowskiego i Kolejowy,ale za porada i namowa dziewczyn z forum wybralam ostatecznie Łęczną.Od pomyslu do zabiegu dwa miesiace i juz jestem miesiac po operacji.Piersi mam super!!!Na szczescie nie mialam zadnych komplikacji i wszystko ladnie sie goi.Jutro jade na kontrol do Łęcznej,ale po operacji chodzilam u siebie do chirurga na zdjecie szwow.Ja jestem z Wielkopolski,tak wiec mialam do przejechania 400 km i nie zaluje drugi raz tez wybrala bym Łęczna choc kawal drogi i jutro tam jade,a pogoda nie zacheca do wycieczek.Życze powodzenia i zakwalifikowania do zabiegu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycasta Małgosia
Mnie zdjęli szwy w Łęcznej jeszcze w szpitalu, przed wypisem. Ani razu nie byłam tam na kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtka mysle ze z ta Łęczna to dobry pomysl tylko z góry uprzedzam ze dr.A chociaz jest świetnym specjalistą to jest mało mówny i na te wszystkie pytania z twojej listy może ci wyczerpująco nie odpowowiedziec. Juz któraś z dziewczyn opisywała taką konsultacje u niego jak na wszystkie pytania odpowiadał nie wiem, ale mimo wszystko nie zrażaj się bo naprawdę jest super lekarzem powodzenia!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Wracam do żywych. Przez kilka dni taka się czułam słaba, że jak chwile pochodziłam to padałam jak kawka. Wczoraj mi doktor zdjął szwy wokół brodawek. Pozostałe trochę ciągną ale można przeżyć. Napiszcie blagam jak długo to będzie tak strasznie swędzieć? To mnie doprowadza do obłędu :) Wiem, ze się goi ale zgrzytam zębami przez to ciągłe łaskotanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie wrocilam od ortopedy. zaswiadczenie napisal mi odrazu . niestety nie umiem sie doczytac wiec nie wiem co dokladnie napisal :p jak spytalam o jakies rentgeny czy inne badania ktore potwierdza to ze mam cos z kregoslupem to powiedzial ze nie ma sensu bo mam 19 lat wiec na tym nic nie wyjdzie i ze to powinno starczyc. no ale wlasnie... starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycolina paulina
wlasnie wrocilam od ortopedy. zaswiadczenie napisal mi odrazu . niestety nie umiem sie doczytac wiec nie wiem co dokladnie napisal jezyk.gif jak spytalam o jakies rentgeny czy inne badania ktore potwierdza to ze mam cos z kregoslupem to powiedzial ze nie ma sensu bo mam 19 lat wiec na tym nic nie wyjdzie i ze to powinno starczyc. no ale wlasnie... starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ififi
Cześć kochane dostałam skierowanie od neurologa więc jestem jeden kroczek dalej do swojego marzenia :-) Do zabka681968 Też jestem z Wielkopolski-Oborniki. Próbowałaś może wcześniej w Certusie czy od razu wybrałaś Łęczną?Jak to wygląda w praktyce z tą Łęczną? Czy musiałaś jechać zawieść skierowanie, potem jeszcze na konsultacje, potem na operacje, potem na kontrole? Ile jest takich wyjazdów bo z tego co patrzyłam to jakieś 600 km w jedną strone.Ile czasu jesteś w szpitalu? Dzięki za wszelkie informacje, pozdrawiam i gratuluje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtka
Dzięki, dziewczyny, za powitanie i miłe słowa:) byle do poniedziałku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
cycolina paulina ja papierek na rtg kregoslupa (kark i kregoslu pomiedzy lopatkami) mialam od lekarki rodzinnej,u mnie w miescie na zyczenie tego nie robia,ale jak sie chce to ona daje karteczke i mozna isc i zaplacic, kosztowalo mnie to ok 90zl, bylo warto, szybko poszlo w ciagu kilku dni mialam juz wszystko i moglam isc do ortopedy. nie wiem gdzie bediesz sie starala o operacje,wiec nie wiem czy starczy sama opinia. U mnie na podstawie zdjecia rtg ortopeda wypisal opinie i to ona liczyla sie w orlowskim na konsultacji-nikt na rtg nie patrzyl(ale musialam je zostawic w dokumetacji szpitalnej do operacji),a skoro ty ju masz opinie bez zdjecia to mozliwe ze ono nie jest c***otrzebne. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka681968
ififi Ja nie wiem ni ,o Certusie.Bralam po uwage kolejowy we Wroclawiu i Orlowskiego w Warszawie,ale zdecydowalam sie na Łęczna,bo wszystko poszlo expresowo,a o to mi chodzilo ( 2mc) od konsultacji do operacji.Zarejestrowalam sie telefonicznie do dr Madrego,oczywiscie mialam skierowanie juz wystawione od lekarza rodzinnego ze stwierdzeniem (bole kregoslupa spowodowane przerostem sutka i opadniecie piersi) do tego mialam zaswiadczenie od ortopedy ze wskazaniem na do zabiegu ze wzgledu na zwyrodnienie,mamografie i usg piersi.Z tym pojechalam na konsultacje na 28.08.A zabieg mialam na 22.10.Jestem juz miesiac po zabiegu i jestem zadowolona.Zycze C***owodzenia i zadowolenia z zabiegu,bo napewno tez zostaniesz bez problemow zakwalifikowana.W szpitalu bylam tydzien,ale jak bym byla z Lublina to wyszla bym juz na weekend.Po wyjsciu ze szpitala ze wzgledu na odleglosc najlepiej znajdz sobie chirurga na miejscu do sciagniecia szwow i kontroli piersi.Ja jade jutro tylko na kontrol,bo tak wymagal lekarz przy wypisie, i chce wiedziec ,ze jest napewno OK.Powodzenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ififi
Dzięki zabka681968 za informacje. Spróbuje ten Certus (bo blisko) a jak się nie uda to pojadę zobaczyć wschód Polski - Łęczną :-) A w Łęcznej po operacji wystawiają jakieś skierowanie do chirurga na miejscu, żeby zdjął szwy i sprawdzał czy wszystko ok. Czy trzeba chirurga załatwiać prywatnie? Dziewczyny jesteście świetne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cycolina paulina Jak pisała kasiol, idź do rodzinnego i na wszelki wypadek zrób badania;) Co Ci szkodzi. Jak nic nie wyjdzie, to nie pokazuj;) a jakby coś by wyszło, to zawsze dodatkowy papierek przemawiający za operacja. Ififi Próbuj najpierw gdzie masz bliżej;) Zawsze to wygodniej;) Daj znać kiedy masz wizytę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ififi
haxe_asuu Wizytę mam na 10 grudnia. Mam skierowanie od neurologa, mam rtg kręgosłupa z opisem ale nie mam usg piersi. NFZ mi odpisał, że Certus ma podpisana umowę na operacje plastyczne i tu cytuje "ale nie wiedzą czy w pełnym zakresie".Dobre, co? To kto ma to wiedzieć,hm? Idę tam gdzie bliżej choć nie jestem przekonana, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×