Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość gość andzia
Witam was kochane ja robiłam prywatnie z rozm HH mam piękne duże C jestem prawie 3 tyg po zabiegu i w piątek jade zdjąć reszte szwów i do pracy jestem mega szczesliwa odp na wszelkie pytania buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robiłam prywatnie przed 80 L/M po 75 F więc to nie jest tak że nagle będę mieć A czy B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszczoła1988
Hej dziewczyny, Tak jak każda odwiedzająca ten wątek, problemem są moje piersi. Zakwalifikowałam się na zabieg na 01.2015 roku, na podstaWie zdjęcia rtg i skierowania od lekarza ogolnego. Moja Pani doktor wysłała mi wytyczne odnośnie wykonanych badan i nie ma tam żadnego zaświadczenia od ortopedy czy tez neurologa... czy powinnam to dodatkowo zrobić? a tak poza tym, czy którąś z was operowała p. Irena Grobelny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem po operacji na nfz i jestem zadowolona. Z j mam e- f, ale te cztery rozmiary to jest ogromna różnica wizualna. Biustonosze d ale bez fiszbin też na mnie pasują, a niektóre fasony to nawet c są za duże. Dlatego nie zwracam już uwagi na te literki, tylko cieszę się moim ładnym biustem. Ja miałam bardzo szerokie piersi i jakoś nie potrafię sobie wyobrazić mniejszych tak szerokich piersi. Rozmiar to nie wszystko, ważny jest też kształt. Ja obecnie najlepiej prezentuję się nago. Nie pamiętam , żebym nawet jako nastolatka, gdy piersi miałam duże, ale jeszcze nie obwisłe, tak chętnie przeglądała się nago w lustrze. Za szybko dziewczyny zapominamy jak wyglądałyśmy przed operacją. Moje pierwsze wrażenie po to było "ale małe" Dlaczego więc to głupie e-f w rozmiarze ma mi popsuć radość, która była zaraz po operacji. Duży, jędrny biust jest ładny, a taki właśnie mi dano. Myślę, że gdyby wycięto mi więcej, straciłby na swoim kształcie. Przed operacją często patrzyłam na swoje koleżanki z dużymi piersiami i marzyłam, żeby mój ogromny biust był takich rozmiarów jak ich. Teraz ginę w tym tłumie dziewczyn, którym do niedawna zazdrościłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu chyba nie zrozumiałeś. liczyłam się z kosztami, co nie znaczy chyba że mam być przeszczesliwa że tyle już wydałam? co do komplikacji to według mnie nie ma znaczenia czy na nfz czy prywatnie. Każdy ma inne ciało, ja się np dowiedziałam że mam mastopatyczne piersi, i strasznie cienka skórę na nich, miałam trochę za luźny jak się okazało stanik, długo wymieniać... ja mimo wszystko jestem bardzo zadowolona z! Łęczne, aaż mi się łezka w Oku zakręcila jak dziś wychodziłam. Ale we wtorek muszę wrócić na kontrolę, póki co jest ok. 2TYG taM spędziłam teraz, bo też musiałam mieć to czyszczone przez tydzień i antybiotyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jak widać są kobiety zadowolone i mniej zadowolone. Absolutnie nie chodziło mi o to żeby coś skrytykować czy zakwestionować, tak jak pisałam sama się zastanawiam i chciałam poznać różne Wasze opinie i doświadczenia, bo czyje jak nie Wasze :). Nika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ancyk25
witam ja 3 tyg po operacji prywatnie w sopocie . Szwy juz zdjęte , rany prawie zagojone ,troche brodawki jeszcze w strupkach ale wszystko ponoc idzie super . Piersi super jedyny minus to ze swedza co mnie doprowadza do szalu , ale jest coraz lepiej . jak macie jakies pytania piszcie na email ancyk25@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Andzia będę wdzięczna a każdą informację dotyczącą Twojego zabiegu, czyli: w jakim wieku jesteś, gdzie robiłaś, u jakiego lekarza, koszt, ile leżałaś w klinice czy szpitalu po zabiegu, jak się goisz i co tam jeszcze ważnego i mniej ważnego możesz napisać. Oczywiście będę wdzięczna każdej kobiecie która robiła zabieg prywatnie jeśli się odezwie i podzieli swoją " historią". Jeśli któraś nie chce pisać na forum to podaję swojego