Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Jeśli istnieje możliwość przesłuchania osób w kancelarii to byłoby ok. Może ktoś by się. stawił.Wg mnie niedojrzałość była po obu stronach, a świadczy o tym choćby fakt, że to nie my załatwialiśmy wesele. Pomysł ślubu zrodził się wśród znajomych i rodziny, którzy wszystko załatwili. Nie było nawet zaręczyn ani pierścionka. Nawet dzieci mieć nie chciałem z tą osobą. Tylko, ze w tych papierach na naukach przed ślubem zaznaczyliśmy, że chcemy mieć dzieci. Skłamałem zwyczajnie. Szkoda słów i nerwów w sumie nad tym. Dziękuję za odpowiedzi na moje wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
A zatem doszedłby nowy tytuł w postaci wykluczenia potomstwa! Zresztą tak jak napisałam, aby móc zaproponować odpowiednią przyczynę trzeba przeanalizować historię danego zwiąku w kontekście ich wszystkich. dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku powodów jest dużo, ale nie wiem czy tak na prawdę jest jakiś konkretny. Z biegiem czasu wydaje mi się, że zaczynam szukać na siłę. Czy warto udać się do jakiegoś profesjonalisty (takiego jakim jest Pani tzn. adwokata kościelnego)? Jeśli tak to czy poprzestać na napisaniu przez taką osobę pisma czy też iść na całość i ustanowić pełnomocnika w osobie takiego adwokata, aby poprowadził sprawę do samego końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Witam zagladam tu do was i dlamnie nadszedl nastepny etap Dostalam uwag OWM wlos sie jezy broni mojego ex a mnie w jednym zdaniu oskarza ,zabardzo sie tym nie przejmuje bo jeden ksiadz w kuri mi powiedział ze jeszcze nie widzial opini OWM w ktorym uwaza malzenstwo za niewaznie zawarte tylko zawsze uwaza za wazne Moje pytanie kto z was mial taka opinie a wyrok byl i tak za niewaznoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
Ja też jestem ciekawa odpowiedzi na pytanie przedmówczyni jak to jest z OWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
chodzi o pytanie kasber oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedla
U mnie OWM napisał, że nie sprzeciwia się stwierdzeniu nieważności małżeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123nika
Witam serdecznie, mam pytanie do Pani Arletty Bolesty. Czy będąc stroną powodową mam prawo przeczytać pisemną odpowiedz strony pozwanej na moją skargę o nieważność małżeństwa jeszcze przed przesłuchaniem stron, świadków i publikacją akt? Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
nedla Z jakiego tytułu starałaś się o stwierdzenie nieważności małżeństwa ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123nika
A może ktoś z Was mógłby odpowiedzieć na moje powyższe pytanie? Dodam, ze mój Sąd I instancji mieści się w Katowicach. Serdecznie dziękuję za odpowiedz i życzę wszystkim powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedla
Niezdolność po obu stronach, i wykluczenie potomstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 123 nika Ja też jestem stroną powodową i nic w Kurii nie chcieli powiedzieć, odpowiedź byłego męża na moją skargę zobaczę dopiero na okazaniu akt. Jakich świadków powołał dowiedziałam się z pisma, które dostałam po przesłuchaniu wszystkich świadków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do taka jedna ja w Pelplinie miałam przesłuchiwanego świadka- z tego co wiem to powiadomienia do parafii (świadków miałam z 3 diecezji Toruń, Włocławek i Pelplin) o przesłuchaniach były wysyłane w jednym czasie. Najszybciej do sprawy podeszli właśnie w Pelplinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
nedla dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123nika
Krysia68 dziękuję pięknie za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ila86
Witam wszystkich serdecznie!!!! Pani Arletto!!! Mam pytanko mój mąż (po ślubie cywilnym) czeka na wyrok II instancji z pierwszą żoną. I instancja była negatywna ale wtedy OWM miał sprzeciw a w tej instancji nie zgłasza żadnego sprzeciwu, czy jest więc szansa na pozytywny wyrok? Czy gdyby był pozytywny i napiszemy apelację do III instancji i w razie jej negatywu możemy jeszcze od początku rozpocząć proces tylko z innych tytułów??? Czy są jakiekolwiek szanse że III inst. wyda pozytyw ???? Bardzo proszę o pomoc mamy 2,5 rocznego synka staramy się o unieważnienie przede wszystkim dla niego by wychować go w rodzinie wierzącej i katolickiej po Bożemu. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Pik12 dopiero dziś przeczytałam Twój post - Igor, tak bardzo mi przykro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do 123 nika witam, otóż nigdy nie można stosować zasady typu "moja sprawa" równa się "sprawa Innych". I tak, przykładowo istnieje praktyka niektórych Sądów zezwalająca na zapoznanie się z tzw. skargą wzajemną czy ustosunkowaniem się do niej przed publikacją, zwykle przed przesłuchaniem. Na temat zróżnicowanej praktyki sądowej w jednym z moich artykułów: http://wieszjak.pl/eksperci/915,dr-Aletta-Bolesta.html Kłaniam się dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do ila86 witam, niestety bez głębszego spojrzenia na sprawę Pani obecnego Męża nie mogę odp. na pytanie. Każda możliwość wchodzi w grę. Istnieje natomiast prawo do rozpoczęcia procesu od początku z nowego tytułu. Kłaniam się dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
dzieki Krysia za odp mam jeszcze jedno pytanie czy swiadectwo slubu ma byc swiezo wystawione z urzedu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
Kancelaria Kanoniczna M. Poczmański to profesjonalna poradnia prawno-kanoniczna specjalizująca się w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa, zwanych również czasami rozwodami kościelnymi. Nasza kancelaria obsługuje sprawy w całej Polsce świadcząc swoje kompleksowe usługi dla osób mieszkających za równo w Polsce, jak też za granicą (Irlandia, Anglia, Niemcy, Holandia, Norwegia i inne.). Pierwszym krokiem jest darmowa porada prawna, czyli stwierdzenie, czy istnieją przesłanki prawne do otworzenia procesu. W tym celu proszę o wypełnienie Formularza wstępnego znajdującego się na stronie internetowej Kancelarii Kanonicznej. W razie pytań bardzo proszę o kontakt 607-841-951 Michał Poczmański prawnik-kanonista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość money
jasne dzieki, na tym forum też są darmowe porady bez formularza, a swoją drogą to trza się trochę cenić, bo chyba na utrzymaniu rodziców głupio być jak tak wszystko za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
prinzeska, dzięki wielkie:-) A i pamiętaj, że trzymam kciuki w Waszej sprawie, serdecznie pozdrawiam Igor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
dzis wyslalam skarge powodowa jednak mam pytanie odnosnie tego czy w proponowanym tytule i kanonie niewaznosci malzenstwa wpisuje sie tylko proponowany tytul i kanon czy oprocz tytulu i kanonu trzeba wskazac kogo to dotyczy ? bo ja podalam sam tytul i kanon czyli "1095 n.2 Brak rozeznania oceniajacego co do istoty praw i obowiazkow malzenskich" taki tytul zaproponowal sam ksiadz z sadu biskupiego i nic nie mowil ze musze wpisac tam ze chodzi o meza, chociaz o niego chodzilo bo mowil o nim, widzial tez moja skarge gdzie nie byl podany przy tytule maz i nic nie mowil a teraz mam watpliwosci czy dobrze zrobilam ? czy powinnam zadzwonic tam i to uzupelnic, napisac list ? czy czekac az oni mi cos przysla ? co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Przedmówczyni, witam, naturalnie, iż winien zostać podany tytuł wraz z tym Kogo on dotyczy. Kłaniam się dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
dziekuje to dlaczego ksiadz mi tego nie powiedzial ? widzial moja skarge i nic nie wspomnial mowil ze bardzo dobrze napisana i czy napewno sama ja pisalam, a faktycznie sama pisalam i co teraz Pani radzilaby zrobic ? czytalam tez : Skarga, przez którą zaczyna się spór, winna: 1 wyrażać wobec jakiego sędziego sprawa jest wnoszona, czego się żąda i od kogo; 2 wskazywać, na jakim uprawnieniu opiera się powód i przynajmniej ogólnie fakty i dowody na poparcie roszczeń; 3 być podpisana przez powoda lub jego pełnomocnika, ze wskazaniem dnia, miesiąca i roku jak również miejsca zamieszkania powoda lub jego pełnomocnika albo miejsca pobytu oznaczonego przez nich dla odbierania akt; 4 wskazywać stałe lub tymczasowe zamieszkanie strony pozwanej. sama nie wiem co teraz o tym sadzic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość money
fajny ksiądz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pisałam skargę sama i nie podała ani tytułu, ani kanonu tylko wszystko opisałam swoimi słowami, a skład sędziowski sam dobrał tytuł, przy czym po odpowiedzi na skargę mojego EXa tytuł został poszerzony na obie strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
w sumie ja nigdzie nie wyczytalam ze trzeba podac tytul wraz z osoba ktora ten tytul dotyczy zobaczymy co bedzie dalej moze tak mialo byc wlasnie.... -jestem ciekawa jak dlugo teraz bede czekac na jakas odp ? chyba sad ma miesiac czasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sąd ma dużo czasu!!! :-) życzę cierpliwości :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×