e-maila; nika.123@o2.pl Pozdrawiam. Nika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no hej mam 40 lat robiłam zabieg w warszawie dr Osucha leżałam 2 doby goi się wszystko super polecam ci ta klinikę piersi naprawdę są równiutkie i piękne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Załamana sprawdź maila- kiciucha2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pszczoła 1988 Jeśli już jesteś po kwalifikacji u chirurga plastyka i dostałaś termin zabiegu to nie potrzebujesz już żadnych zaświadczeń. Jedynie musisz wykonać badania zlecone przez plastyka lub anestezjologa potrzebne do zabiegu- zapewne jest to lista badań o której wspominałaś:) zrób badania na ok 2 tyg przed terminem zabiegu ale pewnie lekarz Ci to powiedział. Pozdrawiam i powodzenia. Sagih40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszczoła1988
saghi dziękuję;) a TY jestes już po?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość login
Hejka dziewczęta, dołączę się do dyskusji :) Pisze ktoś tutaj, że Pani w programie bez wstydu miała piękne , nierozłażące się szwy i że z rozmiaru dużego zrobiono jej ładne "c" czy coś. Owszem widziałam ten odcinek i też byłam pod wrażeniem, ALE pamiętajmy, że w telewizji nie mogą pokazać niewypału, (przynajmniej nie w programie reklamującym klinikę), więc choćby zrobili takich operacji wiele, na ekran trafią tylko MAJSTERSZTYKI ;). Buziaki i powodzenia dla gojących się oraz będących przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a macie link do tego odcinka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do: pszczoła1988, oraz pań przed zabiegiem:) :D jestem już po zabiegu, wygojona bez większych komplikacji. Operację miałam 29 lipca na NFZ w szpitalu Orłowskiego. Łącznie wycięto mi 3,3 kg tkanki - 1,5 kg pierś lewa i 1,8 kg pierś prawa, przeszczep brodawek na szypule. Zważywszy na duży zakres redukcji i udany przeszczep na szypule hurra! moje gojenie było bezproblemowe. Ze szpitala wyszłam następnego dnia po zabiegu, o godzinie 11 rano byłam już w domciu. W moim przypadku po operacji nie czułam bólu, obyło się bez leków przeciwbólowych. 4 godz po operacji śmigałam samodzielnie po oddziale:). Zadziałała chyba mega motywacja i pozytywne nastawienie do zabiegu, które zastąpiło przeciwbóle :D. Po 5 dniach miałam zdjęty co drugi szew z brodawek. Po następnych 7 dniach zdjęto mi wszystkie szwy z brodawek. Pozostałe szwy zastosowano rozpuszczalne więc walczyłam z tymi supełkami co się same nie rozpuściły zwykłą pęsetą i malutkimi nożyczkami bo mnie potwornie wkurzały przy myciu piersi. Niewielkie krwawienia (nawet nie przesączały się przez opatrunki) pojawiały się najczęściej na łączeniu szwów pionowych z poziomymi i ustąpiły po ok. 2 tygodniach. Miałam mały problem z gojeniem się prawej brodawki - ziarninowała się dość długo ok. miesiąca; w związku z tym stale przez ten czas nosiłam na brodawce opatrunki bactigras i miałam cotygodniowe kontrole lekarskie. W tej chwili prawa brodawka różni się jedynie kolorem od lewej. Nowa skóra jest delikatnie jaśniejsza. Lewa brodawka była już 2 tygodnie po zabiegu wygojona i ok oraz szybciutko odzyskała czucie, w prawej dopiero teraz wróciło. Obecnie stosuję regularnie tylko specyfiki na blizny i widzę przez te 3 miesiące wyraźną poprawę w wyglądzie. Są już miejsca gdzie blizna stała się ledwo widoczna. Dużo pomogło mi masowanie blizn, ponieważ dzięki temu zrobiły się gładziutkie i niewyczuwalne. Oraz czas zrobił swoje ponieważ zaraz po operacji miałam negatywne wrażenie ze szew pionowy rozdziela pierś na dwie połówki. Obecnie biust nabiera naturalnego wyglądu (nie sterczy już tak jak stanik Madonny zaprojektowany przez Jeana Paula Gautiera - kojarzycie te szpice?:)), jest śliczny i tak jak to ktoś napisał najlepiej wygląda nago:D, jak u 16 letniej dziewicy. Tak jak wszyscy plastycy mówią do znudzenia końcowy efekt zabiegu można ocenić dopiero po 6 miesiącach. Ja po trzech i pół jestem bardzo zadowolona. Co do rozmiaru to jeszcze nie kupowałam normalnego stanika. Cały czas noszę staniki pooperacyjne w rozmiarze 80 B-C wg zaleceń mojego lekarza aby nosić pooperacyjną bieliznę jak najdłużej. Jedynie zrobiłam odstępstwo i nie śpię już w bieliźnie. Na moje oko :) mój nowy rozmiar to 75 DD, mam 178 cm wzrostu. Przed operacją nosiłam 80 K-L-M brytyjskie ( w akcie desperacji 85) w zależności od firmy i miałam sporą asymetrię. Mam zamiar zrobić sobie prezent na gwiazdkę i kupić co najmniej 5 sztuk różnych fasonów ślicznych, kolorowych i seksownych staników, a nie jak kupowałam do tej pory staniki w typie dwa berety i szeroka gumka w dwóch popularnych kolorach biały i czarny. Dam znać jaki mam rozmiar gdy wybiorę się na oficjalne mierzenie i kupowanie stanika. Czasem łapię doła, miewam schizy:), że nowy biust jest za duży choć rodzina i otoczenie twierdzi jest mały! Ale mam na to sposób wyjmuję z komody jeden egzemplarz zachowanego stanika w starym rozmiarze i przymierzam:). To jest szok! Stawia na nogi natychmiast i bez potrzeby konsultacji z psychoanalitykiem:D Mój ogromny biust był dla mnie traumą i wielkim kompleksem więc pewnie stąd te schizy - wszystko siedzi w mojej głowie. I jak to zwykle bywa - kobiecie nigdy nie dogodzi szczególnie jak ma kiepski nastrój. Jedyny mankament :/ jaki odczuwam po zmniejszeniu biustu to ból piersi 1-2 dni przed miesiączką i w trakcie. Wcześniej przed redukcją ten objaw PMS mnie nie dotyczył:). Mam nadzieję, że to z czasem minie. Żałuję tylko, że wcześniej nie zdecydowałam się na zabieg lecz dopiero w wieku 40 lat. W sumie zrobiłam sobie fajny prezent na 40 urodziny:D Pozdrawiam PS. Ja z końcowego efektu operacji na NFZ jestem bardzo zadowolona. Koszty zakupu bielizny pooperacyjnej, opatrunków, maści, itp oraz nagłych dojazdów (choć do szpitala mam małą odległość) miałam zaplanowane w budżecie, ponieważ czekałam 10 miesięcy na zabieg. Nie zdecydowałam się na inny szpital i krótszy termin ze względu na opinie, uparłam się na konkretnego lekarza i jego fachowe ręce:). Liczyłam się z tym, że mogą wystąpić komplikacje i coś może pójść nie tak oraz wyszłam z założenia lepiej mieć zapas finansowy niż kombinować na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czterdziestolatko, dzięki za tę opowieść, bardzo miło się czytało opis tak zadowolonej pacjentki :) Ja również zaczynam starać się o operację. Mam 22 lata, 176cm, ważę około 65kg. Noszę zazwyczaj rozmiar 65I. W pięknym staniku moje piersi potrafią wyglądać równie pięknie :) nie czuję się jednak dobrze, kiedy ściągam biustonosz, przysparzają mi różnych niedogodności na co dzien. Peszę się w sytuacjach intymnych, mimo, że mój chłopak jest zachwycony. Wstydzę się przed brafitterką, kiedy wyruszam na wyprawę po nowe staniki. Zawsze muszę kupić ciuchy co najmniej rozmiar większe, by zmieścił się w nich mój biust. I tak dalej, i tak dalej, każda która tu jest wie co to za uczucia. Nie jest tak, że swego biustu nienawidzę albo że nie wychodzę przez niego z domu, nie czuję się pełnowartościowa- po prostu mi przeszkadza. Moje piersi nie do końca mi się też podobają, ponieważ sutki znajdują się poniżej wału podpiersiowego i są naprawdę duże (ok. 7cm średnicy). Sylwetka wygląda nieproporcjonalnie. "Podpiersie" poci się bardziej niż pacha, nie potrafię zapomnieć o tym obciążeniu podczas uprawiania sportów (w związku z czym tego nie robię), dobrze dobrany biustonosz po paru godzinach ciśnie mnie pod biustem i sprawia dyskomfort, natomiast kiedy poluźnię co trzeba, podtrzymanie jest niewystarczające. Chciałabym zmniejszyć biust jeszcze przed dziećmi (planuję 2-3), choć boję się, że ciąża czy laktacja ponownie dramatycznie pogorszy ich stan (nawet jeśli nie będę karmić to przecież jakieś zmiany nastąpią, jeśli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu- można niby farmakologicznie regulować proces, powstrzymać laktację, ale trzeba by pewnie zacząć przed porodem, a to na pewno nie jest obojętne dla dzieciątka; a nawet jeśli dopiero po, to przecież w naszych ciałach i tak zachodzą wtedy tak duże zmiany...). Przykładowo moja mama miała duże trudności przy karmieniu, miała ogromne ilości pokarmu, kiedy ja nie jadłam musiała cały czas siedzieć i odciągać- sugerowano jej żeby tego nie robiła, że może wtedy proces sam się stanie mniej intensywny, coś jak popularne przekonanie "myj włosy rzadziej, to będą się mniej przetłuszczać"- jednak gdy próbowała przetrzymać tak mleko, to natychmiast zatykały się przewody i były z tego jeszcze większe problemy. Ja mogłabym pogodzić się z tym, że nie wykarmię dzieci, choć nie przyszło mi to lekko. Na 1. grudnia umówiona jestem na konsultację prywatnie u dr Ulatowskiego, chcę go podpytać o parę rzeczy, uzyskać pierwszą opinię lekarza, jakie są szanse w przypadku moich piersi na operację na NFZ. Dokładnie pół roku później, 1. czerwca, to mój termin konsultacji w szpitalu Orłowskiego w Warszawie. Wykonałam chyba ze 100 prób pod rząd połączenia się z rejestracją zanim się udało, trwało to prawie godzinę, aż zakrztusiłam się herbatą kiedy w końcu ktoś odebrał ;) Rzeczy, o które chcę podpytać lekarza, to między innymi: Jak kwestia późniejszej ciąży wpływa u większości kobiet na wygląd piersi? Czego można się spodziewać? Co można zrobić jeśli efekt jest niezadowalający- wszelkie historie typu nieprawidłowy kształt brodawki, całej piersi, znaczna asymetria, nieprawidłowe umiejscowienie brodawki; i dalej, poważniejsze sprawy jak obumarcie brodawki itd.? Pozdrawiam wszystkie biuściaste i mniej biuściaste :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też po operacji, jestem prawie 7 mies po odczuwam ogromny ból piersi przed okresem, bolą jak cholera ale co zrobić. co do ciąży to na pewno zmieni się trochę kształt , nie zapominajmy że one nie są ze stali, ale jak nie będzie się karmić to tragedi nie powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak szybko po operacji wróciłyście do współżycia? W staniku pooperacyjnym? Jakieś rady w tym zakresie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
czterdziestka ja jestem ponad poltora roku "po" i nadal pobolewaja przed okrsem-kiedys tego nie mialam,lub nie w tak duzym stopniu zeby o tym pamietac, to sie chyba nie zmieni,ale mozna z tym wytrzymac. b-domi we wtorek mialam operacje a w sobote dobralam sie do meza (nie widzialm go okolo 3m-cy-pracuje za granica ) wiec, nie bylo mocnych zeby mnie powstrzymac :P . Pytalam lekarza, bez dotykania biustu i g***townych ruchow nie mial przeciwskazan,ale kazal nie szalec :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia76
Hej szczęściary PO i mniej szczęśliwe PRZED, ja już byłam tak blisko swojego szczęścia a tu GUZIK. Operacja przełożona , miałam termin na 11 grudnia, a jak dobrze pójdzie to 16 luty, oooooojjjjjjjjj, no ale cóż nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Bałam się, tego grudniowego terminu, bo wiecie szpitale już nie maja pieniędzy, no i dlatego, operują najpoważniejsze przypadki, muszę poczekać nic mi nie pozostało. Za WAS wszystkie trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta czterdziestka to sagih40 tylko zapomniałam się podpisać, późno juz było jak pisałam:) kasiol2013 To mnie pocieszyłaś :/ z tym bólem. Liczyłam że po dłuższym okresie czasu to minie...... ale co tam nowe cycki są warte tego 3 dniowego pobolewania raz w miesiącu; ). b_dom dr. Ulatowski to przesympatyczny, kulturalny gość i do tego bardzo profesjonalny lekarz. Pełen zrozumienia dla pacjentki i cierpliwy w odpowiadaniu na najbardziej absurdalne pytania. Właśnie on mnie operował wraz z asystenkami. Krótko i treściwie: polecam ponieważ ma opinię lekarza, który robi najładniejszy kształt nowych piersi i opracował sobie metodę dużej redukcji z przeszczepem brodawki na szypule. Inni lekarze wolą robić całkowity przeszczep brodawki. Co do seksu chwilę po zabiegu hm..... ciekawy temat, chyba jeszcze nikt go nie poruszał. Moim zdaniem jeśli nie będziesz zbyt intensywnie brykać i bedziesz chronić biust przed kontuzją i zachłannymi łapkami partnera to dlaczego nie?:D. W staniku tez można :) ja nie widzę przeszkód:D. Uprzedzam - początkowo bolą brodawki i sutki przy orgazmie;). Z czasem ten objaw mija. Hahaha Sama będziesz wiedziała czy nadszedł juz czas na seks. Mnie dr Ulatowski np. zabronił odkurzać:) nic nie mówił o wstrzemięźliwości seksualnej. pozdrawiam sagih40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszczoła1988
hej dziewczynki:) Jak czytam o Waszych wrażeniach odnośnie operacji, to nie mogę doczekać się swojej:) Miło , że tak szczegółowo opisujecie co Nas czeka.. i jakie jesteście szczęśliwe;) sama nie mogę się doczekać kiedy pozbędę się balastu...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja12345
Drogie dziewczyny jestem 11 miesięcy po operacji . Podczas gojenia zrobiły mi sie guzki w piersiach , lekarz powiedział że to normalne i powinno się wkrótce wchłonąć . W lewej piersi pod koniec 6 miesiąca pięknie się wszystko wchłonęło ale niestety mam problem z prawą piersią . Guzek jest bardzo wyczuwalny i mam wrażenie że robi się coraz twardszy . Byłam już na konsultacji u ginekolog i ta od razu kazała zrobić USG, niestety lekarze nie mają doświadczenia w takich przypadkach i na USG jest ten guz potwierdzony i jeśli sie nie wchłonie w ciągu 4 miesięcy mam mieć wykonaną biopsje . Strasznie się boję i pytam wszystkie dziewczyny po operacji czy miały taka sytuację ,bo może jest jeszcze czas żeby się to wchłonęło ... Podaje mój adres mailowy jeśli możecie to piszcie kaja2014@o2.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Eryk1 Nie, bo to nie to forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaja mam nadzieję że wszystko się skończy dobrze... ale czy ten guzek to przez operację się zrobił? Ja jestem 7 mieś po, codziennie sama się badam żeby sprawdzić czy nic się tam nie robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daisy 27
Dziewczyny ! Proszę o wskazówki jak znaleźć dobrą klinikę i dobrego lekarza? może kogoś polecicie z Katowic lub Wrocławia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam W środę miałam zabieg pomniejszenia na salę zabrali mnie około 13:50 koło 19 :00 byłam już na sali pooperacyjnej . Na sali wydawało mi się że już czuję się ok ale niestety nie obyło się bez wymiotów :-( . Najgorsze są noce ciężko znaleźć sobie miejsce żeby kręgosłup nie bolał . W sobotę wróciłam do domu i już czułam się na tyle dobrze że sama sobie umyłam włosy i się wykąpałam oczywiście bez miejsc zabandażowanych. Dzisiaj ponownie byłam na zmianie opatrunków czuje się super jak nowo narodzona . Chociaż mój mąż pytał gdzie moje piersi ? ;-))) A dodam , że nikomu nie mówiłam o operacji poza mamą , siostrą i mężem więc żeby to ukryć jak byliśmy wczoraj na obiedzie u jego rodziców to założyłam na koszulkę jeszcze stary stanik ze sztywnymi miskami więc nikt nie zauważył różnicy ;-)) Rozmiar chyba c,d ? ciężko stwerdzić za świeżę wszystko różnica kolosalna wcześniej było 85j/k niiu78 niiu78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukujemy modelek i modeli z Warszawy do Bazy Modelek na szkolenia z zabiegów medycyny estetycznej. Zapewniamy każdej modelce przez okres 6 miesięcy m.in. jedno szkolenie. Prosimy o kontakt wszystkich zainteresowanych info@bazamodelek.com W mailu prosimy o podanie nr.tel. Zapraszamy na nasz profil https://www.facebook.com/modelkiszkolenia Prosimy również o cierpliwość do każdej zgłoszonej osoby oddzwonimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niuu78 stary stanik? dlaczego nie masz ortopedycznego? wiesz że możesz sobie cycki zniekształcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×